Nokia N78

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
mc-alex
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 53
Pridružio se: Ned, 12. Jul 2009. 03:49

Post od mc-alex »

Moram nesto da vas pitam posto sam kupio ovaj fon pre par dana i stvarno sam zadovoljan.Ali dobro nije o tome rec,vec sta da uradim.Posto,dok sam iscitavao ove sve stranice(nisam koristio symbian ranije,pa sam neiskusan po tom pitanju)shvatio sam da "trebam" da uradim hack telefona i (neki)update i da je to najbolje jos na pocetku.E sad sta prvo da uradim?Kako se radi hack telefona i update,ako bi neko mogao malo da mi objasni stvarno bih mu bio zahvalan ili da mi kaze gde postoji tema na ovom forumu u vezi toga.Posto vidim da govorite da i i jedno i drugo treba da se uradi.Imam jos neku nedoumicu,kad se uradi hack da li to znaci da mogu sve aplikacije da instaliram i dobijem odmah full verziju?I da li je hack isto sto i pravljenje sertifikata(naravno ne bukvalno isto ali ista stvar)?
Znam da sam vas malo smorio sa pitanjima ali nisam koristio ranije symbian pa ne bih da nesto userem.I da,da li je taj hack siguran,posto update verujem da jeste posto kazete da nesto idem preko nokiinog sajta...? :wacko: :wacko: :wacko:
Nokia N78

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Kada hakujes telefon onda nemas potebe za sertifikovanjem programa, a ako neces da hakujes telefon onda mozes sam sebi potpisivati programe i da ih instaliras.
Tema o sertifikovanju (na 10. str ti je postupak, Milann je napisao): viewtopic.php?t=14568
Tema o hakovanju (prva poruka ti objasnjava sta ti je potrebno za hakovanje i za vise pitanja pitaj u toj temi): viewtopic.php?t=12736
Apdejt softvera upustvo >>OVDE<<
Poslednja izmena od IDzO u Sub, 08. Avg 2009. 22:26, izmenjeno 1 put ukupno.

mc-alex
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 53
Pridružio se: Ned, 12. Jul 2009. 03:49

Post od mc-alex »

E hvala ti sad cu da iscitam sve ovo,samo nisi mi rekao sta prvo da uradim???I ovo sa sertifikovanjem sa opdom sam ranije probao i ne moze posto su sajt nesto menjali...Znaci ipak je najbolje hackovati?
Nokia N78

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

N78 je dobio novu verziju sw-a i to sad u julu. Ne znam da li je moguce hakovati tu najnoviju verziju. Ove starije verzije je moguce hakovati.
Ako ti je stabilan sw i ako nemas neke zasce bagove onda nemas neke preterane potrebe za apdejtovanje.

Najlakse ti je odraditi hak i onda si miran sto se sertifikata tice.
Pitaj u temi o sertifikatima na kojem sajtu ostali prave sertifikate pa mozes onda i sam da probas, mada mislim da je i dalje aktuelno objasnjenje sa 10. strane.

mc-alex
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 53
Pridružio se: Ned, 12. Jul 2009. 03:49

Post od mc-alex »

Kako ja da vidim koju imam verziju?I taj update ce mi samo popraviti neke stvari?Ako nisu neke velike onda ne moram ni da to radim.Ja sam mislio da to uradim samo zbog hacka(mozda je potreban ili tako nesto,moje neiskusno misljenje).
Onda cu samo hack da uradim i to je to.
Nokia N78

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Verziju sw-a proveravas tak osto kucas *#0000#
Najnovija verzija sw-a, koja je izasla u sad u julu, je v30.014.

Ne moras raditi apdejt zbog hakovanja. Cak sto vise ne znam da li je ovu najnoviju verziju moguce hakovati, ali ako nemas nekih ozbiljnijih bagova u sw nije ti potreban apdejt.

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

IDzo najnoviji sw svih modela Nokia tel mogu se hackovati bez problema izuzev E51-ice. Naravno da bi se krenulo u hackovanje tel tj. sw potrebno je imati sertifikat za taj tel. Tako da mc-alex,par tema nize ostavi IMEI i zatrazi da ti neko od kolega odradi sertifikat jer bez njega ne mozes nista da uradis. :wink:
Edit: mc-alex nema potrebe da drzis tel po 12h na punjacu,bateriju treba puniti dok ti indikator bat. ne pokaze da je puna i to je to. Prekomerno punjenje moze dovesti do ostecenja baterije.
Poslednja izmena od Fox u Pet, 31. Jul 2009. 02:11, izmenjeno 1 put ukupno.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

mc-alex
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 53
Pridružio se: Ned, 12. Jul 2009. 03:49

Post od mc-alex »

Pa dobro da ali posto ga imam tek par dana jos nisam uocio neki bag.To da vidim koju verziju imam ne mogu sad da proverim posto je na punjenju(trecem)pa cu tek moci sutra. :lol:
Mislim da ovaj moze da se hackuje posto sam procitao da su neki to uradili.Stvarno me mrzi da se bakcem sa svakim programom oko toga sertifikovanja,ovo ce da bude onda prava stvar ako stvarno tako radi.Nista,moracu jos malo da iscitam kako i sta pa tek onda idem na hack(ako je uopste moguce,a ako nije onda cu napraviti sertifikat....).Hvala ti! 8)
Naravno ako imas jos nesto da mi kazes u vezi hacka ili neko drugi,svaka pomoc mi je dobro dosla.Posto sam svejedno neiskusan sa symbianom(koliko sam tovec ponovio) :D
Nokia N78

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

mc-alex napisao:
shvatio sam da "trebam"
E moja gramatiko,tuzno je ako imas preko 15 godina a ovako pises. :uhuh:
Sorry za off,morao sam da prokomentarisem.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Fox, hvala na informaciji za hakovanje! ;)
mc-alex, kakvom trecem punjenju?

mc-alex
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 53
Pridružio se: Ned, 12. Jul 2009. 03:49

Post od mc-alex »

Sale_M nema sta da ti bude zao posto jos nemam 15 god. :P I nisam bas toliko dobar sa srpskim. :chytry: Malo sam se lose izrazio i lose napisao ali boze moj niko se jos nije naucen rodio. :oops:
IDzO trece punjenje,mislim na formatiranje baterije.12 sati punjenja.
Nokia N78

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Druze litijum jonske baterije se ne formatiraju. To vazi za niukl kadmijumske baterije.
Ove litijum jonske baterije punis samo dok ti indikator pokazuje da se baterija puni i onda tel. skidas sa punjaca.

Da se upoznas sa materijom procitaj ovo: viewtopic.php?t=1595

mc-alex
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 53
Pridružio se: Ned, 12. Jul 2009. 03:49

Post od mc-alex »

E pa ne znam vise. :wacko: Meni je prodavac rekao da ne mora ali da bi ipak bilo najsigurnije da idem 3x12h.Rekao mi je i da ne moram 3x12h ali da ce mi tako krace trajati nego 3x12h.Pa ja rek'o ajde da ga poslusam.
Nokia N78

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Retko koji prodavac je iole ozbiljnije upoznat sa materijom. To sto on govori je cisto da bi sebe postedeo kasnije nekih reklamacija i drugih, njemu nepotrebnih peripetija, pa laprda u prazno.
Gde god da potrazis na netu naces podatke koji govore da se nove litijum jonske baterije ne formatiraju. :wink:

mc-alex
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 53
Pridružio se: Ned, 12. Jul 2009. 03:49

Post od mc-alex »

E pa dobro onda,moja greska.Meni je nesto kratko trajala baterija pa sam mislio da je do toga problem.A,videce onaj glavonja sutra iz prodavnice...! :lol:
Nokia N78

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Pazi ti nisi nista "nazao" uradio telefonu i bateriji jer svakako se automatski iskljuci punjac kada se napuni baterija (pipni punjac posle npr.: 2 sata punjenja i videces da je hladan jer je ciklus punjenja zavrsen za 1h 30 min), ali bzvz ti je dzedzao na punjacu 12h! :)

mc-alex
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 53
Pridružio se: Ned, 12. Jul 2009. 03:49

Post od mc-alex »

A dobro sad,sta da radim.Barem ja ne placam struju. :lol: Inace posle 1h30min(otprilike) se cuo neki zvuk i kada sam pogledao u fon baterija se prestala puniti.Mislim da to znaci da je pun.Jel da?Hvala ti sad si me prosvetlio. :D
Nokia N78

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Da taj zvuk je da je napunjena baterija i to je to. :)
Kazem ti procitaj onu temu o baterijama i dosta stvari ce ti biti jasnije ili ako ti nije tesko Google zna odgovore na sve! :D

mc-alex
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 53
Pridružio se: Ned, 12. Jul 2009. 03:49

Post od mc-alex »

Pise da mi je verzija v11.043.A ako ti kazes da je poslednja v30.014 onda morao bih da uradim update.
Nokia N78

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Pa ti odradi apdejt ako hoces.
Kazem ti ako nije bagovita verzija ta sto je ti imas onda ne moras da radis apdejt.
Sam odluci sto se toga tice. :)

Odgovori