Nokia glasine u 2011.

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
mad max 1
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pet, 10. Dec 2010. 17:31

Nokia glasine u 2011.

Post od mad max 1 »

na internacionalnoj konferenciji o mobilnim internetu nokia je predstavila glavne oblasti na koje ce se fokusirati.od softwera u q1 2011 ubacice 50 novih
karakteristika kao i bloji web browser a u q3 i q4 ce ubaciti novi ui , novi html5 web browseri bolji sistem azuriranja softvera.od hardwera ce u q3 i q4 izbacti telefone sa 1ghz procesorima, mocnijom grafikom i vise radne memorije a krajem 2011. ili pocetkom 2012. ce izbaciti telefone sa dual core procesorima i "true zoom camera" sto valjda znaci opticki zum.
http://www.engadget.com/2010/12/14/noki ... s-in-2011/

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Post od fannY »

Lepo je to ,ali u nekim stvarima kasne za konkurencijom kao sto su npr telefoni sa 1ghz procesorima.Bas me zanima koje su te nove karakteristike.:)

mad max 1
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pet, 10. Dec 2010. 17:31

Post od mad max 1 »

izgleda da ce kasniti i sa dual core telefonima koji ce ostali proizvodjaci izbaciti sredinom 2011. a nokia ce tek krajem 2011. eventualno 2012.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Nokia najavljuje promene

Iako mnogi prognoziraju da je Nokia već izgubila bitku na polju smartphone uređaja, finska kompanija se ne predaje. Upravo suprotno, za sledeću godinu planirani su novi dual-core pametni telefoni i čak nekoliko nadogradnji Symbian platforme.

Slika

Nokia je početkom ove nedelje u Pekingu predstavila neke od poboljšanja svoje platforme, koja će se u najvećem broju pojaviti u prvom kvartalu 2011. godine, a ono što se sprema za drugi i treći kvartal su ozbiljnije promene, uključujući novi korisnički interfejs,fleksibilniji početni ekran i jednostavnije updejtovanje softvera, naveli su iz ove kompanije.

Što se telefona tiče, model sa dvojezgarnim procesorom trebalo bi da se pojavi do kraja 2011. godine, najkasnije početkom 2012.

Osim ovih promena, biće promena i u ljudstvu ove kompanije, pa je tako najavljeno ukidanje 800 radnih mesta u Finskoj, kao deo plana o smanjenju broja zaposlenih za ukupno 1800, u svetu.
Slika Slika

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Post od Zligor »

pa nista novo, LG vec izbacio dual core a nokia tek za godinu dana...
uvek zbog loseg upravljanja prvo nastradaju radnici koji nisu krivi za to

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Au ljudi sta se dosadni sa tim procesorima? :uhuh:
Pa ako telefon dobro radi sa 680 mhz kao sto radi N8 po recima Gameforce-a,sto bi ubacivali dzabe jaci procesor??
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

ne znam ni ja potrebu za tolikom snagom samog telefona jer smanjuje vek baterije,sta ce mi telefon sa 5ghz ako ga moram 2x dnevno puniti :|

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Takvih prica o procesorima ima koliko hocete,ali nemojte uporedjivati procesore dva razlicita operativna sistema jer tu nema niceg istog.Ako se vrsi poredjenje npr.N79 i C5 to je u redu ili desire i wildfire.
Takvih poredjenja procesora konkretno desire i n8 sam se nacitao a sto je jos gore i uzivo slusam svakog dana,a da ih ubedim u suprotno ni slucajno.
SlikaSlika

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Šta mene briga na koliko radi procesor na N8, mene kao kupca nije briga, kada dam toliko para na telefon neću da slušam: symbian je optimizovan, njemu ne treba 1GHz da bi dobro radio. Sve te priče bi imale smisao da je N8 brži od konkurentskih telefona ali on to nije a košta kao oni.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

telep, Dokaz dokaz dokaz Slika Slika

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Pogledaj youtube, ima mnogo klipova gde porede telefone i jedino je Nokia konstantna (uvek je najsporija u svemu :lol: ).
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

telep, uopšte se neću upuštati sa tobom u rasprave jer sam LIČNO za razliku od tebe se uverio ko je brži a ko sporiji. Pre kupovine probao Desire, iPhone 4, Galaxy S i mnoge druge.
Tvrdim i potpisujem da N8 brže npr (samo jedan primer) otvara galeriju slika i skroluje slike od bilo kog telefona na tržištu a Boga mi i od ponekog računara. Probao LIČNO sa preko 1000 slika, što sa mas mem što sa kartice i sve ide takvom brzinom da slike i ne možeš da propratiš koliko se brzo smenjuju na ekranu.

Youtube?
Lično sam video da na nekim poredjenjima stave N8 u offline mod i tvrde kako "neće da učita stranice i blokira" Ili nadju dva mahera za SMS i nekog ko se folira da kuca pa tvrde da je sporija. Ili da je Galaxy S bolji jer ima swipe. Ma zakuni se, a na čemu ja swipujem poruke onda?!
Sličnih gluposti (ili malverzacija?) koliko ti duša ište.

Kapiram da je "svakom svoje dupe dunja" i da je baš njegov telefon naj naj bolji na svetu.
Da ne bi pomislio kako i ja to radim...
Savetujem ti da PROBAŠ pa se javi ponovo ali bez Eldarovih trućanja o N8 brzini i količini RAM memorije i sl. Čovek se nalupao za sve pare koje je dobio od Apple da uništi u korenu N8.
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Niti sam spomenuo galaxy, niti sam spomenuo desire, niti sam spomenuo iPhone, ja sam rekao da po video klipovima na internetu Nokia uvek na poslednjem mestu. A browser http://www.youtube.com/watch?v=VQHL7I6sjWQ :cry: :cry:
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

telep, jok poredili su ga sa Alkatelom ili Sagemom?
Sa čime su ga poredili? Daj odluči se šta pričaš!

Slažem se 100% da je standardni browser očajno odradjen vizuelno i da fali html5 ALI SE NE SLAŽEM DA JE SPOR!

Ovaj klip što si dao je pristrasan i namešten da nemam reči.
Prvo kaže da je na Galaxy S "kao na kompjuteru" onda da "se očekuje da otvori sa posebnom app" embedded video a kada N8 to otvori iz browsera kao na kompu i kada otvori full screen youtube bez ikakve app i sve radi kako treba, onda to nije ok nego je baš bez veze i bolje je na Galaxy S!?!?
Drugo:
Totalno fer poredjenje :lol:
Na jednom uključi flash da se učitava a na drugom ne i onda kaže kako je spor?!?!
Jok biće brži!
Poredi optimizovanu Google stranicu za Android i standardnu Google!?
Engadget sam probao prvo kako je on rekao i gle čuda...uopšte nije otišao direktno na Full expirience Engadget kako je to na snimku nego na mobilnu verziju koja se učitala za sekund.
A da ne zaboravim... Kada jednom učitaš stranu ona je u kešu (2,5Mb je Galaxy S učitao za 1 sec?) pa sam to uradio i na N8...prvo je jednom učitao pa ponovio i gle čuda! Isto za sekundu na N8 otvorih Engadget težak 2,5Mb.
Pred kraj kaže i da youtube na Galaxy S "is fine" a ne može uopšte bez posebne app i još je plus mobilna verzija ali je zato na N8 jako loše iako sve radi i totalno je SUCK.
Poredi app sa standardnim browserom u poredjenju browsera!?!?!?
Yeah Right!
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Ahhhh, GF i njegova Nokia. A ja cu odgovorno da ti tvrdim da osim E serije, a i to samo pojedinih modela, Nokia ima samo staru slavu i nista vise. Posrnuli dinosaurus.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

miodrage, kanda ti je muka da čitaš ono što ne odgovara tvojoj viziji? Ovo je iskustvo od skoro 2 meseca korišćenja. Skip off slobodno i produži na iOS deo foruma. Tamo slobodno pričajte bajke.
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Layne_Staley »

Ljudi, cemu prepirka :) samo opusteno :) bez svadjanja velikog ... :) samo relax ... milion puta smo culi slicne prepirke.. meni iskreno ne smeta da diskutujete, cak sta vise interesantno mi je da citam razlicita razmisljanja .. samo dok ne bukne vatra :)
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Ja stem neam nista Slika ali gameforce je u pravu pa i bogu dosadise vise sa time te zastareo,smorio me symbian i sa svakakvim poredjenjima.
Sta je tuje dali smo mi priprosti pa se bakcemo sa starim symbianom ili ne tonam je ali je jedno tacno kakav je takav je nama odlicno zavrsi posao naravno ko zna da ga prilagodi sebi.
Slika

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

gameforce, dobro ti je ovo za Eldara i za namestena poredjenja ali realno nokija je dosta zaostala u odnosu na konkurenciju (nema nista protiv simbijana).
Danas sam se opet igrao sa drugarovim dizajerom i na zalost dosao sam do zakljucka da je moj HD2 i WM na njemu losiji od androida (2.2) koji je na dizajeru, tako da planiram uskoro da pazarim isti :wink: :)

Nisam dugo koristio telefon sa simbijanom, nesto se razmisljam da kupim N8, da dam simbijanu novu sansu da me pridobije pa da bas ne pisam napamet da su WM i android bolji.

Peace to you all!!
:D
and justice for all...

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

miodrage, e a jesi stvarno doadan vise sa tvojim blacenjem Nokia-e i gotovo svega stio je izaslo iz nje (izuzev E serije koju si imao).
Pogledaj malo N8 pa govori o staroj slavi i inovacijama. I da redovno napadas GF koji o svemu govori iz prve ruke tj. sve sto napise proveri na svom telefon ON LICNO, a odakle tebi informacije da pitam.

Odgovori