BlackBerry Bold Touch 9900/9930

serija 7000, 8000, 9000
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za BlackBerry OS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
BlackBerry OS
Seaman
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Ned, 29. Maj 2011. 10:34

BlackBerry Bold Touch 9900/9930

Post od Seaman »

Pozdrav svima!

Zanima me koliko je ljudi zainteresovano za ovaj novi model koji ce jos malo biti dostupan na trzistu. Ja sam veoma zainteresovan za dati model, i kupujem cim izadje, nema price.
Pogledajte review-e na YT-u, ekstra je telefon.

Javljajte se sa komentarima!

Vrh
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Čet, 16. Nov 2006. 11:06
Lokacija: Vracar

Post od Vrh »

Da li ima neko ko može da objasni razlike između dva modela? Eventualno da ga uporedi sa Bold 9790?

Kupio bih neki od tih modela ali me zanimaju razlike...

Malo o telefonu...

9900 ima moja devojka, ja koristim 9700...

Ona je bila u bedaku obzirom da baterija nije mogla da izdrži 1 dan...dakle, od 8h do 22h...Malo sam čačkao i ugasio 3g(edge) i smanjio kontrast na telefonu i sad joj je ok.

Ipak, za moj ukus ova baterija je slaba...Nadam se da će se to rešiti nekim pečom softvera ili nešto slično..

Inače, bez zamerke za dizajn i ostalo...
Blackberry 9700

AciX
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Čet, 29. Mar 2012. 11:15

Post od AciX »

@Vrh, iskljuci i blackberry protect i gps lociranje. To bi jis dodatno trebalo da produzi bateriju na 9900.

darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

Post od darkonda »

zna li neko kako da podesim parametre za gprs i mms? mts mreza je u pitanju.
:|

Jova988
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Čet, 07. Jun 2012. 14:21
:: HTC

Re: BlackBerry Bold Touch 9900/9930

Post od Jova988 »

kako ste zadovoljni telefonom, koliko drži baterija, koji je operativni sistem?

bojanspurs
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2007. 07:10

Re: BlackBerry Bold Touch 9900/9930

Post od bojanspurs »

Odlican telefon! Fantastican izgled, odlicna izrada, neverovatan zvuk u slusalici, vrlo brz... Problem je slabija baterija koja izdrzi 1,5-2 dana umerenog koriscenja. Sto se programa tice, mnogo manji izbor u odnosu na Android i iOS, nema Skype-a niti odgovarajuce zamene (za sada), office dobar, video i zvuk odlicni.

Ako ima pitanja...

antraxbot
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pet, 16. Nov 2012. 09:59
:: blackbery touch 9900
:: nokia n95 8gb

Re: BlackBerry Bold Touch 9900/9930

Post od antraxbot »

Imam jedan problem sto se ovog telefona tice. Naime, dobio sam ga od prijatelja iz Svajcarske ali bez baterije. Narucio sam jednu JM1 bateriju na koju telefon nije hteo da reaguje, tj. na ekranu se samo pojavila precrtana baterija te mi je radnik u mobilshopu rekao da svaki ovaj model ima posebnu oznaku baterije koja je za svaki model specificna. Interesuje me da li neko zna da mi kaze kako da pronadjem odgovarajucu bateriju za ovaj telefon a da ne ispadne da je kupim pa ako nece da radi, da ne mogu da je vratim. Inace telefon je u potpunosti ispravan. Isprobao sam bateriju od prijatelja iz Svajcarske sa kojom je bez problema radio ali kad sam stavio bateriju sa naseg trzista desilo mi se gore navedeno. Hvala unapred

bojanspurs
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2007. 07:10

Re: BlackBerry Bold Touch 9900/9930

Post od bojanspurs »

@antraxbot

Treba ti ova: BLACKBERRY OEM JM1 J-M1 BAT-30615-006

a mozes je poruciti sa Amazona

Salju u Srbiju :D

antraxbot
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pet, 16. Nov 2012. 09:59
:: blackbery touch 9900
:: nokia n95 8gb

Re: BlackBerry Bold Touch 9900/9930

Post od antraxbot »

@bojanspurs
Hvala puno na savetu

Veliki pozdrav!!!!! :roll:

antraxbot
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pet, 16. Nov 2012. 09:59
:: blackbery touch 9900
:: nokia n95 8gb

Re: BlackBerry Bold Touch 9900/9930

Post od antraxbot »

Da li ova baterija moze da se kupi negde u Srbiji. Interesuje me striktno originalna baterija, ne kineske kopije

milica.andjelkovic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 27. Jan 2013. 18:15
:: Blackberry Bold 9900

Pomoc!

Post od milica.andjelkovic »

Pozdrav svima. Potrebna mi je pomoc, i bila bih i vise nego zahvalna, kada bi mi neko odgovorio. Jako se razmisljam da kupim Blackberry Bold 9900, ali mi je par ljudi reklo, da telefon ne moze da ide, na internet, bez Bis ili Bes usluge. Te onda, ulazi sam u aplikacije, internet, i pravi nenormalne racune. Pa onda da ne moze da se instalira Opera browser.. I jos puno toga. Da li je to stvarno istina? Telefon je meni odusevljenje, mada znam da je baterija veliki problem.. Hvala unapred, na ogovoru..

Slucajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pon, 14. Okt 2013. 15:24
:: BlackBerry 9900

Re: BlackBerry Bold Touch 9900/9930

Post od Slucajni prolaznik »

Cao, da li biste mogli da mi pomognete? Imam ovaj telefon i Whats App i Viber su mi radili prvih par dana, a onda su prestali. Rade kada ih preinstaliram na par sati i opet ne rade. Da li je neko imao slican problem?

okmomak
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Ned, 08. Jul 2012. 16:26
:: Samsung Galaxy S2+

Re: BlackBerry Bold Touch 9900/9930

Post od okmomak »

kako ne radi? gase se app ili nece da salje poruke... da li ti je tel podesen da trazi 3g mrezu ili slabiju, meni je na 2g i cim padne signal on izgubi konekciju sa app. treba mu par minuta na jakom signalu da proradi (vidim po tome sto nece da uradi sinhronizaciju kontakata). pogotovu sto ja imam glupavi VIP koji je najgora mreza na svetu. to je jedini problem koji ja imam, izuzev kada se neko doda ili skine sa app. tada hoce tel kada uradim sinhronizaciju da se resetuje. inace rade obe app ok. nadam se da sam malo pomogao.

McSkiltron
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 194
Pridružio se: Uto, 16. Jul 2013. 12:44
:: Galaxy S7 g930f
:: Huawei medpad T1 8.0

Re: BlackBerry Bold Touch 9900/9930

Post od McSkiltron »

pozdrav, da li je ikako moguce promeniti azerty na qwerty tastaturu? mislim na to softverski ne hardverski :)
- "Za svako resenje postoji problem!" True story

Djani
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Ned, 23. Dec 2012. 16:05
:: N9

Re: BlackBerry Bold Touch 9900/9930

Post od Djani »

Da li neko moze da mi objasni kako se menja baterija na bb9900.Otisla mi stara,ja kupio drugi i cao,telefon mrtav nece ni da se upali.Ja se raspitao i kazu ljudi da treba neki adapter da bi se zamenila baterija.Dal neko zna gde kogu da nadjem adapter ili da zamenim bateriju.Hvala.Pozz

gagi75
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 73
Pridružio se: Pon, 02. Mar 2015. 17:48
:: i phone 4s
:: s6

Re: BlackBerry Bold Touch 9900/9930

Post od gagi75 »

e pa dobih ija 9900 bb nisam ga imao jos od bb9000 bes to masina
posto sam dobio bb usluge jel zna neko kako to da podesim uopste za e mail

Odgovori