Nokia E72

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
kingpin
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Čet, 29. Mar 2012. 12:32

Post od kingpin »

Pozdrav ljudi,

Imam problem a vezano za bateriju na E72. Telefon je kupljen nov i jos je pod garancijom. Baterija je radila ok, trajala je oko 5-6 dana i onda se iz cista mira desilo sledece, kad je napunim, sve je u redu dok baterija ne padne na trecu crtu, i onda kad zovem ili primim poziv odmah se isprazni i imam ono LOW BATTERY. Ugasim telefon, upalim ga i opet je baterija na trecoj crti. Ako saljem poruke ili idem na net, nema nikakvog problema. A napravim poziv odma se prazni. Znaci do trece crte radi savrseno a na trecoj crti naglo se prazni.
Imate li ideju sta bi to moglo biti?

annaBG
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 638
Pridružio se: Čet, 08. Jan 2009. 22:35
Lokacija: Beograd

Post od annaBG »

Da li neko zna resenje za moja dva problemcica?Ima iznad post sam pisala,mogu opet ako treba .

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

annaBG, drugi problem ces resiti prvim a to je da nateras tj. podesis kako treba mail aplikaciju. Sta to nevalja u tvom telefonu ovako dok se nevidi mozemo samo da nagadjamo. Probaj i ovako, obrisi sadasnji gmail sa telefona pa restartuj telefon zatim napravi ponovo novo gmail sanduce.


kingpin, reset ce mozda resiti tvoj problem.

kingpin
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Čet, 29. Mar 2012. 12:32

Post od kingpin »

Deksi, uradio sam hard reset ali je i dalje isto. Zaboravio sam napisati da mi je ovo druga E72 koju imam. Prvu sam kupio polovnu i imala je indetican problem. I na ovoj novoj isti problem, cak sam kupio i drugu bateriju ali se desava ista stvar, skoro ista. Naime, napunio sam je, i drugi dan uvece je jos uvek pokazivala sve crte, konektovao sam se na net, otisao na neki sajt i baterija se odma ispraznila i opet je bilo LOW BATTERY. Znaci, kontam da problem nije do baterije.

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Mozda je do verzije sw-a. Pogledaj da li ima da se apdejtuje na noviju, mozda ce problem biti resen.
Da li mozda imas neku aplikaciju koja ti radi u pozadini i koja vuce "sok"?

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

kingpin,99% je hardwerski problem u pitanju,ocigledno je da je prilikom poziva potrosnja baterije veca nego sto bi trebalo.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

kingpin
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Čet, 29. Mar 2012. 12:32

Post od kingpin »

Nije do sw-a jer na toj polovnoj koju sam imao tadasnja verzija bila je neka 0.55 ili tako nesto. Onda sam od kolege uzeo njegovu bateriju na mesec dana da probam nju i telefon je tada radio tj. baterija je radila savrseno. I tada sam dosao do zakljucka da je do baterije. Evo na novoj E72 isto se desava i sa njegovom originalnom baterijom i sa tom novom koju sam kupio. Neki savet, da im vratim mobilni pa da ga posalju na servis ili neki drugi savet mozda.

Hvala u svakom slucaju.

leonine
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 175
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 22:51
Lokacija: Bg

Post od leonine »

kingpin, kada si kupio telefon? Ako je proslo manje od 6 meseci, imas pravo da trazis nov uredjaj bez nosenja na servis. Zakon tako kaze i imala sam ja iskustva sa tim. Naravno, u tom slucaju telefon nosis u radnju gde si ga kupio i tamo trazis zamenu. Nikako ga ne smes uz njihov nagovor odneti u servis jer onda gubis pravo na zamenu uredjaja. Ako je telefon star do 6 meseci to je to, ako je star preko toga, jedina opcija ti je servis. To je ono sto ja mogu da ti kazem ako ni jedna druga varijanta ne urosi plodom.
Nokia 6600 slide; Nokia E72

kingpin
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Čet, 29. Mar 2012. 12:32

Post od kingpin »

leonine, Jos uvek je pod garancijom, kupo sam ga negde u novembru, tokom aprila mu istice garancija. Otici cu popodne do ranje da vidim sta i kako. Inace ne racunajuci problem sa baterijom, telefon mi radi savrseno, nemam bas nikakvih problema. Pre njega sam imao HTC Wildfire i bez obzira na OS i sve ludosti koje moze taj telefon, vratio sam se na E72, jednostvano za mene, vrhunski telefon. Apsolutno zadovoljava sve moje potrebe i toplo ga preporucujem svima.

Pozdrav

kingpin
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Čet, 29. Mar 2012. 12:32

Post od kingpin »

Bio sam juce u radnji gde sam uzeo telefon. Cudno, ali ubedjivali su me da je do baterije, da nema sanse da je do telefona, jos su mi rekli da tom naglom gubitku baterije od trece crte doprinosi i to sto mi je telefon u 3G mrezi, pa zbog toga vuce vise baterije. E sad, fora je u tome sto sam ga ja posle podesio na GSM mrezu, i za divno cudo nije se vise desavalo, obavio sam namerno gomilu poziva i vise se nije odjednom praznio. Na kraju sam je opet napunio i ostavio na GSM mrezi da vidim kako ce se sada ponasati. Hm, sve mi je to malo cudno.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

kingpin, kod symbian nokia neznam za ove novije sorte ali na s60v3 zna da drzi i dva dana sve sedam crte i onda kad pocne da pada zacas opadnu sve. Ja kada dodje pokazivac na 4 ili 3 to je gotovo stavljm ga na punjac.
iON BatteryTimer lepo pokazuje potrosnju u procentima i koliko dana ili sati je ostalo jos do gasenja telefona. Full aplikacija se moze naci nepotpisana ali da bi se mogla instalirati telefon ti mora biti hakovan.

darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

Post od darkonda »

u poslednje vreme mi se tel stalno resetuje. Pre par min dodje mi sms, ja uzmem tel on ugasen. A skoro sam radio soft reset, nema mesec dana. U par dana mora makar jednom da se ugasi..

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

darkonda, koji reset si radio. Tasterima ili kodom .

darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

Post od darkonda »

reset pomocu koda.
:unsure:

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

darkonda, epa uradi reset sa tasterima i formatiraj karticu i trebalo bi da bude bolje.
Taseri su shift, space i delete i ono za paljenje valjda znas.

annaBG
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 638
Pridružio se: Čet, 08. Jan 2009. 22:35
Lokacija: Beograd

Post od annaBG »

Mislim da cu odustati od ovih stvari koje me muce :)
Ne znam da li je to do mog mobilnog,da mu nesto ne valja,ili je prosto lose podesen...

Nema ni veze :)


Da li mogu zakljucati mobilni?Predpostavljam da moze,ali ne znam kako :)
Mislim da postoji opcija ceo mob da zakljucas,ili samo imenik ili poruke...

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

annaBG za zaključavanje moba koristi ono lock device pa šifra a imaš gomilu programa za imenik poruke slike itd
probaj ovaj
http://www.smartphoneware.com/safe-for- ... roduct.php
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Dejan69
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Sub, 01. Jan 2011. 22:07

Post od Dejan69 »

annaBG, najbolji program za zakljucavanje svega i svacega nokia-e72-software.epocware.com/Handy_Guard.html

kingpin
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Čet, 29. Mar 2012. 12:32

Post od kingpin »

Izvinjavam se sto cu da ponovim pitanje koje je vec bilo postavljeno ovde ali ne mogu da nadjem to sto mi treba. Jutros sam instalirao srpski meni, pa su mi slova Y i Z zamenjeni, tj. kad kucam Y izadje Z i obrnuto. Dal postoji nacin da ispravim?


Pozdrav

annaBG
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 638
Pridružio se: Čet, 08. Jan 2009. 22:35
Lokacija: Beograd

Post od annaBG »

VeNoM, gde se nalazi to podesavanje u telefonu?
Ovaj program,sa sajta smartphoneware,rekla bih da je vremenski ogranicen na 15 dana,da nije besplatan?

Odgovori