Nokia C5

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Nokia C5

Post od IDzO »

Slika

Specifikacija

Zvanicna prezentacija na Nokia sajtu

- 12 x 46 x 112mm in dimensions (56cc volume), 89.3g in weight; candy bar form factor with a mix of steel and plastic used in casing materials.

- 2.2 inch screen; 240 x 320 pixels resolution (same as Nokia 5630 and 6700 slide)

- 3.2 megapixel camera with LED flash (EDoF system, as in E52 and E55); video recording at VGA resolution and 15 frames per second.

- Integrated A-GPS

- 3.5 mm AV connector, IHF speakers, stereo FM radio (with RDS)

- BL-5CT (860mAh) Li-Ion battery - charging via USB is supported

- 50MB of internal memory, 2GB microSD card included in the retail box (selected markets)

- Initially available in two colours: white and warm gray

- Included in the box: Nokia C5-00, Nokia 2GB microSD Card (MU-37), Nokia Connectivity Cable (C101D), Nokia Stereo Headset (WH-102), Nokia High Efficiency Charger AC-8, Nokia Battery (BL-5CT), and User guide

- Runs S60 3rd Edition Feature Pack 2 (S60 3.2.2).

- Customisable homescreen featuring 'Contact bar' and 'App Shortcut bar'.

- Ships with Ovi Maps 3.4 (including free life time navigation), Nokia Messaging (both email and instant messaging).

- Facebook status features in the phone's address book (see your friends current status messages).

- Bounce Tales and Brain Training games bundled, further games and applications via Ovi Store.

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Jedna mana: Isuvise mali displey...Neki minimum za novije non-touch telefone je 2.4+......
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Meni izgleda sasvim ok. Lep dizajn i solidne specifikacije. Jel ovo do slike ili mi se cini da je tastatura nekako malo "talasasta"? :?

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Post od mazzy »

ovo kao citroen c5 D:
Pa cini mi se da velike tipke nekako daju osjecaj da je display manji nego sto jeste....
bezveze :D

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

Ovo je po meni pravi naslednik entry level s60 telefona 6120 clasic i kao takav je sasvim solidan....plus jos ima i navigaciju....sasvim ok od nokie
D500&E71

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

lep dizajn,po slici se vidi da je kvalitetno odradjen,nadam se kao e51-52,jedino sta je stvarno lose je mala kamerica,3.2mpx mozda ciljaju na nizi segment ali opet ako ubace neku smrljavu kao na 6700 nista nisu odradili

MateMišoKovač
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 09:56

Post od MateMišoKovač »

Prvi hands-on video. Izgleda prilično fino, a cijena ćemu bit (valjda) razumna http://www.youtube.com/watch?v=mBypC87f ... r_embedded

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Cena koja je najavljena je 135e bez taksi i poreza. Ako se pokaze kao kvalitetno odradjen i softverski stabilan telefon imace lepu prodju na trzistu.
Meni se jedino ne svidjaju ovi veliki tasteri ispod displeja. Mogli su biti malo manji i taman da povecaju displej za koji mm.

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

IDzO, onda bi usli u kategoriju n79/e52 i ostalih s60 cudesa....ovo je ipak niza klasa i po meni je za nekog pocetnika symbianu (klinca od 10 godina) ovo sasvim ok aparat....a i za roditelje nece biti preveliki udar na kucni budzet!
D500&E71

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Po meni zanimljiv telefon, bash sam chitao u novinama, izlazi u Q2, cena ce biti do 150e. Za neke pochetnike, extra telefon, za mladju populaciju, ili chak za neke starije ljude koji se nisu susretali do sada sa Smartfonovima...

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

Nista posebno, ali ce biti odlicno prodavan zbog vrlo niske cene.(Ocekuje se cena oko 100 e za nov aparat posle 2-3 meseca od izlaska).Ovde pise kapacitet baterije manji nego na zvanicnom sajtu.U jednom pisanom mediju je pisalo da se ove godine ocekuju pametni telefoni sa cenom ispod 100 e sto se polako obistinjuje.
LG G2 Black,16GB

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

"pametni telefoni sa cenom ispod 100 e"
Sviđa mi se to. Što se mene tiče, kakav hoće neka je telefon, ako košta 450+ evra, ne pada mi na pamet ni da ga pogledam, a kamo li kupim.

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Post od Zligor »

Nokia C5 Review
http://www.youtube.com/watch?v=-WVEwAo_ ... r_embedded#!

mali off: kad u "trazi" ukucam samo c5 ne pronadje ni jednu temu, kad ukucam nokia c5 ova tema je na 4oj strani.

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Zligor, malo je losija ova forumska pretraga, ali pogledaj ovu temu i tako ti je lakse pretrazivati forum -> KLIK

kostadin
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 219
Pridružio se: Čet, 11. Sep 2008. 03:40

Post od kostadin »

telefon stvarno lepo izgleda...ja sam odusevljen, jedina zamerka mi je na ekran, koji je nesto losiji, ostalo sve zadovoljava...navigacija radi odlicno, hvata signal u roku od par sekundi...izgled vrhunski, dodatna oprema siromasna, al to je i cena jeftinog telefona...kolko pare tolko muzika :)

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Post od znemanja »

booster, Sve što te interesuje o GPS-u možeš naći na sledećoj temi:
viewtopic.php?t=7222
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

booster
Banned
Postovi: 51
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2010. 16:34
:: Iphone 5
:: XPERIA ARC
Lokacija: Modena,Italy

Post od booster »

Da li ovaj telefon ima prednju kameru malu, posto mi je jedan lik rekao da nema C5 prednju,takvu je prodaje :chytry:

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Post od mazzy »

booster, pa vidis eto po ovoj slici da nema ... uostalom, pisalo bi ti u specifikacijama da ima ...

horkolerbus
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 87
Pridružio se: Sub, 14. Okt 2006. 12:11

Post od horkolerbus »

danas ga pazario, prosto sam odusevljen i tek sada sam video koliko moj n96 iz visoke klase symbiana ne moze ni prasinu da pokupi c5 po brzini,po samom sistemu,navigaciji,odradjivanju aplikacija,kamera je identicna iako je 3.2 nema razlike ,jedina zamerka malo losiji zvuk i ekran kao ekran ne smeta mi mobilni je,vazno je da juri bez problema i bateriju drzi iha ha... nije najbolji normalno ali za te pare jako lepo

booster
Banned
Postovi: 51
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2010. 16:34
:: Iphone 5
:: XPERIA ARC
Lokacija: Modena,Italy

,

Post od booster »

horkolerbus, Koliko si ga platio, i sta ti pise kad izvadis bateriju ispod nje MADE IN....

Izmenio: IDzO
*Zabranjeno je dopunjavati do 100 karaktera gomilom tacaka, smajlijima i slicnim*
Sledeci put brisanje bez obavestenja!


Procitaj -> Pravila otvaranja tema i davanja odgovora

Odgovori