Да ли се Nokia диже из мртвих?

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od гари »

Da, a ni S30 ni S40 nemaju multitasking. Uvek može biti pokrenuta maksimum jedna aplikacija. Sync u pozadini su već neke aplikacije imale ako se ne varam, ali to je zavisilo od telefona do telefona.

Pa da, da su hteli tako nešto jeftino i praktično, mogli su do sad tako nešto da naprave, ali nisu, mislili su da idu na nešto drugo. Ali ko zna, iako imam ista očekivanja kao i ti, Srđane, moguće da ipak odluče da ovaj put naprave nešto praktično. Ulaganja za tako nešto o čemu govorimo bi bila minimalna - sve vreme govorimo o maksimum dve aplikacije.

Za touch ekran, i ja sam tako mislio, ali kad je smart telefon u pitanju, tu je ipak touch bolji. Dok je za pozive, poruke, i odgovaranje na mejlove telefon sa tastaturom isto odličan, a po mnogome bolji. No ja se lično ne bih više vraćao na telefon sa tastaturom. Ranije su mogli da me zadrže na takvom telefonu da su nešto dobro ponudili, ali nisu, i sad mi je ovako bolje. :)

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od srđan obradović »

Najbolji dokaz je bila C3 (ne znam za C5), WA radio normalno, u pozadini, ali samo on, žena koristila dugo. Na Ashi 200 radi WA ali samo dok je otvoren, kad izadješ gasi se.
Kad bi napravili neki mix 3310+6300+C5 [emoji3]

Lumia 532ds Win10 continum carl zeis 256gb Grand surface
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od iamivan »

Ajoj, opet krenuli kilometri. [emoji55]

Sent from my Sexus 6P using Fapatalk

Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od Ledjo »

Ne razumem sto imate tolika ocekivanja od Nokie? Ja sam imao dva njihova telefona, 6610i I 5310. Na oba su baterije vrlo brzo stradale, posle samo par meseci, na 5310 se nadula, a na 6610 je prosto prestala da radi. 5310 se bukvalno raspao, oni limici sa strane poispadali. 6610i je pocela bila da gubi signal I tasteri su polako otkazivali.

Za mene je Nokia tezak krs, kakvi god da im budu novi telefoni sigurno ih necu razmatrati, mozda u budcnosti neku od dumb Nokia jer su jeftine, a retko sta ima da se kupi od dumb telefona sa garancijom kod nas.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od гари »

Zar ti ti telefoni nisu bili pod garancijom? Što im se nisi nacrtao u radnji oko toga? To mi sve liči na muke pri kupovini polovnih mobilnih telefona, i to baš na one zbog kojih ni dan danas više ne želim da se igram sa polovnim telefonima od random likova. Čak i to sa otpadanjem metalnog rama, kao da si imao dodir sa kineskom maskom za tu Nokiju. Imao je taj problem i moj brat kad je kupio neku Nokiju na pijaci. Očigledno je taj gari sa pijace zamenio originalnu masku kineskom. Pa još i problemi sa guljenjem tastature. (Gulile su se i original, ali kineske su bile bože sačuvaj.)

I ja se slažem da bez razloga uzdižu kvalitet Nokije u nebesa, ali mislim da nije baš tako kao što kažeš.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od Ledjo »

Oba telefona su kupljena nova, 6610i na Novom Beogradu, a 5310 u Velikoj Plani.

Za 6610 mi rekose da baterija ne podleze garanciji, tad sam bio klinac pa se nisam ni cimao oko toga, vec kupio neku zamensku. Ne secam se tacno sto nisam reklamirao ovo za signal.

5310 nikad nisam probao da reklamiram, sigurno mi ne bi priznali garanciju, vadili bi se na fizicko ostacenje ili sta god. Inace sam 5310 kupio odmah po izlasku, jedino je ta radnja u VP imala nju I 5610, a u dosta sam se radnja raspitivao.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od гари »

Jbg, mislim da je to glavni problem - što smo bili klinci. A i do toga kako je kod nas sve tako (ne)uređeno, ne samo oko garancije, nego i ko zna odakle i šta je ko sve uvozio i prodavao. Bar mi se čini da je danas bolja situacija.

Neću više dužiti o tome, ali iako ne bih da branim pošto poto Nokiju, u tim slučajevima kod tebe mislim da nisu oni bili krivci.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od Green »

srđan obradović napisao:Osnova smart telefona je multitasking, konstantni online i sync.
Izvinjavam se za off, ali ovo nije tačno. Osnova smart telefona su aplikacije pisane za OS koji taj telefon tera. Išamarao bih svakog ko kaže onu čuvenu, šta će ti smartphone ako ti stalno nije uključen internet. Jedna od najvećih gluposti.

PetarVetar
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2014. 17:27
:: Samsung S20+
Lokacija: Jagodina

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od PetarVetar »

Meni nije stalno uključen internet, idem da izvršim samoubistvo. Kakva glupost. :D

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od Drakenzen »

Navikli klinci da su online non stop, kao da su bitni toliko pa da budu na vezi u svakom trenutku. [emoji38]

knezevic76
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 356
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 13:35
Kontakt:

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od knezevic76 »

Masa aplikacija traži da budeš online !
Priznali mi to ili ne. Vremenske prognoze, mejlovi, app za sportske rezultate, viber........

Sent from mTalk

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od sugarcoated_ass »

Aj mejlovi i vremenske prognoze, nego, bre, single player igrice traže da si online!

Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od Green »

Kad smo koristili stare Symbiane, tamo 2005-e,2006-e godine, procentualno koliko nas je visilo na netu? A bilo je na hiljade raznih aplikacija.

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od Drakenzen »

Ma daj ti nisi realan ni jednog trenutka.
Upoređujes šta je bilo pre deset godina a tad net bio 56kb/s.
Odavno nisam čuo da se neko više nalupetao gluposti kao ti sad.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od sugarcoated_ass »

Green, izvini, ali stvarno ne možeš porediti taj i ovaj period. Jbt, pa ja sam kući tad koristio još uvek dial-up! [emoji38] Sad je sve zavisno od interneta i sve je više app koje ne možeš ni pokrenuti bez konekcije.

Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk

PetarVetar
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2014. 17:27
:: Samsung S20+
Lokacija: Jagodina

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od PetarVetar »

Mene ne interesuje u svakom trenutku koliko ima stepeni napolju, pa kad želim da saznam jednostavno osvežim podatke i to je to. A što se mejlova tiče, to je možda zaposlenima bitno, meni još uvek ne toliko jer sam student, ali su mi uključena obaveštenja za svaki slučaj. Tužno je što je net potreban za igrice, mislim da od 8 igrica koje imam, 5 traže konekciju.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od Green »

Niste skontali na šta sam mislio u prethodnom postu. Pa normalno da je današnji internet potpuno druga priča u odnosu od pre 10 godina. Nije to bila poenta.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od гари »

Green napisao:Kad smo koristili stare Symbiane, tamo 2005-e,2006-e godine, procentualno koliko nas je visilo na netu? A bilo je na hiljade raznih aplikacija.
Koristilo bi i onda više ljudi internet na telefonu da je bilo da se dobije za neku razumnu sumu makar 20MB za mesec dana, i da je konekcija bila brža. Mislim da je to jedini razlog zašto se procentualno tada ređe koristio net sa telefona. Sećam se kad sam dočekivao neku Novu godinu, valjda 2009, mislim da je to bilo kad sam bio prva godina na faksu, kako je neko od nas gledao ujutru kad ima bus za Novi Sad, pa ga je taj (srećom uspešni) pokušaj da pogleda red vožnje izašao skoro sto dinara. Pa i danas je ta krvoločna cena interneta na prepaid paketima - 7 dinara za 100kB...

A eto, to je još jedan dodatni razlog zašto su ti telefoni koji bi sa Operom išli na net bili dobri, ja sam išao ko manijak na net sa mojom Ashom, i na 9gag-u sam visio, nikad nisam potrošio više od desetak megabajta tokom celog meseca.
PetarVetar napisao:Mene ne interesuje u svakom trenutku koliko ima stepeni napolju, pa kad želim da saznam jednostavno osvežim podatke i to je to. A što se mejlova tiče, to je možda zaposlenima bitno, meni još uvek ne toliko jer sam student, ali su mi uključena obaveštenja za svaki slučaj. Tužno je što je net potreban za igrice, mislim da od 8 igrica koje imam, 5 traže konekciju.
Baš zato što si student ti je mejl prilično koristan. ;) Recimo, profesor objavi da se odlaže predavanje iz nekog razloga, objavljivanje rezultata sa kolokvijuma, i slično. Zavisi samo doduše koliko kod tebe na faksu koriste takve servise, ali ja sam to čak i sa đacima u školama koristio - na wordpress stranici sam objavljivao kada ću držati dopunsku, dodatnu, i razne neke bitne informacije, a za koje ne bi bilo dobro da promaknu đacima koji neki dan nisu bili u školi. Đaci su dobijali sve na mejl. Ubeđivali su me da kačim stvari na Facebook, ali baš mi se ne sviđa kad vidim da neko takve stvari na Facebook kači očekujući da svako ima Facebook nalog, a onaj koji ipak nema - da ili pravi, ili da čeka da mu drugi nešto javljaju.

Pored toga, mejl se može koristiti za razna obaveštenja sa velikog broja sajteva, uključujući i ovaj forum, pa da nemaš Tapatalk/mTalk, samo se pretplatiš na neku temu, i sve gospodski.

Sent from mTalk

PetarVetar
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2014. 17:27
:: Samsung S20+
Lokacija: Jagodina

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od PetarVetar »

Sva obaveštenja izlaze na sajtu fakulteta, a kad neko vidi prvi, javi u grupi na Fejsbuku. Profesori kad nešto šalju, uvek nam najave, a ja kad nekom profesoru pošaljem nešto i očekujem odgovor, proverim mejl sam, uglavnom uveče. Sve je individualno, ja sam ovako navikao i nije mi potrebna konstantna internet konekcija.

Sećam se Opere na svojoj Nokiji, to je bilo genijalno. [PERSON RAISING BOTH HANDS IN CELEBRATION]

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od гари »

Da, to je već stvar ukusa. Ima i ljudi koji baš neće da dobijaju mejlove na telefon (mislim i među onima koji rade u nastavi), nego da vide šta su dobili od mejlova onda kad je njima ćef da provere mejlove i izdogovaraju svima. Ja ipak više volim odmah da dobijem mejl, i da ništa ne propuštam. U svakom slučaju, iako bi mejl klijent manjem broju ljudi bio koristan (to je skroz jasno), nije loše da ga imaju za one kojima bi to značilo, a mejl je univezalan, ne zavisi od nečijeg servisa, kao recimo od WhatsAppa, ili čega već.

Sent from mTalk

Odgovori