Nokia 5800 XpressMusic

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

dijanakg, nemoj da ulazis u "Sve pesme". Muzicki centar > opcije > osvezi fonoteku.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Post od acamatic »

Da mezzano je u pravu nisam se lepo izrazio,ne treba da se ide u "sve pesme" nego samo u muzicki centar pa opcije pa refresh(osvezi fonoteku).. :wink:

dijanakg
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2012. 19:49
Lokacija: kragujevac

Post od dijanakg »

Aco u pravu siii :) izviniiii :oops: sada je sve okee :) hvalaa vam :) poZdravce :***

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Post od acamatic »

dijanakg, nemas potrebe da mi se izvinjavas..ako ti nesto treba slobodno pitaj..pozz
:wink:

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Nokia 5800 XpressMusic

Post od cvoruga »

Da pitam ja jedno možda glupo pitanje :oops: ?

Kako da ispodešavam parametre da mi stižu obaveštenja čim mi stigne mail?

Znači podešavanja za mail i za mobilni net.

Hvala :wink:

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Re: Nokia 5800 XpressMusic

Post od snenad »

udjes u poruke, pa opcije pa email. odaberes mailbox pa automatic retrival. tu podesi da ti proverava email na svakih 5 min i to je to. downside je poješće ti bateriju, a ako nemaš mb u paketu onda i račun

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Nokia 5800 XpressMusic

Post od cvoruga »

snenad, tnx
Imam MB u paketu 8) .
Ali pojede mi bateriju,nisam zadovoljan kako je Nokia odradila ovo :cry: .

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Re: Nokia 5800 XpressMusic

Post od snenad »

cvoruga, onda ti je blackberry najbolje rešenje jer on ima pravu push notifikaciju ali samo ako uzmeš bb paket. da bi uštedeo bateriju podesi vreme kada želiš da ti proverava mail. recimo od 08-16h od ponedeljka do petka i to na svakih recimo pola sata.
što se tiče kako je sve to rešeno po mom mišljnju uopšenije loše je kod iphona ili androida to je rešeno tako što si non sto na netu, a ode se kačiš kad ti odrediš pa opet prišediš malo bateriju. mnogo veći problem po meni je txt mail, a ne html kako bi trebalo i bilo logično. nokia je to ispravila već sa c6 ali nažalost taj update-nikad nije došao na 5800

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Nokia 5800 XpressMusic

Post od cvoruga »

Ne razumem tačnu razliku između txt i html mail-a :oops: .
Prvi je u vidu sms-a a drugi normalan kao na kompu,je li to :D ?

Skroz je debilno što sam ne mogu da podesim interval proveravanja :x .
A sa uključenim 3G i automatskom proverom + normalno korišćenje mob-a baterija nije mogla da izdrži ni dan :o .


Neću Blackberry , sledeći fontele pazarim Android , a možda N8, ne skoro jer me ova (prastara) Nokia verno služi :) .
Istina , ume da se zaglupi , ako stavim bilo koju drugu temu osim fabričke spora je do bola , ekran joj je smešan za današnje pojmove , s vremena na vreme moram da je restartujem , dosta se zagreje pri konstantnom korišćenju :cry: .

Ali maskica joj je i dalje kao prvog dana , prijem FM-a fenomenalan , jačina zvuka u slušalicama i dalje kao na početku , dovoljno aplikacija za ono što meni treba 8) .
Da je samo malo brža i da je samo malo veći ekran ne bi je menjao dok radi :( .

Ako ima neko neku korisnu i zanimljivu aplikaciju da mi preporuči ne bi bilo loše ;)

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Re: Nokia 5800 XpressMusic

Post od snenad »

cvoruga,
Skroz je debilno što sam ne mogu da podesim interval proveravanja :x .
Imaš u automatic retrival, pa email retrival opcije od 5 min do 6 sati. samo u rertival settings podesi heders only u email retrieval
Prvi je u vidu sms-a a drugi normalan kao na kompu,je li to :D ?
tako je. sad moraš da ideš na attachement da bi video html mail
Istina , ume da se zaglupi , ako stavim bilo koju drugu temu osim fabričke spora je do bola , ekran joj je smešan za današnje pojmove , s vremena na vreme moram da je restartujem , dosta se zagreje pri konstantnom korišćenju :cry: .
Ako ti se ne radi hard reset možeš da reistaliraš firmware kroz nokia suite. Meni fon radi brzo kao prvog dana. Nema štucanja, glavljena... Što se tiče tema, mnogo brže rade kad su instalirane na c. Ja recimo koristim nokia evolve temu sa stora
Ako ima neko neku korisnu i zanimljivu aplikaciju da mi preporuči ne bi bilo loše ;)
reci šta te zanima pa možemo da predložimo ali o tome u sekciji aplikacije
Da je samo malo brža i da je samo malo veći ekran ne bi je menjao dok radi :( .
Da je S^3 ne bih ga menjao 100%, ovako mislim da je glupo ponovo kupiti symbian telefon jer je mrtva platforma (koliko god ja voleo symbian jednostavno je tako)

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Nokia 5800 XpressMusic

Post od cvoruga »

Imaš u automatic retrival, pa email retrival opcije od 5 min do 6 sati. samo u rertival settings podesi heders only u email retrieval
Odustao , pojede mi bateriju jako brzo . Proveravaću ručno preko Opere Mini
Ako ti se ne radi hard reset možeš da reistaliraš firmware kroz nokia suite. Meni fon radi brzo kao prvog dana. Nema štucanja, glavljena... Što se tiče tema, mnogo brže rade kad su instalirane na c. Ja recimo koristim nokia evolve temu sa stora
Ne štuca ni meni kad mi je fabrikana tema.Ovo oko firmware mi nije baš najjasnije. Pročitao sam da mogu da instaliram firmware od C6 i dobijem prečice na ekranu ( što se meni sviđa ) i još koješta ali jednostavno ne smem da probam da ne bi ubio mob . Da li si možda radio tako nešto ?
reci šta te zanima pa možemo da predložimo ali o tome u sekciji aplikacije
Ako ti nije teško napiši mi spisak app koje ti imaš instalirane . Npr ja koristim Garmin , Y Browser (koji me zeze u poslednje vreme) , Smart Settings (ne đasvi mi se baš) , Bright Light (extra kad se vraćam janpi kući ) , WeFi , Sport Tracker (ponekad ) , Heavy Weapons (meni skroz gotivna igrica ) , Office i Adobe Reader . Za filmove i muziku koristim njegov default player .
Da je S^3 ne bih ga menjao 100%, ovako mislim da je glupo ponovo kupiti symbian telefon jer je mrtva platforma (koliko god ja voleo symbian jednostavno je tako)
Slažem se , mada ga sa Anna i Belle veštački održavaju na aparatima u životu , da se tako izrazim .
I koliko sam ja pogledao oba nova Symbian-a su precrtan Android.


snenad hvala ti puno i izvini što te smaram

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Re: Nokia 5800 XpressMusic

Post od snenad »

cvoruga, ma opušteno. koristio sam cfw ali sam se na kraju vratio na ofw. prečice na ekranu ne razumem impoentu (važi za sve osove) osim notifikcije. jedina stvar koja mi nedostaje sa c6 based cfw je mail client ali o tome sam već pisao.
za reinstall ofw povežeš fon sa nokia suitom ideš na update i ako nemaš novi updae on ti ponudi opciju reinstall
što se tiče aplikacija imao sam instalirane gomilu ali sam sve poobrisao jer ne koristim. ono što koristim malte ne svakodnevno su x-plore, nimbuzz, skype, nokia drop, dropian (najbolji dropbox client na koji sam naišao), bright light, accuweather, photobook, opera mini next 7, gtranslator... imam još desetak instalirane ali su tu jer mogu da posluže mada su neke spremne za brisanje.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Nokia 5800 XpressMusic

Post od cvoruga »

snenad, Ma da, i ja instaliram, probam i u gomili slučaja mi se ne svidi i odmah brišem :wink: .

Šta je Nokia drop ili Dropian :oops: ?

Kako (kojim programom) da izmerim brzinu protoka kad ovo moje čudo ne podržava flash :oops: ?

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Re: Nokia 5800 XpressMusic

Post od snenad »

cvoruga, imaš speedtest app za symbian. sybian podržava flash samo nažalost mislim da je poslednja verzija 9, nisam siguran.
nokia drop je app preko koje možeš da šaljelj linkove, slike... direktno iz desktop browera. dropian, već sam napisao, dropbox client. dropbox je cloud servis

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Nokia 5800 XpressMusic

Post od cvoruga »

snenad, speedtest nema za Symbian, ili bar ja nisam uspeo da ga nađem, instalirao sam Speed Meter.

Zahvaljujem se korisnkinu snenad na pomoći

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Re: Nokia 5800 XpressMusic

Post od mezzano »

cvoruga, jel ti radi Speed Meter. Ja sam ga instalirao, i kad kliknem na "Begin test" pojavi mi se beli ekran i tako stoji dok ga ne iskljucim?

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Nokia 5800 XpressMusic

Post od cvoruga »

mezzano, radi.
Najnormalnije sam ga skinuo sa Ovi-ja, instalirao, i fercera sve normalno.

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Re: Nokia 5800 XpressMusic

Post od snenad »

mezzano, cvoruga, evo linka ka speedtestu
http://store.ovi.com/content/240884?cli ... nel=&pos=1

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Nokia 5800 XpressMusic

Post od cvoruga »

cvoruga napisao:snenad, speedtest nema za Symbian, ili bar ja nisam uspeo da ga nađem, instalirao sam Speed Meter.

Zahvaljujem se korisnkinu snenad na pomoći
Već sam instalirao 8)

katic91
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 18. Maj 2012. 21:10
:: Nokia 5800

Re: Nokia 5800 XpressMusic

Post od katic91 »

Da li smem da defragmetujem Nokiu 5800 i da li bi to ubrzalo njen rad?! Jel mozda neko pokusavao?!

Odgovori