Nokia E7

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
slavko101
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Sub, 13. Jun 2009. 14:21

Post od slavko101 »

djoxie, Da li mozes da mi kazes kako se ponasa sa internet stranicama sa puno flasha detalja, kao na primer ovaj sajt, koliko vremenski mu treba da otvori stranicu?
Takodje me zanima kako se ponasaju pdf fajlovi koji u sebi imaju dosta slika u boji, da li ih lista bez kocenja?
I koliko tabova mozes da pokrenes simultano gde su u pitanju neke stranice sa dosta flasha u operi mobile(mini) ako si to instalirao?

dule88
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 318
Pridružio se: Uto, 27. Sep 2011. 19:03
Lokacija: Beograd

Post od dule88 »

Djoxie jer si zadovoljan ekranom zbog rezolucije,cujem da se manjak rezolucije pogotovo vidi kada se igra Angry birds.Kakav je za gledanje filmova,jer pusta video do 720p?Imao sam S2 i za video je extra,pusta 1080p,cak rade i filmovi od 1.8 gb bez ikakvog seckanja.Vidim da je E7 po manjim radnjama 350 eura.Ti ga ne bi prodao?

ione
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 184
Pridružio se: Uto, 24. Feb 2009. 07:28

Post od ione »

Kada mi u jednom mailu stigne vise od deset fajlova (ceo mail nije veci od 4mb) i ako odaberem "save all" tel. samo izadje iz maila,kada skidam pojedinacno fajlove nemam tih problema.
Koje je resenje da mogu da otvorim sve atacmente a da telefon ne izlazi iz mejla?

Imam problema i sa glasovnim biranjem iz imenika(npr. za tata cuje se teta i sl.),pokusao sam da skinem i srpski(fon iz USA) ali mi se brauzer zatvara kada odem na download voice language.

Mogu li se ova dva problema resiti?

Symbian Anna version:025.007.282.05 language set:025.007.51.01 product code: 059F627 Model: E7-00 Type : RM-626

mare-ss
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 394
Pridružio se: Pet, 16. Okt 2009. 18:18

Post od mare-ss »

A da pogledas u settings/retrieval ili kako vec mozda imas neki size limit pa te zbog toga zeza :dry: a najverovatnije je neki bug

Bora1
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 27. Nov 2011. 00:29

Post od Bora1 »

Imam ovaj telefon nekoliko dana i uocio sam jedan problem. Slike koje pravi su veoma mutne, a mutno je i na ekranu (kada sam u photo mode - u). Problem imam samo sa zadnjom kamerom.... Ima li neko savet? Hvala.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Bora1, nemoguce je pravi mutne slike. Telefon nema AF i to mi je jasno, ali probaj da pogledas u settings da li si namjestio onaj standard ISO ili koja je velicina slike... Probaj da okacis jednu sliku koju si slikao, pa cemo pokusati da ti rijesimo problem!
Da li si telefon uzeo polovan ili nov ?!
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

Bora1, kakvo je zamucenje? Jer sve sto uslikas na razdaljini manjoj od pola metra nece biti bas ostro usljed nedostatka AF, ali na vecim razdaljinama kao i pri slikanju pejzaza ili tako tih stvari morala bi biti normalna, tj. da nije zamucena.

Lemur
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 02. Jan 2012. 18:46
Lokacija: Raska

Post od Lemur »

Ima li iko ovaj telefeon na ovom forumu? Neka iskustva? Kupio bih ga, ali se premisljam izmedju njega i c7.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

Lemur, pa sve zavisi sta ti je bitno. Konretne razlike izmedju ta dva modela su veci ekran i hardverska tastatura na E7. Meni licno se takav mehanizam ne svidja jer mi djeluje krhko, pogotovo dok se otvara i zatvara, dok C7 kao i N8 djeluje dosta pouzdanije zbog samog oblika telefona i sto je iz jednog komada. Uz to da napomenem da je C7 nakon update-a na Annu dobio mogucnost NFC povezivanja dok E7 nema to.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Lemur, ja licno izbegava slajder telefone, jer svi oni imaju šetajući kabal koji će se kad tad pokidati. Možeš ga kupiti ako ga ne zadržavaš duži period kod sebe.
Što ne pogledaš i nokiu 701.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Lemur, vec si me pitao na PP oko toga, pa sam ti "mozda" dao odgovor :D Znam sta ti je bitno, pa ti pogledaj :D Sretno :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

djukak
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 10. Jan 2012. 17:14

Post od djukak »

Dobio bih ovaj telefon za oko 170 Evra. kupljen je od M-tela u Banja Luci. Koristi ga nešto malo više od mesec dana. Jednostavno mu ne treba.

Meni tel ne treba za nešto posebno. Nisam poslovni korisnik, nemam potrebe za mejlovima i slično. Znači razgovori, sms, Wi-fi, slike i slične stvari. Možda ponekag navigacija itd. Dakle ne verujem da bih koristio neke zahtevne aplikacije. ja imam stari 3500 preko 3,5 godina i radi savršeno što znači da nisam zahtevan korisnik. Baš naprotiv. Ali eto ovaj izgleda nije skup.
Ali sam video neke recenzije prema kojima je i Symbian problem, a sam telefon se kao zna resetovati. Pored toga kažu da ni web čitač nije baš najsjajniji.
Ne znam koliko rezolucija ekrana utiče na kvalitet prikaza jer je 640 x 360 piksela.

Dakle šta predlažete?

mare-ss
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 394
Pridružio se: Pet, 16. Okt 2009. 18:18

Post od mare-ss »

Za 170 uzimaj :D

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Za te pare ako je ispravan uzimaj .

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

djukak, za te pare uzimaj ako je sve ispravno. Imaj na umu da ako ne koristis mtel mrezu da ces ga vjerovatno morati otkljucati jer koliko sam upoznat mtel zakljucava svoje telefone. To za resetovanje su prazne price ukoliko ubacis najnoviji softver. Fabricki web citac nije najsjaniji ali zato imas alternative u vidu Opera Mini i Opera Mobile (za zahtijevnije stranice). Rezolucija ekrana nije problem, mozda ce imati blago losiji prikaz nego npr. N8 u direktnom poredjenju ali pri koristenju ti nece predstavljati nikakav problem. Pozdrav

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

djukak, proveri samo da ti za tu kintu ne uvali neku kinesku kopiju,spolja su vrlo slicni,ali unutra :uhuh: :uhuh: :uhuh: :uhuh: :uhuh:
D500&E71

radann1
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 23. Jan 2012. 22:18

Post od radann1 »

ljudi moze li mi neko reci kako da instaliram srpski jezik, apdejtovao sam na anna os i nema nigdje srpskog jezika..

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

radann1, pa staceti Srpski jezik, telefon sa egleskim jezikom ako ga ima je i lakse koristiti.
Jezik mozes dobiti ako mu ubacis softwer koji je za balkansko podrucje.
A to mozes uraditi promenom produkt koda na balkanski ali tada ces sigurno dobiti i drugaciji raspored slova na qwerty tastaturi. Z i Y ce sigurno zameniti mesta.

radann1
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 23. Jan 2012. 22:18

Post od radann1 »

nema ni engleski, tel je kupljen u njemackoj. Moze li malo detaljnije uputstvo kako da to odradim na srpski?

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

radann1,izvoli - klik. 8)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Odgovori