Nokia N8

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Nokia N8

Post od 9R94 »

Ne treba ti internet za flesovanje, usb kabal, odgovarajuci softver a mozda i product kod kao i feniks pa sve to preko racunara, imas ovde na forumu pod flesovanje.
Malo je tezr doci do nekih stvari sada jer je symbian mrtav.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia N8

Post od acamatic »

Vorn, ajde ovako da ti nešto objasnim :
Flešovanje znači reinstalacija softvera, to se radi kada se nešto ubaguje, kada se telefon ubije.
A instaliranje, to mislim da već znaš šta je, to je tebi potrebno ako želiš navigaciju...

Vorn
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Pon, 18. Maj 2015. 15:40
:: Nokia N8

Re: Nokia N8

Post od Vorn »

E sad razumem, a sta suonda one veryije jilbel,ana itd? kako i sta stim? i jel te nokia mape rade bez konekcije?
izvinjavam se na nepoznavanju materije. tako da mi treba neko se razume pogotovo sto su sad symbini zaboravljeni i dosta linkova ne radi..
danas sam slobodan i imam ceo dan pa da to nekako uradim..

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia N8

Post od acamatic »

Ajmo redom : S^3, Anna, Belle to su verzije softvera, to možeš da proveriš šta imaš, tako što ćeš ukucati *#0000# i tamo će ti se ispisati šta imaš.
Mape rade bez konekcije, malo sporije se nalazi satelit koji ti omogućuje samu navigaciju, ali rade bez neta, net omogućava samo brže lociranje.
Sledeća stvar: imaš aplikaciju Maps u telefonu tamo uđeš, nađeš u dodacima da instaliraš određenu mapu zemlje (to sam biraš, Srb, Cro, ME, BiH...) i kada to skineš(za to će ti biti potrebna wifi konekcija, jer su mape malo veće) onda posle možeš da koristiš navigaciju...

Vorn
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Pon, 18. Maj 2015. 15:40
:: Nokia N8

Re: Nokia N8

Post od Vorn »

imam belle refresh, koja je bolja? to u mapama sam skinuo al nesto nece pali blutut i tak nest au pocetku je radila lepo

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia N8

Post od acamatic »

To je to, poslednja verzija softvera ti je na telefonu, dalja nadogradnja nije moguća...
A za mape, pa ne znam kako da ti pomognem, ako je radilo onda bi opet trebalo da radi, jedino da nisi nešto čačkao...

Vorn
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Pon, 18. Maj 2015. 15:40
:: Nokia N8

Re: Nokia N8

Post od Vorn »

ko hoce da mi posalje u email korak po korak postupak za flesovanje,bice casti. :)

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia N8

Post od acamatic »

Aman, čoveče šta će tebi fleš???
Objasni mi, molim te razlog zbog čega tražiš upustvo za fleš?

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Nokia N8

Post od znemanja »

Vorn, šta ti konkretno hočeš da uradiš sa N8?. Kolega Aca ti je objasnio šta znači flešovanje, ti imaš već poslednju iteraciju Symbian Belle operativnog sistema, nema dalje od toga, tu se završava, nema novije verzije koju bi mogao da ubaciš.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Vorn
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Pon, 18. Maj 2015. 15:40
:: Nokia N8

Re: Nokia N8

Post od Vorn »

aman ljudi ja sam onaj koji ima problem kada slika da se slike ne vide u galeriji a da su u fonu i samo preko racunara uz pomoc alatke RUN mogu da nadjek slike, i vi ovde ste me savetovali za to flesovanje...

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia N8

Post od acamatic »

Vorn, nismo ništa loše mislili kada smo te pitali, zašta hoćeš flešovanje, jer tražiš to bez ikakvog objašnjenja . Zamisli, ja i ovi moji drugari na forumu imamo privatan život, sa radostima i problemima. Koliko stvari nam prođu na dan kroz glavu, što bitno i što nije. Koliko samo postova na forumu pročitamo na dan i zamisli verovao ili ne, ja a siguran sam i ostali koji prate ovu temu nisu pamtili tvoj problem. Došao si kao grom iz vedra neba, skoro sa neshvatljivim pitanjem oko flešovanja i normalno je da te pitamo što to želiš da radiš, jer zamisli ne sećamo se tebe...
Flešovanje : Pod forum Symbian, tema Fenix i N8,sve je tamo objašnjeno...

Edit: sada sam se vratio par strana unazad i zamisli to si ti, a još jedna veoma bitna stvar, ja sam tebi dao gde možeš naći metodu za flešovanje što si ti odgovorio da ćeš pogledati kada nađeš vremena. Posle nekog vremena opet pitaš za fleš....

Vorn
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Pon, 18. Maj 2015. 15:40
:: Nokia N8

Re: Nokia N8

Post od Vorn »

ne nisam ljudi niti uvredjen nitii ljut samo mi treba neko da mi potanko objasni flesovanje bio sam tamo i nista ne razumem..pokvaricu nesto jos gore. i baguje mi malo nokia tako da mislim da ce mu flesovanje pasti dobro..


jesam druze pogledao ali vec kad je poceo da pominje neko deljenje rama ja sam se prepao. pa nisam mogao da nadjem taj feniks a da radi iz 2010..itd

simbijanac
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 196
Pridružio se: Sub, 17. Jan 2015. 20:12
:: Sony XA2 Ultra
:: Sony XZ2 / Nokia E7
Lokacija: Bar,Montenegro

Re: Nokia N8

Post od simbijanac »

Zasto jednostavno coveku ne kazete da uradi Hard reset sa *#7370# i N8 ce se sama resetovati kroz 10-15minuta? Ili prosto neka poveze N8 preko kompa sa Nokia Suite i uradi reinstalaciju softvera.Ne mora nista da petlja sa Feniksom i flesovanjem preko njega.Sigurno ce mu se pakovanje fajlova u memoriji vratiti u normalu.Ionako ih je iskopirao na komp i ima rezervu.Mada i ja sam izgubio strpljenje,samo dok sam citao ovo :)

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia N8

Post od acamatic »

Pazi ovako @simbijanac : dečko je odradio hard resset, kako sam shvatio iz ove priče i nije mu pomoglo. Flešovanje preko nokia suite ne bih radio jer sam imao dosta loših iskustava, pa sam morao da ih posle sređujem na fenixu, što ne znači da će i ostali imati, al ja to ne preporučujem da se radi...

Bajker
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pet, 16. Okt 2015. 07:49
:: NOKIA N8

Re: Nokia N8

Post od Bajker »

Imam N8,sve radi super,navigacija me odusevljava,slike,video zapis,baterija 4 dana,internet radi super,jedini je problem na fejsu na kome sve radi,ulogujem se brzo,pisanje komentara bez problema ali ne mogu da postavim sliku nikako,kada to pokusam kaze nesto kao ne podrzavamo ovu opciju za vas uredjaj,pomagajte ljudi,ne bih da menjam ovaj telefon zbog toga jer je i dalje kao nov jer u principi malo koristim telefon,najvise slikam.Pozdrav.

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Nokia N8

Post od 9R94 »

Jel si probao preko UC browsera ili Opere Mini?

Vaša poruka sadrži 47 karaktera. Minimalni broj karaktera koji morate uneti je 60.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia N8

Post od acamatic »

@bajker slika se može postaviti beše samo iz interne memorije ali u samom korenu interne memorije, ne po folderima. Inače izbacuje ovu poruku koju i sam pominješ.
Ili da koristiš web browser.

Bajker
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pet, 16. Okt 2015. 07:49
:: NOKIA N8

Re: Nokia N8

Post od Bajker »

Drugari hvala puno,slabo se ja razumem u ovu tehniku,taj UC browser izgleda nemam u telefonu,Operu imam i uspeo sam preko nje da se ulogujem na fejs i postavim sliku :D ,sad jos da pitam ima li mogucnosti kada odem da odaberem sliku koju cu da postavim da mi se prikazu slike a ne samo broj slike i datum kada je slikana ?Sta znaci ta interna memorija i kako da namestim da slika ide tamo kada je uslikam ako hocu da se ulogujem preko one aplikacije na fejs,jos jednom hvala puno,bitno mi je da mogu da postavim sliku kako tako.

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Nokia N8

Post od 9R94 »

E to se odlicno secam da preko browsera ne mozes da vidis fotografiju nego samo naziv jbg moraces da preimenujes fotografije koje zelis da aploudujes. Interna ti je memorija telefona, eksterna ti je sd kartica.
UC browser je meni bio mnoogooo bolji od opere mini na simbijanu, vidi da li ga imas u prodavnici ako ne, proguglaj malo za tvoj model i tvoju verziju simbijana :)

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia N8

Post od Deksi »

Idi na ovu stranicu http://www.ucweb.com/ucbrowser/download/
I tu klikni na select phone model, nadji nokia, n8.

Prodavnica vise ni preko opere neradi.

Odgovori