Android Nokia

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Ensiferum
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 834
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:13
:: Xiaomi Mi 9T 6/128
:: Nokia 8 4/64
Lokacija: Stepa Stepanovic, Voždovac

Android Nokia

Post od Ensiferum »

Da li je ovo prvi Nokia Android telefon, ostaje da vidimo sledeće godine!? :roll: :?

Slika

http://www.gsmarena.com/nokia_normandy_ ... s-7346.php

http://www.theverge.com/2013/12/10/5197 ... e-normandy
"U svetu bez iluzija, covek je stranac" A.Kami

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Одг: Android Nokia

Post od toda81 »

Znaci komercijala...
Note IV N9100 dual

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Android Nokia

Post od Adams »

Nema sanse, pogotovo sad kad ih je kupio MS, da ce da izbacuju ovakav telefon.
Mozda je ovo bio neki prototip od ranije.
E sad, ne znam sta se desava sa onom firmom sto je osnovao neki baja iz Nokie sa planom da pravi Android telefone. (Ne mislim na Jolla kompaniju, nego su pricali da se osniva jos neka. :-/ )
Nokia Lumia 1520

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Android Nokia

Post od Sale_M »

Adams napisao: E sad, ne znam sta se desava sa onom firmom sto je osnovao neki baja iz Nokie sa planom da pravi Android telefone. (Ne mislim na Jolla kompaniju, nego su pricali da se osniva jos neka. :-/ )
Newkia :D


Inace,da nokia izbaci android tesko da bude.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Android Nokia

Post od Deksi »

Takodje mislim da od toga nema nista. To nisu uradili dok im je symbian bio glavni a kamoli sada kada ih je kupio ms.

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Android Nokia

Post od 1808 »

deksicom napisao:...To nisu uradili dok im je symbian bio glavni a kamoli sada kada ih je kupio ms.
Pa u tome i jeste poenta. Elop se potrudio da to ne urade, jer bi tako Nokia finansijski znatno ojačala i
nastavila da se razvija, što Microsoftu nikako nije odgovaralo jer tada od preuzimanja ove nekada
vodeće kompanije ne bi bilo ništa.

Kada je Elop konačno obavio ovaj prljavi posao, Nokia je prešla u vlasništvo Microsofta za male pare, a potom
se i Elop vratio u matičnu firmu (MS) od koje je dobio i bogatu nagradu za obavljen posao. Sada je došlo vreme
za promišljene i racionalne poteze kako bi Nokia u vlasništvu MS-a ponovo postala profitabilna kompanija, a to znači...
Poslednja izmena od 1808 u Sre, 11. Dec 2013. 16:19, izmenjeno 1 put ukupno.

open-mind
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 19:32
:: Samsung Galaxy S4

Re: Android Nokia

Post od open-mind »

Mislis Elop...

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Android Nokia

Post od 1808 »

open-mind napisao:Mislis Elop...
Tako je, Stephen Elop. Izvinjavam se na ovom propustu.

user8
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 129
Pridružio se: Pon, 25. Nov 2013. 21:41
:: WP8
:: Nokia Lumia 925

Re: Android Nokia

Post od user8 »

Ma nema sanse da Nokia napravi Android telefon sta vam je !!! Sva sreca pa nece :lol:
miodrage je napisao:
Samo je mrtav Android dobar Android ;)

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Android Nokia

Post od znemanja »

Eh kada bi napravil Android telefon to bi bilo odlično, spoj odličnog kvalitata izrade, kakav inače ima Lumia serija, i Androida je po meni pun pogodak :D ali sumnjam da će biti nešto od toga....
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Re: Android Nokia

Post od mrkixxx »

^ izrade i carl zeiss optike :D

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Android Nokia

Post od Adams »

Sale_M napisao: Newkia :D


Inace,da nokia izbaci android tesko da bude.
Taaacno, Newkia. Mozda su oni preuzeli ovakav neki projekat, ne verujem da bi krenuli od nule, ne bi bilo isplativo.
Kao sto su zaposleni u MeeGo diviziji osnovali Jollu. Super im je onaj telefon ali je preskup, kupice ga samo oni koju su bas bili veliki fanovi MeeGa.
Nokia Lumia 1520

nislija018
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Sre, 04. Sep 2013. 14:47
:: iphone 6s
Kontakt:

Re: Android Nokia

Post od nislija018 »

Nedao bog ,da Nokia to uradi...znaci zgradice mi se to. Muka mi je od Androida ,ne zelim da se upropasti jos jedan prozvod zbog jednog seljomberskog sistema :x . Zar vam nije dosta sto imate Samsung ,LG ,HUawei,Alcatel..jos hocete i Nokiu..PRC malo P.S :) ... Ali nema nista od ovoga ,opet se neko igrao sa svojim mislima i vizijama...ali u pokusaju :P
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati !!!

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Одг: Android Nokia

Post od toda81 »

Nislija, sta lupas covece? Pricas glupsti koje emaju veze sa mozgom. Nije seljoberski system koji najveci deo populacije koristi, vec mozak onog ko tako prica. Pametnije bi ti bilo da se igras sa tvojom wp daskom i da pognes goavu nego sto pricas gluposti i pljujes po necemu sto je bolje i funkcionalnije od wp. Koliko god da se covek trudi da ne primecuje ovakve postove poput tvog ipak je nemoguce da bar jednom ne odreaguje na takvu ljudsku glupost. Svako ima pravo na izbor, a nazivati takvim imenima system koji je ispred wp je bez osnova. Procice godine i videces da se nista nece promeniti odnos izmedju androida i wp, na zalost, a ja bih voleo da se ipak promeni zbog jace konkurencije
Note IV N9100 dual

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: Android Nokia

Post od skar »

Ja sam uveo govorio,e da je neki android,"officijalni" u N9,bio bi to najbolji fon... Ljudi od ovog nema ništa,neko hladio usta po internetu...može biti milion tema o "mountainwiev-u" ništa se promenuti neće!!!

rudulan
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 232
Pridružio se: Sre, 28. Jul 2010. 15:19

Re: Android Nokia

Post od rudulan »

toda81 vecina populacije na svijetu koristi: golfa, tojotu, fiata i jos mali milion auto marki srednje i nize klase, a odredjeni veoze: mercedese, bmw, ferrarije i jos par takvih marki.
E tako ti je isto sa najnizom klasom telefona (Androidom) i sa po svemu boljim WP-om.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Android Nokia

Post od Coni »

Kakav snobizam.

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Android Nokia

Post od fannY »

Ne vidim cemu rasprava kad se zna koji je sistem najbolji,a nije ni WP ni Android. :P

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Android Nokia

Post od Deksi »

Tako je, najbolji os ne postoji, svakome hvali nešto i svako bira ono što mu i odgovara. Priča šta je bolje može se otegnuti u nedogled i ništa se neće dokazati.
Evo recimo ja, ios to pa nikad nebih kupio, android pa i možda bih, wp je sada meni odličan.

nislija018
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Sre, 04. Sep 2013. 14:47
:: iphone 6s
Kontakt:

Re: Android Nokia

Post od nislija018 »

toda81 Slusaj covece ,sto se ti vredjas ,m ? Ja samo branim Nokiu ,i kao vecina koja koristi WP ne bi zelela da se ovo dogodi... A ti ocigledno imas neki problem...vecina nas isto i ne zeli da vidi Android . Zelim bre da budem unikatan ,kako u drustvu tako i ovako...stim ne vidim zasto bi koristio Nokiu ,sa Androidom . Sta ima novo da pokaze Android ? I naravno da se protivim tome ,i uvek cu... Nokia je Nokia i neka bude takva kakva jeste ,uvek razlicita od drugih unikatna ,svojeglava ...Mi koji je zelimo takvu nam odgovara i ne smeta . I zasto bi neko ko ima android i jos 50+marki telefona koje imaju Android zeleo da i Nokia bude Android ? A ti naravno imas pravo da kazes ta mislis ,a to sto si se uvredio ili te pogodilo malo ozbiljnije ovo sto sam ja reko ,to je nesto drugo...Nisam reko nista maloumno ,niti cisto da kazem nesto ,vec ono sto mislim i sto me pogodilo "mislim na naziv teme Android Nokia" ,smesno je... Da lepo je reko rudulan i skar "neko je hladio usta po internetu" ... Nema svadje P.S :D
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati !!!

Odgovori