Nokia N97

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Igor88bg
Banned
Postovi: 1475
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2008. 04:02

Post od Igor88bg »

IDzO, ma daj bre 100 % u vreme pojavljivanja n97 750 mhz nece biti toliki bauk a ram 256 pa X1 xperia ga ima tako da ne verujem u neku skupocu ali realna cena takvog aparata nebi smela da predje 800evra a ovakav tel realno 550e sa pdv,i to da se pojavi do kraja godine!

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Igor88bg, Xperia, ako se ne varam. ima zapravo 384MB=256MB+128MB. 128 MB se koristi iskljucivo za grafiku.

P.S. Mozda nije posebno bitno ali primetio sam da svi pogresno pisu mhz. Nije mhz nego MHz. Jeste da je iz konteksta jasno ali budimo pismeni posto je mhz = mili-hz. (m = mili , M=MEGA).
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

tehno maniac
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1594
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 08:26

Post od tehno maniac »

tomas.hokenberi, ako ćemo tako nije ni Xperia nego XPERIA :wink:
Nokia C6

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »


Igor88bg
Banned
Postovi: 1475
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2008. 04:02

Post od Igor88bg »

tomas.hokenberi, hah pa brate svi znamo o cemu se radi sigurno nije u MILIHERCIMA haha ps ja mislim da xperia ima fiktivno 256 mb rama!

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

tehno maniac, pa Xeria umesto XPERIA je mnogo manja greska od mhz umesto MHz. Pravilo o pisanju jedinica je nesto sto bi svi trebali da nauce u osnovnoj skoli. XPERIA je trgovacki naziv i nije toliki greh ako se napise Xperia.

Igor88bg, Ja nisam rekao da nije jasno u kontekstu. Problem je sto nije ispravno pisati mhz umesto MHz. Jednostavno treba stvari ispravno pisati, to je znak elementarnog obrazovanja i pismenosti.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

tehno maniac
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1594
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 08:26

Post od tehno maniac »

tomas.hokenberi, a ako ćemo tako, reč "greska" skoli" i "trgovacki" nepostoje...
Jednostavno treba stvari ispravno pisati, to je znak elementarnog obrazovanja i pismenosti. :wink:
Nokia C6

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

tehno maniac, Ako mislis na upotrebu nasih znakova Š, ć, č, ..., savrseno si u pravu ali to je oprostivo.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Igor88bg
Banned
Postovi: 1475
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2008. 04:02

Post od Igor88bg »

tomas.hokenberi, oprostivi su i mhz posto me smara da shiftam :-) :-)

rayatz
Banned
Postovi: 123
Pridružio se: Pon, 22. Sep 2008. 03:26

Post od rayatz »

e valdevit pravi si MACovac....oni su takvi ... neka se WMovci i Simbijanovci svadjaju,ali MACovci su najbolji....pljulju,pljuju a kada dobiju iPhone "upiske" se u ceGa ...

@ontopic : telefon je cista kopija TyTN II ... a i ja sam rekao NE simbijanu...nije da je los ponekad i pozelim da se vratim ali kada se setim da moram da radim goooooomilu stvari da bi samo probao neku aplikaciju a kamoli "koristio" ... manite se toga...WM je sve slobodno .. a i cisto sumnjam da N97 (ako izadje) biti "slabo" zasticen...a i sve ovo sto ima ovaj telefon ima i TyTN 2 .. sem Acceleratora !

Igor88bg
Banned
Postovi: 1475
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2008. 04:02

Post od Igor88bg »

rayatz, ja imao iphone i??? je nisam bas bio zadovoljan njime i jedino sto je bilo full jeste ogoman ekran i moj prvi utisak bio je FULL ali brate on je klotina teska bio kada je izasao sada ima kao verzije 2.1 kazu da je bolja tj lik okme sam ga prodao kaze da je veoma zadovoljan ima segmenata kada se snje al kao ok je za mene je symbian i WM VRH vrhova kada di wm izbacio neku os kao vista sa izgledom viste definitivno wm bi bio NO1 za mene a do data mi je Symbian VRH :-)!

rayatz
Banned
Postovi: 123
Pridružio se: Pon, 22. Sep 2008. 03:26

Post od rayatz »

Dobro,simbijan je po "lepoti" lep :D ali je po funkcionalsti WM rulz ! Ali sam u prethodnom postu rekao da MACovci sebe smatraju "najboljima i najpametnijima" pa se ne mesaju medju S i WM

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Da li ima neke mogucnosti da na WM postave te sertifikate kao na symbianu pa da se i tamo pocne muciti sa tim glupostima?
Inace ovaj telefon ne predstavlja neki extremni novitet na trzistu jer ima slicnih kod konkurencije, ali mislim da ima uslova da se dobro prodaje jer je to novitet iz Nokiinog tabora.

tehno maniac
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1594
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 08:26

Post od tehno maniac »

Igor88bg, a kada bi pisao sa znakovima interpukcije (,.!?) možda bi te nekao i razumeo
A zašto vi mislite da je ovo kopija Tytn II kada im je mehanizam ostvaranja sličan..
Nokia ima neuporedivo veći ekran, 32GB memorije, koliko mi se čini bolju tastaturu (razmaci između tastera), accelerometar, nokia je (lakše se prodaje), bolja kamera itd..
Na strani titana je verovatno jedino cena...

btw. koliko vi god pljuvali iphone (2g) on će ostati telefon sa odličnim potencijalom:
Procesor preko 600MHz, najsavršeniji ekran ikada na telefonu, prelepo aliminijumsko kućište, odličan kvalitet zvuka, mnogobrojne korisne aplikacije i igre (koje su verovatno najbolje igre na nekom telefonu, a odmah iza je ngage)

Ako ćemo o iphone 3g, onda samo napred sa pljuvanjem :D
Nokia C6

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

Igor88bg cisto da znas mozes da ubacis u vecinu WM telefona Vista izgled to nije nikakav problem :), a i najavljen je novi WM 6.5 koji ce izgledati drugacije nego Touch Flo trenutno.
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

rayatz
Banned
Postovi: 123
Pridružio se: Pon, 22. Sep 2008. 03:26

Post od rayatz »

IDzO, ne,koliko je "najavljeno" i kako jeste WM ne ide u komercijalu...tj sertifikaciju....

sale987
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2008. 04:00
Lokacija: Tuzla

Post od sale987 »

Pa bas sve vidjeno, cak skoro isti izgled i nacin otvaranja telefona kao x1, ali eto da ostali ne ostanu bez konkurencije.. 32gb blamiranje... neznam. Zamisli ti nabacas tonu i tonu svega na mobitel i neko ti ukrade nedaj boze...
Moji mobovi: >> 1.nokia 3310, 2.Siemens MC60, 3.SE k700i, 4.SE W800i, 5.SE k800i, 6.SE k850 Now

bjela
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 68
Pridružio se: Čet, 12. Jun 2008. 22:45

Post od bjela »

hm znaci muzika, igre i filmovi su skuplji i vazniji od samog telefona koji ce kostati preko 500 evra? Da mi ukradu (bilo koj, a pogotovo ovako skup) telefon, ne bih uopste razmisljao o muzici...
NOKIA 5800

sale987
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2008. 04:00
Lokacija: Tuzla

Post od sale987 »

AKo si mislio na mene, mozda nisi dobro razumio. Ja kazem da bi se jos dodatno nervirao za izgubljeno vrijeme koje si potrosio za ubacivanje muzike filmova itd. Ja imam karticu od 2gb ali jedva da sam popunio 1/3 i to otislo na slike dosta... Besfese :P
Moji mobovi: >> 1.nokia 3310, 2.Siemens MC60, 3.SE k700i, 4.SE W800i, 5.SE k800i, 6.SE k850 Now

bjela
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 68
Pridružio se: Čet, 12. Jun 2008. 22:45

Post od bjela »

pa mislio sam na tebe, i ne znam da li bih mogao vise da se nerviram nego kad bi mi ukrali ovakav telefon... jer si ti rekao da je glupo sto stavljaju karticu od 32 giga, pa kao ako izgubis muziku bice ti zao... sadrzaj kartice je tu nebitan, kao ni par sati kopiranja...
NOKIA 5800

Odgovori