Slučajno otkriveno - tips & tricks

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
kroko035
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 201
Pridružio se: Pet, 14. Apr 2006. 19:51
Lokacija: Jagodina

Post od kroko035 »

Namerno sam procitao na jednom forumu :roll: da je sa novijim firmvareom otklonjena greska i sada sa prekidom na crvenu slusalicu moze da se zatvori aktivni program ko nije znao evo :blinky: :D :lol:

Da izvinite to vazi samo za N70 :oops: 8)
Poslednja izmena od kroko035 u Sre, 29. Nov 2006. 23:44, izmenjeno 1 put ukupno.
Zasto da pisem kada je to neko vec napisao!

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

kroko035, to vazi samo za n70 na mojoj 6630 sa najnovijim 6630 ME sw to nije moguce :roll:
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Voice recognition

Post od miodrage »

Jager napisao:Sava Savanović, pa vidi, ni na v9 symbianu voice com. funkcionise dosta traljavo sa kontaktima koje imas upisane srpskim pravopisom... sto je i normalno, jeli :) Verujem da bi savrseno radilo da imam kojekakve Dzonove i Smitove :) Ovako, skroz mi je debilno izgovoriti necije ime na "kvarnom" engleskom, kako bi telefon skontao sta mislim :) a kada izgovoris na srpskom, on to skonta totalno pogresno :)
Ne znam, sad bas razmisljam dok pisem poruku ... a da imam srpski jezik u telefonu??? Kako bi se ONDA ponasalo?? Ajde vlasnici 9.1 telefona sa srpskim ... testirajte! :)

Jeste da malo kasnim sa odgovorom, ali better late then never jel'da? :D
Jageru, ja sam se zezao sa mojim E61, i kao i svi mi ovde kontakte imam na srpskom, i rekoh ajde da isproveravam ovaj voice recognition. Izgovorim ime kontakta na srpskom i na moje veliko iznenadjenje telefon je prepoznao skoro svaki kontakt iz imenika (preciznost oko 95%). 8)
Djavo mi bas nije dao mira pa sam odlucio da testiram telefon i slucajno sam otkrio da voice recognition radi preko samoglasnika. O cemu se zapravo radi?
Uzmimo necije ime na primer, eto iskoristicu ovog Savu Savanovica (Savo ne se ljutis :) ) Ukucas njegovo ime u phone i izgovoris na najcistijem srpskom, telefon zove.
E tu stupaju na scenu samoglasnici. Probaj da izgovoris Savino ime i prezime bez suglasnika, samo samoglasnike, ali kratko ih izgovarajuci... zvucace otprilike kao: a-a a-a-o-i. Izgovoris u phone i on opet zove Savu. Probao sam sa jedno 50-ak kontakata koje imam u telefonu i to radi. Cak, roditelje imam zapisano pod mama 064 i tata 064, izgovorio sam 064 na srpskom i telefon zove. E ovo me je zaista odusevilo.
Od tada voice commands veoma obilato koristim, skoro sve aplikacije pozivam glasom.
Moje pohvale Nokiji. :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

dojlimi
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:35

Post od dojlimi »

na mojoj n73 koja inace ima srpski i dalje mi voice dial radi po principu engleskog spelovanja, a nasa srpska slova pri izgovaranju zvuce mi nekako spanski
A N D R O I D

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

miodrage, blago tebi, meni nije hteo da prepoznaje ni ono što sam sam u njega snimio, ali ovo za samoglasnike si izgleda u pravu. A zašto? Kada mi nečije ime ima malo više suglasnika, mnogo ga teže (da ne kažem skoro nikad) nije prepoznavao. Drugara Karla ni jednom nije prepoznao, a drugara koga u imeniku držim pod nickom: motobot, svaki put.

:)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Gargamel4, probaj da usnimis sve kontakte sa imenom i prezimenom, sto ima vise slova, lakse ce mu biti da prepozna. Karlo imas 2 samoglasnika, a recimo da je Karlo Karlovic, vec imas 5 samoglasnika.
Recimo meni kontakt Ivana jedva prepozna tu i tamo, a recimo neki drugi kontakt odmah.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

kroko035
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 201
Pridružio se: Pet, 14. Apr 2006. 19:51
Lokacija: Jagodina

Post od kroko035 »

Danas sam bio na buvljaku u Pancevu i video sam masku za N70 za 500 dinara ima 4 boje ;crna , crna silver, bez, i plavo silver ili tako neka kombinacija.
Primetio sam razliku u velicini slova logoa nokia i mala razlika u velicini centralnog tastera (dzojstika). :smutny:
Nisam smeo da kupim mada vrlo pristojn izgledaju za te pare ! :roll:
Zasto da pisem kada je to neko vec napisao!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Neki kodovi za E61

Here are some selected codes that could come in handy. The below codes all work with the Nokia E61:

To find out the WLAN MAC address of your Nokia E61 type *#62209526#

To find out the Bluetooth MAC address type *#2820#

To find out the software version and the release number of your device type *#0000#

To hard reset and completely erase all data on the device and restore to factory settings type *#7370# (default lock code is 12345)

To find out IMEI/International Mobile Equipment Identity number type *#06#
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Post od Andrijano »

Ovo sam slucajno otkrio,mozda je vec neko otkrio,ali nisam citao bas sve komentare :oops: Radi se na nokii n70.Kad se kuca poruka i npr.treba vise uzvicnika da se otkuca,pritisnes prvo * i otvoris insert symbol,namestis na npr. uzvicnik i pritisnes broj 5 onoliko puta koliko hoces uzvicnik i na kraju select i tako ide dosta brze :D .Dosta je ovako lakse kada treba da se otkuca vise tacaka..... :D
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

loeates, svaka čast - nisam znao za tu mogućnost :)

pozdrav...

bela
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 256
Pridružio se: Pet, 10. Feb 2006. 05:04
Lokacija: Beograd

Post od bela »

Koren napisao:Kada se pri kucanju poruka pritisne * (za simbole) do zeljenog simbola mozete da se krecete sa tasterima 2,4,6,8 a na 5 se potvrdjuje izbor! :)
PozZ
link viewtopic.php?t=6028&postdays=0&postorder=asc&start=0 pazljivije citajte ;) pozdrav....
6630

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Post od Andrijano »

b_udder hvala,najvise volim kad me nokia jos necim iznenadi,a taman mislim da znam sve na njoj :D bela pa da potvrdjuje se izbor,ali kada kucas npr. na nokii 8310 kada pritisnes 5 on samo jednom kuca zeljeni simbol i automatski te vraca na poruku,a na n70 ako pritisnes 5 ne vraca te direktno u poruku tako da brzo mozes da pritisnes nekoliko puta zeljeni simbol (ako moras da otkucas vise znakova npr.!,dosta je brze),a tek kad pritisnes select on te vraca u poruku,to nisu dve iste stvari :P .Za ovo sto je koren napisao sam znao davno jos dok sam imao 3310,a ovo je druga stvar na n70,probaj pa ces videti razliku 8)

bela
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 256
Pridružio se: Pet, 10. Feb 2006. 05:04
Lokacija: Beograd

Post od bela »

znam,koristim to na 6630, samo me smori sto moram, da kada poslednji simbol biram da pritisnem izaberi.
6630

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Na E61 ova opcija ne radi, ali mi i ne znachi tako puno :D :lol: :P
  • _______________________
    izmenio b_udder:: smajliji...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Phantom Lord
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 550
Pridružio se: Pet, 28. Okt 2005. 12:10
Lokacija: C\System\Apps\Beograd

Post od Phantom Lord »

Pre svega ja se izvinjavam moderatorima,ovo sam postavio ranije u jednoj temi,pa resih da prebacim ovde,ko zna mozda nekom i zatreba :D

E ovako,pronasao sam na jednom forumu da je moguce kreirati folder u okviru foldera (tacnije prebaciti kreirani folder u drugi) i pomocu istog trika promeniti ime bilo kojoj default aplikaciji na telefonu (mislim na precicu,tipa: Memory,notes,calendar itd..)
Sve sto vam je potrebno je FExplorer.

Folder u folderu:

1.Folder koji zelite da prebacite u neki drugi (ili mozete da kreirate novi,pa njega prebacite) postavite kao prvu ikonicu u meniju

2.Udjete u FExplorer e/system/apps (ili c,zavisi od toga gde instalirate programe) i promenite ime foldera BILO KOJOJ aplikaciji (npr. appman promenite u appmanX) i zatim kliknete na ok.

NAPOMENA: za s60 3rd telefone (n73,n80,e60 itd) instalirati ili izbrisati bilo koju aplikaciju,kako bi postigli isti efekat (zato sto fexplorer na novijoj verziji symbiana,ne moze da pristupi system folderu)

3.Nakon toga brzo pritisnete dugme za meni i pritisnete na OPTIONS iznad neke ikonice koja NIJE FOLDER (npr messaging ili galery ili bilo sta) znaci ne ulazite u aplikaciju vec dok je selektovana kliknuti na options (bitno je ovo uraditi brzo)

4.Kada se otvori options meni,tu se naravno nalazi opcija "move to folder"

5.Pricekate par sekundi (sa otvorenim Options menijem)

6.Posle nekoliko trenutaka ce se resetovati meni (zbog menjanja imena
aplikacije,cime ste je prakticno "izbrisali sa telefona") i highlight ili selekcija ili kako vec da nazovem onu kockicu oko ikonice ce se prebaciti na pocetak menija,na folder!!!

7.I sad lepo kliknete na "move to folder" i kraj.....

8.Onda se vratite u FExplorer i vratite ime aplikaciji (npr.appmanX u appman) i to je to

Na isti nacim mozete promeniti ime aplikacijama,samo sto na pocetak menija umesto foldera postavite bilo koju aplikaciju,a u koraku 3 otvorite OPTIONS iznad nekog foldera (zbog opcije rename)

Samo da napomenem da ovo ne utice na stabilnost,brzinu telefona,niti je na bilo koji nacim stetno po telefon.Isprobano na 6600,6630,n70 i trebalo bi da radi na bilo kojoj verziji symbiana (ovako mi radi telefon zadnjih 6 meseci).Bilo bi pametno napraviti backup fajla c/system/data/applications.dat koji pamti prvobitni raspored ikonica u slucaju da vam se ne svidi rezultat.Javite rezultate!!! Pozz

Sve zasluge pripadaju 'marty3' sa SF foruma

_______________________________________________
A evo jos jednog trika:

Ako neko ima problema sa powerMP3 programom,tj. ako mu ne prepoznaje neke pesme,nek' uradi sledece:
1.Pre svega,problem se javlja zbog toga sto neke pesme imaju ekstenziju napisanu velikim slovima (nemam pojma zasto je tako,ali powermp3 ne prepoznaje ovakve fajlove) .MP3 umesto .mp3 :)

2.Udjite u recimo my computer,my documents,nebitno i zatim kliknite ne tools/folder options/view i deselektujte hide extensions for known file types

3.sada ce se ukazati ekstenzije sa sve moguce fajlove,pa i za 'problematicni' mp3,jednostavno ekstenziju napisite malim slovima i trebalo bi da radi!

primer: Madonna - Frozen.MP3 = Madonna - Frozen.mp3

Nadam se da je nekom ovo bilo od pomoci 8)
Poslednja izmena od Phantom Lord u Sre, 22. Avg 2007. 09:31, izmenjeno 4 puta ukupno.

vladimir13
Banned
Postovi: 31
Pridružio se: Uto, 22. Avg 2006. 19:41

Post od vladimir13 »

Ja mislim da kod nokie moze da se podesi kako zelis da ti radi fon dok je na punjacu...... :) :) :)
Nokia E61

Danko_C
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pet, 15. Dec 2006. 23:51
Lokacija: Sabac-Novi Sad

Post od Danko_C »

Kod Nokie E61.....

Kad pritisnem bilo koji broj (osim nule) pa zatim znak # na ekranu mi se pojavljuje jedan od brojeva iz adresara...ali kojom logikom ih izbacuje zaista ne znam, nisam uspeo da provalim koji je metod.

Ideje...?!

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

...ideja.., je stara koliko i Nokia, 1+# izbacuje prvi ever sačuvani broj tel, 2 drugi...itd. vladimir13, da, i kad je "na punjaču" i kad je "na sluškama", biraš profil.
:wink:
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

ixtis
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 246
Pridružio se: Pon, 14. Nov 2005. 15:10
:: Galaxy J5
Lokacija: Ниш брее!

Post od ixtis »

Vlada Zem napisao:...ideja.., je stara koliko i Nokia, 1+# izbacuje prvi ever sačuvani broj tel, 2 drugi...itd. vladimir13, da, i kad je "na punjaču" i kad je "na sluškama", biraš profil.
:wink:
Samo mala dopuna: u pitanju su kontakti sa SIM kartice! Pozdrav.

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Tako je, SIM kontakti, a to "radi" i ako je za "memory in use" postavljena samo "phone" memorija, u svakom slučaju- beskorisno :lol:
pozdrav :wink:
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Odgovori