Alcatel One Touch Idol X

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
bobkockalone
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Čet, 13. Nov 2014. 19:58

Re: Одг: Alcatel One Touch Idol X

Post od bobkockalone »

Vredi li uzeti ovaj telefon sa dve kartice i nepromenjivom baterijom? Posle ovih postova nisam siguran

MakicaM
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 15. Jan 2015. 11:05
:: Alcatel Idol X

Re: Alcatel One Touch Idol X

Post od MakicaM »

Interesuje me kako mogu da napravim prečicu za uključivanje mobilnog interneta na Home screen/u?

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Alcatel One Touch Idol X

Post od Lobachewsky »

MakicaM, ubaci widget sa tom funkcijom na home screen.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

dekimaks
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2010. 22:19

Re: Alcatel One Touch Idol X

Post od dekimaks »

Telefon je vrh samo ako se zaobidje telenorov rom. Instalirao sam oficijalni rom, poslednji. Telefon je vrh kako radi. Nazalost telenor nema update jos...

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Alcatel One Touch Idol X

Post od Drakenzen »

Mom drugaru se nekoliko puta desavalo da mu zakuca telefon i potamni ekran a on vruc kao ziska. Jednom je dao 10e da mu urade sistem. Posle smo prinasli foru kako da ga resetuje kad do toga dodje, a baterija se ne moze izvaditi a ne reaguje na ni jedno dugme.

Pavle Jovanovic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Ned, 22. Mar 2015. 14:52
:: Samsung S4 I9505
:: Alcatel Idol X 6040D

Re: Alcatel One Touch Idol X

Post od Pavle Jovanovic »

Imao sam 4.4.2 i uzeo sam sa Mobile Upgrade S 4.3.0 da proverim dal ima neki novi rom. Kada sam pritisnuo upgrade mobile upgrade je vratio na 4.2.2 i sad ne mogu da uradim update preko telefona opet na 4.4.2 Sta da uradim da bi opet mogao da imam 4.4.2 tj. da mogu da uradim update preko mobilnog? Pozdrav svima

Tanor
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Sub, 29. Mar 2014. 13:54
:: HTC Desire

Re: Alcatel One Touch Idol X

Post od Tanor »

Koristim telefon nekih god dana, i nisam imao nikakvih problema ... do pre neki dan. Naime, primetio sam da mi se telefon uzasno zagreva, deo ispod kamere bude toliko vruc da se skoro ne moze dodirnuti. Najcudinije mi je sto se to desava i kad ga ne koristim.A takodje, sa zadnje strane, se uz sivice pojavila neka plafa "fleka", tj linija. Ne znam kako bih preciznije imenovao, ali izgelda kao da se nesto razlilo ako tako mogu da se izrazim. I uz sve to mi se sinoc iskljucio, iz cista mira, dok sam kucao poruku na voc apu. Ekran je samo pocrneo, i tako je stajao nekih 20 min. NIje reagovao na dugme za ukljucivanje, da bi se nakon nekih 20 min konacno ukljucio. Medjutim, plava boja sa zadnje strane i dalje stoji a takodje postoji i problem sa pregrevanjem. Moze li mi neko dati neki savet, sta uraditi po ovom pitanju? Sta moze biti uzrok? Hvala

mrspis
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Sre, 15. Dec 2010. 20:33

Custom rom za Alcatel 6040 Idol X

Post od mrspis »

Nabavio sam Alcatel 6040x, odlican je telefon, samo mi se interfejs ne svidja u opste. Posto sam dugo koristio Samsung S3ku, navikao sam na samsungov interfejs, i nikako mi ne ide da se naviknem na ovaj alkatelov.. Da li postoji neki Custom rom koji moze promeniti interfejs da izgleda vise kao samsungov na primer? Pitam jer nikad nisam cackao oko custom romova pa se i ne razumem bas.. Hvala unapred

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Custom rom za Alcatel 6040 Idol X

Post od Coni »

Alo je mtk soc a mislim da jeste, nema ništa od toga.

Odgovori