Nokia C5

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
NightBird
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 110
Pridružio se: Ned, 18. Feb 2007. 03:45

Post od NightBird »

Interesuje me da li je vec neko kupio nokiu c5-00 u vipu da li je telefon otkljucan za druge mreze ?
htc wildfire s

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Post od sugarcoated_ass »

Moja draga planira da kupi ovo parce tehnike, konkretno C5-00, i interesuje me koliko je izdrzljiv... Od kog je materijala i ima li neki metalni dodatak? Pitam zato jer mi je zence smotano kao tri sajle i jedino je 6300i uspeo da izdrzi dve godine u zivotu (jadnicak je pre koji dan preminuo u teskim mukama zaliven Coca-colom u pokusaju banzi dzampinga sa stola :lol:)...
Trebalo bi da izdrzi u proseku jedno do dva ispadanja iz ruku i padanja sa stola nedeljno. Postojanost boja kao posledica gore pomenutog uopste nije bitna, vazno je samo da ostane u komadu i funkciji. :D

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

psyhound, buraz ga ima vise od godinu dana, e sad dali mu je ispadao nisam ga pitao ali telefon radi dobro.
Poklopac baterije je metalan i ako se nepazi lako se moze ogrebati. Tastatura je dobro napravljena i poruke se lako kucaju. Ekran ima losiju vidljivost pod kosim uglom ali nista strasno.
Ja sam mu nasao glavnu manu funkciju crvenog tastera, jer se telefon tim tasterom i gasi i pali pa neke aplikacije koje za rad koriste crveni taster nemogu raditi kako treba.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Post od sugarcoated_ass »

To mu onda i nije neka mana... Onda je sasvim ok telefonce jer i 6300 ima metalno "dupe" pa joj je svaki pud kad ispadne prevagnuo na tu stranu i padao na metalni deo. Hvala na odgovoru! :)

mare-ss
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 394
Pridružio se: Pet, 16. Okt 2009. 18:18

Post od mare-ss »

Dugmici su vise gumeni nego plasticni, drugaru je potpuno ulegla zvezdica od stalnog zakljucavanja i otkljucavanja i sad nema bas nikakav feedback :roll:

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Post od sugarcoated_ass »

I u prodavnici su mi rekli da nije bas najsrecniji sto se tice dugotrajnosti... zato je devojka uzela C3-01 i jos je imala srece da joj upadne .5 verzija sa 1GHz i 512 RAM... :D

NightBird
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 110
Pridružio se: Ned, 18. Feb 2007. 03:45

Post od NightBird »

Da li smem da obrisem preko fexplorera C\data\images\pictures tu ima ovi anomation znaci kada upalim telefon izlazi animacija ovi skidajte sa ovi (glupost)... i Z\data tu ima startup tone.acc ?
htc wildfire s

mare-ss
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 394
Pridružio se: Pet, 16. Okt 2009. 18:18

Post od mare-ss »

A da probas da ih prebacis na mem. karticu ili negde drugde za svaki slucaj da mozes da ih vratis posle mada mislim da nece biti problema

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

psyhound, kakva to verzija ima 1GHz i 512MB RAM??? .

leonine
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 175
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 22:51
Lokacija: Bg

Post od leonine »

janka_88 napisao:psyhound, kakva to verzija ima 1GHz i 512MB RAM??? .
Da, zaista, kakva je to verzija? :?
Nokia 6600 slide; Nokia E72

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Post od sugarcoated_ass »

C3-01.5

www.skinflint.co.uk/703640

www.phonearena.com/phones/Nokia-C3-01.5_id5716

Ne znam zasto ga nema ma gsmarena... Anyway, telefon je smece i za manje od 24h je vracen u prodavnicu i zamenjen za SGmini... x)

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

Ovo je ocigledno neka greska, kao sto pise na phonearena stranici da nije oficijelno izasao taj telefon i nema teoretske sanse da se moze naci u prodaji model sa 1GHz i 512MB RAM.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Post od sugarcoated_ass »

Jok... Na markici ispod baterije lepo pise C3-01.5! Kad sam ga nakacio na onaj nokia suite, ili kako vec, prijavio ga je kao C3-01.5!

www.mynokiablog.com/2011/07/18/nokia-c3-01-5-1ghz/

A evo ga i na Amazonu... http://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B005TFL ... mdp_mobile

NightBird
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 110
Pridružio se: Ned, 18. Feb 2007. 03:45

Post od NightBird »

psyhound napisao:I u prodavnici su mi rekli da nije bas najsrecniji sto se tice dugotrajnosti... zato je devojka uzela C3-01 i jos je imala srece da joj upadne .5 verzija sa 1GHz i 512 RAM... :D
haha da lepa preporuka c3-01 je sranje...
htc wildfire s

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

NightBird, kako za koga! (samo ukloni tu zadnju rijec da moderatori ne izbrisu post).
psyhound, i ja nisam cuo za tu verziju, ali hvala lijepo na ovom linku :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

NightBird
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 110
Pridružio se: Ned, 18. Feb 2007. 03:45

Post od NightBird »

da li je normalno da kada ubacujem meeting i to do stavke uvek samo jedna ispod linija prikazuje iako sam napravio vise, znaci ne izlaze obaveze jedna ispod druge sta si sve zapisao nego uvek samo jedna linija, da li je to normalno kod c5?
htc wildfire s

tomara
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Čet, 08. Dec 2011. 12:55

Post od tomara »

Imam Nokiu C5 5MP. Stara je par meseci. Imam problem sa USB kablom. Kada povezem kabl sa telefonom i kompom, apsolutno se nista ne desava. Jednostvno nece da se poveze. Ni na telefonu nema one ikonice za USB ni na kompu nista ne pokazuje. Kabl je ispravan i radi na sestrinom telefonu normalno. Probao sam i da promenim konekciju USB-a na Mass Storage i na PC Suite, ali uzalud. Telefon uopste ne reaguje na USB, koji sam inace dobio uz telefon i koji je, ponavljam, ispravan. USB je normalno radio neko vreme, ali od nedavno ne funkcionise. Jel zna neko o cemu je rec i sta da radim? Hvala unapred :unsure:

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

tomara, jedino da probas ponovo da instaliras drivere za kabl :D Problem moze da se javi, kad komp sam pocne da instalira, odnosno Windows, svoje drivere za neki od kablova, pa se onda tu desava problem... Pokusaj da skindes drivere za kabl stare ili ako ne znas gdje da skines, samo prekopiras nove drivere ;)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

tomara
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Čet, 08. Dec 2011. 12:55

Post od tomara »

Resio sam problem sa USB kablom... Telefon je sam skinuo nove drajvere i posle gasenja i paljenja telefona sve funkcionise kako treba... :)

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

tomara, eto ga ... :D To se cesto desava kod nekih telefona, jer jednostavno, da li software ili nesto "zablesavi" ali rjesenje je da se ponovo instalira :) Barem u slucajevima s kojima sam se sretao ja :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Odgovori