N70 zvoni kako zeli

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Lale Gator
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Čet, 09. Nov 2006. 16:16

N70 zvoni kako zeli

Post od Lale Gator »

Iako mi je na svim profilima za zvono postavljena ista melodija (MP3 format) kada me neko zove nekad zvoni melodija Nokia tune a nekad postavljena melodija. Zašto je to tako ?:|

Damjanic
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 49
Pridružio se: Sre, 07. Jun 2006. 09:57

Post od Damjanic »

Druze sacuvaj sve sto ti treba na memorijsku karticu i kucaj *#7370# i zatim standardni kod 12345 i sacekaj minut-dva da se ponovo sve upali i to je to. imao sam taj slucaj i pomaze ovo . Pozdrav.

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Vou polako!!Nemoj odma format!!Jer to pomaze samo trenutno!To je softverski problem kod N70 sa starijim firmware-om (ukucaj *#0000# da vidis koji imas,sigurno pocinje se v1... ili v2... ili v3...) i resenja su:
Da PRVO koristis Trazi opciju i nasao bi nekoliko tredova o tom problemu!!! :uhuh:
Da kao drugo vidis da li imas neku bolju internet konekciju da uradis update softvera preko NSU-a (procitaj prvo"lepljivi"tred Official Nokia Software Updater gore iznad tvog) ili ako nemas da...
Kao trece i trajnije resenje skines Ringtone Patch for N70 (sa Nokia sajta,ili guglaj pa ces naci) i instaliras,ima svega nekoliko kb!
Pozdrav 8)

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Lale Gator, verovatno ti je stariji firmver, ako nije onda je moguće da je taj MP3 malo "teži - veći" za učitavanje pa telefon tada reprodukuje default melodiju. Prvo probaj ovaj patch koji je pomenuo Lomnica, a možeš i da probaš da prebaciš taj MP3 na telefonsku memoriju pošto je brža. Evo zvaničnog objašnjenja sa Nokia sajta:
Sometimes your phone might not ring or vibrate when a call is received. There are a few reasons why this might occur:

1. If you have deleted your ring tone file or changed your MMC card, the phone may not be able to find the ring tone file and therefore cannot play it. Please ensure that your selected ring tone file still exists on the phone or the MMC card.

2. Complex ring tones (MIDI, AAC, MP3 or WAV files) can sometimes take a long time to load and play. Occasionally when this happens the phone uses a default ring tone setting which may be missing. To ensure this default ring tone is present you can download this patch file and then transfer and install it on your phone. This patch is recommended even if you have not experienced any problem with the ring tone. If your phone shows a security notification when you are installing the file, please ignore it and continue with the installation.

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Ili varijanta da u nekom programu (npr. jednostavan za upotrebu je MPtrim) skratiš pesmu na ono što ti treba za zvono (npr. refren, a ne početak pesme), i onda još prebaciš i u memoriju telefona da ti ne zauzima previše . . . . .

:)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Damjanic
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 49
Pridružio se: Sre, 07. Jun 2006. 09:57

Post od Damjanic »

Mislim da ne bi smjelo biti problema zbog velicine fajla koji svira.... a vec mi se desavalo da najobicniji format rijesi takve stvari .... ali moze biti svasta... pozdrav svima.

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

Lale Gator, prebaci tu pesmu koju hoces da ti bude zvono u memoriju telefona i onda je postavi za zvono 8)

Lale Gator
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Čet, 09. Nov 2006. 16:16

Post od Lale Gator »

HVALA SVIMA ! Postupio sam po predlozima i prebacio melodiju na memoriju telefona i nemam više problema.

Odgovori