Nokia N8

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Nokia N8

Post od znemanja »

acamatic, Predpostavio sam da je tako. Moraću da konsultujem google za neku stariju verziju te app, pošto verzija 1.51 neće da se instalira na mojoj N8.

Sale_M, Androidi su se smenjivali, ali N8 je ostao :) Inače da potvrdim ono što je kolega acamatic rekao, do pre mesec dan baterija mi je držala bez problema do tri dana, N8 koristim za pozive, sms, Viber, muzika i kamera, konekcija je setovana na EDGE, pa je to donekle i doprinelo nešto dužoj autonomiji.U svakom slučaju n8 ima sasvim dobru autonomiju baterije.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

radashin
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Pet, 20. Apr 2012. 16:38
:: Nokia N8
:: Nokia c5 5mp
Lokacija: Bogatić, Srbija

Re: Nokia N8

Post od radashin »

Pozdrav SVIMA, opet ja.Imam dva pitanja :D .Da li je moguće ubaciti fm transmitter naknadno u nokiu N8, pošto ova moja nema.I da li može da se nabavi gde garmin navigacija za nokiju N8 - NARAVNO BESPLATNO.HVALA UNAPRED SVIMA NA POMOĆI I ODGOVORIMA :|

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia N8

Post od Deksi »

Za fm transmiter ti je potreban firmware u kome on nije isključen. Možda ga i neko ima ovde na forumu pa da ti pošalje i zatim da feniksom flešuješ telefon.
Dali imaš iskustva oko garmina ili ne, ako nemaš pošalji mi pc tvog telefona na pp pa da probamo da napravimo nešto.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia N8

Post od acamatic »

Radašine deki je sve lepo objasnio, a evo i mene da se ubacim..
Ja ti imam firmware sa FM transmiter i to verzija belle refresh(balcan) tako da ako hoćeš mogu da ti pošaljem. To se naravno flešuje preko fenixa.
A za garmin, ja stvarno moram sada da se umešam, jeste da je to ružno, al čoveče šta će ti to kada imaš nokia mape koje su perfektno odrađene, suprotno ne možeš reći. Ja garmin imam instalaciju, ali kako se sećam potrebni su dodatni programi koji otključavaju mape za tvoj imei telefona, al to više nemam, jer i nema potrebe kada imaš nokia mape..

radashin
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Pet, 20. Apr 2012. 16:38
:: Nokia N8
:: Nokia c5 5mp
Lokacija: Bogatić, Srbija

Re: Nokia N8

Post od radashin »

Deksi - Mislio sam da fm transmitter postoji kao aplikacija, pa da je ubacim, a pošto maram opet da flešujem telefon preko fenixa (a znamo da se tada brišu svi podaci sa telefona i podešavanja), nije mi onda ni potreban.
Acamatic - Aco, ja već imam nokia mape u telefonu, ali imam jedan problem (o tome sam već pisao na forumu, ali nikako da mi neko pomogne) ne pokazuju mi tačnu lokaciju na mapi (grad i ulica su ok, samo nije broj kuće).Npr ja sam u ul. Vojvode Stepe 81, a ona mi pokazuje 38.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia N8

Post od acamatic »

Taj problem se ne može rešiti, jednostavno kada su mape rađene tako su brojevi sređeni. Jedino što ti mogu reći da pokušaš da prijaviš taj problem njima, pa da se nadaš da će srediti. A po meni to nije veliki razlog da se ne koristi njihova navigacija, al opet kažem po meni..

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia N8

Post od Deksi »

I garmin gresi brojeve. Ja sam 35 a on me odvede u broj 10. To i nije neka velika mana, važno da te on dovede ako ne tačno onda približno do cilja.
I da ja zaboravio da noviji symbiani su bili dobili nove mape i da se i sa njima može korisno uslužiti.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia N8

Post od acamatic »

Deki najnovije moguće mape su dobili, jes da više ne pratim to, al ako se ne varam da update stiže redovno za njih kao i za lumie. Tako da po meni jedina navigacija je Nokia

radashin
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Pet, 20. Apr 2012. 16:38
:: Nokia N8
:: Nokia c5 5mp
Lokacija: Bogatić, Srbija

Re: Nokia N8

Post od radashin »

acamatic - Imam jedno pitanje za VAS.Da li VI uopšte čitate vaše privatne poruke?HVALA.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia N8

Post od acamatic »

Izvini radašine stvarno, mahom sam na Tapatalk - u pa iskreno i zaboravljam da pogledam privatne poruke. I iskreno nije loše što si ovako napisao ovde :D
Šaljem što pre mogu!!

radashin
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Pet, 20. Apr 2012. 16:38
:: Nokia N8
:: Nokia c5 5mp
Lokacija: Bogatić, Srbija

Re: Nokia N8

Post od radashin »

POMOĆ :ohmy: !Ljudi uradio sam flešovanje telefona preko phoenix-a, jer mi je telefon kočio usled pokušaja ubacivanja garmin navigacije, ali mi se čini da ga nisam dobro odradio :smutny: .Sada kad ga upalim stoji samo "NOKIA" na crnoj pozadini i to je sve - ne može nikako da se pokrene.PITANJE: Da li je to kraj :uhuh: i da li mu ima pomoći ili sleduje - KANTA ZA SMEĆE :( . HVALA :wink: .

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia N8

Post od Deksi »

Tebe bas krenulo po zlu, ovde imas ozivljavanje mrtvog telefona. klik

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia N8

Post od acamatic »

Deki ti je dao link kako možeš da ga oživiš, ako nešto treba javljaj..

radashin
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Pet, 20. Apr 2012. 16:38
:: Nokia N8
:: Nokia c5 5mp
Lokacija: Bogatić, Srbija

Re: Nokia N8

Post od radashin »

acamatic & Deksi - Aco probao sam sve kombinacije (ubacivao sam i one fajlove poslate od tebe u pp), ali i dalje sve ostaje isto.Sve odradim kako treba preko Phoenix-a i sve ide, telefon se sam upali kako treba, ALI i dalje stoji NOKIA na crnom ekranu.I to je to.Šta dalje, ako uopšte i ima dalje..........

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia N8

Post od acamatic »

Moraš da ga oživiš. Sigurno si ga ubio nekako. Kucaj na Google how to flash dead nokia n8 with fenix. Al takav link ti je deki ostavio i objašnjenje u njemu. Samo prati upustvo i sve će biti uredu.. Ako nešto treba pitaj

Dulinjo
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 82
Pridružio se: Uto, 24. Apr 2012. 23:38

Re: Nokia N8

Post od Dulinjo »

radashin, Da nisi kojim slucajem tokom flesovanja izvukao USB kabl ili mozda pomerio malo kabl?

radashin
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Pet, 20. Apr 2012. 16:38
:: Nokia N8
:: Nokia c5 5mp
Lokacija: Bogatić, Srbija

Re: Nokia N8

Post od radashin »

acamatic - Pratio sam sva upustva, kažem ti, i sve se poklapa onako kako opisuju na sajtu - I NEĆE.

Dulinjo - Naravno da nisam, pratio sam sve na sajtu i sve se lepo poklapalo i naravno NIŠTA :( .

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia N8

Post od Deksi »

Probaj hardverskim resetom da probas da ga upalis. Neznam koja kombinacija tastera ide ali potrazi na netu ili youtube tamo sigurno ima.
Sta je kod tebe moglo da zezne je bas cudno. Onako kako si pokusao da ubacis garmin ubacilo je mnogo njih i dan danas im radi.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia N8

Post od acamatic »

Samo mi reci nešto molim te, jel pokušavaš da ga oživiš sa onim firmware koji sam ti dao ili nekim drugim firmware - rom? Pošto za oživljavanje telefona kako se ja sećam je potreban scandinavia_product_code..

radashin
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Pet, 20. Apr 2012. 16:38
:: Nokia N8
:: Nokia c5 5mp
Lokacija: Bogatić, Srbija

Re: Nokia N8

Post od radashin »

PISAĆU MALO OPŠIRNIJE JER MORAM ZBOG NEKIH LJUDI KOJI SU TO ZASLUŽILI :) .

Deksi - Deki, hvala ti puno na svakom vidu podrške i pomoći (hvala za onaj link, stvarno mi je bio od pomoći :D )
Deki, hvala za garmin, ali kod mene nešto nije htelo, ne znam što :wacko: .

acamatic - Aco, takodje i tebi puno hvala na pomoći.Što se tiče onoga linka za firmware, sve je OK, samo je
falila jedna datoteka koju sam naknadno skinuo.Sada sve lepo radi, čak ima i fm transmitter
(baš onako kako si ti rekao)Hvala još jednom.

Ljudi hvala vam još jednom što postoji ovaj sajt i ovako dobri ljudi na njemu (Deksi, acamatic), jer da nije bilo Vas
moj telefon bi SIGURNO završio u kanti za smeće :D :D :D .

HVALA JOŠ JEDNOM SVIMA :) .POZDRAV!!!!!!!

Odgovori