BlackBerry Curve 8520

serija 7000, 8000, 9000
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za BlackBerry OS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
BlackBerry OS
krstin
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 85
Pridružio se: Sre, 18. Jul 2007. 21:48
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

BlackBerry Curve 8520

Post od krstin »

Uzeo bih ovaj telefon preko Telenora, izasao bi me 11.990 din. Paket ne bih koristio ja, vec neko kome je taj paket zapravo potreban. Znaci za 11.990 dinara dobijam ovaj uredjaj, bez ikakvih obaveza.
E sad, puno mi je da za BlackBerry® Internet Solution dajem oko 1300 dinara mesecno, realno i nemam neke potrebe za e-mailovima, internetom...
Voleo bih da ponekad mogu da pristupim netu, ali tu je wifi, a i nasao sam uputstvo za neki hack(ne znam jel neko to uspeo da odradi?)
Imao sam priliku da ga koristim kratko i svideo mi se, ali nisam mogao da ispitam neke funkcije koje su mi vazne. Najvaznija mi je muzika, da li se u paketu dobijaju slusalice, memorijska kartica? Kakav je player? Sad ce neko pomisliti da ja trazim neki ekstra kvalitet, ali nije tako, znaci da bude pristojno... Da napomenem sam kao zadnja dva telefona imao Nokiu 5800 i N95. Zapravo funkcija ovog telefona kod mene je prelazna, planiram da ga koristim 2-3 meseca, dok ne opadne cena N97ici, ili nekom slicnom telefonu. Smatram da je 420 evra, za koliko mogu da nabavim N97 u full pakovanju, trenutno dobra cena, ali s obzirom da se za te pare moze uzeti dobar kompjuter, a cak i laptop, sve je jasno...
Pitanje je, da li je tih 12000 dobra cena za ovaj telefon i da li se isplati uzeti ga i koristiti 2 meseca? Prvenstveno, da li cu se razocarati u njega posle navedenih Nokia?

tacka
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 02. Jan 2010. 03:19
Lokacija: Sabac

Post od tacka »

Nikako se neces razocarati... Ja ga trenutno koristim i nemam nameru da ga menjam. Vrhunski brz procesor ima, player za muziku je super, kao i peglednost menu-a. Sve u svemu, jedina zamerka mu moze biti kamera koja je 2.0 mpix i nema blic, ali za ljude koji ne vole da slikaju telefonom poput mene, to ne predstavlja problem.

F. missija
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Uto, 19. Jan 2010. 16:39

Post od F. missija »

Svako ko razmislja da uzme BlackBerry ne treba da mu prioritet bude muzicki player a ni kamera, vec dobro ostvarena komunikacija izmedju poslovnih partnera kao i prijatelja... Naravno BlackBerry je ipak jedan od vodecih smartphon-ova , a po mom iskustvu to su telefoni koji se ne kvare... barem ne tako lako... pozz

dexy88
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Uto, 04. Nov 2008. 07:29

Post od dexy88 »

Zdravo svima pre par dana sam kupio ovaj telefon i telefon je extra ali imam problem sa povezivanjem preko blu tuta.Ja ga ukljucim,i on nadje drugi uredjaj i drugi tel nadje njega,ali meni niko nista ne moze da posalje.ja kad pokusam nesto da posaljem nekom drugom on posalje bez problema,ali kad hoce neko meni ne moze.Probao sam da se i umrezim sa njim i umrezi se,ali opet ne mogu da mi salju nista.Sigurno ima negde da se odblokira negde da se podesi ili sl.Ako neko moze neka mi pomogne,Unapred hvala svima

skycouldfall
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Čet, 16. Okt 2008. 17:41
Lokacija: Ispred monitora

Post od skycouldfall »

BB je malo poseban sto se tice BT-a. Ako hoces da primis neki mp3 fajl odes u Multimedia pa Music pa taster za menu pa receive using bluetooth. Isto tako i za slike/video zapise.

Vrh
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Čet, 16. Nov 2006. 11:06
Lokacija: Vracar

Post od Vrh »

Obzirom da planiras da ga koristis kratko, neces se razočarati...Ipak ja lično ne vidim svrhu korišćenja BB aparata ukoliko ne koristiš najvažniju uslugu BIS ili BES po kojoj je BB i poznat...
Sve što si pitao za 8520 je i više nego ok sem kamere ali u poređenju sa N95.... :dry: :dry:
Moj savet...čuvaj te pare ili uzmi drugi fon...E71 ili šta ja znam...


a da...dobijaju se slušalice.pozdrav
Blackberry 9700

Malone
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 372
Pridružio se: Pon, 07. Avg 2006. 10:32

Post od Malone »

Nikada do sada nisam koristio bb, niti citao kako radi.
Devojka hoce da uzme nov telefon, a posto hoce blackberry onda i mene nagovara da uzmem neki bb zbog ovog bis-a.

E sada ako bi neko znao da mi pomogne pre nego sto iskopam na netu:
1. Da li se bis placa kod operatera tj moram da imam postpaid sa svojim operaterom ili moze i prepaid?
2. Ako odem van Srbije, da li mogu da koristim taj bis ili je to vezano samo za operatere u Srbiji?

paja_186
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 108
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2008. 03:37

Flip case za Blackberry 8520

Post od paja_186 »

Gde mogu da pronadjem futrolu slicnu ili istu kao na ovim linkovima? Pretrazio sam sve moguce sajtove i nista, ostaje mi jedino da je porucim preko neta, ali me postarina kosta od 20e pa na gore + cena futrole.
Pomagajte :)

http://www.cases.com/products/Sena-2137 ... eries.html

http://www.qwertygadgets.com/BlackBerry ... 66-001.htm

http://www.smrtcase.com/products/smrtwallet/
BlackBerry 8800

Putress
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 09. Nov 2011. 19:16

Post od Putress »

Ja sam u Beogradu u Uscu nasao flip case za moj Blackberry Torch, pa mozda imaju i za tvoj model. Pozdrav

johnny_80
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 26. Jan 2012. 17:55

Post od johnny_80 »

Pozdrav narode,
Pre 2 dana sam kupio BB 8520 koji je zakljucan na VIP mrezu. Problem je sledeci, kada ubacim drugu karticu,mts ili telenor naravno tel ne radi i izbacuje poruku da se ukuca MEP kod i pise da je preostalo jos 0 pokusaja.
Ovo mi je prvi ovakav telefon pa se ne snalazim bas najbolje. Da li bi neko mogao da mi pomogne ako se sretao sa ovim problemom, interesuje me da li tel moze da se otkljuca i da li brojac moze da se resetuje.
Unapred zahvalan!

Joka95
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Čet, 26. Jan 2012. 00:52

Re: BlackBerry Curve 8520

Post od Joka95 »

Molim vas da mi pomognete da izaberem bolje :D
Imam 17 godina i uzela bih neki telefon, e sad' se dvoumim izmedju ovog modela i nokie n97 mini. (Android telefone ne volim, a IOS su preskupi xD)
Kamera mi nije toliko bitna koliko dobar pregled prilikom surfovanja i neke dodatne aplikacije za drustvene mreze (npr. chat na facebook-u i skype) .
E sad nisam ni neka korisnica mailova, a dosta mi je bitno koliko se jako cuje muzika na slusalicama.
Oba telefona imaju qwerty tastature, medjutim imala sam prilike da cujem ljude kojima se slajd na telefonu n97 mini olabavi a mom drugu je za sada sve super na njegovom, a sa druge strane nikad nisam imala prilike da drzim OVAJ blackberry (moja drugarica ima 9700).
Koji telefon je bolji po ovome sto sam navela (pregled prilikom surfovanja, pregled na drustvenim mrezama, muzika na slusalicama i cvrstina telefona, kompaktnost i naravno operativni sistem)? Molim vas odgovorite sto pre uskoro idem da kupujem telefon. Hvala unapred :)

milanovic986
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 144
Pridružio se: Pet, 22. Dec 2006. 13:46
:: Nokia E7

Re: BlackBerry Curve 8520

Post od milanovic986 »

Nokia je, za tebe, bolja od ovog Blackberry-ja. Ovaj telefon je namenjen poslovnim korisnicima i ima neke opcije koje verovatno tebi nece biti toliko korisne, a neke njegove karakteristike ce ti biti nedovoljne. Tu, pre svega, mislim da displej od samo 65 hiljada boja, kamera od 2mpx koja nema blic...

Nokia ima kameru od 5 mp, veliki ekran sa 16 miliona boja, opcije koje ce ti realno biti korisne, full qwerty tastaturu...
NOKIA E7 User

Freyr
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 457
Pridružio se: Sub, 14. Avg 2004. 09:57
:: iphone 4
Lokacija: Zemun 88

Re: BlackBerry Curve 8520

Post od Freyr »

Ovj blacberry pdf je koliko vidim mrtav odavno al mozda se nadje neko ko ce znati da mi objasni kako stvar funkcionise ako se ne paca taj bis, da li je moguce koristiti neku vrtu aplikacije za gmail i hotmail ako nema pravi push ili je ovaj telefon osudjen samo na proveravanje mejla iz browsera. Nikada nisam imao bb, svidjaju mi se bas a pogotovu ovaj model je je pristojan a moze se naci za 40ak evra, zagrejao sam se ozbiljno
12 godina na forumu!

dovladms
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Čet, 17. Dec 2015. 09:23
:: k350

Re: BlackBerry Curve 8520

Post od dovladms »

Ja imam kao sluzbeni ovaj BB i licno nisam zadovoljan. Cesto se desava da se zaglavi pa kao rjesenje preostaje vadjenje baterije. SMS poruke nekad nece da idu pa je opet kao rjesenje vadenje baterije. Ne znam da li ovo ima neke veze jer se u autu automatski nakaci na audio sistem zbog telofoniranja. Sto se tice hardware-a ... dugmici sa strane su mu pootpadali svi do jednog (i ne samo meni nego i drugiom kolegama) sto znaci da je izrada bas losa :(

Sve u svemu veoma razocaran telefonom :(

Odgovori