Nokia Lumia 520

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 520

Post od miodrage »

markonato, cestitke na kupovini.
janka_88, ja mislim da je 130€ ok cena za nov, ako jos dobijas i 50€ kredita.
Drndroidasi mogu samo da nam zavide, i da se boje, jer WP dolazi, i zavladace i svetom mobilnih telefona, isto kako MS vec vlada svetom PC-a. Tiha voda breg roni.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 520

Post od ~Arkan~ »

miodrage, ograničenost wp8 će svakako mnogo njih da otera od njega,a to da li je tvoj telefon brži od mog za nekoliko milisekundi je meni sasvim nebitno,bitno da tvoj smartphone nema neke opcije koje imaju dumbphone telefoni. :wink:

nislija018
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Sre, 04. Sep 2013. 14:47
:: iphone 6s
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 520

Post od nislija018 »

~Arkan~ nisi mi jasan ,kako moze da ih otera ? Zasto bi ih oterao sistem ? Pa ljudi valjda uzimaju taj telefon tj(OS) iz razloga sto je stabilan OS ,pouzdan ...bukvalno odradjen bez greske ,a to sto ima nedostatke mada mislim da ih nema ,zadovolja rad svakog korisnika.... to polako napredjuje ka boljem. A i lepo je biti unikatan u drustvu sa WP8 ,i onako svi pitaju ee koj ti je taj telefon bas super izgleda...Pa zar nije ? :P :P
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati !!!

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 520

Post od ~Arkan~ »

Kada bi Android nestao,pre bi odabrao iOS nego wp8. Imao sam prilike sa oba OS-a da se igram dovoljno i konkretno iPhone 5 radi brže od Lumie 920. Meni je sloboda OS-a i mogućnost prilagođavanja,i zbog toga biram Android,svako bira ono što mu odgovara. :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 520

Post od miodrage »

~Arkan~, iPhone5 je brzi od Lumie to stoji. ALI, iOS nikad nece imati opcije koje ima WP8, a ja sam uzeo Lumiu zbog svega sto WP8 nudi - to Android moze samo da sanja!
Jebes personalizaciju koja mi znaci koliko crno ispod nokta, jebes krekovane programe - full integracija svega u jednom, uz brzinu, stabilnost u radu i pouzdanost uredjaja, pa jos upotpunjeno najlepsim dizajnom, i kvalitetom kakav se ocekuje od Nokie...
Zakljucak - nema boljeg!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Nokia Lumia 520

Post od 1808 »

miodrage napisao:Jebes personalizaciju koja mi znaci koliko crno ispod nokta, jebes krekovane programe...
Ma da, jebeš ovo, jebeš ono i tako tebi ništa nije važno od onoga što nemaš. :D :D
miodrage napisao:pa jos upotpunjeno najlepsim dizajnom,...
A ovo je tek biser,... ti ćeš čak da odrediš i šta je kome najlepše.... :lol: :lol: :lol:

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Nokia Lumia 520

Post od Behemoth »

Najverovatnije cu uzeti 520 za koji mesec,koristice ga keva ali cu ja da ga prostudiram dobro.Dojadio joj je android sto se stalno baguje.Uspeo sam da je nagovorim da uzme WP,njoj je i onako ovo sasvim dovoljno.Ili da mi ona uzme 920,a ja da joj dam S2.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

RandjaPO
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 466
Pridružio se: Sre, 07. Jul 2010. 09:53
:: iPhone 6
:: Nokia 808 PureView
Lokacija: Pozarevac

Re: Nokia Lumia 520

Post od RandjaPO »

Zanima me da li na ovim Lumija postoji folija preko ekrana kada se kupe? Meni je stigla jedna 520 na probu medjutim nema foliju iako je model neotpakovan, zastitna nalepnica na kutiji je bila netaknuta.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 520

Post od miodrage »

RandjaPO, moja L920 je bila upakovana u foliju od napred i od pozadi. Zenina L710 je imala foliju samo na ekranu. Kolega je u Telenoru uzeo L720, nije imao nikakvu foliju preko telefona.
1808, jesam napisao da je to moje misljenje? JESAM!
Kome se ne svidja, zabole me jetra!
Moje misljenje je samo moje, i ne ocekujem da se svako slaze.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Nokia Lumia 520

Post od 1808 »

miodrage napisao:...jesam napisao da je to moje misljenje? JESAM!
Gde si napisao,... možda na tarabi? :lol:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 520

Post od miodrage »

1808, citaj polako u svom prethodnom postu prvi quote, pa ako ne nadjes, citaj ponovo, i tako sve dok ne dokucis. Nadam se da ti vise od 1 pokusaja ipak nece trebati, ali ipak si ti zadrti Androidas, a kod vas sve radi eto... malo sporije :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Nokia Lumia 520

Post od 1808 »

miodrage, svašta si ti spreman da tvrdiš,... nije ti ni važno što svi vide da to nepostoji. :shock:

markonato
Banned
Postovi: 198
Pridružio se: Sre, 09. Jun 2010. 07:05

Re: Nokia Lumia 520

Post od markonato »

1808 ja sam poceo da ignorisem njegova pisanja posto je ocigledno da samo provocira i trazi neku raspravu...
Nokia Lumia 820

RandjaPO
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 466
Pridružio se: Sre, 07. Jul 2010. 09:53
:: iPhone 6
:: Nokia 808 PureView
Lokacija: Pozarevac

Re: Nokia Lumia 520

Post od RandjaPO »

Evo posto vec para dana koristim 520 pa da kazem nesto o njoj.
Pakovanje
U pakovanju se nalazi punjac, slusalice, USB kabl duzine oko 3cm i uputstva. Slusalice su najobicnije moguce a i sadrzaj pakovanja je bez ikakvih dodataka i egzibicija.
Izrada
Kvalitet izrade je odlican i ne razlikuje se od onoga na sta nas je Nokia navikla. Ne svidja mi se nacin skidanja poklopca baterije i zahteva poprilicnu vestinu i malo snage. Druga stvar koja mi se ne svidja je plastika kucista koja je presvucena nekom matiranom gumom i cini mi se da je podlozno ogrebotinama ali ih za sada nema. Mozda gresim ali mi se tako cini. Sve u svemu za ovaj novaci vise nego odlican kvalitet izrade i sasvim zadovoljavajuci materjali.
Operativni sistem
Suvisno je sve reci o fluidnosti i uopste o harmoniji u kojoj je sistem sa hardverom. Tvrdim da ni za dupli novac ne postoji Android koji se moze nositi sa ovom brzinom. Nisam naisao na aplikaciju koja zahteva vise od 512mb RAM-a tako da je sve sto sam instalirao radilo bez problema. Dosta ljudi ne voli plocice ali to je zato sto su samo videli kako to izgleda i ucinilo im se mnogo monotono ali kada se sve podesi po zelji jednostavno otkljucas ekran i imas sve informacije jednim pogledom. To je prava draz ovog sistema i potrebno je provesti par dana sa njim da bi se videlo o cemu se tu zapravo radi. Da ne pricam vise o ovome jer mislim da je sve o tome receno.
Ekran
Boje su odlicne, rezolucija za 4 inca odlicna, uglovi vidjivosti takodje ali crna boja kvari kompletnu sliku a s' obzirom da je ceo OS u crnom tonu to ne bi smelo da bude tako. Jednostavno, crna bija nije crna i o tome ne mora nista vise da se prica. Vidjao sam i gore na konkurentskim uredjajima, i to na dosta skupljim, tako da je to ipak minus. Ne svidja mi se sto kapacitivni tasteri nisu osvetljeni pa se desilo da par puta promasim dugme za nazad. Osetljivost je odlicna i vazno je napomenuti da i 520 poseduje super osetljivost koja dozvoljava da ekran reaguje i preko rukavica.
Kamera
Jos jedno prijatno iznenadjenje. Mislim da ova kamera spada u sam vrh kamera sa 5mp rezolucijom. Optika nije Carl Zeiss (doduse bilo bi i malo mnogo za ovaj novac) ali radi odlican posao. Jedino mi se cini da su boje malo hladnije nego sto bi trebale da budu, suprotno od recimo 1020. Nedostatak blica je svakako nedostatak ali ja LED diode, koje se samo nazivaju blicevima, i ne smatram necim neophodnim sem za fokusiranje.
Zvuk
Zvuk na slusalicama zadovoljavajuci, zvucnik za razgovor dovoljno glasan a spikerfon je iznad proseka tako da je i na tom polju 520 sasvim ok.
Baterija
Bez problema izdrzava od ujutru do uvece tako da je to najbitnije. Meni sastavlja skoro dva dana a non-stop su mi ukljuceni mail nalog sa konstantnim azuriranjem, Facebook, Skype, AccuWeather, i sportski rezultati. Znaci i baterijom sam zadovoljan tako da je to jos jedan plus.

Telefon je kod mene jos par dana pa ide na prodaju a do tada ako nekoga zanima nesto neka pita. Iskreno pozitivno sam iznenadjen telefonom s' obzirom da se moze naci i za 130e a nudi mnogo, mnogo vise od toga.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia Lumia 520

Post od Deksi »

RandjaPO, hvala ti na ovom opisu telefona i on ima skoro sve sto meni treba. Jedino led dioda bi mi mnogo hvalila, manje vise za blic nego da je koristim kao bateriju i da mi prilikom slikanja koliko toliko osvetli zbog posla elektro instalacije.
Lumia 620 bi u tom kucistu i sa tim ekranom bio pun pogodak za mene.

RandjaPO
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 466
Pridružio se: Sre, 07. Jul 2010. 09:53
:: iPhone 6
:: Nokia 808 PureView
Lokacija: Pozarevac

Re: Nokia Lumia 520

Post od RandjaPO »

Jedini pravi nedostaci su ta dioda i prednja kamerica dok 620 to ima ali sa manjim ekranom i nesto losijim dizajnom, bar po meni. Cini mi se da je najbolji izbor, sto se tice ovih slabijih Lumija, 720 a po meni je i najlepsi.

Katic M.
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sub, 23. Mar 2013. 22:14
:: Lg l9
:: Lumia 520

Re: Nokia Lumia 520

Post od Katic M. »

RandjaPO, koje ti je boje telefon? Dvoumim se izmedju plave,bele i crvene, beli izgleda najbolje ali vec imam jedan hteo bi da probam nesta novo :unsure:

OS mnogo bolje izgleda u belom tonu

RandjaPO
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 466
Pridružio se: Sre, 07. Jul 2010. 09:53
:: iPhone 6
:: Nokia 808 PureView
Lokacija: Pozarevac

Re: Nokia Lumia 520

Post od RandjaPO »

Crni je ali video sam i beli i nekako mu lepse stoji bela boja.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia Lumia 520

Post od Deksi »

Da oblik 520 i 720 lumije mi je daleko lepsi od 620. Lumia 620 me podseca na samsung telefone. Lumia 720 je prava stvar ali cena je oho ispred 520. Ali videcu kako ce i sta biti u decembru i odluciti.
Blago onome ko je u BG-u preko oglasa moze da uzivo vidi i kupi dan star uredjaj od operatera i jeftinije i do 50 e. A meni se na nevidjeno ne uzima, nego imam jednog prijatelja koji zivi u Beogradu pa mozda preko njega nesto izmuckam.

milos24
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Sub, 21. Sep 2013. 19:18
:: Lumia 735
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 520

Post od milos24 »

Deksi, a mene zanima kako funkcionise garancija ako ja kupim fon preko oglasa. Tj. zar mi ne traze licnu kartu na servisu , a u papirima ce biti ime kupca od koga sam ja uzeo telefon? :unsure: I da li mi predlazete da uzmem lumiu 520 sada ili sacekam do decembra i nadam se da ce biti neki popust za npr 720 ili 625 (oba mi se svidjaju jako) :?

Odgovori