Nokia 6220 classic

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Dostaje
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 470
Pridružio se: Uto, 08. Dec 2009. 22:50

Post od Dostaje »

carloss, Druze svaki ima ovo ;-) ovo su cestice prasine koje su izgleda u tvom stanu malo ucestalije ;-) vidi se da je rpasina blizu sociva kada je xennon opalio ;-)

carloss
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Uto, 13. Mar 2007. 12:32

Post od carloss »

Moguce da je to stvarno zbog prasine, ali slikao sam napolju i ista prica, fotografije su pune sivih krugova...

Vazduh je pun prasine svuda, to znam, ali nije mi bas uteha, jer na kraju dobijem fotku sa sivim krugovima, previse je to socivo osetljivo, a ovde su neki vec rekli da nemaju taj problem, mozda je ovaj moj primerak takav, u svakom slucaju, telefon je pod garancijom, pa cu videti sutra da ga mozda vratim, ili zamenim

Alan
Banned
Postovi: 45
Pridružio se: Uto, 14. Jul 2009. 22:07

Post od Alan »

Jel ova nokia ima probleme sa primanjem signala.Povremeno joj se desi da je totalno bez signala i nedostupna , kao da sam je stavio u offline :dry: , a onda ponovo proradi.Da li se ovo samo meni desava? :wacko:

Dostaje
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 470
Pridružio se: Uto, 08. Dec 2009. 22:50

Post od Dostaje »

carloss, Brate ne to garanciju neces dobiti jer je to sasvim normalno ;-) iste slike imas i sa digitalcima zato fotografi dizu blic na gore na svojim profi masinama ;-)

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Dostaje, blic se dize na gore ili se okrece na stranu, da bi se svetlost odbila od plafona ili zida i da se bolje razlozi po prostoriji. Da se ostavi direktan blic "sprzio" bi se objekat koji se slika i tako bi se izgubili detalji.

Dostaje
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 470
Pridružio se: Uto, 08. Dec 2009. 22:50

Post od Dostaje »

IDzO, naravno ima vose razloga a jedan od tih je i GHOST ;-)

carloss
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Uto, 13. Mar 2007. 12:32

Post od carloss »

Pravo da vam kazem ja se prvi put susrecem sa ovim problemom, imam canon fotoaparat, pa nikad nisam imao sive tacke na slici, ovo bas upropasti fotografiju, pogotovo ako zahvati lice onoga ko je na slici....

Dostaje
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 470
Pridružio se: Uto, 08. Dec 2009. 22:50

Post od Dostaje »

carloss, slikaj sada ponovo nesto u kucu sa telefonom nema sile da imas bas na svakoj meni se to desi na 1 od 100 slika nocu

carloss
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Uto, 13. Mar 2007. 12:32

Post od carloss »

Pa, meni je bilo na svakoj u pocetku, nakon sto sam obrisao socivo, kao sto ste mi ovde predlozili, nije na svakoj priznajem, ali u proseku je na svakoj trecoj (bukvalno), sto jeste bolje, ali ipak taj problem perzistira...

Kad bi bila jedna od 50, ja bih bio presrecan, ne bih vise ni razmisljao o tome...

Evo pogledaj jednu sliku napolju, slikao sam neposredno posle kise, znaci prasine u vazduhu je bilo na na mizernom nivou... a na slici ima jedno 10-tak krugova....

Slika

Esseker
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 402
Pridružio se: Pet, 27. Mar 2009. 03:16
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Subotica

Post od Esseker »

carloss burazeru,ti veliki sivi krugovi su nastali odbijanjem svetlosti od kapljica vode ili od cestica vode u vazduhu. Ja sam slikao jednom kada je bilo maglovito,po mraku i kada sam uslikao,na slici je bilo samo tih sivih krugova. Sada ima magle na "kilo",slikaj u prazno i videces. 8)
Galaxy Note 9 SM-G960F/DS 128 GB Ocean Blue

carloss
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Uto, 13. Mar 2007. 12:32

Post od carloss »

Moguce, samo kisa nije padala tada, mada slazem se da je vlaznost vazduha verovatno bila visoka, mozda je ovaj xenon previse jak kod mene, iako ne vata dalje od 2 metra...

Dostaje
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 470
Pridružio se: Uto, 08. Dec 2009. 22:50

Post od Dostaje »

carloss, moj baca u zatvorenim prostorijama do 10 ak metara u zatvorenim 4.5 metara sigurno ;-) inace evo danas sam slikao padala je kisa i opet nema kruzica ;-)

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Ma kakvih 10 metara jesi ti normalan čoveče, blic radi svoj posao na maksimalno nekih 3-4m, mada ni tada rezultati nisu baš najbolji.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

carloss
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Uto, 13. Mar 2007. 12:32

Post od carloss »

Pa, ako kod tebe nema kruzica na kisi, onda definitivno nesto ne stima na mom fonu...

A blic nisam bas merio, verovatno i kod mene baca do 3-4 metra, preko toga sigurno ne baca, jer sam testirao na vecim daljinama...

Dostaje
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 470
Pridružio se: Uto, 08. Dec 2009. 22:50

Post od Dostaje »

telep, u zatvorenim prostorijama (zgradi) baca komotno 10 metara ;-) testirao sam :wink: ps BEZ UVREDA... Hvala

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Dostaje, Ajde postavi tu slika na kojoj si slikao nešto sa deset metara da vidimo kakvog je kvaliteta. Ali nemoj u nekoj ekstra osvetljenoj prostoriji da slikaš.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Ma gde bre 10m? Ne moze se tu nista redovno osvetliti.
Pa Canon G11 koji je iz najjace klase Canonove kuhinje baca 5m, a ne ovaj prcvoljak sto se ugradjuje u mobilne telefone.

Dostaje
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 470
Pridružio se: Uto, 08. Dec 2009. 22:50

Post od Dostaje »

telep,IDzO, ja pricam o zatvorenim prostorima znaci hodnik zgrade vec sam pisao :wink:

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Evo ti slika u mrklom mraku u hodniku:
Slika

Blic je efikasno osvetlio sve sto se nalazi na razdaljini od 3-4m, ali sve sto se nalazi na vecoj razdaljni postaje nepregledno. Na kraju hodnika (10m) su vrata, da stoji bilo koja osoba ne bi se nista videlo kako valja.
Tako da se na 10m ne moze reci da je blic efikasan.

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

IDzO, telep, vi pricate o Xenonu na N82,koji je verovatno dva - tri puta "slabiji" od Xenon blica na 6220c... 8) Otud ona razlika izmedju 3 i 10 metara... :wink: :D
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Odgovori