Nokia E72

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Radisa Rasa
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 191
Pridružio se: Sub, 15. Nov 2008. 23:14
Lokacija: Kragujevac

Post od Radisa Rasa »

Stvarno dobar telefon,pogotovu ovaj crni,ne bih se bunio da ga posedujem....nego razmisljam nesto koliko bi mi trebalo vremena da se priviknem na ovo cudo,na mojoj 6220 sve prosto ko pasulj,a jos i symb.

Godzilla
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 792
Pridružio se: Ned, 24. Maj 2009. 16:52

Post od Godzilla »

Црна и сива верзија су много лепе и елегантне.
Кад они прошетају поред других телефона,процесори им се оверклокују :lol: :lol:
Шалу на страну,телефони је прелеп.
Nokia 6220 Classic

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Lepo,lepo posebno mi se dopada sto je dodat 3,5 mm prikljucak i punjenje putem USB-a.Mozda sam ja to umislio ali mi cak malo deluje "utegnutije" od E71.
Inace favorit crna verzija.
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Evo jos nekih slika: KLIK
Evo jos koji video klip: KLIK
Takodje crna vezija mi je najlepsa.
Sta mislite da li je isplativ prelazak sa E71 na E72?
EDIT: typo kod postavljanja koda za link
Poslednja izmena od IDzO u Čet, 18. Jun 2009. 05:08, izmenjeno 1 put ukupno.

Radisa Rasa
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 191
Pridružio se: Sub, 15. Nov 2008. 23:14
Lokacija: Kragujevac

Post od Radisa Rasa »

Moje licno misljenje je da je isplativ prelaz...dobro u tom trenutku das kintu,ali da damo pretpostavku da ces je kasnije prodati,uzeces mnogo vise kinte nego za prodaju e71,sto ne treba imati neki mozak da bi se shvatilo.U svakom slucaju dobijas jedan vrlo lep,i dobar tel(ne kazem da e71 to nije)ali :roll: eehhh kad bih ja jednog imao...mada sam prezadovoljan ovom 6220.Nego mali off,zamenio sam kop.carbona za 3120 c,i pitam se ako neko zna sta znaci ono slovo e,pored pokaz.baterije,i da li moze da se ukloni?sorry for offfffff

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

IDzO napisao: Sta mislite da li je isplativ prelazak sa E71 na E72?
Heh,ovo pitanje mozemo danas postaviti za skoro svaki model novijeg datuma iz "kuhinje" nasih nam dragih kompanija.
Da budemo iskreni i da se manemo nama laznih potreba i preferencija,prelazak uopste nije opravdan (osim ako se ne dobije na poklon) a narocito cena i novac koji treba izdvojiti.
Ne dobija se toga mnogo a placa se zaista puno.Ovo se pre svega odnosi na sam pocetak kada dati model izadje u prodaju i kada se samo budale "pecaju".
Vec kasnije zamena dobija neki smisao i treba razmisliti o mogucnostima i realizacijama kako to obaviti na sto "bezbolniji" nacin.
E sad ko ima strpljenja on ce i biti na dobitku a ko nema,steta.
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Radisa Rasa, to ti je prikaz da postoji EDGE konekcija, a da se ukloni koliko ja znam ne moze. Kad je samo G, onda je to GPRS.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

Po meni prelazak i nije opravdan,kao sto nije bio ni izmedju e61 i e61i,ipak su to manje vise jednake masine.
Da je Nokia malo vise unapredila e72 bila bi to druga prica.ali ovako :uhuh: :uhuh: :uhuh:
dobija se samo estetski drugaciji telefon,brzi procesor i jaca kamera bez cega i se i moze!
D500&E71

Radisa Rasa
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 191
Pridružio se: Sub, 15. Nov 2008. 23:14
Lokacija: Kragujevac

Post od Radisa Rasa »

loki13, bez ljutnje al mislim da ne bi tako pricao da imas nokiu e71,i da ti se stvarno svidja e serija.Za mene bi to bilo kao da imas juga,i nov model izadje koji ima malo bolji model,klimu i lepsi dizajn...pa zar ne bi zaista menjao?Ali sa druge strane mozda si u pravu opet to rade ljudi koji imaju malo vise money,ali sto se tice kasnije prodaje em ces lako da ga prodas em ces vise da uzmes nego da prod.e71,mislite o tome 8)
miodrage, hvala puno za odg,to sam i ja mislio ali nisam bio siguran jer i 6220 ima edge,ali ne pokazuje.

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Jeste da je kozmeticki doradjeniji ali te neke prednosti koje ima nisu neke bez kojih se ne moze ziveti.
Trazeci po netu saznao sam, da iako imaju istu bateriju, na E72 ce trajati 20% duze. Videcemo sta ce biti u praksi.

Steta to nisu makar malo displej uvecali. Malo mi zjapi onaj prostor izmedju displeja i QWERTY-ja.

Ipak onaj ko nije do sada kupovao E seriju pre ce izabrati 72 nego 71 kad se stabilizuje cena mladjem bratu.

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

Radisa Rasa, mnogo mi se svidja e71,samo cekam povoljan trenutak da ga uzmem jer uskoro vracam ovaj Hp pa ce mi trebati tel sa qwerty-em....
Za buducu prodaju koliko si upravu toliko i nisi,jer ako npr cena e71 padne (npr nov bude 250e),a e72 bude nov oko 350e,polovna e71 ce se max prodavati za 180e,dok ce polovni e72 biti minimum 270e sto i nije beznacajna razlika (skoro pa 100 evrica)!. u ovakvoj situacijuu zdrav razum mi govori da je mnogo racionalnije uzeti e71 (iako je najracionalnije ne uzimati nista :D )!
Mali broj ljudi koji su posedovali e61 menjao ga za e61i,tako da ce verovatno naslednik e72 imato mnogo bolju prodju.
Jedini dobar potez je sto se sada Nokijin qwerty portfolio rasirio na sve cenovne kategorije e63 za one sa plicim dzepom,e71 sa srednjim dzepom,dok ce e72 ipak biti za one sa dubljim dzepom!
D500&E71

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

loki13, dobar su posao odradili rasporedivsi ta tri modela po razlicitim cenovnim rangovima.
Mada citam komentare ovih sto su uzivo cackali telefon, da je mnogo dobro odradjen i da je bolji tel. u odnosu na E71 i da se, po njima, isplati prelazak. Mada to je sve subjektivan stav.
Ja, posto do sada nisam uzima E seriju, odmah bih isao na E72 ali tek negde pred NG ili posle zimskih praznika, dok se stabilizuje cena.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Iskreno sam stvarno impresioniran ovim modelom i mislim da ce prolaziti kao 5800 kod kupaca.Mislim da je ovim modelom nokia odredila njegovu poziciju br. 1 kod e serije i sto se tice symbian korisnika ostaje samo dilema kod nserije izmedju n82,n79 i n85 koji je model najbolji a kod E serije je sve receno ovim modelom.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

cenobite
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 187
Pridružio se: Pon, 26. Maj 2008. 05:45

Post od cenobite »

ja u zivotu ne bi menjao/doplatio e71 za e72,mada-to po meni i nije e72 nego,tipa,e71i ili nesto tako...
za 5MPx-a sve ostalo isto...? ok,tu je i kompas i navy wheel-ali to nikako nije novi fon,mislim da je vise namenjen novim kupcima...
a ja bi pre cekao nov e71 [nov u smislu e61>e71] nego dodavao kes za ovakvo nesto!
pre bi onda bacio pogled na n97!!!

i da-konacno se nokia smilovala da ugradi negde QWERTY,a da to nisu samo komunikatori [jel zna neko kad izlazi sledeci?]!!!

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Ne znam sta je sledece iz N serije ali suska se odavno da E90 treba da dobije naslednika.
Cak je i Eldar u nekim svojim tekstovima pominjao da ce to biti komunikator sa TS.
To bi trebao biti odgovor na HTC TP 2 i SE X2.

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Radisa Rasa napisao:Za mene bi to bilo kao da imas juga,i nov model izadje koji ima malo bolji model,klimu i lepsi dizajn...pa zar ne bi zaista menjao?
Ovo se nikako ne moze porediti sa telefonom i uopste nije primereno.Pre svega automobil je mnogo bitnija stavka u zivotu i svaki napredniji detalj moze mnogo da olaksa ili oteza svakodnevni zivot (pa cak i da ga spasi)
Nov telefon ,tacnije nov model koji donosi te pogodnosti, koje uopste nisu toliko bitne i sasvim se lepo moze ziveti i bez njih bez ikakvih ogranicenja ili tome slicno,svakodnevno.
I kao sto vec rekoh,prelazak kada cena dostigne neku razumnu visinu dobija smisao,sve pre toga je cisto bacanje novca.
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

IDzO napisao: Mada citam komentare ovih sto su uzivo cackali telefon, da je mnogo dobro odradjen i da je bolji tel. u odnosu na E71 i da se, po njima, isplati prelazak. .
Pa bilo bi malko glupo da odmah po izlazenju modela ispljuju njeno postojanje,a ni Nokia nije bas luda vec je na test (cackanje) dala najvernijim i najzagrizenijim fanovima :D .
cenobite napisao:i da-konacno se nokia smilovala da ugradi negde QWERTY,a da to nisu samo komunikatori
Pa pored najnovijeg tria e63/71/72 nokia ima i e61(i) i e62...tako da ova tri i nisu bas usamljeni!
D500&E71

cenobite
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 187
Pridružio se: Pon, 26. Maj 2008. 05:45

Post od cenobite »

[/quote]
Pa pored najnovijeg tria e63/71/72 nokia ima i e61(i) i e62...tako da ova tri i nisu bas usamljeni![/quote]

mislim na to sto su u jako kratkom periodu izbacili dosta aparata koje pogoni qwerty,a u razlicitim cenovnim rangovima [kad se samo setim koliko je e61 kostao...]...
treba u skorije vreme da izadje i XM aparat sa qwerty tastaturom!

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

mislim da ce biti isplativije preci sa E71 ili nekog slicnog E serije na E75 koji nudi ipak drasticnije razlike od E72... :wink: :wink: :wink:

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Post od djoxie »

ja cu preci na e72 i to od jeseni sigurno!
drago mi je da je nokia u svoju Enterprise liniju konacno uvrstila jedan solidan all-rounder.
kad dodamo kvalitet izrade koji je u e seriji uvek bio na nivou, moje skromno misljenje je da ce ovo biti bestseller.
iskreno, jedva cekam da rodje leto i da se docepam ovog telefona :)
::luv phonez::

Odgovori