Alcatel OT-990

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Post od Ceftriaxone »

Може .
ex ivan87

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

Telefon uspešno rutovan, ubačen O2 rom, ext particija..... Sve urađeno i radi kako treba. Sad ovo predstavlja jedan veoma fin telefon! Ali imam jedan problem, nikako ne mogu da obrišem određene aplikacije koje su u njemu. Nisam uspeo ni titaniumom, ni pomoću link2sd-a i sad nemam više rešenja! Ako neko zna kako kod ovog telefona obrisati fabričke aplikacije neka piše.... :blinky:
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

Jel si probao da sa root explorerom da odes u /system/app pa da rucno brises? Napravi backup za svaki slucaj.

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

Sad sam to uradio (zaboravan ja) :)
Ali Alkatel je sve to nekako iskomplikovao i napravio sistem u više foldera nego uobičajeno i to zadaje muke developerima koliko sam malo čitao...
Samo što sam ja sad aplikacije brisao iz custpack foldera (mape, jezičke pakete koje ne koristim....) dok se u sistem/app folderu nalaze sve potrebne app za funkcionisanje telefona...
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

Da, bas su budjavo to napravili. Jel ti se oslobodila memorija kad si brisao iz custom pack ili? :)

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

Čini mi se da se oslobodila, nisam toliko obraćao pažnju na memoriju. Sad mi memorija ne igra toliku ulogu zbog ext particije na kartici... Više su me nervirale aplikacije koje mi totalno nepotrebne a uključuju se i rade u pozadini (crpe bateriju). Google maps ne koristim (imam Igo), šazam takođe... A procenti baterije na android telefonu su dragoceni!!!! :wink:
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

papovicd
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Sre, 18. Maj 2011. 19:30
Lokacija: zemun

Post od papovicd »

ljudi,pomoc ,mala ali za mene je kao kuca...moj ot990 mi je moj gmarks ,drug odradio ,sa Link2SD,radi mi stvarno dobro i nemam zamerke ,elem ,zeni sam uzeo jedan isti..ali platio bi da mi neko to uradi ili objasni kako i na njemu to da uradim ali u detaljima posto sam ja operisan za to..gmarks nece vise da mi radi,naljutio se..

pomozite mi molim vas,kako da i na ovom to uradim ili kome od vas da ga odnesem..tel je nov i u kutiji je..znam da smaram ali stvarno mi je zelja i to velika...danilo zemun//hvala puno i ne zaboravite ,nisam bas neki haker za te stvari,da ne zeznem nesto,hvala :smutny:

dsit
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Sub, 19. Jan 2008. 20:28

Post od dsit »

Meni se nesto desilo sto mi nije bas najjasnije. Iz nevezanog je telefon poceo da mi signalizira da nemam dovolnjo memorije kao i da je memorija sms poruka puna (iako sam imao svega par poruka)
Proverim stanje memorije i vidim da imam svega 6.5 mb a dan pre toga bilo 25mb. Nista nisam skidao posto sam bio u roamingu. Jedino za sta sam ga koristio je bila navigacija (igo)
Sve zivo sam pretabao u telefonu i ne znam sta mi je pojelo tih 20tak mb. Poruke sam sve obrisao a on je i dalje ispisivao da je mem.poruka puna...
Jel zna neko sta bi to moglo biti?

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

dsit, da li ti se možda neke aplikacije automatski ažuriraju? Ja sam na mom telefonu primetio da sporo ažurira stanje memorije (jedno je stanje dok ga ne resetujem a zatim neko drugo)... Proveri i račun ako se automatski ažuriralo...
Poruke ti odnesu svega par kilobajta tako da nema svrhe njih da brišeš, možda neku aplikaciju koju ne koristiš! I da li si sad prvi put koristio Igo?
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

dsit
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Sub, 19. Jan 2008. 20:28

Post od dsit »

Da mi informaciju da su dostupna azuriranja ali ne azurira sam.
Da,prvi put sam koristio igo na nekom duzem putu (5-6)h. Pre toga sam par puta kratko po gradu,par minuta svega.
Mislis da to ima neke veze?

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

dsit, ne nego sam mislio da li je ovo sad bilo prvo uključivanje Igo-a, jer on kad se instalira zauzme oko 10mb, a pri prvom startu dodaje još toliko na internu memoriju.... Ne ažurira ti on sve aplikacije sam, proveri jednu po jednu u marketu da li je otkačeno automatsko ažuriranje!
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

dsit
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Sub, 19. Jan 2008. 20:28

Post od dsit »

Nije bilo prvo ukljucenje u svakom slucaju. Pogledao sam sad,nije mi stiklirano automatsko azuriranje. :?

dusan89c
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Čet, 27. Okt 2011. 12:57

Post od dusan89c »

Kako da namestim tj sta da "stikliram" da me zvucno obavesti da mi je stigao mms? Trenutno moram da udjem u poruke kako bih video, nista ne prijavi da mi je stigao....

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

Ako koristis "fabricku" aplikaciju messaging - notification settings - select ringtone pa izaberi neki ton za poruku. Ako koristis neku drugu aplikaciju moras prvo da kazes koja je :)

dsit
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Sub, 19. Jan 2008. 20:28

Post od dsit »

Evo sad iz nevezanog mi je opet izbacio da imam malo prostora a nisam koristio igo niti skidao ista. Jes da sam na klackalici od oko 15-16mb slobodno al nervira me. Ne znam cime puni to kad su mi iskljucena sva azuriranja,cisti cashe i history..
Takodje mi je sumnjivo sto mi je stigao sms od "Facebook-a" kao javlja mi da mi je neki prijatelj postavio neku sliku. To me je dodatno iznerviralo,jer nigde nisam davao broj telefona na netu..Otkud njima moj broj..
Tad mi se i pojavilo da mi je sms memorija puna a svega par poruka sam imao..

dsit
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Sub, 19. Jan 2008. 20:28

Post od dsit »

Da javim samo da sam provalio u cemu je fazon i sta mi "jede" memoriju. U podmeniju upravljenje aplikacijama sam isao redom kroz njih i u aplikaciji e-mail kliknuo na obrisi podatke. Jeste da sam morao ponovo da podesim odlazne i dolazne servere ali sam time sam oslobodio 40mb koji su se tu natalozili.

android4ever
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 22. Apr 2012. 17:55

Post od android4ever »

Pozdrav svima! Ne znam koliko ste u toku, ali nedavno je "provaljen" nacin kako ubaciti Android 2.3 Gingerbread. Posto su Madjari dobili 2.3, dosli su na ideju da naprave da se moze ubaciti njih 2.3 i posle toga ubaciti bilo koji drugi 2.3 (marina rom, theMilestone .. )
Evo kako:
http://forum.androidsrbija.com/viewtopi ... 177&t=3185

Diuf Gliki
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Pon, 07. Maj 2012. 01:38
:: Alcatel OT 990
:: Motorola xfire

Post od Diuf Gliki »

radio sam upgrade softvera na androidu alcatel OT 990 i sve je proslo kako treba dok nisam poceo da se pravim pametan, e tu je doslo do problema, telefon vise ne moze da se upali tj ukljuci ne moze se uci nigde. jednostavno kao da je riknuo od svega se pojavi samo android logo i tu se prica zavrsava. pokusao sam znaci bukvalno sve da mu odradim i citao sam za SDK itd ali opet nista komp vise ne moze da ga prepozna kao qualcom kako ga je vec prepoznavao... guglao sam i guglao znaci sve sto sam probao bilo je bezuspesno, ako je neko imao neki slican problem ili zna o cemu se radi molim ga da napise i da da neki predlog. zivce sam izgubio i samo je pitanje vremena kada cu da olupam mob u zid.. ZNACI KOMP NE PREPOZNAJE TELEFON A NA SD KARTICU NE MOGU DA UBACIM TJ ISKOPIRAM NISTA NI PREKO OBICNOG CITACA...

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

Pa ti mi posalji mobilni, bolje nego da ga razbijes! :D
Jesi probao da mu uradis hard reset?
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

Diuf Gliki
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Pon, 07. Maj 2012. 01:38
:: Alcatel OT 990
:: Motorola xfire

Re: Alcatel OT990 (OT-990)

Post od Diuf Gliki »

Matori probao sam sve sto sam napisao a taj harreset ne znam ni sta je :) ako mozes malo pojasniti bio bi ti veoma zahvalan

Odgovori