Nokia Lumia 620

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: Nokia Lumia620

Post od skar »

Ti imas Amber jer ove dve ne rade bez amber,skini App pusher sa storea i uradi update ili instalaciju glance-a i ima da radi...

rock985
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 55
Pridružio se: Uto, 25. Jun 2013. 19:08
:: Nokia n8
:: lumia 620

Re: Nokia Lumia620

Post od rock985 »

Hvala. Sredio sam. Sada sve radi kako treba :-) :-) :)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

nikola91serbia
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Ned, 17. Nov 2013. 22:05
:: Lumia 620

Re: Nokia Lumia620

Post od nikola91serbia »

Jel zna neko gde mogu da se kupe pozadinske maske i koja im je cena? :) Pozdrav, Nikola
---
Moze li da se stavi vibracija na tastaturi? Da telefon zavibrira kad dotaknem slovo?
Poslednja izmena od tomas.hokenberi u Pon, 18. Nov 2013. 23:48, izmenjeno 2 puta ukupno.
Rezlog: Spojeni uzastopni postovi.

Mr. Jingles
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Ned, 17. Nov 2013. 18:07
:: Lumia 730

Re: Nokia Lumia620

Post od Mr. Jingles »

Posle par dana maltretiranja telefona... Sve što ću napisati upoređujem sa prethodnim telefonom - Huawei G300. Elem, ekran bolji, veoma osetljiv tako da nema problema ako se nose rukavice, mape su me oduševile, City Lens fenomenalan, već napisah - konektovanje na mrežu, wi-fi ili BT momentalno,...

što se mana tiče ima ih i već su prežvakane... fabrički Dialer mi je komplikovan, dok su oni sa Stora idiotski (nijedan nema propuštene i primljene pozive, već samo pozivane!?!?!), qwerty tastatura i nema mogućnosti da se ubaci neka druga, glavni zvuk je povezan sa nebitnim stvarima, pa mi se dešavalo da propustim poziv... ako sam dobro čuo, sve će to biti ispravljeno na Amber update-u?

@ nikola91serbia - nema opcije za takvu vrstu vibracije... Heh, Android nas je sve razmazio sa potrebnim i nepotrebnim podešavanjima, pa sad tražimo iglu u plastu sena, ali ne sumnjam da će Windows poslušati komentare ljudi i ispraviti "dečije bolesti", a na nama je samo da budemo strpljivi. :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia620

Post od miodrage »

Mr. Jingles, meni je Dilaer prilicno dobar, ali dobro, ukusi su razliciti. Amber ne ispravlja taj deo sa povezanim zvukom u celom uredjaju, mozda ce to da ispravi Lumia Black (oficijelni GDR3), ali ja sve nesto mislimd a cemo da sacekamo WP8.1 za tako nesto, a i on dolazi za jedno metar i po dana :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

user8
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 129
Pridružio se: Pon, 25. Nov 2013. 21:41
:: WP8
:: Nokia Lumia 925

Re: Nokia Lumia620

Post od user8 »

Mr. Jingles, to je posledica zatvorenosti i sigurnosti sistema. Skini RapDialer i lepo postavi veliku ikonu na home screen za RapDialer i malu ispod za fabrički dialer.

Barem meni ova qwerty tastatura je odlicna. Volio bih jos da ima "numericka" tastatura kada je tel uspravan. dosta bi bilo lakse pisati poruke u pokretu.
miodrage je napisao:
Samo je mrtav Android dobar Android ;)

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Nokia Lumia620

Post od Layne_Staley »

Znaci ni Lumia nema haptic keyboard... Izgleda da taj feature nije uopste popularan toliko, cim ga samo android stavlja
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Nokia Lumia620

Post od araphel »

U principu je to dosta korisna stvar, ali dodatno troši bateriju jer svaki put pokreće vibraciju, pa je možda to razlog.

nikola91serbia
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Ned, 17. Nov 2013. 22:05
:: Lumia 620

Re: Nokia Lumia620

Post od nikola91serbia »

Ima li neko iskustva sa baterijama, tzv. pojacanog kapaciteta., proizvodjaca Hinorx? Kazu da ta baterija ima 30% vise kapaciteta?

Mr. Jingles
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Ned, 17. Nov 2013. 18:07
:: Lumia 730

Re: Nokia Lumia620

Post od Mr. Jingles »

@ user8 - haha, to sam još juče uradio iako mi se takav sistem ne sviđa, ali ima vremena, ne sumnjm da će se i taj problem rešiti. Isto mislimo i o tastaturi... :)

@ miodrage - malo sam pobrkao termine... Prvenstveno sam mislio na GDR3, a u nekom trenutku i 8.1... Pa da je i 6 meseci čekanja, na android se ne vraćam.

@ nikol91serbia - ja je koristim od trećeg dana i nisam nešto zadovoljan... 620 zaista ima ozbiljan problem sa baterijama... Huawei ima veci ekran, pa je baterija, sa istim načinom korišćenja, trajala po 2 dana, kod 620, pojačana jedva izdrži ceo dan.

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: Nokia Lumia620

Post od skar »

Ufff Ja ne znam kako si izgurao sa G300 2 dana,msm uopste koriscenje tog aparata mi je bilo blagi uzas...to je radilo ko traktor sami,a jeo mi bateriju na wifi,kako na 2.3.6 tako i na ICS

nikola91serbia
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Ned, 17. Nov 2013. 22:05
:: Lumia 620

Re: Nokia Lumia620

Post od nikola91serbia »

Testirao sam moju 620. Fabricka baterija je izgurala skoro dva ipo dana sa iskljucenim gps-om, wifi-jem, data saobracajem. Pola sata dnevno igrica, sat muzike, 10 poruka, 10 min razgovora i 10 fotografija na dan. Glance je bio iskljucen. Generalno mi nije problem ni standardna, nego sam mislio da ce mozda sa ovom pojacanom raditi duze. Tj. da li je stvarno 30% bolja.?. :)

Mr. Jingles
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Ned, 17. Nov 2013. 18:07
:: Lumia 730

Re: Nokia Lumia620

Post od Mr. Jingles »

@ skar - mesečno sabijao 800-1200 minuta razgovora, 80% preko BT, na poslu bio prikačen na wi-fi, kod kuće isto, ali uz veću gnjavažu,... u svakom slučaju, retko kad je išao ispod 40 sati.

@ nikola91serbia - hmmmmm... ne znam u čemu je problem, ali izgleda da ću morati da vratim "pojačanu bateriju"... Fabrička je od 6 ujutru do sad potrošila 30%, dok bi mi pojačana već bila na 30-50%!?!?

starwriter
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pet, 09. Avg 2013. 11:40
:: nokia 6303

Re: Nokia Lumia620

Post od starwriter »

Ne znam da li je prava tema,:) dali je neko od vas imao problem sa brisanjem fotografija u Lumia 620?
Telefon sam prikopcao na racunar (Win 7) i obrisao preko racunara sve fotografije sa telefona koje sam napravio sa kamerom telefona..i sa SD kartice i sa same memorije telefona. Ali meni se i dalje pojavljuju "obrisane" fotografije u "snimci kamere- camera roll) kada otvorim te foldere na telefonu..a kada ih otvaram iz racunara..prazni su?
Da...i svaka fotografija je u cetiri identicne kopije???
Pokusao sam iz telefon obrisati ih , ali mogu samo da ih selektujem, a sve opcije koje postoje nakon toga (brisanje, delenje..itd) nisu aktivne.
Da li je neko imao slican problem?

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia Lumia620

Post od Deksi »

Restartuj telefon pa vidi sta će biti.

Mr. Jingles
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Ned, 17. Nov 2013. 18:07
:: Lumia 730

Re: Nokia Lumia620

Post od Mr. Jingles »

Nešto slično se i meni desilo, ali ne znam šta ga je prouzrokovalo, a još manje kako sam rešio problem... Bilo je i restartovanja i brisanja...

@ nikola91serbia - posle nekoliko dana, sada i zasigurno - hinorx "pojačana" baterija je slabija u praksi od fabričke! Ili sam ja dobio neki fušeraj?!

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: Nokia Lumia620

Post od skar »

Jok bre,po mom iskustvu to su teška djubrad od baterija..

Mr. Jingles
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Ned, 17. Nov 2013. 18:07
:: Lumia 730

Re: Nokia Lumia620

Post od Mr. Jingles »

Sinoć uradio GDR3 update, ima zanimljivih stvari, mada i dalje nisam zadovoljan nedostatkom određenih sitnica tipa. ne pali se alarm ako je telefon ugašen, nisu odvojili zvuk za bitne i ne-toliko-bitne stvari, phone dialer i dalje škrt,... u svakom slučaju nijednom se nisam pokajao, naprotiv, još sam sigurniji da se neću vratiti na android.

alphablue597
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 429
Pridružio se: Sre, 15. Feb 2012. 13:38
:: Nokia Lumia 520
Lokacija: Nis

Re: Nokia Lumia620

Post od alphablue597 »

Mr. Jingles, ako je telefon ugasen alarm ne moze da se upali ni na jednom 'smartphonu',bas zbog sistema,to nije do windowsa...A ovo za zvuk i meni isto smeta,ali to su najavili da ce da isprave tek sa win8.1,koji izlazi sredinom sledece godine...

Mr. Jingles
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Ned, 17. Nov 2013. 18:07
:: Lumia 730

Re: Nokia Lumia620

Post od Mr. Jingles »

Huawei G300 smatram smartphone-om, a na njemu je to radilo koliko se sećam... :?

Odgovori