Nokia N78

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

Covek je rekao da mu treba telefon dok "ne umre".
To svakako N78 nije.
Ja razumem da "svako svog konja hvali".
Mozda nisam kompetentan,jer mi je N78 sec. tel.
Ali sam u svakom slucaju izneo realne cinjenice.
Slika

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

Da pitam i ja nesto.
Posto u Share online sekciji nemam ni jedan service,a znam da sam na N82 imao(Flickr,Vox itd),nakon pokusaja dodavanja service-a,prikaze mi poruku "No new service available",kao i "The service is not yet available in your country"...
Posto bih neke slike Upload-ovao na Flickr,sta mi je ciniti?
Slika

Zo-ki
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pon, 18. Dec 2006. 15:10

Post od Zo-ki »

Posto mi je ovo prvi Symbian telefon moram da pitam par stvari.
Kako mogu onu Nokia mapu da iskorenim i ubijem iz telefona to je ono sivo dugmence koje kada pritesnes posrce ti kredit.
Druga stvar:
Nabavio sam sat koji se pokazuje preko celog telefona ali kada se tel zakljuca i sat nestaje,nokijin sat mi je dosta sitan a aplikacije za skrin sejver ima dosta ali kad se tel zakljuca one nestaju.
Da li je moguce da su tako retardirano napravili.

Da ne pricam o programima potpisanim ne potpisanim sertifikatima i bla bla....

ma da te glava zaboli,vrhunac mi je bio kad sam video da nema smajlice u porukama!!!Kada mi je drug poslao animated sms sa smajlicima ja se
smrzao a ono neka trial verzija od 3 dana.Sifru ne mozes da nadjes za taj program dok ne pozoves FBI da ti je donesu sa pratnjom od 500 ljudi...

Stvarno cemu sve to....6300 koji sam imao pre ovoga je bio ZMAJ!!
U zdravlje....pozdrav

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

Zo-ki, pa to su ti savremene blagodeti symbian telefona... :D :D :D ,ali sve tvoje nedace se mogu vrlo brzo resiti uz malo googlanja....
A ako ne uspes mozes prodati svoj tel i kupiti skoro dve 6300 :D
D500&E71

permanentan
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Čet, 08. Jan 2009. 14:01

Post od permanentan »

eh ovako, nakon 6 mjeseci koristenja prvi problem se desio... Ogulila mi se navigaciona tipka i sad je odvratno bijela :x Da li neko ima kakav kvalitetan prijedlog sta uraditi...

wasssup
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 306
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2008. 20:16
:: Samsung galaxy Ace 2
Lokacija: Nis

Post od wasssup »

permanentan, isti problem i kod mene... Samo se meni mnogo ranije desio, posle 2,3 meseca. Navigacioni pad se izgulio sa sve cetiri strane. Bio je siv pa ispod sive crna, pa ispod crne bela :x I sad je crn skroz a po obodu beo :x :x :x Mora da se zameni bukvalno cela dodnja polovina telefona, gde su tasteri. Na nekoj veleprodaji sa nasao da to kosta 950 din, sad pitanje je kakvo je to kvaliteta... Da probas u nekom boljem, pouzdanijem servisu... Ili kod generalnog uvoznika, mozda imaju originalni deo.
Ace 2 + 16Gb Patriot Class 10

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

wasssup, ako je to u nekoj veleprodaji oko 950 din,onda je u Mobis-u ili Acopy-ju barem 2.5-3 hiljade dinarcica,sto po meni nikako nije isplativo!
D500&E71

wasssup
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 306
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2008. 20:16
:: Samsung galaxy Ace 2
Lokacija: Nis

Post od wasssup »

loki13, pa naravno da nije isplatljivo :cry: Ali bas ruzno izgleda tako oguljeno, bas bode oci... Bas je bilo extra kad je bio srebrni onaj krug oko d pada a zamisli sad, crn a na obodu beo :x
Ace 2 + 16Gb Patriot Class 10

raso1
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 69
Pridružio se: Pet, 27. Mar 2009. 17:43
:: Optimus 2x, Nexus 4

Post od raso1 »

Pozdrav narode. Zna li neko da li postoji neki program koji bi omogucio odbijanje poziva za odredjene kontakte, kao sto je to moguce na SE? Pokusao sam to podesiti na N78, ali pozivi nisu odbijani, vec su samo zvono i vibracija bili iskljuceni prilikom pozivanja od strane filtriranih brojeva. Pored prednje kamere se nalayi nekakav senzor ili sta vec, kakva mu je svrha? Da li je neko smislio nacin za ubijanje otisaka prstiju na telefonu :x , ili se moramo pomiriti sa tim?

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

Trebao si malo "procesljati" teme na ovom forumu.
Drugo,taj "nekakav sensor" ima svrhu kontrole jacine pozadinskog osvetljenja.
I trece,resenje postoji.U jedan dzep krpicu,u drugi telefon,i to je to.Ako ti je stalo da ti telefon bude perfektno cist u svakom trenutku.
Slika

prashinar
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Pon, 22. Jun 2009. 15:33

Post od prashinar »

Da li se može isključiti ona vibracija, zvuk koji se javlja prilikom slanja poruka? :? Uvek me zezne Handy Lock, pošto reaguje na to :dry:

dejan72
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Čet, 18. Dec 2008. 21:59

Post od dejan72 »

Kako da preko telefona vidim šerovane fajlove na kompu?Hteo bih da slušam muziku na fonu a fajlovi da su na kompu...Dali neko ima iskustva sa tim pa eventualno da objasni kako da to podesim na svom N78?Hvala..

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

prashinar,Iskljuci Warning Tones.
dejan72,Sto se share-ovanja file-ova sa kompa na telefon tice,isto vazi kao i za N78 tako i za sve Symbian telefone.A posto je vec bilo dosta price o tome na forumu,da ne bi spamovali,preporucio bih ti da "procesljas" isti.Posebno temu "Neke stvari o WiFi-u...." (Kafić)
Slika

raso1
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 69
Pridružio se: Pet, 27. Mar 2009. 17:43
:: Optimus 2x, Nexus 4

Post od raso1 »

Dogodilo mi se nesto jako cudno. Iz telefona su mi nestale sve aplikacije, teme, igrice i veci dio muzike, a i ono sto je ostalo ne mogu da otvorim. Cak mi je nestao i Garmin, sto mi je najveci problem. Da li je moguce da se telefon sam od sebe resetovao ili je mozda nesto drugo u pitanju. Sve od navedenog je bilo pohranjeno na mem.kartici od 2 gb, trenutno slobodno 1,3 gb izbrisano oko 800 mb. Da li se nekom dogadjalo nesto ovako? Hvala.

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

Meni se to,nikada nije dogodilo. Male su sanse da se "sam od sebe resetovao".
Moje licno misljenje je,da je kartica odgovorna za sve novonastale probleme.
Preporucujem ti da je zamenis,te instaliras applikacije.Mozda i da je formatiras,pa ako se javi problem opet,kanta za djubre joj,"ne gine".
Slika

wasssup
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 306
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2008. 20:16
:: Samsung galaxy Ace 2
Lokacija: Nis

Post od wasssup »

permanentan, u Mobis-u tastatura sa navigacionim padom kosta 3500, sa zamenom.... :wacko:
Ace 2 + 16Gb Patriot Class 10

mc-alex
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 53
Pridružio se: Ned, 12. Jul 2009. 03:49

Post od mc-alex »

Da li neko zna gde bih mogao mozda da nadjem ovaj fon za manje od 200e(makar bilo 199e :D )???Zvao sam dosta prodavnica i najjeftinije sto sam nasao je bilo 210e. :(
Nokia N78

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

mc-alex
Огромна разлика! :roll:
Види која продавница даје бољу гранцију па купи али знај да за још 20 евра има н82 да се нађе. :wink:
Слобода или смрт

60sec
Banned
Postovi: 324
Pridružio se: Pon, 06. Jul 2009. 00:55

Post od 60sec »

wasssup, sto sam ne uzmes i ne ofarbas navigacioni taster?! Aj slikaj da vidim kako to izgleda kazes bilo sivo sada belo mislim da se to cak ni ne primecuje! ?! Makar mislim moram da vidim kako to izgleda! :wink:

wasssup
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 306
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2008. 20:16
:: Samsung galaxy Ace 2
Lokacija: Nis

Post od wasssup »

60sec, nemam trenutno cime da slikam... Slikacu za koji dan i ovde cu ostaviti sliku. Da je samo jedna boja nebi se primecivalo, a ovako siva je skroz oguljena dakle rn mi je navi taster a poceo je i on da se guli na ivicama a to izguljeno je belo :wacko: :wacko: Neznam sa cime bi ga ofarbao :? Uzeo sam pre marker ali to je trajalo dan, dva....
Ace 2 + 16Gb Patriot Class 10

Odgovori