Nokia 5230

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Post od Ceftriaxone »

mora samo da se umre.:D Ja telefon imam od jula,plastiku nemam,a telefon nema ni jednu ogrebotinu...
ex ivan87

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Evo, posle 2 dana korišćenja telefona da dam mali komentar.
Slika
Sadržaj prodajnog paketa
Ocena : 1/10
Jadno. To je reč koja može da opiše sadržaj prodajnog paketa koji Nokia isporučuje uz 5230. U kutiji se nalazi, pored telefona, punjač, slušalice najnižeg kvaliteta i pektrum (“trzalica”). Nema USB kabla, memorijske kartice niti diska sa instalacijom. Razumem da su hteli da uštede da bi mogli da idu sa što nižom cenom, ali ne znam koliko bi USB kabl od 10cm, kakvi se danas isporučuju za Nokie podigao cenu aparata?!

Izrada (kvalitet materijala)
Ocena : 5/10
Neko ovde reče da je telefon “poput kineske igračke”. Tačno je da kvalitet izrade nije na vrhunskom nivou, ali ne bih se baš složio s konstatacijom da je reč o “kineskoj igračci”. Materijal i sama su prosečni, ali po mom mišljenju, sasvim zadovoljavajući, jer telefon je namenjen mlađoj, nezahtevnijoj i manje izbirljivoj populaciji. Ovaj telfon će kupovati ljudi koji prvi put dolaze u kontakt sa TS telfonima, pa će biti zadovoljni izradom.
Telefon ne škripi u ruci, jedina zamerka je na taster koji služi za zaključavanje, koji ima previše lufta, pa se malo klima, što može nekog da iritira. Svi tasteri, ima ih 3 na prednjem delu i na desnoj strani telefona taster za kameru i tasteri za jačinu zvuka, su dobro urađeni. Da ne bih komentarisao dizajn, kao posebnu kategoriju, jer je to subjektivno, reći ću ovde samo da mi se ne sviđa naročito što je zadnji deo telfona uži od prednjeg, za nekih 2-3mm. Čini mi se da je tako i kod 5800. Mnogo lepše mi izgleda 5530, koji je potpuno ravan. Takođe mi se ne sviđa što je rub telefona od plastike koja je će, kako mi se čini, posle izvesnog vremena početi da se guli.

Displej
Ocena 10/10
Ekran je fantastičan! Stvarno sam oduševljen grafikom. Boje i kontrast su odlični. Dosta je osetljiv na dodir, nema nikakvog lagovanja prilikom izbora opcija ili skrolovanja. Brzo se navikne na kucanje. Kad sam otkucao prvih nekoliko poruka, gotovo da sam zažalio što sam uzeo TS telefon, međutim ubrzo sam počeo da se navikavam. Ali, samo na numeričku tastaturu. Kucanje na QWERTY tastaturi je još uvek preteško za mene (iako nemam debele prste), jednostavno, slova su suviše sitna.

Baterija
Ocena : 5/10
Ne znam kako će se ponašati ubuduće, ali me za sada, nije oduševila. Treći dan kako koristim telefon, i već je spala na 2 crtice, i to uz neku ne preteranu upotrebu. Ne verujem da će moći da mi drži duže od 2-3 dana. Iako mi to ne smeta toliko, očekivao sam malo jaču bateriju.

Kamera
Ocena 7/10
Verovatno će mnogi pomisliti da sam lud. Međutim ,kamera je ono što me najviše prijatno iznenadilo. S obzirom na specifikacije (2MPx, bez autofokusa i blica) očekivao sam neki krš koji će praviti slike koje ni na šta ne liče. Ali, naprotiv, slike uopšte nisu loše. Ne kažem da pravi fotografije state of art, ali su slike sasvim pristojnog kvaliteta. Čak i kad se prebace na kompjuter, izgledaju fino, a na telefonu su fantastične. Naravno, reč je o slikama uz dobro (dnevno) svetlo. Video zapis je na telfonu odličan. Jedno 10 puta bolji od onoga što je snimao moj Sony Ericsson K530. Uglavnom, prosečnog korisnika, koji će okinuti par fotografija mesečno, kamera će sasvim zadovoljiti.

Zvuk
Ocena 6/10
Ima samo jedan spoljni zvučnik, koji se nalazi sa leve strane telefona, u gornjem uglu. Zvuk koji se dobija na zvučniku nije toliko lošeg kvaliteta, ali mi se čini da je dosta slab. Zvuk u slušalici, takođe me nije impresionirao. Na slušalicama nisam toliko slušao, pošto nemam memorijsku, pa nisam ubacio muziku, a mislim da i nema nekog smisla slušati muziku na slušalicama koje dolaze uz telefon, jer se vidi da su od nejjeftinije vrste.
To bi bilo u najkraćim crtama moje zapažanje, do sad. Ukoliko nekog još nešto zanima, slobodno pitajte.

Imajte na umu da sam ja, ipak, običan i ne mnogo zahtevan korisnik. Do sada se nisam sretao sa smart telefonima, a takođe ovo mi je priv TS telefon, tako da ovaj review uzmete sa rezervom. ;)

vuchko987
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 302
Pridružio se: Sub, 29. Sep 2007. 20:06

Post od vuchko987 »

Kao vlasnik 5800 mislim da je najveca mana ovom telefonu sto nema WiFi. U nasim uslovima i nenormalnoj skupoci megabajta, 3G i HSDPA nemaju nikakvu sansu da se telefon koristi za neki normalan surf netom.
Ovo ostalo je sve ocigledno da je Nokia ojadila 5800 ne bi li na njenom uspehu izgradila budzetsku verziju... Isto ce se uskoro desiti i sa N97 - u najavi je Nokia C6, budzetska verzija...
iPhone je najbolji telefon na svetu. Tacka.

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Bas sam malo pre gledao review Nokie 5800, i mogu da ti kazem da su 90% isti. 5230 je u stvari low version 5800. Nema WiFi, blic, ima slabiju kameru, nema olovcicu, nema memorijsku u pakovanju... Sve sto su mogli da izbace, izbacili su... Sto se tice mene, to je ok. Ne bih imao para za 5800.

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Post od mrkixxx »

mezzano, navikao si na beskonacno trajanje baterije na SE. :wink:
2-3 dana je extra trajanje za TS telefone iz nokijine kuce!

sad samo da ga hackujes, malo procackas app. i prilagodis svojim potrebama.

dobrodoshao u smart drustvo i srecno!

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

Razmisljao sam da pazarim ovaj model za klinca.Medjutim,posle ovog review-a koji je mezzano postovao-NE :uhuh:
Na prvom mestu,zato sto nema WiFi,kao sto rece vuchko987.
Cak i da uzmem neki paket,poput 325,ne bi zadovoljilo potrebe malo zahtevnijeg korisnika.
Sta ce jedan klinac uraditi sa nepunih 11MB dnevno?
Skinuti 2-3 pesme ili pogledati 2 klipa i cao.
Ostalo je manje/vise nebitno.
Usput,review je odlican :wink:
Slika

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Hvala mrkixxx, to je bio jedan od razloga sto sam uzeo ovaj telefon. Da malo probam nesto sa operativnim sistemom. :)
Hvala cale. Trudio sam se. :wink:

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Морам да подсетим неке од вас да постоји верзија овог телефона која има "WiFi" и носи ознаку 5800. Многима је нет на последњем месту (поготово код нас) када су у питању телефони или имају МБ урачунате у пакет који користе, и на такве је Нокиа и циљала са избацивањем овог телефона. Разлике између 5800 и 5230 нису велике али нису ни занемарљиве али ако ти не треба "WiFi" и добра камера (коју могу слободно рећи ни 5800 нема) онда је ово добар избор. Јер зашто би давао паре на нешто што нећеш користити а опет ако немаш пара а желиш телефон какав је 5800 купиш 5230 и уживаш. Лепо је имати "WiFi" и добру камеру али лепо је имати и пара па опет многи их немају.

cale, Ја имам 66МБ месечно и први месец сам потрошио око 50МБ али то је први месец па ми било занимљиво да идем на нет са телефоном. Сада нисам потрошио ни 5МБ јер немам потребе за нетом ван куће. Нису сви као твој клинац а и не разумем зашто си уопште узимао у разматрање телефон који нема "WiFi" ако ти клинац обилато користи нет :?

mezzano, Да ниси можда видео како изгледа црна?

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Potpuno se slazem sa tobom LittlePrince. Mislim da je ovo logican potez Nokie, posle uspeha koji je Samsung naprvio sa S5230. Mozda je i oznaka bas zato izabrana a ne, recimo 5800 "lite" ili tako nesto. :D
Jesam video kako izgleda crna, i hteo sam da uzmem crnu, ali posto sam uzimao uz ugovor, u sve 3 prodavnice u Nisu koje su dileri mt:s-a su bili identicni tefeoni, beli sa plavim poklopcem za bateriju. I on mi je ruzan, ali nisam imao izbora. :( No, valjda ce se kroz neko vreme pojaviti u prodaji poklopci, pa cu kupiti neki malo manje napadan. :roll:

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

LittlePrince,
Uzeo sam u razmatranje iz prostog razloga sto je telefon TS,na prvom mestu.
Cena mu je solidno izbalansirana.Poseduje 3.5mm audio jack,3.2" display,Symbian,FM radio,microSD do cak 16GB i ostalo sto bi jednog klinca privuklo.
Na izostanak WiFi opcije nisam ni obratio paznju,jer za danasnje standarde nisam ni predpostavio da je izuzet.
Slika

vuchko987
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 302
Pridružio se: Sub, 29. Sep 2007. 20:06

Post od vuchko987 »

mislim da je ovo ipak odlican tel za datu cenu (mislim negde oko 8000 uz dvogodisnji ugovor na mix1000) i najpovoljniji ts smart fon, tako da mislim da je mezzano pazario best-buy;)
iPhone je najbolji telefon na svetu. Tacka.

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Ja sam ga platio 7.750 (oko 80 evra), uz MIX1000. Koliko sam video, Samsung S5230 je, otprilike toliko, a mislim da je ova Nokia ipak bojla kupovina od Samsunga. I ja mislim da nisam napravio rđav posao, iako nisam ga imao u planu. :)

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Evo jednog uporednog testa kamere. Prva slika je sa SE K530i, a druga sa Nokia 5230. Slikano je sa iste udaljenosti.

Sony Ericsson K530i
Slika

Nokia 5230
Slika

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

mezzano, Gde si kupio taj primerak Zagora ? I od kad je ? :) Inace ne pravi lose slike Nokia..
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Po meni, mnogo bolje od SE. Iz nekih reviewa koje sam citao, ocekivao sam neki totalni krs od kamere, medjutim, prijatno me iznenadila. A tek video... 8)

Zagor je Vannini, izdali su 6-7 brojeva, pre jedno 10-ak godina. A sada ga izdaje Veseli četvrtak. :wink:

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

mezzano, zasto bre krs ? Pa nisu lose Nokiine kamerice,jeste da nisu cyber shot ali sta im fali ?



P.S. Fan si stripova ili skupljas samo Zagora ?
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

dimi89, pa zato sto je na reviewu pisalo
We didn’t have any great expectations about the image quality of Nokia 5230 and it turned out to be the right way to go. The amount of resolved detail is pretty low and the contrast of the photos is too low. And with the noise also pretty high you get the idea that you better use the Nokia 5230 camera for taking contact pics only.
i
Nokia 5230 has a 2 MP camera with a maximum image resolution of 1600x1200 pixels. There’s no auto focus or LED flash. Hardly the dream of a photography enthusiast, right? Well, its performance isn’t anything to write home about either.
pa sam ocekivao da te slike nece ni na sta liciti. Mada, kamera mi nije bila primarna, pa nisam obracao mnogo paznju na to. Zbog toga sam prijatno iznenadjen.

Jeste, fan stripova sam, a Zagor mi je omiljeni junak. Pored njega, skupljam Marti Misteriju i Teksa, a citam i ostale junake koji su izlazili u ZS i LMS (Mister No, Komandant Mark, Blek, Kapetan Miki...). :)

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

mezzano, moja greska jer nisam znao da 5230 ima samo 2 MPX kameru :dry: mislio sam da je isti model kao 5800 smao izbacen WiFi....Mada to sto nema AF mu mnogo smeta jer od kad ga imam na LG-u mislim da ne bih vise kupio telefon bez toga.


P.S Bas divno :D Ja sam fan stripova ali nazalost nemam neku kolekciju.Imam Zagoreve neke edicije (nazalost nije potpuna kolekcija) ,imam dosta od Alan Forda i sve od Talicnog Toma i Asteriksa u Obeliksa....Takodje u kolekciji imam i dela od Korto Maltezea (koji mi je inace i omiljeni strip-junak) :) Malo odosmo u off..
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Камера на 5230 је дефинитивно крш за данашње услове, да је та камера приказана пре пар година била би вероватно сврстана међу средње добре али данас је то крш. Мислим да је то био систем по коме су оцењивали камеру јер заиста 2Мрх у 2010. није ништа више од крша, шта та камера да ради поред 8 и 12Мрх. Све зависи како гледаш на то, али и да нема камеру опет би телефон био добра куповина 8)

Wizards
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 135
Pridružio se: Sre, 03. Mar 2010. 16:25

Post od Wizards »

Po meni je lepsa ona slika sa SE K530i jer su zivlje boje i jasnija je slika... Pogledajte vi kako je slika bleda sa Nokie 5230. A ja imam 5530 sa 3.2 mpx. ali isto tako je bleda slika i nije bas neki kvalitet.
Neki dan sam slikao nesto za novine i hteo sam da posaljem, ali sam se predomislio, jer su fotografije jednostavno lose. Tako da nemojte pricati da su slike sa Sony Ericssona losije, jer sam imao i Sony Ericsson sa 2 mpx. i tamo je svaka slika bila extra kvaliteta! :angry:
LG G2 black

Odgovori