Nokia N91

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Leonel
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Sre, 27. Feb 2008. 03:17

Post od Leonel »

Dali je ovo najglasnija nokija? Moze li neko samo da mi da dojam koliko je glasan? U poredjenju sa N73ME ili 6233?
Primarno:Nokia N97 black, full + 8GB
8910, 8850, 8210, 8310 i 7710

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Miškoni, pa pogledaj na slici, nema onu crnu plastiku pozadi i nema magnetić sa desne strane (valjda je ono malo crno magnetić).
Vidiš u editu, prob'o, odust'o - nije moglo. Ali bar sam miran, jer sam to želio da uradim otkad sam uzeo telefon.
Nemaš frke za ovo što ti treba, samo ne znam kako da ti to dopremim!
Inače, čini mi se da sad bolje rade vratanca nego prije :D

Pozdrav! :wink:
Poslednja izmena od Vincent u Sre, 09. Jul 2008. 17:36, izmenjeno 1 put ukupno.
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

Leonel
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Sre, 27. Feb 2008. 03:17

Post od Leonel »

Poshalji mu po avionu ili poshtom .
Primarno:Nokia N97 black, full + 8GB
8910, 8850, 8210, 8310 i 7710

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Smislićemo nešto... Na slušalicama, da ja znam, jeste najglasnija. Na zvučniku nije, najglasnija je 3250, upoređivao sam sa drugom koji ima dotičnu.


Pozdrav! :wink:
Poslednja izmena od Vincent u Sre, 09. Jul 2008. 17:37, izmenjeno 2 puta ukupno.
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

Leonel
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Sre, 27. Feb 2008. 03:17

Post od Leonel »

Slabiji je od 3250? Meni 3250 uhopshte nije glasan, imao sam ga davno .
Primarno:Nokia N97 black, full + 8GB
8910, 8850, 8210, 8310 i 7710

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Ovaj što ga moj drug ima razbija, ja glasniji telefon nisam čuo!!! Zvučnik N91 jeste jak, ali nije prejak, dok na slušalicama razbija! Još ima 3,5mm priključak, tako da mogu oni zvučnici na baterije da se priključe na njega i eto ti stereo sistem. :D

Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Vincent, video sam da zadnji poklopac nema onaj crni gumirani deo što i nije neki problem, moglo bi da se ubaci bilo šta slično. Potpuno mi je promaklo odsustvo magneta za uključivanje HDD-a, to već jeste veliki problem. :oops:

Šta si radio sa slajderom, je l' se razradio od rasklapanja ili si malo utezao šine?

Za delove ćemo se dogovoriti na PP. :wink:

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Mislim da se razradio... A i skinuo sam mu jedno 2 prsta prašine, možda je i od toga :) Srediće mi to ovih dana u Nokijinom servisu u Podgorici. Mogao bih ja sam, ali sam pokvario drugov Torx, negdje sam ga ogulio ili tako nešto, jer više ne zavija dobro... Inače, oduševljen sam izdržljivošću unutrašnjih djelova telefona! Bio sam siguran da se neće uključiti nakon toga što sam mu radio, ali šljaka k'o nov!

Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Vincent, te sitne delove mu posalji postom... U kovertu i salji :D Prosto je... :P A i jeftino :D A ako nadjem neku dobru masku (novu naravno) javicu ti ako si zainteresovan ;) Ionako dolazim u CG za nekoliko dana.
Nokia E71... Elegant, but deadly

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Sad mi se telefon prvi put restartovao sam od sebe! Instalirao sam Python koji je malo opteretio internu memoriju, iako sam odrabrao instalaciju na HDD. Restart se "odigrao" kad sam dok je ulazio u App. Manager (za šta mu treba dosta) ja krenuo da uđem u poruke. Mislim da mi Animated SMS jede internu, pa ću njega da maknem. Može li mi neko objasniti kako da "čistim" nepotrebne fajlove, tipa repove instalacija i sl. nepotrebne "ostatke"?

Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

Python MORAS installirati na C:
A ovo drugo i mene zanima....
8)

4life
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 104
Pridružio se: Pon, 31. Jul 2006. 18:06
Lokacija: Buljarica, CRNA gora

Post od 4life »

Pa instalirao mi se bez problema na HDD...

EDIT: Ovo je Vincent napisao s mog kompjutera misleći da se ulogovao, a nije. :)

Pozdrav! :wink:
Nemam telefon trenutno.

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

Ne ne ne.Prijavljivace on da je installiran,ali,nece raditi kako treba i brljavice ti fon.Znaci,moras na C: ,kako je i striktno navedeno u install manual-u.
A,ako ovo drugo resis,javi mi nekako 8)

houst
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pet, 30. Maj 2008. 06:07
Lokacija: beograd

Post od houst »

pitanje poznavaocima: Kad god upalim telefon, kad digne sistem -- a treba mu podosta vremena, pojavi se INSTALING.... i to tako nesto instalira, i instalira i na kraju kaze instalation faild, check hard disc... bla bla bla. kada sam pokusao da formatiram hard (par puta ), treba mu 10min. da dodje do 9% i onda ti zakuca i ne mrda dalje pa me smori i prekinem formatiranje. da li je potrebno da se telefon totalno OČISTI u nekom servisu ili mogi i sam nesto da uradim? u pitenju je n91 8gb.

Jaksa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 45
Pridružio se: Sub, 21. Jun 2008. 04:02
Lokacija: stepanovicevo

Post od Jaksa »

Vincent napisao:Može li mi neko objasniti kako da "čistim" nepotrebne fajlove, tipa repove instalacija i sl. nepotrebne "ostatke"?
Vincet na N70 sam imao program SISTAIL nadji ga negde na netu, sigurno da ima i za s60 V.3.0 ,,, e sta mislite da li bi mogao ubaciti micodrive 8gb u N91 4gb??? i da li neko zna gde ima da se kupi (microdrive)>?<
stize mi N91 za koji dan, zamenio sam ga za N70 i doplatio nesto xe,xe,xe,xe, razbicu se od muzike :blinky: :blinky: :blinky: :blinky: :D :D :D :D

koji vam je najbolji player za muziku,,, da li fabricki sto je u njemu ili koristite nesto bolje??? 8)

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

@houst,to instaling se pojavljuje samo kada si napravio sledecu gresku.Odradio si reset tel sa *#7370# ili sa zelena sluska,*,3,taster za paljenje,a nisi prethodno obrisao sve app iz tel.Trebao si ili da obrises prvo sve app pa da radis reset sto je veoma dugotrajan proces,ili,laksa varijanta je ako imas hacknut tel,onda lepo xplorer prvo instaliraj na C,a zatim na E obrisi sledece foldere:data,private,resource,sys i system i tek kad to uradis mocices da odradis reset tel bez problema i nece ti se desavati to INSTALING.Sada cu da ti dam resenje za problem.Ti da odes u neki servis oni ce ti bez razloga formatirati mmc sto je totalno nepotrebno,a ti time gubis bukvalno sve iz tel,tj sve slike,video,melodije itd.E da do toga ne bi doslo,kad odes u servis kazi im da ti ubace mmc u citac memorijskih kartica i da ti samo obrisu:data,private,resource,sys i system i tada ce ti tel raditi kako treba i nece se pojavljivati to instaling.SISTAIL je bez veze app i ne cisti sve repove,to vam kazem jer sam ga testirao.Brisao sam operu symbian i ima fajl koji ostaje posle brisanja koji sistail ne cisti,a jos puno je primera.On cisti neke stvarcice koje i obican smrtnik moze da obrise xplorerom.E,ko je hacknuo tel moze da cacka po tel do mile volje tako da ako ima znanje moze bez problema da cisti tel od ostataka obrisaninh app.Sto se tice Pythona,on mora da se instalira na C jer u suprotnom nece da radi.E,na mojoj e65 sam imao python instaliran i jos brdo veoma korisnih python app i tel mi se uopste nije restartovao.Zatim sam napravio gresku iako sam znao da cu da ubijem tel.Instalirao sam prvo font router na E i vrlo sporo mi je islo menjanje fontova pa sam ga iako znam da tel moze da se ne upali,instalirao sam font fouter na C i vise nisam mogao da upalim tel.Otisao sam u servis i ubacili su mi opet istu verziju softwera i posle toga je tel poceo da mi se koci na nekim app i da se restartuje.Nosio sam ga posle u ovlasceni nokia servis i pokusali su da mi ubace najnoviji softwer,ali kada mi je ubacio softwer tel nije mogao da se upali pa je morao da mi vrati moju staru verziju.Kaze da je zeznuto nesto vezano za softwer ali mu za to treba vremena da vidi sta je.Ja sam posle vratio na tel sve app sto sam imao a i python tako da je tel opet poceo da se restartuje.Slucajno mi je palo na pamet da ga mozda zeza nesto na C i od kad sam obrisao python app tel mi se nije ni jednom restartovao ni blokirao.Ludo,ali istinito.Laicki receno kao da mi je ostecen softwer jer sada lose reaguje na python app.Lose su mi prvi put ubacili softer tako da mi je tel sad onesposobljen za python ili app koje idu na C.Ludo,ali istinito.Da napomenem da mi je tel radio fenomenalno bez ijedne greske i restarta dok ga nisam sam ubio,znate vec kako.Druga moja greska je sto sam otisao prvo u pogresan servis gde su mi zeznuli tel,umesto da odem kod tog majstora u ovlascenom servisu koji extra radi i koji bi mi ovo sredio kako treba.Za mene je naj OGG player jer ima extra winamp skinova za njega.Mozda sam bio previse detaljan,ali ovo ne moze da skodi,a posto vec ne skodi znaci da koristi ;)

houst
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pet, 30. Maj 2008. 06:07
Lokacija: beograd

Post od houst »

hvala na temeljnom objasnjenju, probacu to da odradim, samo mi nije jasno kakvu mmc da ubacuju u čitač kad ja nemam mmc, imam samo hard. 8gb?

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Onda nakaci tel na komp preko usb kabla pa pobrisi sve ono sto sam ti napisao posto nemas mmc.To ti je par min posla
Note IV N9100 dual

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

toda81 napisao:Instalirao sam prvo font router na E i vrlo sporo mi je islo menjanje fontova pa sam ga iako znam da tel moze da se ne upali,instalirao sam font fouter na C i vise nisam mogao da upalim tel.Otisao sam u servis i ubacili su mi opet istu verziju softwera i posle toga je tel poceo da mi se koci na nekim app i da se restartuje.
Imao sam isti problem na N73, ali nakon formata (zelena sluslica, *, 3, power) on se vratio u normalu. Možda si mogao da izbegneš servis ako si probao sa formatiranjem.

Jaksa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 45
Pridružio se: Sub, 21. Jun 2008. 04:02
Lokacija: stepanovicevo

Post od Jaksa »

da li n91ima izmenjive maske??? i da li bi mogao da se ubaci microdrive 8gb u n91 4gb :unsure: i naravno koliko kosta? :cry: ??

Odgovori