Nokia i glasine o novim uređajima

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia i glasine o novim uređajima

Post od sugarcoated_ass »

Ensiferum napisao:Apolo, na osnovu čega tvrdiš gore izrečeno. Misliš da su modeli Pixel 3A, i budući 4A, bolji. Isto obični plastikaneri, sa Android One programom, single kamere, prosečna izrada, a cene između 300 i 400 evrića. Xiaomi Mi 9T Pro, Samsung A71 i Realme X2, koji su u istom cenovnom rangu, brišu patos sa njima. :P
Pixel-i i AndroidOne se ne mogu porediti. AndroidOne jeste najbliže Pixel-ima što možemo dobiti, ali tu i dalje proizvođači trpaju svoje prste. Stavljaju neke svoje modove, aplikacije i sl. Zato npr. sami moramo ubacivati modovane Gcam aplikacije.
A serija Pixel-a ima isti kvalitet kamere kao i "full" Pixel-i, a tu ni jedan od tih navedenih ne može da se meri. [emoji846]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

Ensiferum
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 834
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:13
:: Xiaomi Mi 9T 6/128
:: Nokia 8 4/64
Lokacija: Stepa Stepanovic, Voždovac

Re: Nokia i glasine o novim uređajima

Post od Ensiferum »

Ljudi, šta ste se uhvatili kamera :D Poenta je da se dobije više za isti novac. Mislim da su cene napucane za te modele. Isto, Nokia je pogrešno počela, kvalitetna izrada, kaskanje za ubacivanjem najnovih procesora, cene više nego što bi trebalo itd. Mislili da će se ljudi paliti na ime, što i jesu u početku. Evo, već dve godine koristim Nokiu 8, jedino imam 2 zamerke, a to je OIS na kamerama, kao i problematični konektor za punjenje, zbog kosine , tj zakrivljenosti ivica telefona, pa posle nekog vremena gubi kontakt.
Ali, verovatno ne bih kupio Nokiu opet. Niti preporučujem, kad me pitaju za preporuke. Videćemo...
"U svetu bez iluzija, covek je stranac" A.Kami

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Nokia i glasine o novim uređajima

Post od Apolo »

Ensiferum napisao:Apolo, na osnovu čega tvrdiš gore izrečeno. Misliš da su modeli Pixel 3A, i budući 4A, bolji. Isto obični plastikaneri, sa Android One programom, single kamere, prosečna izrada, a cene između 300 i 400 evrića. Xiaomi Mi 9T Pro, Samsung A71 i Realme X2, koji su u istom cenovnom rangu, brišu patos sa njima. :P
Na osnovu prodaje npr. Pixel je npr zakinuo na svojim osnovnim modelima gde se ocekivalo mnogo vise za taj novac, a kada su izbacili 3a prodaja je buknula jer ljudi dobiju stock Android sa redovnim azuriranjima, 2-3 OS nadogradnje i brutalnom kamerom za manje pare nego sto kostaju pojedini kinezi. Sve ove koje si naveo su dobri uredjaji ali za Xiaomi svi kazu kada ga kupis instaliraj Gcam jer ce tad tek kamera izvuci svoj maksimum. Citam ovih dana Xiaomi A3 vec 2. put povlaci Android 10 nadogradnju zbog nekog bug-a. Dakle nije fora samo napraviti staklo, aluminijumski ram i nagruvati komponente ako softver to ne prati.
Nokia ima neke zaista lepe i primamljive modele ali tu ima dosta nekih decjih bolesti zbog kojih ne uspevaju da se izbore sa konkurencijom. Licno bih pre uzeo ovog plastikanera od Pixela nego Nokiju koja to uopste vise i nije, vec samo bleda senka nekadasnje prave Nokie (Symbian, MeeGo).
Festina lente.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia i glasine o novim uređajima

Post od sugarcoated_ass »


Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Nokia i glasine o novim uređajima

Post od Sale_M »

To sam procitao danas pre podne bas, lepe vesti za Nokia fanove .
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia i glasine o novim uređajima

Post od Evindzer »

Što se tiče mene, ako za koju godinu opet naprave izuzetan model kao što je ova Široka Noklica, rado ću im opet dati pare.
😁
Ispostavilo se da mi je Beleška 8 bila promašena investicija, a Široka evo 13-ti mesec trči k'o Bolt i ne planira da staje, iako je nisam hard-resetovao po prelasku na desetku.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Nokia i glasine o novim uređajima

Post od Apolo »

Док ти њу мораш ресетовати толико о томе😁 за промену могли су направити и неки компактни уређај ових дана пошто имају у понуди све цигле и блокове. Гледао сам ових дана на КП и нема више нове Нокије 9 у понуди, хммм...
Festina lente.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia i glasine o novim uređajima

Post od Evindzer »

Nisi me dobro razumeo, nisam je resetovao posle nove verzije OS-a (što obično učinim) i opet radi bez ijednog problema, čak imam utisak da je i malo brža.
Za neki manji model se slažem iz sve snage, i to za sve proizvođače, kakvi su današnji telefoni, da uzmem dva novija modela, svakodnevno bih vukao sa sobom pola kila telefonâ, što je previše. 😔

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Nokia i glasine o novim uređajima

Post od Apolo »

Хоће овај 9.3 на крају стварно изаћи или шта
?

https://m.gsmarena.com/nokia_9_3_pureview-10242.php
Festina lente.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Nokia i glasine o novim uređajima

Post od Apolo »

У мору свих оних "цигли" овоме се још највише обрадујем.

https://m.gsmarena.com/nokia_6300_4g_an ... -46146.php
Festina lente.

Dario90
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Uto, 23. Feb 2016. 16:01
:: Microsoft Lumia 550
:: Huawei P Smart 2021

Re: Nokia i glasine o novim uređajima

Post od Dario90 »

Ima GPS, pozitivna stvar, ali koliko vidim nema wifi? Pitanje je i koliko ce baterija drzati.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia i glasine o novim uređajima

Post od Deksi »

Lepa iznenadjenja ali ti novi telefoni tj. kopije onih starih nisu ni 10% po kvalitetu onih starih pravih nokija. Gledao sam Nokiu 5310 nekada Xpressmusic, u odnosu na staru nokiu ova nova mi ko neka jeftina igračka telefon za decu. Dovoljno je na slikama da se vidi uživo i ne treba. Nedaj bože ono da ti ispadne, ima da bude FIK i gotovo. :disgust:

Odgovori