Nokia N73

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Nikola Vapa/CA
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 424
Pridružio se: Sub, 24. Sep 2005. 20:19

Post od Nikola Vapa/CA »

Uradi format a ako ne pomogne ,novi softver.Verovatno ce format pomoci ali nikava nauka nije samostalno promeniti softver ili odneti u servis da ti oni to urade.Bezbedno je za telefon.

brain_damaged
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 142
Pridružio se: Uto, 10. Feb 2009. 19:56

Post od brain_damaged »

koju mogu najveću memorijsku da strpam u telefon a da ne očekujem neke prevelike bagove?
Nokia N73

makibiki
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 108
Pridružio se: Uto, 09. Sep 2008. 05:43

Post od makibiki »

e znaci popizd.... sam,sve je radilo ok do jutros kad je odjednom poceo da izbacuje da mi je memorija telefona puna.ja proverim da nemam neke pesme,slike,klipove kad nema nista a memorija i dalje puna.jel zna neko sta bi moglo da bude ?hvala

brain_damaged
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 142
Pridružio se: Uto, 10. Feb 2009. 19:56

Post od brain_damaged »

može li mi reći neko da li je usb kabal od nokije n70 kompatibilan sa n73??? uzeo sam drugov kabal, i kompjuter i telefon nikako da se skontaju :| probao sam i da ih restartujem i da menjam portove ali neće. :shock:
Nokia N73

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

makibiki, problem je u RAM - operativnoj memoriji a ne u memo telefona...Restartuj telefon i bice sve ok... 8)
brain_damaged, telefon ok "gura" karticu od 2 GB,moj predlog ti je da ne ubacujes vecu karticu... Kablovi bi trebali da su isti(CA-53) i kod jednog i kod drugog modela... ;)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Clapton
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 12:32
:: Mi4
Lokacija: CG

Post od Clapton »

poceo je da se gasi prije jedno mjesec dana, jednom dnevno ali onda se sve vise i vise povecavalo (7, 8x/24). formatirao sam i tel i karticu ali ponovo isti problem (kasnije sam jos 3x uradio format). onda sam izvukao mem karticu i sad skoro da se ne gasi. mozda jednom u nedelju dana. btw prije formatiranja sam radio backup i neke podatke (settings, notes...) sam vratio na tel po formatiranju, ali nista sa mem. kartice (cini mi se). sta da radim..?

brain_damaged
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 142
Pridružio se: Uto, 10. Feb 2009. 19:56

Post od brain_damaged »

jel ima neki task manager za n73?
Nokia N73

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

brain_damaged, handy taskman,best taskman,Jbak taskman...I pitanja u vezi programa postavljaj u temi za programe... 8)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

brain_damaged
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 142
Pridružio se: Uto, 10. Feb 2009. 19:56

Post od brain_damaged »

aha, ok imam samo još jedno pitanje
malopre sam gledao u memoriji telefona(povezan na komp preko bluetooth-a) ima neka pesma na njegovoj memoriji i ne mogu da je obrišem? neznam zašto neće, inače iz file managera na telefonu je ne vidim uopšte
Nokia N73

makibiki
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 108
Pridružio se: Uto, 09. Sep 2008. 05:43

Post od makibiki »

e fox sredio sam fon...restartovao sam ja fon 10 puta i nista(nije RAM)....dok nisam uzeo da cackam po file manageru,fajl po fajl da vidim sta kolko zauzima i nadjem sta je.i znas u cemu je bio problem??? life blog je napravio neki fajl koji mu odgovara i imao je 40mb,i obrisem ga i oslobodi mi se memorija,cas sam imao i vise nego do tad....i to je napravio preko noci,kad ga nisam cackao....nesto se istripovao izgleda.sad radi kao sat.nije mi jasno kako vas zeza tolko fon,te ovo ono a meni radi sasvim ok.evo prvi put da se bio istripovao nesto.sta im vi radite?

a sto se tice tog x sto stoji pored note verovatno je izbrisana ili neki format ne podrzava.barem je meni tako kad se pojavi...

brain_damaged
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 142
Pridružio se: Uto, 10. Feb 2009. 19:56

Post od brain_damaged »

imam problem kao makibiki... telefon konstantno izbacuje memorija prepuna, šta god da mu uradim :S gledao sam po file manageru i nema ništa, nikakvih fajlova koji bi ga preopteretili, jer sve stavljam na memorijsku.
Nokia N73

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

brain_damaged to moze da se odnosi i na RAM memoriju, snimi neki napredniji task manager, pogledaj aktivne procese, zatvori sta ti ne treba, mozes i da udaris jedan "memory clean".
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

brain_damaged
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 142
Pridružio se: Uto, 10. Feb 2009. 19:56

Post od brain_damaged »

nije RAM, ovo mi se pojavi čim telefon uključim. i kad ga konektujem preko pc suite piše mi slobodna memorija 0/44mb
Nokia N73

brain_damaged
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 142
Pridružio se: Uto, 10. Feb 2009. 19:56

Post od brain_damaged »

evo tek sad je zabo, znači ništa ne mogu da uradim. imam poruke koje telefon ne prima uopšte zbog toga što nema memorije iako sam premestio da mi poruke smešta na memorijsku. prebacim neki program, nemogu da instaliram, OPET ZBOG MEMORIJE
nervira me užasno, što je najgore on uopšte ne pokazuje gde mu je taj bag sa memorijom, tj to što zauzima 40mb nemogu da nađem nigde na telefonu. nema nigde master reset il bar ja nemogu da ga nađem, a neznam kako da ga flešujem?

kad sam pokušao konekciju preko kabla uopšte se nije pojavljivao dok je bio isključen, tek kad sam uključio telefon očitao ga je sa pc suite-a

Slika

ps. drug kaže da je imao isti problem sa n70 i nosio ga je u servis da ga flešuju. ja ne bi da bacam pare na nešto što bih mogao i sam da odradim, samo neznam kako skino sam firmware updater i kao kaže da telefon već ima najnoviji firmware i to i neće da ga pokrene
radi se o N73 ME
Nokia N73

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

brain_damaged, definitivno je interna memorija u pitanju sto jel te vidis i sam... 8)
Postoji jedan laksi ali prilicno bolan nacin za tebe a to je da odradis hard reset.Tim resetom izgubio bi sve podatke koje su ti na internoj memoriji ali bi resio ovaj problem.Drugi nacin,koji ti savetujem da pokusas je da vec ukoliko mozes da ukljucis telefon,a jos i ukoliko je hackovan sw tim bolje,pokusas da pesaka pomocu X-plore,Y browsera,...,pronadjes taj file - folder koji ti je "prepunio" int. memo.Citam gore da si to vec pokusao,ali je jako bitno(ako ti je hackovan sw) da pre trazenja tog file-a aktiviras opciju "caps off" jer ces jedino tada imati uvid u kompletnu internu memoriju i tada ces sigurno naci taj file.Moguce je da je,ako si dosta surfovao telefonom a nisi brisao cache memo,ona uzrocnik problema ali ko zna... :? 8)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

brain_damaged
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 142
Pridružio se: Uto, 10. Feb 2009. 19:56

Post od brain_damaged »

daj taj hard reset, kako se radi to.. nisu mi bitni podaci imenik sam ionako gubio 100 puta sa svakim flešom(još na starim telefonima jer sam bio lenj za backup)
ovaj nije hakovan(bar ja tako mislim) kad sam ga uzeo ništa nije bilo instalirano na njemu osim onih default programa, nemam caps switch, niti bilo kakav explorer, rekao sam već da sam probao da instaliram ali ne može jer je prepunjena memorija do kraja, to mi svaki put kaže. nisam uopšte išao na net, možda 1-2 puta al uvek isključim očitavanje slika. telefon sam uzeo polovan i dok nisam kupio memorijsku imao sam par pesama na memoriji telefona ali njih sam obrisao ovaj problem mi se tek pre neki dan pojavio sam od sebe :S
Nokia N73

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

brain_damaged, hard reset je *#7370# ili istovremeno drzi drzis istovremeno Zelenu slusalicu + * (zvezdica) + broj 3 i zatim taster za on/off, drzis tako sva cetiri tastera dok se telefon ne ukljuci i dok se na ekranu ne pojavi odabir lokacije.

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

brain_damaged

Full Reset: (clears everything off the phone memory!! Be sure to back up your contacts!!): *#7370#, 12345 and then Yes;

If the hard format code mentioned above does not work, try the following manual method to hard reset/format:

+ Turn off the mobile device.
+ Press and Hold the following three buttons: the green Call Answer button, the “*” button, and the number “3″ button.
+ While holding these buttons, turn on the phone and keep holding the keys untill the mobile phone restarts and prompts you to enter details.

edit: pretece me kolega IDzO... :D 8)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

brain_damaged
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 142
Pridružio se: Uto, 10. Feb 2009. 19:56

Post od brain_damaged »

e hvala vam mnogo ste mi pomogli :D taman sam se spremio da čitam neke tutorijale i razbijam glavu da skontam haha evo sad je kako treba. :D :D :D
Nokia N73

markog
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 204
Pridružio se: Sub, 18. Mar 2006. 18:45

Post od markog »

Imam ovaj tel. vec 2 i po godine i radi k'o sat, :D osim sto ima par ogrebotina, kao nov je, cak i baterija, a svasta je preziveo, pa i extremne uslove. :wink: Inace je "Made in Finland". :)

Odgovori