Nokia E7

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
magnolija
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Sre, 25. Jan 2012. 18:25

Post od magnolija »

Da li neko zna da li može da se vrati anna nakon što je belle instaliran? Imala sam annu do juče i sve je super radilo, ali kada mi je nokia suite ponudio update, ja sam to prihvatila i sada imam belle, koja mi se ne sviđa, sve mi izgleda kao da je napravljeno za decu ili slabovide (ne želim nikog da uvredim, ali ne znam kako drugačije da opišem utisak da su mi se čine da su neke opcije veće kao i fontovi...), a pošto su mi i nakon podešavanja fonta telefona i fonta u porukama u nekim opcijama i dalje fontovi izgledaju veći i sada mi widget za mail zauzima pola ekrana, a ranije je to bilo diskretno na početnom ekranu... Baš nisam zadovoljna i želim da vratim ono što je radilo i meni lepo izgledalo, ako ima neko savet, bila bih veoma zahvalna, jer za početak sam pokušala sa vraćanjem fabričkih podešavanja, ali to me samo vratilo na belle bez mojih izmena. Nisam stigla baš mnogo da se pozabavim telefonom nakon update-a, ali ne sviđa mi se belle i želim natrag annu, pa ako ima saveta, molim vas pomozite

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Post od acamatic »

magnolija, ok naravno to je tvoje misljenje za ovaj OS Belle,moj savet ti je da prvo iscitas CELU ovu temu sto cu ti sada dati link,pa ako ti nesto nije jasno onda da me pitas..
KLIK

magnolija
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Sre, 25. Jan 2012. 18:25

Post od magnolija »

Hvala za info, pročitaću celu temu :) i da, naravno, ovo za belle je samo moje mišljenje, ja nisam ni želela da menjam annu, ali po navici kada mi telefon ili komp ponudi update ja prihvatim, nisam očekivala da ću biti razočarana, verujem da ima korisnika kojima se sviđa i da je baš to ono što su želeli, ali eto, nismo svi isti :)

banman
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 153
Pridružio se: Čet, 24. Dec 2009. 18:47

Post od banman »

Ni meni se posebno ne dopada, zamerke su slicne+sto mi vidget za vremensku prognozu ne radi tj stalno se vrti onaj kruzic u nedogled... jel ima neko ideju kakao to da resim (napominjem da sam uradio reset i nista nije pomoglo)? Inače radi i onaj Nortonhack by Coderius ili kako već koji je radio i na anni.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

banman, pokusaj da kliknes na njega i da rucno odaberes lokaciju. Meni npr. je isto tako i nakon nekog vremena prikaze da je nepoznata lokacija. Kliknem na widget, ukucam umjesto current location na somewhere else i onda ukucam Banja Luka i onda mi izbaci nakon par sekundi prognozu za BL. :)

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Post od acamatic »

magnolija, sada sam nesto gledao program Nokia suite,i kada kliknes na ikonicu za update(pretposlednja) on ti kao osvezi da li postoji neki update za tvoj telefon i pokaze ti na kom OS se trenutno nalazis i kada ti to pokaze,imas odmah pored "REINSTALL" your os..e to sam tek sada video...a iskreno nista ne smem da ti kazem da li da ides preko toga reinstall-a,jer nisam imao iskustva sa tim..
Ja bih ti preporucio i dalje Fenix,ali ti mozes uvek da vidis malo na netu da li su ljudi pokusavali da OS,reinstaliraju preko Nokia suita...posto postoji takva mogucnost.. :wink:

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

Moze reinstalirati ali ponovo ce dobiti Belle ali zeli Annu nazad... Jedino preostaje downgrade na prvu i osnovnu verziju preko fenixa pa onda upgrade na zeljeni anna fw. Sve te fw mora skinuti prvo preko navifirma.

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

janka_88,nisam siguran da je downgrade kod ovog modela moguc,bar ne u domacoj radinosti. 8)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Post od acamatic »

janka_88, hmm malo mi je to cudno da pise reinstall i da opet dobije belle os..al ok,tebi verujem :P

banman
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 153
Pridružio se: Čet, 24. Dec 2009. 18:47

Post od banman »

Ja sam radio i hardreset i reinstall jer su mi widgeti nisu radili kako treba ili uopste, generalno tel mi baguje naopako posto sam instalirao i reinstalirao belle a na anni je bio kao munja :shock: meni je logicno da kada uradim reinstall da ce opet biti belle jer reinstalira belle... sa pitanje trteba mi neki widget ya status baterije/bio bih zahvalan na nekoj preporuci, linku :wink:

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

banman, sto se toga tice najbolji je od nokie Battery Monitor koji imas besplatno da skines na Nokia Store i koji ti je providan stoji na ekranu tako da ne kvari izgled neke pozadine. Takodje imas i Battery Info ali se on sad na Store-u placal 1eur. Mozes ga naci i "besplatnog" ali ja sam nasao verzije za koje moras imati hackovan tel.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Post od acamatic »

janka_88, da li postoji neka mogucnost da se na belle-i,vidi koliko imas procenta na bateriji..kao sto je bilo pre..(ono klik na desni ugao ekrana i pojavi se baterija,sa procentima..) ili moraju ovi widzet-i za bateriju..procitao sam neke price ,nisam siguran da su tacne da ta stvarcica nedozvoljava kada imas malo bateriju da koristis neke aplikacije(tipa,karema,muzika,igrice,itd..)samo ono najosnovnije,poziv,poruke..sto to iskreno smara ako je to istina..

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

acamatic, ja sam koristio na Anni taj battery monitor i nije istina da onemogucuje ako ti to ne zelis. Na Belli sam primjetio da nije bas "azuran" i da nije bas precizan ali nisam ga puno koristio pa treba mozda odraditi 2-3 punjenja da bi "dosao sebi". Ima opcija da na odredjenom postotku ulazi u power saving mod. Sto se tice postotaka da kliknes na bateriju ja sam vidio da samo na kratko prikaze te postotke samo kad gasis telefon. A ne znam da li si primjetio ali mjerac za bateriju na Belle takodje ima 7 nivoa sto oznacava npr. 7 crtica na Anni i potpuno isto ide potrosnja kao na Anni. Prva drzu 40-45% baterije i ostale padaju svakih 10%... :)

Bogdan eg
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 03. Apr 2012. 08:03

Post od Bogdan eg »

Imam jedan problem sa ovim tel, skinuo sam sa neta drugi program za muziku i posle sam ga obrisao jel mi se nije svideo, ali od kad sam ga skinuo tel nece da mi zvoni, da me upozori na poruku, nista sto se tice muzike. Sad nece ni da udje u muzicki plejer, to je njegov program za muziku. Jel zna neko u cemu je taj problem i da mi kaze kako da ga resim?

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

Bogdan eg, definitivno reset telefona,verovatno je ostao neki rep od tog muzickog plejera koji sada zabunjujuje citav telefon....
D500&E71

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Post od acamatic »

Bogdan eg, a to ces uraditi tako sto ces ukucati *#7370#,a da znas pre nego sto to uradis odradi backup podataka posto resset sve brise iz telefona..

Bogdan eg
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 03. Apr 2012. 08:03

Post od Bogdan eg »

Hvala puno drugari, sad mi je telefon ok. Jel moze da se ubaci android, mislim da je on bolji od simbiana?

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Bogdan eg, to sareno cudo Android os. nece da moze da ida ni u jednoj Nokiji .

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Negde sam pročitala da su ubacili Android na N9. Pokušaću da nadjem taj link pa cu ga negde postaviti...:-)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Ups da :oops: u gornjoj mojoj poruci sam misleo na symbian Nokije .

Odgovori