Nokia 5800 XpressMusic

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
filipos181
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Uto, 19. Sep 2006. 09:12

Post od filipos181 »

Da li su sve nokie 5800 u Telenoru kodirane samo za njihovu mrezu? Planiram da uzmem telefon za devojku, ali ona nije na 063 mrezi.

ShkeJa
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Uto, 11. Avg 2009. 02:02

Post od ShkeJa »

kodirane su i skuplje ti je u telenoru... ja sam uzeo u mts-u... mogu da ubacim bilo koju karticu...

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

ShkeJa nazalost nema vise nokia 5800 u mt:s-u (barem se tako vec neko vreme prica po forumu) 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Motoman
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 522
Pridružio se: Ned, 11. Jan 2009. 05:46

Post od Motoman »

Da vas pitam od zadnjeg update, kakav je standby screen? Kao kod n97 ili 5530 ? :) :) :) :) :lol:

filipos181
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Uto, 19. Sep 2006. 09:12

Post od filipos181 »

Kupio sam telefon star 10 dana, kupljen u Telenoru medjutim ekran krcka na dodir, znaci sam ekran, ne plastika nego kako pipnem ekran krcka. Odnecu ga u Telenor medjutim interesuje me da li vazi ono da ako je telefon star manje od 15 dana moraju da mi daju novi ili mogu da ga zadrze na servisu?

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Filipos naravno da ce prvo da ga zadrze u servis da vide da li mogu da otklone kvar...tek ako ne mogu onda ce da ti daju novi telefon(ako ne zakljuce da je doslo do ostecenja nebrigom kupca tj. korisnika) 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

filipos181, ne krcka ti ekran nego je ukljucena vibracija da bi znao da si stisnuo "dugme" na ekranu ;)
To mozes da iskljucis u podesavanju profila na "vibracija dodirnog ekrana" opciji :)
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

marko1991
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Ned, 02. Avg 2009. 05:03

Post od marko1991 »

Ne verujem da je covek pobrkao vibraciju sa krckanjem. Meni se isto desi ponekad, ali onda ga malo stisnem sa strana, i ne klicka vise... Ne gih da ga nosim u servis... A i plastika sa leve strane mi dosta krcka kad se pipne... :(

gilespeed
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Sre, 19. Avg 2009. 02:41

Post od gilespeed »

nisam siguran koji je bolji telefon, pa me me zanima vase misljenje, ova nokia 5800 ili E66?
naj potrebniji mi je wireles...

filipos181
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Uto, 19. Sep 2006. 09:12

Post od filipos181 »

Ne naravno da se ne radi o vibraciji! Krcka bas ekran kad kuckam i to najvise u donjem levom delu telefona. Plastika krcka kad se bas stisne al to je normalno. Drugi 5800 nema problem sa krckanjem ekrana. Sutra ga nosim u servis da vidim sta ce da mi kazu. Nego sam ranije negde procitao za odredjeni rok-ako sa telefonom nesto nije u redu da automatski moraju da daju novi, ali ne mogu da se setim koliki je taj rok :wacko:

Inace jel zna neko gde mogu da nadjem foliju sa 5800, makar ekran da pokrijem posto je ona koja ide s njim krajnje neprakticna.

I jos jedan problem imam... Jedan 5800 je mnogo tamniji od drugog... To se vidi recimo na osnovnoj temi gde su na jednom one linije bas plave a na drugom plavo zelene i uopste crna boja je na jednom tamnija nego na drugom... Slike ubacene na telefon sa kompa su na jednom (tom svetlijem) zuce... Gledao sam u telefonu ali ne vidim opcije da se bas boje podese, ima samo za svetlinu...Zna li neko do cega bi ta razlika mogla biti? Evo slika mada se tu ne vidi bas najbolje razlika u plavoj boji ali se vidi da je jedan tamniji...
http://www.fotorola.com/uploads/ab3d5a8db8.jpg

carov
Banned
Postovi: 186
Pridružio se: Pon, 12. Jan 2009. 05:21

Post od carov »

glavni problem nokie... nikako da naprave dva potpuno ista ekrana :? :? ... vec sam vidjao ovakve razlike.... strasno :angry: :angry:

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

To je tako i to ne možeš da promeniš, više puta sam upoređivao par istih modela i nikada nije ni jedan imao isti ekran, neki su bili svetliji, neki tamniji.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

filipos181
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Uto, 19. Sep 2006. 09:12

Post od filipos181 »

Ekran manje vise, nije to strasno. Nego to krckanje mi ide na zivce. Danas ga nosim u servis pa cu videti sta ce biti.

marko1991
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Ned, 02. Avg 2009. 05:03

Post od marko1991 »

Ajde pa da vidimo sta ce ti reci u servisu... Mozda ga i ja odnesem, ali ne verujem, jer kad mi se to desi samo ga malo stisnem sa strana i ono ne krcka vise...

filipos181
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Uto, 19. Sep 2006. 09:12

Post od filipos181 »

Kod mene krcka pola ekran (donja polovina). Imam jos jedan 5800 pored ovog i na njemu apsolutno nema nikakvog krckanja. Oba telefona uzeta u telenoru.

tibor_91
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 19. Avg 2009. 20:22
Lokacija: Banja Luka
Kontakt:

Post od tibor_91 »

imam problem sa glavnim menijem na telefonu. Namjestio sam da mi budu precice na ekranu i nakon sto mi se ugasio, kada sam ga upalio nije bilo tih precica i nisam mogao uci na tastaturu da kucam brojeve i u imenik. I rekao mi je drug da mi se zbog igrica pokvario softver i da ga moram resetovati. Yanima me da li je to moguce da sedesi i kako da ga resetujem i da vratim stara podesavanja jer nemogu da kucam preko tastature. unaprijed hvala.

marko1991
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Ned, 02. Avg 2009. 05:03

Post od marko1991 »

@filipos181 Jesi ga nosio u servis? Sta su ti rekli? Probaj malo da ga stisnes sa strana, to bi trebalo da resi problem. Ali verovatno ce ponovo krckati na neko vreme.

stepa86
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 60
Pridružio se: Čet, 12. Jan 2006. 19:19

Post od stepa86 »

carov napisao:glavni problem nokie... nikako da naprave dva potpuno ista ekrana :? :? :angry: :angry:
Nokia ne pravi ekrane. Postoje svega 2-3 proizvodjaca ekrana, koji rade po narudzbini i u saradnji sa prozivodjacima telefona.

Sto se tice krckanja, Filippose, to sto se cuje je folija koja je osetljiva na dodir. Isto je i kod mene, samo u donjem desnom uglu, tj. levom uglu telefona. I to ti nece prihvatiti kao reklamaciju, jer nije nikakvo fizicko ostecenje, nego je folija tj. film jednostavno slabo zategnut.
Ja sam to resio tako sto sam sam rastavio telefon (imas lako uputstvo) malo ispomerao sve, i ponovo ga sastavio. Pod tome "rastavio", mislim odvojio sam prednju masku od kucista.

Godzilla
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 792
Pridružio se: Ned, 24. Maj 2009. 16:52

Post od Godzilla »

filipos181, какав је то трип са екранима? :dry:
Нокиа није смела да допусти такву грешку...
5800 је баш лоше некако одрађен (од модела до модела) :dry:
Прво фрка са звучницима,сад екрани...
Па докле више?! :|
Nokia 6220 Classic

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Godzilla, nemoj da se uzbudjavas nije to do Nokia-e prijatelju moj.
Video sam 10-ak 5800 svi su extra odradjeni bez ikakvog krckanja dosta cvrsti i stvarno kvalitetni. Najveci problem je tzv. prepakivanje telefona. KAo i u ostalim sverama pa i ovaj imamo veoma strucne majstore koji ne znaju maskice da postave lepo i zato i krckaju telefoni.
Ja sam moju uzeo novu i stvarno sam vise nego zadovoljan i to je telefon koji cu koristiti duze vreme.
Nokia kao i druge firme koje se bave tehnikom imaju kontrolu gotovog proizvoda i uveren sam da ne bi pustili u prodaju telefon koji krcka.
Sto se tice zvucnika drug je imao telefone iz prve serije i nikakvih problema nije imao, a bas ga je dugo koristio. Moj je ipak iz drug i stvarno nikakvih problema za sad nisam uocio.

Odgovori