Acer Liquid

Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Acer Liquid

Post od Green »

Vidim tek sad ovaj telefon na pocetnoj strani sajta, a ima vec neko vreme da je izasao na trziste.
Uzeo sam ovaj model u razmatranje iz razloga koji je svima itekako bitan, cena. Naime, u tekstu ovde na sajtu se spominje cena od 500 evra, sto je ipak previse, dok na eBay sajtu imaju vec primerci, pa skoro, za upola manje (osnovna cena je u australijskim dolarima).

Takodje me raduje cinjenica ugradjenog Snapdragon procesora, ali i zbog samog Android OS-a, kojeg bih zeleo da probam posle "smora" od Symbiana.

Gledam video materijal sa youtube-a i aparat je zaista brz u radu, ali se par puta pominje kratko trajanje baterije, oko 1 dan sa malo cescim koriscenjem, kao i delimicno usporen rad sa virtuelnom tastaturom prilikom kucanja teksta. Baterija bi mi mozda smetala jer sam cesto na wi-fi mrezi, dok tastatura i ne bi toliko, jer sam strpljiv pri kucanju.

Dakle, pitanje glasi: Da li sada Acer A1 ili mozda sacekati padove cena Motorole Milestone, SE Xperie X10? Ili, ako neko ima mozda neki drugi Android model za predlog vise je nego dobrodosao, nije bas od presudnog znacaja verzija OS-a :)

Pozdrav svima i hvala unapred na savetima 8)

banman
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 153
Pridružio se: Čet, 24. Dec 2009. 18:47

Post od banman »

Green, nekako mi je to trajanje baterije baš malo, tj ozbiljna mana. O milestone smo već diskutovali u temi posvećenoj istom, tako da znaš moje mišljenje(razočarenje) pa se nebi ponavljao. Ako već pričamo hipotetički, možda je najmudrije sačekati nexus one. Od nekih momentanih rešenja-hero. PS Mislim da je tema prikladnija za poređenje modela.

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

Green, probaj da poslusas Modaco podcast, poslednu epizodu - uradili su detaljan review Liquida, ali sam ja jedino zapamtio da njegov underclockovan Snapdragon ima bolji odziv nego drugi telefoni sa "punokrvnom" varijantom.

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Green, ovako, Liquid ima Snapdragon procesor, ali valjda od ~740MHz, ne od 1GHz (da li postoje dva ili je ovaj under-clockovan pojma nemam). To je i više nego dovoljna brzina da Android leti, jer leti i sa 500-tkom na Magicu :).
Što se tiče tastature, neki lik na YouTube što je radio review je rekao da "kasni kao na svakom Androidu". Moram napomenuti da ja na Magicu nisam imao nikakvo kašnjenje tastature, bila je savršeno u koraku sa mojim kucanjem, ma koliko brzo ili sporo ono bilo. Osim toga, za kucanje jednom rukom je bila, u najmanju ruku (:D), dobar kao iPhone, ako ne i bolji. Mogu misliti kako je to na još večem displeju.
E sad ako je baterija baš toliko slaba, ja bih ga zaobišao. Mada, i na Magicu je meni kukala poslije dan i po ako sam koristio dosta Wi-Fi ili GPRS Interneta, a to je sa Androidom pravilo, mora se koristiti Internet. Bez toga nije pun doživljaj!
Što se čekanja tiče, a i pomenuo si je, meni je Xperia X10 san - najljepši telefon sa savršenim (za mene) specifikacijama. Još i TimeScape UI! Nexus je isto dobar, ali ako čekaš - čekaj X10 (savjet koji sam dao sebi :)).
Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

banman, slazem se i ja za bateriju, to je bas mana ako traje dan, jer bih bio na netu putem wi-fi koji obozava da "zdere" istu. Postoji mogucnost da nabavim i jacu, ali to je opet i dodatni trosak. Hero mi se bas nesto i ne svidja, da budem iskren, a Milestone mi je stvarno privlacan model zbog tastature na izvlacenje...

Grandpa, probacu da nadjem taj podcast, hvala na predlogu ;)

Vincent, Liquid-ov 'cesor radi na 768MHz (valjda je under-clockovan) i po video demonstracijama je strasno brz, ima i neki uporedni test sa Herojem i iPhone 3Gs, koliko je brz browser, Acer je ubedljivo prvi...:)
E sad, opet ta baterija pi*ka joj mamina, mada u principu mozda i nije toliki problem, jer na telefonu ne bih bas non-stop drzao ukljucen wi-fi, a tu funkciju najcesce koristim i na E71...

Xperia X10, hmm, sta reci o njoj nego da cu najverovatnije ipak i ja sebi da dam savet i da sacekam, da vidim prvo opsirnije testove prodajnih modela i utiske korisnika. Strasan je model, mozda meni malo povelik, ali je masincina i po :)
Nexus...'bem li ga, mozda i na to pricekam dok se ne formira povoljnija cena.

P.S. tema mozda jeste za Poredjenje modela, mada sam je konkretno postavio bas za Acer Liquid. Ako treba, nek Moder temu slobodno sibne odavde :)

Pozdrav svima i zahvaljujem jos jednom 8)

LimunBG
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 153
Pridružio se: Sre, 19. Sep 2007. 16:11

Post od LimunBG »

Da li je neko mozda postao ponosan vlasnik ovog tel? I kakvi su mu utisci? :|
Vidim da ga nude u tehnomobile-u uz mts-ov postpaid paket mix2000... :unsure:

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

I koja je cena uz mix2000?I mene zanimaju utisci,jer mi se uz Heroa ovaj model najvise svidja od Android modela.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

LimunBG
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 153
Pridružio se: Sre, 19. Sep 2007. 16:11

Post od LimunBG »

Ne znam zasto mi je obrisan prethodni post. :?
Cena liquid-a u doticnoj prodavnici mob. telefona uz mix2000 i dvogodisnji ugovor je 19500 din.

Tacty
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 353
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 15:37

Post od Tacty »

danas sam se malo igrao sa njim u radnji, i posto imam htc hero mogu sa njim da ga uporedim. kvalitet prikaza na ekranu je daleko iza hero-a. boje, kontrast, ostrina, sve je prilicno losije nego na hero. ikone i ostalo nekako deluju siromašnije i ispranije. kućište je baš od neke glatke i sjajne plastike. deluje solidno čvrsto i lepo sastavljeno, ali opet ne može se pobeći od toga da je plastika ipak nekako jeftina i ne previše kvalitetna.

odziv ekrana me takodje nije oduševio. skrolovanje izmedju ekrana je čudno, vrlo često uopšte ne reaguje na dodir, tek nakon par ponovljenih pokreta prebaci ekran. otvaranje aplikacija deluje nešto brže nego na hero, ali čini mi se da nije dramatična razlika. manje više vrlo često moraju da se ponove neki pokreti, jer telefon ne reaguje. recimo, probao sam da listam slike, i skoro svaki put sam morao dva puta da ponovim komandu.

prijatno me je iznenadilo koliko znaci to malo većeg ekrana ( 3.5 prema 3.2 incha kod hero). tastatura mi deluje dosta komfornije nego na hero, i čak nema skoro nikakvog laga prilikom kucanja. kod hero ume da ga bude. probao sam nesto da otkucam, i imao sam utisak da mogu tako čitav dan a da ne pogrešim slovo, dok kod hero mi se dešava da pogrešim iako sam povećao veličinu tastature. zaista me iznenadilo koliko znači veći ekran kod touch screena.

takodje, koliko god dakle primećivao neko zastajkivanje na nekim drugim stvarima, kod kucanja je sve išlo jako dobro ( što možda deluje čudno, ali treba više vremena da se ustanovi zašto).

ostale stvari kao razgovore i slično naravno nisam mogao da probam, tako da je teško izvući neki konačan utisak. osnovni je da nije baš jeftin, i da bi s nešto nižom cenom bio vrlo konkurentan. u svakom slučaju, mislim da neće pogrešiti ko god ga uzme, očito ima svojih vrlina, i ja ga ne bih olako otpisao kao solidnu konkurenciju. međutim, njegov glavni problem će biti pojava novih htc modela, koji će koštati tu negde, a daleko su kvalitetniji, tako da još neko vreme može da se provuče kao zanimljiv model.

SkySashluh
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Sre, 17. Mar 2010. 23:34
Lokacija: Osaka

Post od SkySashluh »

Ovako...Danas se pojavio update za Android OS na Liquidu i kaze mi da mountujem fon sa kompom da bih kopirao Download link....ja povezem,mountujem i onda mi nesto kaze: Please instal microSD to save the download link for the OS update file... WTF?! Sta treba sad da radim?

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

SkySashluh, pa to što je i rekao, ubaci memorisku karticu u tel da bi na nju snimio ceo paket koji će kasnije iskoristiti za flash.Ako je kartica već unutra a to ti prijavljuje vidi kako su povezani komp i tel. i poveži ih tako da mem kartica ostane u funkciji (ne kao mass mem mod)
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

SkySashluh
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Sre, 17. Mar 2010. 23:34
Lokacija: Osaka

Post od SkySashluh »

Pa,memorijska je i bila u telefonu i on mi zatim trazi da fon mountujem sa kompom,a kada to uradim,onda memorijska nije u funkiciji na fonu...Znaci,ja mogu da biram sledece: Ili da kartica bude u funkciji na fonu ili da mi se otvori kao removable drive na kompu.
Sada,ako mozete preporuciti neki program kao sto je za Nokiu - Nokia PC Suite,pomocu kog je kartica istovremeno aktivna na oba uredjaja,mogao bih probati i na taj nacin...

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

SkySashluh
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Sre, 17. Mar 2010. 23:34
Lokacija: Osaka

Post od SkySashluh »

'Fala.
Samo mi sada treba mala pomoc oko sledeceg:
(Ovo mi je prvi Android tel,i imam ga mozda samo mesec dana,nisam bas pohvatao sve)
-Kada mi proverava za updates,ima da se izabere kojim danima ja zelim to da proveravam,e sada,ja ne znam kako to u bilo kom trenutku da proverim,jer mi je potrebno,sada,kada imam taj AcerSync,pomocu kog bi trebalo da uspe.

I @Svi: Ako je neko vec updateovao,moze da mi postuje link ovde,ja sam guglao,ali nisam nasao nista.
ftp://ftp.acer-euro.com/smartphone/s100 ... 0Guide.pdf
To je link,ima uputstvo,samo ne mogu naci onaj Acer Liquid Tool...EUU sam downloadovao...
I nasao sam ja update da skinem,samo sto je GEN2,a meni pise da je potrebno GEN1...

SkySashluh
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Sre, 17. Mar 2010. 23:34
Lokacija: Osaka

Post od SkySashluh »

Sorry za dupli post...Nasao sam taj update koji mi treba,ali mi izbacuje gresku kao sto je i navedeno kao mogucnost u uputstvu koje sam postovao iznad,pa sam uspeo instalirati nekako update preko nekog drugog programa,i sada mi se promenio sam Build Nubmer,ali ne i Firmware verzija...I ja sada ne znam da li to tako i treba ili ne...I ako neko zna,da mi kaze - koje su promene ukljucene u taj update...?

boris_p77
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Ned, 02. Jan 2011. 20:20

Post od boris_p77 »

Kupio sam ovaj tel. u crnoj varijanti po ceni od 30k din. Dolazi sa fabrickim Android 2.1 operativnim sistemom. Sto se tice samog telefona nemam nekih vecih zamerki, jednostavno za te novce nemozes dobiti smartphone ovih karakteristika. 3.5" ekran visoke rezolucije, odlican procesor, sasvim dovoljno memorije, solidna kamera (fali blic), sa malo starijom (nikako zastarelom) verzijom operativnog sistema, i sve to upakovano u dopadljivo kuciste od crne plastike prosto mame da ga kupis. Nedelju dana posto sam ga kupio (krenuo sam da kupi XPERIA-u X8, a kupio ACER-a) nisam se ni malo pokajao. Telefon jako dobro funkcionise. Softver je Android 2.1 bez nekih prepravki od strane Acer-a. Jednostavno sve je ostavljeno na korisniku, da odabere sta ce i kako koristiti. Ubaceno je par aplikacija, koje mozete, a nemorate koristiti, mada su veoma korisne i rade svoj posao. Sa te strane ide i prva zamerka za telefon (mada meni ovako vise odgovara) jer je telefon previse "cist", pa mora da se ide na Market da bi se instalirale pojedine aplikacije, sto za pocetnike i neiskusne korisnike zna da bude nezgodno :? Elem sto se tice famozne baterije, tu sam izgurao 1-2 dana, mada "burn-in" (WiFi+YouTube+Igre) potrosi bateriju za 8-10h. Izgleda da je to podrazumevana vrednost za tu klasu telefona, jer se na forumima niko nije preterano zalio na trajanje baterije (svi su smatrali da je "prosecno"). Jos na kraju da pomenem da je prikljucak za punjac miniUSB (kao na starijim Nokijama, na mobilnim HDD-ovima, fotoaparatima, kamerama, USB HUB-ovima i raznom drugom hardware-u), a ne microUSB, tako da cete kabl za povezivanje sa racunarom naci na svakom mestu i jeftino.

boris_p77
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Ned, 02. Jan 2011. 20:20

Post od boris_p77 »

Eh jos da ne zaboravim na gornjoj strani telefona (pored 3,5mm konektora za slusalice) nalaze se 3 LED signalizatora skrivena iza poluprovidne plastike kucista. Oni signaliziraju propusten poziv pristiglu poruku (SMS, MMS, email) i praznu bateriju. Veoma su korisni, jer se kratkim pogledom na njih mozemo uveriti da nije bili propustenih poziva ili pristiglih poruka, a da ne palimo glavni ekran.

boris_p77
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Ned, 02. Jan 2011. 20:20

Post od boris_p77 »

Da li je neko uspeo da instalira Android 2.2 na ovaj telefon? Koja je procedura i kako sacuvati licne podatke (kontakte, dokumente, fotografije, video, mp3,....)? Kako se on pokazao na ovom telefonu?

Odgovori