Nokia E7

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Nokia E7

Post od Sale_M »

Uradi sledece...ugasi telefon,pritinsi i drzi volume down,meni i kamera taster i upali telefon i drzi sve te tastere dok se nesto ne pokaze na ekranu/ako se pokaze.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

dane56
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Uto, 12. Jul 2011. 11:43

Re: Nokia E7

Post od dane56 »

dugo me mucio problem nedostatka autofokusa.pa sam resio da tragam za nekim resenjem.a to sve zbog slikanja dokumenata.konacno sam uspeo.dobije se sasvim jasna slika i kad su slova najsitnija.ne znam kako da postavim slike da bi to bilo ubedljivo.verujte sasvim moguce.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia E7

Post od acamatic »

Pa lepo prebaci slike u komp,i onda ih uploduj na dodaj.rs sajt za slike i izbaci linkove od tih slika.I to bi bolo to,prosto i brzo..

dane56
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Uto, 12. Jul 2011. 11:43

Re: Nokia E7

Post od dane56 »

http://www.dodaj.rs/f/38/V4/VqH4ME6/2013-02-04-0381.jpg

http://www.dodaj.rs/f/M/pA/3NAkEPSA/2013-02-04-0401.jpg

http://www.dodaj.rs/f/C/xP/1wwO35OR/2013-02-06-051.jpg

http://www.dodaj.rs/f/1u/Va/1b7RtLoZ/2013-02-06-052.jpg

senzacionalno! evo slika kao dokaz.nemojte da mi postavljate pitanje da li je ovo prevara? u windowsu stanite misem na sliku i videcete da je svaku sliku napravio model fotoaparata e7-00.ovo napominjem jer radim u linuxu.dalje tvrdim da ima prostora za poboljsanje ovog nacina,ali i ovo je dobro.sada je ovaj telefon kompletan.slike su zumirane oko pola da bih naglasio citljivost teksta,ali i bez zuma vide se i najsitnija slova.

Valentinik
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 49
Pridružio se: Čet, 18. Apr 2013. 16:25
:: LG G pro2

Re: Nokia E7

Post od Valentinik »

Pozdrav svima :)

hteo bih da vas pitam, da li vredi kupovati u ovom trenutku ovaj model telefona, meni se zaista svidja ali drugi su me malo pokolebali komentarima kako je previse zastareo model i da je bolje potraziti neki drugi model... Moram da naglasim da nisam preterano zahtevan korisnik, telefon koristim prvenstveno za razgovor, poruke i mail manje a sve ostalo jos manje. Dakle iskljucivo poslovno, pritom ne patim za nekim sarenim androidom sa milion aplikacija jer mogu da zivim i bez toga :)
voleo bih da cujem vase misljenje, da li se bi bilo pametno kupiti ga i naravno vasa iskustva sa telefonom... takodje, na sta da obratim paznju prilikom testiranja i kupovine? :)
hvala unapred

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Nokia E7

Post od znemanja »

Valentinik, E7 je dobra kupovina pogorotvu ako dosta kucaš tekst jer ima jako udobnu hardversku qwerty tastaturu i to mu je i glavna prednost. Symbina Belle ima za sada dovoljno aplikacija i za zahtevnije korisnike, tako da verujem da ti izbor app neće biti problem.Jedina loša strana ovog modela je kamera jer ne poseduje AF već ima EDOF senzor, tako da nije moguće snimanje clos-up fotografija tj. nema macro mod.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia E7

Post od acamatic »

Kao sto je kolega rekao,a kao sto si i sam rekao,E7 je dobra kupovina.Jeste malo stariji telefon,ali posto si i sam rekao da nisi zahtevan korisnik,onda belle i njegove aplikacije nece ti zasmetati.Jedina mana na njemu je nedostatak AF na kamerici(ili ti slikanje blizih objekta,teksta,bez zamucenosti..)

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia E7

Post od janka_88 »

E7 je izuzetno dobar i pouzdan telefon i za naprednije korisnike može odraditi posao a pogotovo korisnicima koji nisu pretjerano zahtjevni. Kao što su kolege navele, mana mu je što su slike na razdaljini od oko 30-ak cm i manje dosta mutne jer be podržava macro i jednostavno ih ne može izoštriti. Ako kupuješ polovan obrati pažnju na slajder u kakvom je stanju i svakako ekran da nema mrtvih pixela, kvalitet zvuka u slušalici i ostale standard stvari. :)

Valentinik
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 49
Pridružio se: Čet, 18. Apr 2013. 16:25
:: LG G pro2

Re: Nokia E7

Post od Valentinik »

hvala vam na odgovorima, posle ovoga sam dosta blizi odluci da ga kupim :)
mislim da cu se snaci i bez AF, ukoliko mu je to zaista najveci nedostatak :)

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia E7

Post od janka_88 »

Valentinik, kad se sagledaju potrebe koje si naveo, to mu je najveći nedostatak. :) Što se tiče streaminga preko neta i gledanja video sadržaja u je takođe teško nešto gledati osim preko youtube aplikacije gdje logično možeš bez problema gledati klipove. :) Ako ti fabrički browser bude problematičan bez problema instaliraš Operu Mini ili full verziju koja je izuzetno dobra. :)

mile500
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 197
Pridružio se: Sub, 14. Jul 2007. 20:24

Re: Nokia E7

Post od mile500 »

Imam Nokiju E7 i hteo bi da je prodam sa garancijom pokusao sam za 100e ali niko nece nije zainteresovan ,sta mislite koliko je realna cena ?

Ako neko oce neka se javi pa da se dogovorimo ili ako znate nekoga kome treba... :)

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Nokia E7

Post od Sale_M »

mile500, probaj da spustis na 90,mada ako je dobro ocuvan ja ga ne bi dao za ispod 90 eura.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

mile500
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 197
Pridružio se: Sub, 14. Jul 2007. 20:24

Re: Nokia E7

Post od mile500 »

Nije lepo ocuvan maska mu je ono ima ogrebotinica i padao mi je fon vidi se , jbg nudio sam ga za 100 e ali niko nece pozvao nekog lika da mu prodam kada ga je video ponudio mi je 60 e ... :(

Niko nece da ga kupi cim vide malo nesto sto im nepase odmah oce da spuste cenu pa ako je moguce i da im dam fon i da im jos i platim ... :(

Fon mi je vec 10 dana na oglasima spustao sam ali niko da mi se javi ,imao sam samo jednog koji mi se javio a ovog drugog sam zavao sto odkupljuje fonove,ali niko da se javi da pita nista ...

ja mislim da ga i dam za 70 e niko mi se nebi ni javio :(

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia E7

Post od acamatic »

Da li je moguce da ovakav telefon ima tu cenu,to je za nepoverovati.Dobro vidis i sam kazes da mu stanje nije bas idealno,pa samim tim kada ga neko vidi odmah spusta cenu.Nego me zanima koliko bi se kretao da je u perfektnom stanju..

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

U perfektnom stanju se ovdje kreće oko 120-130eur sa svom opremom... Mislim za te pare se može naći, a svakako da ih ima i koji više traže. :)

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia E7

Post od loki13 »

mile500, to je zakon ponude/potraznje trzista....mozda mu jeste realna cena 120e,ali za te pare se na svakih 30 lg L7 (koji kao polovan kosta oko 120e) proda jedna nokia e7 (i to mozda).....
Sve zavisi koliko ti je telefon izgreban,a posto kazes da nije nesto preterano cuvan onda ti je mozda realnost ga tavis na oglase po nizoj ceni i vidis sta ce se onda desavati...
Ja licno ga ne bih prodao ispod 80e,jer smatram da vredi mnogo vise,pre bih ga ostavio za sebe!
D500&E71

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Nokia E7

Post od znemanja »

Definitivno nikako nemoj da prodaješ ispod 80 evra i to je malo.E7 je jedan od retkih koji imaju sjajnu qwerty tastaturu, veliki i dobar AMOLED ekrana, jedino kamera je slabija tačka, ali telefon vredi dosta više od tih 80 evra. Ako ne možeš da ga prodaš, ostavi ga za sebe, lako ćeš zaraditi tu malu cifru za koju bi ga prodao.
Poslednja izmena od znemanja u Pon, 03. Jun 2013. 22:44, izmenjeno 1 put ukupno.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia E7

Post od Deksi »

Tako ti je to, surova realnost i dokaz da cenu ne odredjuje prodavac nego kupac. A prodavac moze samo da gundja i proda ako zeli da se otarasi u ovom slucaju telefona.
Ako ga ostavi za sebe onda mora i da ga koristi, ako ga ne koristi i cuva u fioci biti ce mu samo uspomena.
I taakoo ako zelis da ga prodas moras da spustas cenu dok je kupci ne prihvate.

mile500
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 197
Pridružio se: Sub, 14. Jul 2007. 20:24

Re: Nokia E7

Post od mile500 »

Deksi, upravo tako niti mi se zadrzava telefon a pare mi trebaju pa makar ga prodao i za 50 e niti mi treba niti ocu da ga zadrzim ..

Da li svatate da ga sada ponudim za 70 e niko nece ni da zove niti bilo sta :) , ne oni nekapiraju nego nemoj ispod 80 e pa ja bi bio srecan i toliko da mi ponude :)

Challenge
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Uto, 11. Jun 2013. 16:06
:: BlackBerry Z30
:: Nokia E72

Re: Nokia E7

Post od Challenge »

To je zakon tržišta. Nokie nisu na ceni, android sistem tuče sve, a kad nema zainteresovanih kupaca ne možeš ni dobiti cenu koju želiš. Ako ti nije stalo do telefona onda daj za onoliko koliko nude. Ja imam E7 i nudio sam u prodaju, a doživo isto što i ti, teško potcenjivanje. Odlučio sam da ga ne prodajem, a mogu to jer mi nije neophodno. Onaj kome trebaju pare po svaku cenu, moraće prihvatiti bilo šta.

Inače, kod mene je problem što mi je polomljena vođica slajda, a ne mogu nigde da nađem drugu da zamenim. Ona mi u suštini nije mnogo značajna, jer telefon funkcioniše bez problema i bez nje, ali svejedno bih voleo da je zamenim. Ako neko nešto zna, molio bih da me uputi.

Odgovori