Sirius i Bandit!

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Sirius i Bandit!

Post od miodrage »

E da... ovo ima da bude moj sledeci uredjaj :D
O cemu se zapravo radi? Krajem septembra, u NYC (New York City za neupucene), Nokia ce da odrzi neki svoj event. E na tom eventu za koji se spekulise datum 26. septembar, pomenuta kompanija treba da predstavi svoj prvi tablet, i phablet.
Tablet je kodnog naziva Sirius, a phablet Bandit. Bandit ce najverovatnije poneti zvanicno ime Lumia 1520.


Slika

Cisto da ne ostanemo na govorancijama, ovo ovde levo je Lumia920, a desno BANDIT!
Neke od specifikacija su:
kamera 20 MPix, ekran 1080p, quad-core SnapDragon, i naravno WP8 GDR3.

IZVOR
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Ensiferum
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 834
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:13
:: Xiaomi Mi 9T 6/128
:: Nokia 8 4/64
Lokacija: Stepa Stepanovic, Voždovac

Re: SIRIUS i BANDIT!

Post od Ensiferum »

miodrage, zar pored "phableta" nije Lumia 1020, a ne Lumia 920?! :oops: :roll: :wink:

http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_152 ... s-6670.php
"U svetu bez iluzija, covek je stranac" A.Kami

sunecar
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2009. 04:26
:: Lumia 920
Lokacija: Sombor

Re: SIRIUS i BANDIT!

Post od sunecar »

Do kraja godine bice moj :D.Mogli bi i neki orginalniji naziv da stave a ne 1520,opet krecu sa kombinacijama brojeva :disgust:

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: SIRIUS i BANDIT!

Post od Behemoth »

Svidja mi se,samo jos da vidimo cenu pa da odlucim dal vaditi pare iz slamarice
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

markonato
Banned
Postovi: 198
Pridružio se: Sre, 09. Jun 2010. 07:05

Re: SIRIUS i BANDIT!

Post od markonato »

Vjerovatno je strasan uredjaj, ali ipak za moj ukus prevelik... Ko voli nek' izvoli
Nokia Lumia 820

rock985
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 55
Pridružio se: Uto, 25. Jun 2013. 19:08
:: Nokia n8
:: lumia 620

Re: SIRIUS i BANDIT!

Post od rock985 »

Da li bar neko moze da predpostavi cenu? Da ne bude tipa 1500 $ :-)

Ensiferum
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 834
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:13
:: Xiaomi Mi 9T 6/128
:: Nokia 8 4/64
Lokacija: Stepa Stepanovic, Voždovac

Re: SIRIUS i BANDIT!

Post od Ensiferum »

Koliko sam ja gledao po forumima, negde oko 750 evrića je realna cena! :? 8)
"U svetu bez iluzija, covek je stranac" A.Kami

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: SIRIUS i BANDIT!

Post od Adams »

Ja u najavi prodajem iPad 2, 808PW i dodajem koliko treba da ga uzmem. Ovo ce za mene biti pravi all in one, a necu morati da pravim kompromis i uzimam Android.( Note III )
Nokia Lumia 1520

Nennad
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 634
Pridružio se: Pet, 23. Jan 2009. 19:01
:: LG G2

Re: SIRIUS i BANDIT!

Post od Nennad »

A u čemu se sastoji kompromis ako uzmeš Note III? I zašto on nije all in one? :?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: SIRIUS i BANDIT!

Post od miodrage »

Nennad, pa zato sto ovaj za razliku od pomenutog Note III ima i operativni sistem :D
Elem, insajderska informacija kaze da ce cena biti Siriusa (tablet) biti oko 450-500€ - nivo iPad-a, dok ce ovaj phablet biti oko 700-800€. Malo jako za moj ukus, ali polako, tje vidimo :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: SIRIUS i BANDIT!

Post od Adams »

Nennad, kao sto rece miodrage, kompromis je u tome sto ja ne volim Andorid ali sam usmeren na njega jer samo on ima phablet varijantu. Ali ovo mi super odgovara jer ce imati veci ekran od Note III, stabilnije ce da radi, i verujem da ce imati bolju kameru od Samsunga. Ne mora 20mpx kao sto se spekulise, i da stave onu kao sto je u 920 je super varijanta. :) Znaci sve sto mi treba, ne moram da nosim dva uredjaja...
Nokia Lumia 1520

Nennad
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 634
Pridružio se: Pet, 23. Jan 2009. 19:01
:: LG G2

Re: SIRIUS i BANDIT!

Post od Nennad »

kompromis je u tome sto ja ne volim Andorid
Aha, ok.
Note III nije jedini fablet među androidima, ima gomila drugih proizvođača, samo treba malo potražiti. Sa stabilnijim radom se neću složiti, mislim da android radi sasvim stabilno.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: SIRIUS i BANDIT!

Post od miodrage »

Nennad, radi, za onog ko nikad nije koristio drugo i ko nije navikao na daleko bolje i brze. O ovome mozemo da se natezemo do sudnjeg dana, verujem da ces ti ostati kao i jos gomila drugih pri stavu Android i kraj, a ja opet pri stavu sve samo ne Android.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Nennad
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 634
Pridružio se: Pet, 23. Jan 2009. 19:01
:: LG G2

Re: SIRIUS i BANDIT!

Post od Nennad »

Daleko brže i bolje od high end androida nije sigurno i to je proverljiva činjenica. Da li neko stvarno može da vidi, ili mu je bitna razlika koja je reda 50 milisekundi?! Uostalom, sve ima na netu, samo treba čitati, pogledati nekoliko yt videa, pročitati nekoliko testova.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: SIRIUS i BANDIT!

Post od miodrage »

Nennad, S3 jedem za dorucak, S4 takodje, i to cu da dokazem u svakom momentu, na svaskom mestu! Telefon sa 8 jezgara pa cekas `.5 sec posle stiskanja dugmeta da se smiluje i upali ekran... Jel to dok zagreje svih 8 jezgara na radnu temperaturu?
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Nennad
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 634
Pridružio se: Pet, 23. Jan 2009. 19:01
:: LG G2

Re: SIRIUS i BANDIT!

Post od Nennad »

Taj lag na S3 i S4 uzrokuje njihov Touchwiz, sve se to može ublažiti ili potpuno eliminisati. Samo treba se malo pomučiti. Ako neko ne zna da isključi animacije, ili promeni launcher, ažurira firware, nije za njega android. Postoji gomila android-a koji su totalno lag free out of the box, da ne nabrajam i da ne ulazimo dalje u raspravu.

Što se tiče ovog nokia fableta, sigurno će biti odličan, ali dok wp ne bude imao sledeće mogućnosti, ja ga ne bih uzeo u razmatranje (glasovne komande uključujući glasovnu kontrolu hardvera telefona i eksternih uređaja; NFC izvršavanje radnji, neograničene mogućnosti automatizacije, tj. progamiranja izvršavanja određenih radnji u određeno vreme, na određenom mestu, nakon određenog događaja, u određenom "stanju" softvera i hardvera, sve funkcije koje telefon poseduje moguće je programirati; mogućnost promene svake aplikacije drugom; sharing preko svih aplikacija koje imaju tu mogućnost iz drugih aplikacija (integracija aplikacija); mogućnost promene svih zvukova; promena tastature; mogućnost push instalacije aplikacija; mogućnost kontrole telefona sa računara; instalacija custom romova; skoro neograničeni izbor modela...).

Moguće da sam nešto greškom naveo kao odsutno sa WP, ili sam ispustio neki android exclusive feature, ali shvatate poentu. Mogima ove mogućnosti nisu potrebne i nikada nisu čuli za njih, te njihove potrebe mogu zadovoljiti i WP, iOS i drugi... Kada bi wp imao ove mogućnosti, svakako bih ga koristio, posebno zato što ga pravi nokia i to prilično kvalitetno (svi moji telefoni do sadašnjeg androida su bile nokie).

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: SIRIUS i BANDIT!

Post od miodrage »

Nennad, ja nisam nasao nijedan uredjaj do sada lag-free, to jednostavno ne postoji. Svaki touchscreen ima response time, ja nazalost primetim i 9 ms. Sto se tice bezbrojnih mogucnosti customizacije Androida, apsolutno se slazem sa tobom, ali ja prvi nemam nameru da se akam sa time da bih naterao uredjaj od 500-600€ da radi kako treba. To mi je tek sumanuto. Za te pare ocekujem da mi titra jajca... ako me razumes...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Одг: SIRIUS i BANDIT!

Post od znemanja »

Situaciju oko Androida i WP8 posmatram na odredjen nacin.Svako ima svoje prioritete i shodno tome neka bira telefon i OS. Jedna strana iznosi pozitivne argumente Androida, druga strana pozitivne strane WP8. Za mene WP8 je promasen sistem jer mu nedostaju neke mogucnosti koje postoje i na dumb telefonima, GUI je smesan i monoton, cela koncepcija OS mi je konfuzna i besmislena cak i app za WP8 deluju nedovrseno i nedostaju im elementi koji postoje na Androidu. Mogucnosti personalizacije androida su mi daleko bitnije od bilo kakve prednosti WP8 (mada ja licno ne vidim nijednu prednost). Lag na Andoridu za mene ne postoji, ili ga ne vidim ili je to toliko smesno da ga ne primecujem. U svakom slucaju kome mane WP8 ne smetaju slobodno neka ga pazari, ne sumnjam da ce ga dobro sluziti.Za sve one koje cene prednosti Androida WP8 jednostavno nema sta tu da trazi jer su njegovi nedostaci fatalni. Svaka dalja diskusija je samo prepucavanje, pa kako narodna izreka kaze: "ko sta voli neka izvoli".
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: SIRIUS i BANDIT!

Post od miodrage »

znemanja, potpuno se slazem sa svime sto si napisao, osim sto ja sve posmatram iz dijametralno suprotnog ugla, tj, za mene je svaki ne-Android uredjaj odlican, dok se Android gadim i pogledati :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

sunecar
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2009. 04:26
:: Lumia 920
Lokacija: Sombor

Re: SIRIUS i BANDIT!

Post od sunecar »

Narode dali ste vi koristili WP8 ili lupate onako sto bi rekli "K`o Maksim po diviziji"WP8 smesan i monoton :o :lol:

Odgovori