BlackBerry Curve 8900

serija 7000, 8000, 9000
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za BlackBerry OS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
BlackBerry OS
majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

BlackBerry Curve 8900

Post od majkon80 »

Interesuje me,dali je neko mozda upoznat sa ovim modelom,kakav je?Kako radi gps,mms,aplikacije...Imam ponudu da dam n82 za njega .U dilemi sam,pa bi bilo koja pomoc dobrodosla?hvala ;)

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

jel imas blackberry servis? Ako nemas, onda ti bolje da menjas N82 za neki htc ili tako nesto... jer neces mnogo dobiti... :) a gubis dosta ako das N82... I jel ti treba biznis ili multimedija fon?
Nokia E71... Elegant, but deadly

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Post od majkon80 »

Pa vise mi treba multimedia,nemozes dobiti htc za n82 neki da kazem koji je vredan pomena,jer svakako ces izgubiti na nekoj funkciji,najeftiniji htc koji ima i gps i wifi a i prosek kameru je 3600 i 3600i ovo ostalo je skuplje i tesko bi ko menjao a da nedoplacujem

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

majkon80, nije loš BB za mutimediu,ali ipak ne može da se poredi sa N82.Jedino što ima zaista savršen ekran.BB je pre svega uređaj za poslovne upotrebe,i ja recimo zaista ne shvatam zašto ljudi kupe BB,a ne koriste na njemu ono što je primarno,a to je BB push usluga.Ako nekome treba telefon samo za muziku i klipove/filmove,onda nema svrhe kupovati BB,jer njemu to nije primarna funkcija.

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Post od majkon80 »

to mi se i svidelo,ekran.Nisam upucen sa aplikacijama?ima li ih?(netrazim link da se razumemo) :wink: i da najverovatnije necu da promenim,ubedili ste me :D

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

majkon80, Ima da se pronađe aplikacija,ali ne toliko koliko za symbian.Dosta ih se plaća.Ako ti treba uređaj koji će momentalno da apdejtuje sve tvoje Outlook podatke,odnosno kontakte,sastanke,taskove i mailove....onda je Javelin sjajna stvar koja odlično izgleda.Ako ti te funkcije nisu neophodne,onda ti E71 pruža isto što i on,sa nešto manjim ekranom doduše.Sad,ti razmisli.

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Post od majkon80 »

ma nebih dao n82 za e 71 nikad :? :uhuh: .Jedino za neki htc bih to uradio...a bb gledao sam ,guglao i nasao nesto ali to je siromasno sto se tice aplikacija...

NemanjA^
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 629
Pridružio se: Pet, 30. Jan 2009. 20:46

Post od NemanjA^ »

majkon80, što ne bi dao? Bolje on nego BB 8900 (ili bilo koji drugi ako nećeš koristiti BB push-mail..)? Extra dizajn, OK za multimedjiu...
Nokia 5800XM

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Ako ti se bas svidja ekran, uzmi Iphone... On je nepobediv na tom polju... TU mu skidam kapu... Al gubis SVE ostalo... osim ako te ne mrzi da ubacujes milion nekih programa :)
Nokia E71... Elegant, but deadly

NemanjA^
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 629
Pridružio se: Pet, 30. Jan 2009. 20:46

Post od NemanjA^ »

majkon80, dečko, za šta ima "siromašno aplikacija"? Za Symbian i Windows Mobile ima više aplikacija nego... Za Solaris(Solaris je Javin OS koji (prvenstveno) služi za servere...) :P
Nokia 5800XM

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Post od majkon80 »

za bb ima malo aplikacija,u odnosu na wm i simbian.ma necu da menjam za iphone :) niiti za e71,kazem jedino bi promenio za neki htc(sto je malo verovatno) ili ovaj samsung i780,citao sam temu izvesnog clana ovde i vidim da je taj samsung sasvim dobar,a sto se tice bb imao sam ponudu i nista vise,a posto malo znam o njima rekoh da pitam :)

djurkash
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 144
Pridružio se: Ned, 26. Avg 2007. 19:04

Post od djurkash »

Dajte, ljudi, nije valjda da nema nikoga na forumima sa ovim fonom,raspoloženih za razmenu iskustava...?

Ja ga imam nekih 20-tak dana, i prijavljen sam na BIS, mada nisam u potpunosti zadovoljan, jer imam kašnjenje sa eunetovih servera gde hostujemo web prezentaciju i mail za firmu (rs domen), od 10-15 minuta, pa i više. Inače gmail nalozi rade ekstra, ali mi oni nisu u prvom planu.

Sem toga, fon je odličan, treba navikavanja, ali ionako nema platforme koju nisam probao, pa je i ovo interesantno iskustvo. Sad sam u fazi traženja rešenja za unlock (VIP mreža), pa ćemo videti da li će to biti pay ili free (za bold i ranije modele postoje besplatna rešanja, za 8900 još nisam našao, ali tražim...)
djurkash

vladap
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sre, 03. Mar 2010. 01:23
Lokacija: Nis, Serbia

Post od vladap »

araphel
Pa ja ne razumem ljude koji sude o telefonu bez toga da su ga koristili, symbian je spor i prevazidjen, a win. je spor isto zahtevan, jos ce proci vreme dok ljudi shvate sta je bb, sta ste se uhvatili za taj symbian kao penzioneri za penziju. p.s. Bis i bes usluga su samo push mail koji ima na netu i internet koji moze da se koristi na svim zivim telefonima, zato ne pricajte ako ne koristite nesto ili nista upoznati sta sve ima da se nadje na netu. Bb Nije samo bis i bes, pre svega funkcionalnost, odlicna tastatura, trackpad bez konkurencije, ekran, kvalitet izrade, odlican browser koji sa trackpadom je vrhunac, a tek onda ide bis i bes tj. internet i push mail koji ima da s enadje na netu bez data plana.http://i956.photobucket.com/albums/ae45 ... ehmed1.jpg

cebzab
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 315
Pridružio se: Pon, 18. Jun 2007. 17:06

Post od cebzab »

Ima besplatna zamena za bis/bes koja se zove shangmail :roll:
Neka kineska varijanta push mail-a, nema mogucnosti kao bis, ali je i vishe nego prihvatljiva kombinacija, chak i za biznis korisnike.
Lupam, umesto 2-3 sekunde koliko treba da stigne mail preko gmail-a na bis-u, preko shangmail-a stigne za 7-15 sekundi.
Meni iskreno nije jasno sta to symbian, koji je javno od strane kompanije proglashen kao prevazidjen os (zato sada izbacuju ovaj novi) pogotovo u smislu ui-a, sta to symbian radi toliko bolje od blackberry os-a?
Sto se fraj aplikacija tiche evo malene liste, koja je meni i vishe nego zavrshavla posao
http://xxxx.rs/index.php/mobile/blackbe ... -download/
Jedino sto je krsh kod bb telefona je kamera i to shto nema krekovnih igara i aplikacija(barem ja nisam uspeo da lociram) za moje potrebe, osim toga za sve ostalo je super.
Ako greshim, ispravke su vishe nego pozeljne :unsure:

vladap
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sre, 03. Mar 2010. 01:23
Lokacija: Nis, Serbia

Post od vladap »

Prijatelju ima dosta aplikacija smao treba da s eprodzra na netu, a stvarno ne vidim ni svrhu u beskorisnim aplikacijama kojih ima milion. Samo odredjen broj aplikacija sluze stvarnjo svojoj svrsi a takve ima da s enadju i za BB

N-tchbl
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 219
Pridružio se: Čet, 13. Dec 2007. 19:54

Post od N-tchbl »

Jedno noob pitanje posto planiram da isprobam ovaj telefon na par meseci,
da li je moguce koristiti gprs i wifi bez tog data plana (tj. BIS/BES), kao sto se koriste isti na ostalim modelima? Ne bih da se pretplacujem odmah, mozda nekada ako mi se dopadne telefon jer mi realno ne treba momentalna sinhronizacija e-mail naloga i ono sto je ustvari glavna prednost i svrha BB telefona (mnogi ce se pitati sada verovatno sto uopste uzimam BB ali eto, cisto testiranja radi :) ),
samo ne znam sta se jos "gubi" time i da li cu moci da eventualno ako mi nekada zatreba proverim mejlove na neki drugi nacin (gprs/wifi) a da to nije onako kako je primarno zamisljeno?
I da li se neposedovanjem BIS-a gubi mogucnost pristupa i instaliranja aplikacija?
Hvala unapred :)
I5700 Galaxy Spica w/ CM a8.3 | Kingston 4gb | Sennheiser CX 300

N-tchbl
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 219
Pridružio se: Čet, 13. Dec 2007. 19:54

Post od N-tchbl »

Hajde da odgovorim sama sebi posto dodjoh do nekih korisnih informacija pa mozda nekome jos to znaci. Zakljucak je da BB definitivno nije telefon za eksperimentisanje kao sto je meni bio cilj, ili ga imas i koristis 100% ili nema svrhe. :) Sto mi je donekle i bilo logicno odmah ali avaj, zenska glava mora sve da proba :oops: Ljubazne tete u Telenoru su mi objasnile sta sve ne bi imalo nikakvu svrhu bez BISa od tricavih 1090din tako da zapravo, bez toga, ne bih imala ja tu sta preterano ni eksperimentisati, defintivno je poslovni telefon sa jasnom namenom i slabo upotrebljiv u komercijalne i "hocu da se zezam malo sa tobom" svrhe :D
So long BB, a divan je Javelin zaista posle tih sat vremena inicijalnog cackanja, savrsen displej, prelep dizajn, izrada kao i sam telefon i operativni sistem deluju jako poverljivo, tastatura fantasticna i sve je to lepo .. ali.. :)
I5700 Galaxy Spica w/ CM a8.3 | Kingston 4gb | Sennheiser CX 300

nemanja198
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Pet, 16. Apr 2010. 00:18

Post od nemanja198 »

jel moze neko ko je imao 8900 ili ga trenutno ima da mi odgovori da li on poseduje fm radio posto mi covek sutra donosi telefon i treba na licu mesta da odlucim hocu li ili necu a ako nema radio ne bih ga uzimao jer veoma cesto slusam....poz

nemanja198
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Pet, 16. Apr 2010. 00:18

Post od nemanja198 »

uzeo sam blackberry i malo je reci da sam odusevljen njime medjutim nemam ni jednu aplikaciju pa bih zamolio nekog ko ima da mi se javi na private da mi posalje na mail ili makar da mi kaze neki proveren sajt sa kog se mogu skidati.....potrebne su mi neke APLKIACIJE jer ga sad maltene koristim kao dumb telefon......poz i hvala unapred

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

nemanja198, to jeste problem sa BB telefonima - aplikacije ces nesto teze naci nego za Symbian, Windows Mobile i Android telefone.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Odgovori