Nokia Lumia 830

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Kompresor
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 230
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2014. 18:36
:: Sony M2

Re: Nokia Lumia 830

Post od Kompresor »

Zbog cega kada otvorim b92 sport i npr otvorim stranicu sport, vesti..... I ne mogu daa otvorim drugu vec samo tu prvu, i to je samo za ovu aplikaciju.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 830

Post od miodrage »

Skini Srbija vesti , mislim da ćeš biti zadovoljan
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

hugo
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Čet, 19. Mar 2015. 10:34
:: Nokia Lumia 830

Re: Nokia Lumia 830

Post od hugo »

Po nekim sajtovima se pojavila vest da je Microsoft zvanično pustio Windows 10 for mobile. Da li je sada sistem sređen dovoljno da može lepo da se koristi ili da čekam još neko vreme na osmici? :disgust:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 830

Post od miodrage »

Možeš lepo da koristiš sistem ali sitnih bugova će biti.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

stratocaster92
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 07. Mar 2016. 12:44
:: Nokia Lumia 830
:: Nokia E52

Re: Nokia Lumia 830

Post od stratocaster92 »

Zdravo svim ljubiteljima Nokije i wp-a. :) 8)

Nov sam ovde, pa ne zamerite ako postavljam pitanje na pogrešnom mestu, ali pošto je Lumia 830 u pitanju, valjda nisam mnogo pogrešio :wink:

Moje pitanje je da li je moguće i čime bi bilo najbolje da se ošmirgla neravnina koja je nastala od pada telefona? Neravnina je na aluminijumskom ramu, kao što se vidi na slikama. Znam da će se primećivati, ali čisto da ne bude ovoliko :D

http://s33.postimg.org/chbiz48mn/IMG_0965.jpg

http://s33.postimg.org/kk7v4xxgv/IMG_0966.jpg

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 830

Post od miodrage »

Auh, nagrdi ga... mozda je najlakse da ga stavis u neku silikonsku futrolu ili sl. Ne bih ja to smirglao nicim (moze neka fina smirgla doduse) ali posle ces morati to mesto i da zafarbas, i veruj mi uvek ces ga primecivati.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

stratocaster92
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 07. Mar 2016. 12:44
:: Nokia Lumia 830
:: Nokia E52

Re: Nokia Lumia 830

Post od stratocaster92 »

To je ono kad ti je telefon "mnogo lep da bi na njega stavio silikonsku futrolu" :roll: :uhuh:

U svakom slučaju, silikonsku futrolu sam već nabavio, ali sam čisto mislio da to sredim malo ako je ikako moguće. Hvala na odgovoru, nabaviću neku finu šmirglu i probaću samo malo, pa javljam rezultate, možda pomogne još nekome. :wink:

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia Lumia 830

Post od Deksi »

Ja sam jednom negde bese gledao savet kako sanirati ogrebotine na telefonu. Uzeli su prasak za pecivo i umesali u malo vode i time kao polirali ogrebotine. Ali to su radili na manjim ostecenjima, kod tebe je ovo ipak vise.
Mozda kit za drvo i posle finom smirglom pa posle nadji neki slican lak i tako malo saniraj to.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia Lumia 830

Post od Evindzer »

Slažem se sa svojim uvaženim kolegama :wink:, neka vrlo fina šmirgla, pa onda neki lak za metal u što približnijoj nijansi.
Računaj da će i posle svega toga biti vidljiv ožiljak, ali neće biti ovako bolan. :wink:

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: Nokia Lumia 830

Post od PetarI »

Uz lepo uputstvo našeg kolege sertifikovanog trola(sugar_coated ass) sam Lumiu 830 podigao na WM10 mobile...Kao što rekoh kad sam imao Lumiu 550 lepo(ali ona je imala neka svoja ograničenja pa nisam ni tražio),samo imao bih par pitanja za obaveštene:
1. gde mogu naći kontrole za glance skrin(ima samo da se pali i gasi,ali neko slip-tajm vreme nisam video,da ne sija u mraku)
2.gde mogu naći kontrole duplog kuckanja(double tap to wake)
3.imam sigurno u telefonu call&sms filter,ali nemogu da nadjem(trenutno sam na godišnjem i voleo bih da otkačim smarače)
4.app maps,ima li glasovnu navigaciju?(kako se aktivira ili bolje da li koristi jezik telefona za navodjenje)
Hvala unapred

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 830

Post od miodrage »

PetarI,
1) Settings>Extras glance Screen, tu bi trebalo da je sve. Mozda moras da updatujes, najbolje preko SysApp Pusher
2) posto ja ovo nemam, pretpostavicu da je u Settings>Extras>Touch ali mozda mora prvo da se instalira updateovana verzija
3) Moras da instaliras
4) koliko je meni poznato ima, i u skladu je sa jezikom telefona (ako postoji navigacija na tom jeziku.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: Nokia Lumia 830

Post od PetarI »

Hvala ti u svakom slučaju.Ja to jesam bio skinuo,ali nisam apdejtovao,tako da nisam mogao ni da ih vidim u opcijama.Što se tiče call&sms filtera on se po novom zove "Blokiranje i filtriranje" ali mi je mogućnost za izbor zatamnjena i ne dozvoljava mi da upotrebim ovu funkciju...Mape ću proveriti danas,da vidim ima li navodjenja...

stratocaster92
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 07. Mar 2016. 12:44
:: Nokia Lumia 830
:: Nokia E52

Re: Nokia Lumia 830

Post od stratocaster92 »

Hvala svima na savetima, ali telefon nije bio kod mene do više od mesec dana, pa sam tek skoro dobio priliku da se poigram sa sređivanjem rama, pa rekoh da javim rezultate. Probao sam nekom finom šmirglom za drvo, uspeo sam delimično- vidi se da je rađeno, ali barem nema onakvu "rupu" ili kako bi se to već definisalo... Šaljem fotke prvom prilikom 8)

Odgovori