BlackBerry Priv

serija 7000, 8000, 9000
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za BlackBerry OS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
BlackBerry OS
matorix
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Uto, 10. Sep 2013. 00:11
:: ma dobar (:

Re: BlackBerry Priv

Post od matorix »

Priv kod nas po ceni od "samo" 825e (jos bolnije zvuci kad se kaze 100k dinara)... :wacko: :wacko: :uhuh: :uhuh:

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: BlackBerry Priv

Post od Evindzer »

Ima da prodaju cela dva komada! :lol: :lol: __ :lol: :lol:

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: BlackBerry Priv

Post od araphel »

Ahahahahaha, komedija od cene.

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: BlackBerry Priv

Post od filip11314 »

Sad je jedan 820e, a drugi 729e, što je "bolja kupovina" :D
Nego naleteo sam na ovo: http://www.gsmarena.com/blackberry_priv ... -15739.php
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: BlackBerry Priv

Post od araphel »

Ja bih ozbiljno provozao ovo čudo par krugova, pa zadržao ako mi se svidi. Samo, ne po ovim gore navedenim cenama. Mora to da bude jedno pola od ove jače cene da bi se uopšte uzelo u razmatranje. A realno, pola i od ove niže navedene bi pre bilo u onom cenovnom rangu gde zaista treba da stoji.

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Re: BlackBerry Priv

Post od Dream Weaver »

Zanimljiv mi je ali preskup za sad. Plafon bi dao 400e...

Obzirom kako Passport drži cenu teško će Privj da dođe do cene od 400e skoro :(
and justice for all...

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: BlackBerry Priv

Post od filip11314 »

I meni je jako zanimljiv, ali džabe kad je preskup. Biće to dobra kupovina za 2 godine. :D
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: BlackBerry Priv

Post od El Laki »

Kako sada stvari stoje, previše nedostataka ima Priv. Iako sam sa nestrpljenjem čekao ovaj model, ne bih ga uzeo u razmatranje ni za 300e.

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: BlackBerry Priv

Post od pero0000 »

^ Na koje nedostatke konkretno misliš?

Što se tiče kupovine, takođe ne bih dao vise od 300€.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: BlackBerry Priv

Post od araphel »

Ja sada za početak samo mogu da kažem da masu nekih nedostataka koji se pominju po člancima na internetu, uopšte kod sebe ne primećujem.

Videćemo dok malo legne, za sada još uvek lagano podešavam uređaj kako naletim na neku stvar koja mi je potrebna, i uhodavam se. U svakom slučaju, ništa što bi bilo "dealbreaker" za jedan poslovni telefon za sada ne primećujem.

Javljam se uskoro sa detaljnijim komentarima, dok se malo bolje upoznamo i čim bude vremena.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: BlackBerry Priv

Post od El Laki »

E to ti kažem. Stvarno se svašta može pročitati na internetu, zato neću da punimo temu tim prepričavanjem već da sačekamo realne utiske kad vidiš kakvo je stanje. Ako stigneš okači i koju fotku.

darkisha
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Sub, 28. Sep 2013. 17:26
:: nexus 4
:: samsung s3 mini

Re: BlackBerry Priv

Post od darkisha »

Je li istina gledao sam na nekim pregledima da su mu ledja nekako mekana tj kada se pritisne u sredini kao da ima lufta? Mrzim kad telefon nije kompaktan ,kad mrda,skripi itd.. Al bih rado provozao Priv

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

BlackBerry Priv

Post od araphel »

Ako se baš stisne u sredini leđa, oseti se malo da se ugiba. Ali mi se za sada ne čini ništa drugačije od bilo kog telefona sa plastičnim leđima. Daleko bitniji utisak mi je koliko se telefon lako i stabilno drži u šaci zbog tih gumiranih leđa, i koliko je dobro izbalansiran i stabilan čak i sa otvorenim slajdom.

Elem, biće i fotki i komentara. Strpljenje, molim :)

Edit:

Evo u međuvremenu dve fotke
[img]http://uploads.tapatalk-cdn.com/2016020 ... c67c25.jpg[/img]
[img]http://uploads.tapatalk-cdn.com/2016020 ... 7a25db.jpg[/img]

Ono što za sada mogu da kažem: zvuk prilikom razgovora je odličan. Sagovornici me odlično čuju, kao i ja njih. Ovo važi kako za regularan razgovor, tako i za spikerfon. Na mom primerku nema ama baš ni malo klimanja slajda. Tako se lepo uz "klik" otvara i zatvara, da bih se non stop igrao sa njim. Takođe, moj primerak se ne greje previše, ali ja i ne igram igrice, a videćemo ako budem snimao duži klip ili nešto. Ipak je to telefon za posao i ne zezam se mnogo sa njim.

Prve zamerke: kao da ima malo praznog prostora između zadnje maske i baterije i pri jačem stisku se definitivno oseti da se maska ugiba. Ovo nikako nije strašno, ali eto, da pomenem. Takođe, voleo bih da ako sam već otvorio slejd da kucam ime kontakta i pozovem, kada slajd spustim telefon prekine vezu. Ovo je više moja želja nego pravi minus, ali voleo bih da to ima.

Mega korisne stvari za posao: BB hub, fast overview menu uvek dostupan prevlačenjem prstom sa jedne od zakrivljenih ivica ekrana: ne treba mi widget za kalendar, uvek mi je raspored na dohvat ruke. Tastatura, naravno. U kombinaciji sa device search, nema lakšeg načina pozivanja kontakata, pretrage mailova i slično.

Baterija deluje dobro, ali ipak je prvo punjenje.

Nastavak sledi...

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: BlackBerry Priv

Post od Baraba »

Lepo. Rekao bih da si zadovljan. Čekamo nastavak (kažem u množini, verujem da nisam jedini zainteresovan, da Evi ne krene da me proziva)...

Što se tiče lufta između zadnjeg poklopca i baterije, potpuno te razumem. Nije me mrzelo da slikam, evo tip kako je nokia fabrički rešila na nokia 808:
Slika

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: BlackBerry Priv

Post od El Laki »

araphel na slikama iz prve ruke deluje još brutalnije nego na internetu!

Kakva mu je podrška programera? Možda postoji način da ubaciš te neke željene opcije.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: BlackBerry Priv

Post od Evindzer »

Baraba napisao:Čekamo nastavak (kažem u množini, verujem da nisam jedini zainteresovan, da Evi ne krene da me proziva)...
Tako je. :lol: :lol: :lol:
Svi čekamo nastavak, posebno što mislim da je araphel prvi (i jedini) na forumu koji je uzeo Priv.
Da su nekako ugurali i olovku u njega, moguće je da bih mu se i ja na leto pridružio, ovako - ne znam...

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: BlackBerry Priv

Post od araphel »

Telefon definitivno izgleda dobro. Ostavlja utisak premium uređaja, barem meni. Okvir gornjeg dela (na kome je ekran) je od nekog metala, ali se to ne primećuje mnogo. Sam ekran je zakrivljen veoma blago na obe vertikalne ivice. Donji, odnosno zadnji deo telefona odlično leži u ruci, ali definitivno ima malo lufta kao što sam već spomenuo, odnosno maska malo radi. Nema nikakvog značajnog škripanja ili pucketanja u normalnoj upotrebi. Namernim jakim pritiskanjem se može izazvati blago krckanje ali je potreban jači pritisak.

Kamera je izbačena neznatno, samo sočivo je zaštićeno blago izdignutim metalnim prstenom.

Zvučnik je na donjem delu, ispod ekrana. Dosta je glasan i čist zvuk. Generalno, trećina jačine zvuka je dovoljna za zvono, a i poziv na spikerfonu se čuo jasno i glasno. Nemam zamerki.

Slajder je savršen, nema nimalo lufta, ne klati se, ali nije baš najzgodnije otvoriti telefon jednom rukom. Nema bojazni da će telefon ispasti, samo je malo neugodan položaj za palac. Barem meni.

Tastatura je plićeg hoda i tasteri su manji nego na passportu, ali zadovoljavajuće rade i imaju funkciju senzora, tako da se isto mogu koristiti za kretanje kroz menije prevlačenjem prsta preko njih. Blackberry je uspeo danprenese svoju savršenu predikciju teksta i na Android, za sada nemam zamerki. Otvaranje slajdera i kucanje teksta odmah pokreće pretragu, i meni je ovo najbolji način za pozivanje kontakata ili započinjanje konverzacije preko prečica dodeljenih na tastere. Bolje nego bilo kakav speed dial, po meni.

Softverski, telefon je fluidan, naizgled stock Android, ali sa dosta Blackberry dodataka. Open apps meni najviše podseća na WP prozore recimo, i super je za preskakanje između aktivnih aplikacija. BB hub je tu, jednako je funkcionalan kao na BB OS, s tim da ipak nije dostupan kao na njemu, već je potreban svajp sa levog meni tastera. Dovoljno slično da je ok, ali dovoljno različito da traži malo navike.

Odlični BB kalendar je i dalje tu, sa meni nepobedivom opcijom automatskog utišavanja svih zvuka dok traju sastanci. Novina je da se sada ta opcija može postaviti samo za sastanke na kojima prisustvuju i drugi, tako da iako sam sebi bukirao neki termin da odradim posao na miru, telefon će ipak zvoniti.

Za standardne svakodnevne opcije, telefon je klasičan Android, radi fluidno, bez problema, mada su primetna neka štucanja određenih aplikacija pri samom početku. U međuvremenu sam dobio pregršt ažuriranja, i ti problemi su izgleda nestali.

Već sam napisao da bih voleo da zatvaranje slajda automatski prekida poziv, takođe bih voleo da otvaranje slajda odmah izbacuje opciju za otključavanje, umesto što samo pali ekran.

Status lampica je prepisana sa starih Blackberry, sa različitim bojama za različite događaje i veoma je korisna tokom sastanaka, za brz pogled i osnovnu informaciju o tome šta je došlo od obaveštenja.

Zakrivljene ivice nemaju nešto puno funkcija, zgodan je indikator baterije tokom punjenja. Osim toga, jedina druga funkcija koju nalazim je prečica za brzi "daily overview" koju dobijam povlačenjem sa ivice u bilo kojoj da sam aplikaciji. Tu vidim pregled svog dana, osnovne detalje iz BB hub, kao i omiljene kontakte. Uz ovo, nikakav kalendar widget mi nije potreban, ništa slično. Odlična i jednostavna alatka. Nadam se da će biti još dodataka za te ivice s vremenom.

Baterija je odlična, ali mi je cimanje da sad radim screenshots i prebacujem sa telefona na telefon da bih postovao ovde. Priv mi je poslovni telefon i ne držim na njemu ništa od ovih "zabavnih" aplikacija. Posle punih 48 sati imam još 38 %, uz dosta mailova, par sms, 4g ili wifi uvek uključeni, malo poziva, i dosta play store aktivnosti i podešavanja. Za prvo punjenje super rezultat.

Telefon se ne greje nešto značajno, ali još nisam imao prilike da mu dam neki procesorski zahtevan zadatak.

Više o tome neki drugi put, kao i još slika i screenshot-ova.


iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: BlackBerry Priv

Post od iamivan »

Prelep telefon. [GRINNING FACE WITH SMILING EYES]

darkisha
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Sub, 28. Sep 2013. 17:26
:: nexus 4
:: samsung s3 mini

Re: BlackBerry Priv

Post od darkisha »

Prelijep je

Odgovori