Nokia 5800 XpressMusic

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
slavko101
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Sub, 13. Jun 2009. 14:21

Post od slavko101 »

snenad, Meni se home screen ne rotira, zato sam se i iznenadio kada si spomenuo da to moze. Sve u svemu nije los update.

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

slavko101, mene iznerviraolo to sto nisu update-ovali mail client jer je n97mini imao ovakav pa je sa zadnjim update-om stigao client kao na c6. ocekivao sam ga jer je extra. oostatak radi ok. brzo.

slavko101
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Sub, 13. Jun 2009. 14:21

Post od slavko101 »

snenad, I ja sam se navikao na mail kod c6 jer sam koristio cfw.
Nego,sad sam primetio jedan problem.Kada ustekam slusalice u tel po pravilu kada te neko zove treba da se cuje samo u slusalicama alo ne i na zvucnicima tel.Isprva sam mislio da je do dzeka koji sam menjao na slusalicama,ali sam onda proverio sa originalnim,uz njega dobijenim,slisalicama, i isto se ponasa.Imas li ti takvih problema?

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

slavko101, ne bi trebalo da se cuje na zvucnicima, trebalo bi da se cuje samo na slusalicama. Cuce se na zvucnicima, jedino ako nisi do kraja "gurnuo" dzek. Ovo malo smijesno izgleda kad kazem, ali tako se inace desava :P :P
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

slavko101
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Sub, 13. Jun 2009. 14:21

Post od slavko101 »

zavodnick, Jednom mi se jos davno to desilo, tako da je i meni to palo na pamet da je mozda do toga ali nije.

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

slavko101, sad sam proverio i meni isto. kakva glupost. verovatno je neko vec odradio mod da to ispravi, potrazicu sutra sad idem da spavam. i sutra je slava

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Post od cvoruga »

Pozz svima

koristim 5800 već godinu dana,i za moje potrebe je super fon,mada me u poslednje vreme malo smara. Koristio sam telefon fabrički,tj ništa nisam instalirao na njega.
Moje pitanje vama kako da podesim ili skinem neku temu,šta god,da na početnom ekranu mogu da imam prečice koje ja mogu da postavim gde ja hoću?
I navigacija recimo,da probam.Malo da mu promenim neke forice jer nemam nameru još da ga menjam za drugi model.

Hvala svima

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

cvoruga, trazis na netu teme za 5800 i naces more,pa odaberes sta ti odgovara....to je barem prosto....instaliras na tel,pronadjes u temama u telefonu i uzivas u njoj 8)
D500&E71

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Post od cvoruga »

Teme mi samo promene izgled i boju ikonica ali shortcut-ove na homescreen ne mogu da dodajem,osim predefisnisanih.

Ali hvala svakako

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

cvoruga, shortcuts na homescreenu mozes da promenis u podesavanjima pa personalizacija pa homscrene. ako zelis widgete kao na c6 ili n97 to trazi ili stavljanje cfw ili da probas nekim programcicem tipa widgetizer ili gdesk ili tsunami ali za njih ti treba hackovan telefon

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Post od cvoruga »

Nisam ja baš neki haker :uhuh: ,tako da ću preskočiti to.

A šta je ovo cfw,možeš li mi dati neki opis ili link?

I koja je fora sa Garmin navigacijom,kači li se ona na net jer je moj paket bez neta pa ne bih da me oderu

slavko101
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Sub, 13. Jun 2009. 14:21

Post od slavko101 »

Poceo ekran da mi se vec duze vreme (mesecak dana) ponasa lose. Stvar je u tome da mi se na ekranu pojave pruge i potpuno je neupotrebljiv, izuzev ako napamet znas gde se sta nalazi pa da ga tako koristis. E sad trik lezi u tome da je ovo pocelo da mi se desava kada je tel na hladnom tj kada sam napolju, dok se ovo ne pojavljuje kada sam na mestima gde je toplo. Sta fali tom ekranu?

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

cvoruga, sve navigacije koriste net i da bi odredile lokaciju jer u telefoni uglavnom ako ne i svi imaju a-gps. ali to je do 10k pri pokretanju
slavko101, poceo je ekran da ti crkava u najboljem slucaju konekcije. bolje pitaj u delu servisiranje da bi ti odgovorio neko strucniji

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Post od cvoruga »

snenad ako sam te dobro razumeo posle pokretanja navigacije tj određivanja lokacije mob više ne izlazi na internet,je l tako?Pitam ovo jer se dvoumim između paketa sa netom i bez,a probao bih navigaciju na 5800.

Koju navigaciju mi preporučujete?

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

cvoruga, za symbian os najbolji je garmin. Pri svakom aktiviranju on ti potrosi oko 0.5 din. mozda i manje.
Za nase podrucije najbolja mapa je SCG Route v2.1 na njoj postoje i seoski neasvaltirani putevi.
Da bi promenio izgled pocetnog ekrana mozes i uz pomoc nekih programa kao SPB Shell, Handy Shell i vHome. Koji je najbolji ???
SBP Shell je najbolji ali mana mu je potrosnja ram memorije oko 25 mb.
vHome za s60v5 i nije nesto poseban.
Handy Shell on bi mozda bio i najbolji, kako izgleda mozes videti ovde klik

slavko101
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Sub, 13. Jun 2009. 14:21

Post od slavko101 »

snenad, Hvala, nisam ni nista manje ocekivao, nego nisam se sa ovim nikad susretao pa da pitam, da ne donosim prerano zakljucke.

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

deksicom, apsolutno se u svemu slazem.
samo napomena posto ne verujem da ces kupovati aplikacije da pre instaliranja bilo koje crackovane aplikacije moras hackovati telefon

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Post od cvoruga »

deksicom, alal vera i hvala,pogledao sam ove programe.

Da li može link kako se instalira Garmin?

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

snenad, ah da to zaboravih da napisem da je hak obavezan da bi sve ovo moglo raditi.
cvoruga, moze ali na pp.

VSeva
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Čet, 10. Mar 2011. 15:40

Post od VSeva »

slavko101, i mnei se to desilo,otisao displej....ja sam ga sam zamenio, narucio preko interneta za 20ak USD, nasao video sa rastavljanjem telefona i zamenio...radi ovaj i na hladnom ;)

Odgovori