BlackBerry Q10

serija 7000, 8000, 9000
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za BlackBerry OS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
BlackBerry OS
liman3
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Sre, 28. Maj 2014. 08:54
:: P10 Lite

Re: BlackBerry Q10

Post od liman3 »

Imam problem sa prebacivanjem kontakata na karticu.Naime ne prihvata mi prebacivanje kontakata sa više od sedam karaktera.Čini mi se da je problem u našim kvačicama.OS je 10.3 zna li neko kako da ovo rešim?

mikelo
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 06. Apr 2015. 12:07
:: Blackberry Q10

Re: BlackBerry Q10

Post od mikelo »

Dragi prijatelji Blackberry-ja, ovde jedan novi na forumu! Nakon poslednjeg apdejta, sve radi savršeno, osim što:
- baterija traje mnogo kraće i jedva izgura dan (5-10 razgovora dnevno od par minuta i interneta par sati, wi-fi je uključen oko pola dana). da li je to normalno i da li nekako mogu produžiti trajanje baterije kao što je bila pre (do dva dana)?
- neke aplikacije ne mogu da otvorim. koristio sa parking manijak, a sada ne mogu da je otvorim. Izbrisao i ponovo instalirao, ali opet nista. isti slučaj i sa Amazon appstore.
Ako neko ima neki savet, hvala unapred. Ako ne, nema veze, ionako ću ga uskoro menjati za Passport.
pozdrav svima

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: BlackBerry Q10

Post od Adams »

Tenutno skidam caletu update na 10.3.1.1779.
Zali mi se da kad mu se ugasi telefon da mu se sve resetuje kako je bilo 20. Aprila, a ranije mu se sve brisalo na 28. Februar. Jel ima nekog leka ovome posto nekad ne stigne da prebaci sve sto mu treba na komp.
Nokia Lumia 1520

matorix
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Uto, 10. Sep 2013. 00:11
:: ma dobar (:

Re: BlackBerry Q10

Post od matorix »

Ako je tako od samog pocetka, onda je trebalo da vrati fon. Ja tih problema nikad imao nisam. I da, sto tu verziju skidas kad je vec izasla 10.3.2.2204? Jeste leak u pitanju, ali opet lepo raducka(:

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: BlackBerry Q10

Post od Adams »

matorix, nije od pocetka nego kad mu se updateovao sam na neku bas noviju verziju, sto mu je izmenila izgled OSa totalno. Kapiram da to bio 10.3.
Ma prijatelju sta da se cimam sa tim leakovima kad caletu to ne znaci nista.

Nisam uspeo da mu uradim taj update od 796 mb, skine ga skroz, ali dalje ne znam sta da radim, nema nista instaliraj ili tako nesto. Iskljucim telefon, ali onda se sve resetuje i moram opet da skidam update. Mnogo me sve ovo nervira. -.-
Nokia Lumia 1520

matorix
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Uto, 10. Sep 2013. 00:11
:: ma dobar (:

Re: BlackBerry Q10

Post od matorix »

Pa on sam treba da skine i instalira, a onda i da restartuje fon. Samo ga pusti, kontam da mu treba malko vise vremena. A za leak sam rekao ne zato sto ce znaciti caletu, vec zato sto ce ispeglati neke nepravilnosti. I sam sam par puta imao problem sa zvanicnim OS-om, tako da sam se uvek trudio da isti izbegnem.
Na kraju krajeva, uvek se mozes obratiti radnji gde si ga uzeo, s obzirom na to da telefon nije budzen i da je uvek instaliran samo zvanican OS...

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: BlackBerry Q10

Post od Adams »

matorix, ma uzet iz Madjarske, ne pitaj nista. :D Postavicu kad stignem screenshot kako izgleda kad skine update.
Nokia Lumia 1520

mihan174
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Sub, 22. Mar 2014. 21:17
:: lg optimus hub

Re: BlackBerry Passport

Post od mihan174 »

Iako je moja zelja passport zbog nedostatka finansijskih sredstava, kako se sad to moderno kaze za nekoga ko je dekintiran, ipak cu morati da gledam da uzmem q10. Pa pre nego sto ga pazarim hteo bih da pitam ovde za misljenje o telefonu generalno, o bateriji i android aplikacijama. Da li ce mi nesto posebno nedostajati sa drugih platformi, posto sam koristio i android i wp. Znam da je ovo tema za pp, ali tema za q10 je poprilocno mrtva pa reko da pitam ovde, manje cu cekati na odgovor. Nadam se da mi necete zameriti. Pozdrav.

matorix
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Uto, 10. Sep 2013. 00:11
:: ma dobar (:

Re: BlackBerry Q10

Post od matorix »

Prelistaj malo temu i naci ces odgovore na svako pitanje. Jedini update koji mogu dati (a koji mozda i postoji na nekoj od strana) jeste to sto Android mozes prilagodjavati sebi kroz razne vidzete i ostala cuda, dok je desktop kod BB-a prilicno... Mainstream.(:

mikelo
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 06. Apr 2015. 12:07
:: Blackberry Q10

Re: BlackBerry Q10

Post od mikelo »

Molim pomoć! Izgubio sam ikonu sa kružićem za prihvatanje i odbijanje poziva. Kada me neko nazove, otvori mi se aplikacija za sve pozive i ne mogu da se javim. Sve sam pokušao, molim pomoć. hvala unapred. :? :x

progamer123
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Pet, 04. Dec 2015. 15:54

Sta mislite o Q10?

Post od progamer123 »

Pozz svima! Sta vi mislite o BB Q10? Da li vredi kupiti?Kakva su vasa iskustva?

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: BlackBerry Q10

Post od araphel »

Mislim da za parice koje košta, ovaj telefon vredi uzeti. Znam neke ljude koji ga koriste otkako se prvi put pojavio, i kunu se u njega. S obzirom da radi dosta Android aplikacija, može da se složi baš lepo da radi svašta. Meni se lično nije baš previše svideo kvalitet ekrana, ali to je već pitanje navike. Jedino treba paziti, bila je cela jedna serija u kojoj su crkavale matične ploče, pa ih polovnih ima prepakivanih i budženih.

spalep
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Ned, 02. Avg 2009. 23:20
Lokacija: Beograd

Re: BlackBerry Q10

Post od spalep »

ima li neko možda viber aplikaciju koja radi na njemu? Instalirao sam cobalt play store, ali ta verzija sa play store ne radi, a sa amazon app store ima čudan problem: na ekranu mi se prilikom poziva ne pokazuje dugme za odgovor na poziv, kao da je odsečeno. Pozdrav i hvala.

matorix
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Uto, 10. Sep 2013. 00:11
:: ma dobar (:

Re: BlackBerry Q10

Post od matorix »

Samo nadji neku stariju verziju Vibera i to je to. Ovaj novi update je toliko izretardiran da nije normalno. Nikad nisam imao problema sa istim, ali ovaj poslednji... Slika

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: BlackBerry Q10

Post od araphel »

Odsečene dugmićerešavaš tako što u podešavanjima aplikacije podesiš prikaz na zoom out full screen. Najsvežija verzija Vibera generalno neće da radi na BB. Ja sam je updateovao pre nekog vremena i prestala je da radi posle update. Ja nemam nerava da se cimam, pa sam jednostavno deinstalirao. Ionako ne volim Viber.

spalep
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Ned, 02. Avg 2009. 23:20
Lokacija: Beograd

Re: BlackBerry Q10

Post od spalep »

Hvala na odgovorima. @araphel:gde se nalaze ta podesavanja za zoom out full screen? Ne mogu da ih pronadjem

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: BlackBerry Q10

Post od araphel »

Sa gornje ivice ekrana povučeš na dole dok si u aplikaciji. Imaš opciju da regulišeš prikaz i da isključiš navigacionu traku.

spalep
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Ned, 02. Avg 2009. 23:20
Lokacija: Beograd

Re: BlackBerry Q10

Post od spalep »

Hvala,sada radi. Povremeno sam nedostupan iako sam podesio da radi i u pozadini viber? Znas li mozda zasto? Takodje hvala na savetu za navigon,verzija 5.4.6 radi besprekorno.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: BlackBerry Q10

Post od araphel »

Jedino što mi pada na pamet, to je da iz nekog razloga izbaci iz RAMa, ako ti se nagomila aplikacija. Mada, to ne bi trebalo da se dešava. Kod mene je uredno radila aplikacija.

spalep
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Ned, 02. Avg 2009. 23:20
Lokacija: Beograd

Re: BlackBerry Q10

Post od spalep »

Uradicu wipe pa reinstalaciju,mozda to pomogne. Hvala i pozdrav

Odgovori