Nokia N9

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Post od Adams »

Uh uh paz majku mu... Nema veze,bitno je da je pocelo....Nadam se da ce Telesmor da ga uzme.Ali pod uslovom da se ne izivljavaju kao sa Sensationom. Uz paket od 1500 dinara mesecno 40000,a nov preko oglasa 41000. :uhuh:
Nokia Lumia 1520

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

Fox, ovo je ocigledno neka greska jer verzija od 32GB uopste ne izlazi u prodaju vec samo 16 i 64GB tako da mislim da je ova uz MixNetXXL ova verzija od 64GB ali u svakom slucaju previse...

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Толико да кошта пропали модел :ohmy:
Ова Нокиа ако хоће да се прода морала би да кошта максимално 300€ са тенденцијом брзог падања цене.

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

Pa da, samo sto je kod nas Nokia i dalje vrhunski brend od kojeg nema bolje. Ne bi me cudilo ni 600 evra da kosta.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

antec, nema sta da cudi... U Svajcarskoj se moze naci u prodaji od juce po cijenama od 748CHF za verziju 16GB i 848CHF za verziju od 64GB....

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Post od Adams »

Verovatno Nokia mislida ima pravo da udari jake cene jer je izbacila model sa brojnim inovacijama kao sto je recimo onaj materijal izrade,novi operativni sistem ciji se projekat gasi i naravno prvi njihov telefon sa procesorom od cak 1gHz!(Jedan GIGAherz! :ohmy: ) :uhuh:
Lep jeste,kvalitetan jeste,dobar OS jeste.....ali u ovom trenutku mislim da je 380e neka maksimalna cena koju bi mogli da mu daju....
Nokia Lumia 1520

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

Adams, pa dobro, s obzirom na to kakve su cijene njihovim prvim modelima mislim da je neka realnost ocekivati cijenu uredjaja prilikom dolaska na trziste od 500-600eura, pogotovo high-end model. Vjerujem da ce se cijena stabilizovati do nove godine na nekih realnih 350-400 eura.

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Post od Adams »

janka_88, Sve to stoji ali ovo je bila cena GSII kad se pojavio i IP4 kad se pojavio a sada ce biti verovatno u nivou IP4S-a kad se prodaju oni prvi modeli od 1000+ evra. Mora stvarno da se desi neko odusevljenje korisnika da bi mogli da opravdaju cenu.....
Nokia Lumia 1520

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

Ja bih recimo bas voleo da koristim n9, cak mi je simpaticniji od androida jer se operacije obavljaju u manje poteza i nekako je neobican korisnicki interfejs. Ali da pucam isto kao i za recimo sgs II kada se pojavio i to za telefon koji tek treba da se dokaze, koji ima slabije specifikacije od pomenutog i koji dolazi sa OS-om za koji se ne zna koliku ce podrsku imati... to je van logike.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

E ovako, pre par dana sam se malko igrao sa N9 (crne boje) u prodavnici, i nekako ne znam sta da mislim. Interfejs je zesce interesantan, sve ide fino i glatko, mada sam primetio da ponekad neki prelazi od ekrana do ekrana kasne, ne znam zasto. Takodje mi se nije svidelo i to sto su mnogi "tasteri" za dodirivanje dosta mali, pa ko ima veliku ruku, mogao bi da se nervira.
Dizajnerski je savrseno izbalansiran, telefon uopste nije velik, odlicno vam mazi ruku, sto bi rekao kolega miodrage 8), boje na ekranu su zive, zvuk odlican, a ostalo nisam proveravao, jer bi me dosadni prodavci saletali ko muve...
Uzeti ili ne uzeti? Dobro pitanje, mada ipak kontam da ce moj sledeci telefon morati imati ekran od minimum 4.3 inca...

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

Green, vrlo je moguce da ima odredjenih bagova kao sto je npr. to da prelazi od ekrana do ekdrana da kasne malo jer je ipak to prva verzija softvera. Valjda je najavljen i update uskoro za N9 sa cak 3500 nekih ispravljenih i poboljsanih stvari. :o

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

Green koliko hardver tastera ima ovaj mob?da li mu je meni taster ono ispod volume rokera ili je to od kamere(i ako je od kamere na nezgodnom je mestu).
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Post od Adams »

VeNoM, koliko sam procitao mislim da N9 ima samo 2 cvrsta dugmeta i to ono sa strane,jedno za pojacavanje zvuka i drugo za power, a meni taster nema svakako jer to je princip swipe filozofije... :)
Nokia Lumia 1520

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

janka_88, vrlo moguce, cak kontam da si potpuno u pravu, a i ovo je ipak model koji je predvidjen za njakanje kad dodju interesenti, pa je i softver mozda tome prilagodjen, 'bem li ga...

VeNoM, bas ovako kako Adams navodi, nema poseban taster za kameru. U meni se ulazi odmah po otkljucavanju.

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Post od Zligor »

Nokia N9 Journey
http://www.youtube.com/watch?v=RqxYiXtz ... r_embedded#!
srecni zaposleni prave telefone...

inace mi se dopada n9, medjutim cene su astronomske. pitam se samo sta je kvalifikovalu nasu zemlju da ga dobije zvanicno.

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Post od Adams »

Nasu Srbiju je kvalifikovalo to sto kod nas i dalje vazi narodna krilatica: Nokia je Nokia. Mnogo je lakse prodati telefon sa ovakvom specifikacijom na kome pise Nokia nego recimo HTC ili Samsung.
Vec vidim kako dolazi u Telenor sa sve reklamom i kampanjom ,, 1 Ghz procesor, 8 Mpx kamera'' OS,naravno niko nece pomenuti jer to je za nas nebitno a cena prava sitnica: 47999 dinara uz paket Prenesi i surfuj 3000.
:uhuh:
Nokia Lumia 1520

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Adams napisao:OS,naravno niko nece pomenuti jer to je za nas nebitno
Za vecinu korisnika i jeste nebitno, jer se telefoni i dalje uzimaju zbog dizajna, a manje zbog gigabajta, gigaherca, AMOLED ili Retina ekrana i slicno.

Ovde kod mene je isti slucaj. Svaka reklama na tv-u reklamira telefon bez spominjanja pod kojim OS-om radi. U prodavnici jeste naznaceno, ali to slabijim poznavaocima prilika ionako ne znaci nista...

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Ви не схватате да постоје и они који се не оптерећују телефоном :?
Немој те ово погрешно схватити али неко воли телефоне, неко кола, неко моторе, маркице... Зашто би некоме било битно који је ОС ако фон користи само за разговор и поруке?

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

LittlePrince, pa onda zašto bi kupovao tako skup telefon? Opterećuju se i oni telefonom, ali ne na isti način i sa istim razlozima kao mi koji smo ovde...:)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Па рекох да смо сви различити, не могу сада да све набројим, они спадају у групу оних што се оптерећују ценом и престижом :wink:

Odgovori