Nokia glasine u 2011.

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

iskreno ne verujem da ce se tako nesto desiti. tj da ce amerika i eu to dozvoliti zbog monopola. huawai i nokia siemens se tuzakaju vec godinu dana jer su nokia siemens kupile deo motorole koji se bavi baznim stanicama i svim ostalim stvarima vezanim za komunikaciju sem mobilnih telefona. dakle ovo je samo buva da bi akcije samsunga skocile, ili da bi nokiine pale. neko planira veliku zaradu na berzi

rudulan
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 232
Pridružio se: Sre, 28. Jul 2010. 15:19

Post od rudulan »


Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

snenad, ma neće, ja se samo zezao, krupan je to "zalogaj".
Evo šta je danas Elop rekao na Openmobile (sa b92 da ne linkujem sad),
"Elopov komentar na ranije glasine da će Microsoft kupiti Nokiju, a zatim da to želi da učini i Samsung, glasio je: "Nokia nije na prodaju", prenosi sajt PaidContent."
Biće zanimljiva godina 2012-a...
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Vlada Zem, predobro... Vec sam se zabrinuo da ce prvo da "prodaju" svoj OS a sad i cijelu kompaniju... nego, slazem se s tobom. Ceka nas "smak svijeta" u 2012. a kako se cini i mozda neka novina na polju telekomunikacija :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

Nokii stize nova finanskijska injekcija
Apple Capitulates in Patent War Against Nokia

rudulan
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 232
Pridružio se: Sre, 28. Jul 2010. 15:19

Post od rudulan »

http://pocketnow.com/android/nokia-n9-first-press-shots Evo slike od modela n9 koje uopste ne lice na one predhodne slike tog modela :)

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

pored N9 evo sta se jos ocekuje da ce Nokia sutra predstaviti
Rumor has it that we will see a lot more devices there - the MeeGo-based N950 with hardware QWERTY keyboard, the unknown E7-03, T7-00 (same as N8, but with 8 megapixel camera and meant for the Asian market), 720T (Asian E6), 602T (Asian C7), 601T (Asian C6-01), N8-01 (an N8 "Real Steel" successor), the C2-02 and C2-06 Touch and Type sliders, and a bunch of unknown models such as the C2-03, C2-05, C2-07, C2-08, C2-09, C3-03, X2-02, X2-03 and X2-05.

There are two Windows Phone 7 devices in the cards too - W7-00 (with QWERTY keyboard) and W8-00 (camera oriented). We might also be lucky to see the long rumored Nokia tablet (Z500) and even something bigger than the N9 and the WP7-handsets - a mysterious Nokia S flagship.
izvor

Motoman
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 522
Pridružio se: Ned, 11. Jan 2009. 05:46

Post od Motoman »

A ovo je N9 !

Slika

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

http://www.gsmarena.com/nokia_n9_announ ... s-2805.php
3.9 amoled ekran i Meego,mislim lepo :)

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

skar, ne mogu da vjerujem... zasto sad opet potenciraju taj MeeGo kad ni S^3 nisu dovoljno usavrsili... ne mogu da vjerujem da prave te "izlete" na slijepo... :( I konacno... 4 ikonice u nizu. Kakav napredak :(
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

cek bre,nemoj tako,sad su krenuli sa Meego,ANA update od jula,i WP7 kud ces bolji izlet ;)
meni se iskreno svidja to sto se bude polako,bice kajgane ;)

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

skar, taman kad sam se ponadao da bi mogli da naprave nesto vise od N8 i to na S^3, nadju uvijek novi razlog da me demoralisu... Damn! Marfijevi zakoni! :x
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Post od Adams »

Prva stvar koju sam jutros pomislio kad sam gledao na GSMareni preview o N9 je da je nokia pocela da se menja/evoluira kako god pritisnuta konkurencijom. Do skoro smo imali Nokiu i symbian koji upotrebljava,a sad gura i S^3 i WP7 i Meego. Ni jedan od ova tri OS-a nije ,,dovrsen'' do kraja pa tek do se pojave modeli pa dok preleze decije bolesti pa da vide korisnici sta im najvise odgovara tako da Nokia moze da ocekuje neki ozbiljniji rast tek mozda za godinu i po dana. Sad mre trenutno najvise podsecaju na Samsug onda kad je svojevremeno sve moguce OS-ove ubacivao,pa sta postigne uspeh... :)
Nokia Lumia 1520

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Adams, upravo tako... Samo sad je fora jer "vise nema vremena". Prije je NOKIA bila nr.1 u mobilnoj telefoniji a sad postoji 3-4 kompanije koje posto-poto zele da uzmu tu "slavnu" titulu... :(
skar, jesi li vidio sta nudi Anna OS ?! Jes` vidio kako se osjeti napredak ?! :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

hahaha cuti bolje ista nego nista...
http://blog.gsmarena.com/watch-nokias-h ... ts-design/
pogledajte video pa prosudite,ovo je najbolji pocetak jednog OS... 8)

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Jel oni ovo ozbiljno? Jel to neka "no design" fora :? Pa s ovim oštrim ivicama telefona ima da bude i povređenih ruku i izgrebanih ivica. Ovde jedino ekran i pokoja preinstalirana aplikacija liči na nešto. Ja mislio da je ovo neki neuspeli rendering i htedog da kažem da ekran može da ostane a da su ostatak nakalemili sa idejom da to niko neće ni videti :wacko:
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Post od Adams »

gargamel4, slazem se sto se tice dizajna.Najjace mi je na kraju onog drugog videa kad kaze covek da je posebno ponosan na to kako su osmislili i koliko su ulozili u dizajn.... Prostije od kvadra mislim da nije moglo.... :roll: Na stranu oni specijalni materijali koje su koristili... :)
Nokia Lumia 1520

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

bice od ovoga nesto. prelepo izleda. a nokia je resila da se bori sa samsungom i na polju dump telefona sa C2-02, C2-03 and C2-06 evo detaljnog opisa

Nego meni jedna stvar upala u oci vezano za N9, a to je da ce biti dostupan u 23 zemlje. Evo spiska:

Australia
Austria
Bulgaria
China
Croatia
Finland
Greece
Hong Kong
Hungary
Malaysia
New Zealand
Portugal
Poland
Romania
Russia
Saudi Arabia
Serbia
Singapore
Slovenia
Sweden
Switzerland
UAE
Vietnam

Ima Balkana, da covek ne poveruje, ja mislim da je ovo prvi spisak na kome su Srbija, Hrvatska i Emirati zajedno, simpaticno drustvance

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Чули и они за наше сељаке који нису користили ништа сем Нокиа телефона :lol:

Дизајн је ствар укуса, ја рецимо волим минимализам па ми је овај дизајн допадљив, није лоше ни то што нема ни један тастер напред. Кориснички интерфејс је допадљив, заобљене иконице ми се такође свиђају, само да не лагује и биће то добар фон.

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Dizajn telefona mi se ne sviđa (mada generalno ove nove serije mi se ne sviđaju uopšte, svi mi izgledaju kao iskra daljinci od pre dvadeset godina). Meego izgleda OK, UI mi se donekle sviđa ali (uvek ima to ali) deluje previše ograničavajuće, tri "homescreena", od kojih samo jednom vidim primenu i svrhu. WebOS switching aplikacija mi se ne sviđa na telefonima (više volim ikonice nego panele). Sve u svemu dosta dobar start, ne znam kakav će biti sa aplikacijama, ako bude kao propali maemo neće to da prođe.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Odgovori