Nokia 6680 memorija

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
pilauda
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 45
Pridružio se: Ned, 04. Mar 2007. 14:42

Nokia 6680 memorija

Post od pilauda »

Pokusavao sam da prebacim klipove vece od velicine memorije na telefon ali mi kaze kao da nema dovoljno mesta i da izbrisem neke stvari iako na karici imam preko 100 mega prostora, prebacivanje preko bluetootha, da li moze nekako da se namesti da sve stvari koje prebacujem idu direktno na mmc karticu........pozdrav

p.s. i jos jedno pitanje.....kako da namestim da mi default snima telefone na sim karticu a ne na telefon i kako kad udjem u kontakte mi prikazuje telefone sa kartice?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Prvo pitanje: bilo je vec x rasprava o tome. Namesti da ti poruke stizu na karticu, a ne na telefon, i to je to. I pregledaj malo po forumu, imas opciju trazi, i dobro je iskoristi!
Drugo pitanje: tesko! Symbian telefoni po defaultu prikazuju memoriju telefona, jer je to podrazumevana memorija za koriscenje, a SIM kontakti se koriste iskljucivo u slucaju nuzde, znachi njima ces morati uvek posebno da pristupas.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

robik
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 03. Jul 2007. 17:22

Post od robik »

ovo je i za 6630 i 6280 kada se udje u messaging setings other tu ima opcija pise ovako SAVE SENT MESSAGES kada je YES onda nepamti na karticu nego direktno na telefon ali kada stavim na NO onda direktno kopira na karticu za 6630 je 100 % ali za 6280 kada je nesto vece od memorije telefona onda ide direktno na karticu ali kada je nesto malo onda opet ide na telefon ali sam uspeo na obadva telefona.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

robik, nisi baš bio precizan u objašnjenju. :roll:

Uđe se u Messaging - Options - Settings - Other - Memory in use - Memory Card.
Onda dolazi pitanje "Copy all messages to the new message memory?"
Kada se odgovori potvrdno, sledi pitanje "Save original messages?"
Ako se odgovori Yes - sve postojeće poruke će biti sačuvane u internoj memoriji a takođe će biti iskopirane i na memorijsku karticu.
Ako se odgovori No - neće biti sačuvane u internoj memoriji već će biti pomerene na memorijsku karticu.

Takođe vrlo bitan detalj - ako već postoji folder za poruke na memorijskoj kartici (ostao od nekog prethodnog prebacivanja), neće se pojaviti pitanje "Copy all messages to the new message memory?" i "Save original messages?" već će se samo prebaciti na MMC. U tom slučaju se neće videti poruke koje su ostale u internoj memoriji. Da bi se ovo izbeglo, potrebno je pre prebacivanja pomoću FExplorer-a izbrisati stari Mail folder na kartici koji se nalazi u E:\System...

Pošto je memorijska kartica osetno sporija od interne memorije, poželjno je da poruke idu upravo na internu memoriju a po potrebi koristiti MMC samo kada treba da se prebaci nešto veliko. U tom slučaju može da se uradi sledeće:
na pitanje "Copy all messages to the new message memory?" treba odgovoriti No, na kartici će se kreirati prazan Mail folder koji će služiti samo za prebacivanje fajlova i po završetku istog, samo se prebaciti nazad na internu memoriju.

Zgodno je i to što se prilikom svake sledeće promene izbegava "Copy all messages to the new message memory?" i dosadno kopiranje poruka, pogotovo ako ih ima mnogo.

Može biti nezgodno ako u toku prebacivanja fajlova stigne neka poruka jer će ostati na kartici i neće se videti kada se "Memory in use" vrati na internu memoriju (nezgodno onima koji vole da čuvaju poruke).

Eto... ;)

robik
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 03. Jul 2007. 17:22

Post od robik »

Izvinjavam se Miskoni ipak ja nisam expert za telefone ja samo imam taj telefon i hvala na odgovoru.

Odgovori