Nokia Lumia 820

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
makala
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Sre, 21. Jan 2009. 19:22

Re: Nokia Lumia 820

Post od makala »

odradjen update na gdr3,sve fercera bez greske,napokon ubacivanje custom ringtonova za sms ,gasenja app sa x i ostalih zezalica 8)

Spitliver
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Sub, 15. Okt 2011. 16:54
:: Nokia Lumia 820

Re: Nokia Lumia 820

Post od Spitliver »

Pozz svima. Telefon mi je danas uradio update i zanima me gde je sacuvao staru verziju tj.gde je sacuvao taj backup? Posto kada sam imao windows phone 7, Zune je sve sam odradio preko kompa. A ovde je telefon sam odradio i nije bio povezan na komp.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 820

Post od miodrage »

Spitliver, nema backupa, sve je uradjeno automatski, telefon sam skine update, i kad kliknes install on uradi, instalira novu verziju i sve tvoje sto si imao vrati u telefon nazad kako je bilo. Isto kao iOS update na iPhonu.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Spitliver
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Sub, 15. Okt 2011. 16:54
:: Nokia Lumia 820

Re: Nokia Lumia 820

Post od Spitliver »

Ok. Hvala. :) Inace maksimalno sam zadovoljan. I sa telefonom i sa sistemom. Odlicno je odrednjena ova osmica.

Spitliver
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Sub, 15. Okt 2011. 16:54
:: Nokia Lumia 820

Re: Nokia Lumia 820

Post od Spitliver »

Jos jedna stvar, mada nije da mi smeta ali u Store-u nema opcija Music. Menjao sam regione ali i dalje nema. Druga stvar je da Music + Videos nece da sinhronizuje pozadinske slike izvodjaca kada pustim odredjeni bend. Zato sam skinuo Nokia Music i za sada je to ok. Ali ni Nokia Music nije potpun jer sam gledao na review i tamo je bilo vise opcija kao sto je radio mix, store, gigs.. Ako neko zna neke cake da se to sredi bio bih zahvalan. :)

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Nokia Lumia 820

Post od araphel »

Nokia Music opcije ne zavise od regioba izgleda. Negde na netu sam pokupio informaciju da bez obzira na postavljeni region, aplikacija čita poreklo sim kartice i prema tome se navodi. Nisam siguran koliko je ovo istina, jer sam ja sa srpskom karticom u telefonu koji je za austrijsko tržište imao normalno sve opcije, ali kada sam morao da zamenim uređaj, dobio sam za nemačko tržište, i tu nemam opcije mix radio i ostalo u aplikaciji. Prepisujem se sa Nokia support oko ovoga, ali za sada nema konkretnog odgovora. Meni je u suštini bila bitna ona stavka za pronalaženje koncerata u okolini, ali preživljavam i bez nje.

Spitliver
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Sub, 15. Okt 2011. 16:54
:: Nokia Lumia 820

Re: Nokia Lumia 820

Post od Spitliver »

Razumem. Mislim prezivljavam i ja bez tih pozadinskih slika bendova ali mi bila skroz odlicna ta pojava na WP7. I skontao sam kada nema internet konekciju Nokia Music isto nece da izbaci te slike. Ako ti support odgovori nesto pametno i korisno, podeli tu sa nama. Hvala unapred.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Nokia Lumia 820

Post od araphel »

Meni te pozadinske slike rade, sve dok ima konekcije i dok bend nije neki totalni underground.

Johnny98
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Sub, 24. Avg 2013. 06:54
:: Nokia lumia 620
:: Samsung galaxy s

Lumia 820

Post od Johnny98 »

Dobar dan, samo jedno kratko pitanje. Da li lumia 820 poseduje mikro sim ili obicnu sim karticu? Hvala :D

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Lumia 820

Post od m@c|-|oR »

Johnny98, ovo pitanje treba da postaviš u temi za ovaj telefon. Možda ti je odgovor već tamo.
Mobilni Telefoni - Nokia - Lumia 820
Predlažem da administratori premeste ovo pitanje na pravo mesto.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Lumia 820

Post od Baraba »

Micro-SIM .

Johnny98
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Sub, 24. Avg 2013. 06:54
:: Nokia lumia 620
:: Samsung galaxy s

Re: Lumia 820

Post od Johnny98 »

A kako se ugradjuje micro sim kartica? I koje su njene prednosti i mane? :(

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Lumia 820

Post od miodrage »

Isto kao i obicna sim kartica. Prednost: manja je, i manje mesta zauzima, sto daje vise prostira za druge komponente
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Johnny98
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Sub, 24. Avg 2013. 06:54
:: Nokia lumia 620
:: Samsung galaxy s

Post od Johnny98 »

Ja sam hteo da kupim fon i da ubacim telenorovu karticu posto mi je istekao ugovor ali nista, imao bih 500 dinara kredita kao u paketu, ali to je obicna sim kartica tako da nista...... :(

slavisaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 676
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:58
:: Huawei Mate 10 Pro
Lokacija: Subotica

Re: Lumia 820

Post od slavisaj »

Mozes tu SIM karticu da zameneis za micro SIM u Telenoru, mislim da je neka mala doplata

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Lumia 820

Post od miodrage »

Ne moras da je menjas, uzmes lepo skines template sa neta, odstampas (to je u prirodnoj velicini), uzmes makaze i iseces svoju karticu.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Johnny98
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Sub, 24. Avg 2013. 06:54
:: Nokia lumia 620
:: Samsung galaxy s

Re: Lumia 820

Post od Johnny98 »

Ali poenta je, koliko sam ja shvatio da ne moze da radi pomocu obicne sim kartice? :(

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 820

Post od miodrage »

Slika

Mislim da ova slika sve objasnjava. U pitanju su samo razlicite velicine plastike. Danasnje SIM kartice imaju sve istu velicinu cipa pocevsi od nanoSIM kartica preko microSIM do miniSIM.Full SIM kartica je postojala nekada u najstarijim telefonima i bila je velicine danasnjih kreditnih kartica, odnosno kao cela plastika koju dobijete od operatora na kojoj je napisan PIN i PUK. Telefon sa takvom karticom sma video samo jednom u zivotu, 1999. kod jedne drugarice, ako se ne varam, neka Motorola je bila u pitanju. I znam da taj telefon nije imao ni prijem SMS-a
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Lumia 820

Post od Deksi »

Johnny98 napisao:Ali poenta je, koliko sam ja shvatio da ne moze da radi pomocu obicne sim kartice? :(
moze ja sam iseko moju i radi.

Spitliver
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Sub, 15. Okt 2011. 16:54
:: Nokia Lumia 820

Re: Nokia Lumia 820

Post od Spitliver »

Ja sam uzeo broj preko telenora i dali su mi tu normalnu SIM karticu. Posle kada sam uzeo telefon video sam da nesto ne valja tj.nece da udje kartica. Odneo sam je u jednu radnju gde su mi isekli za dz sa nekom rucnom masinicom koja lici na spajalicu i to je to.

Odgovori