Alcatel OT Idol 2

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
ynwa
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Uto, 07. Okt 2014. 17:55
:: Alcatel OT Idol 2

Alcatel OT Idol 2

Post od ynwa »

Telefon sam kupio pre par nedelja, utisci su pozitivni za sad nisam primetio nikakav problem.

Ekran- nije los ali ne ocekujte nesto nalik na Super Amoled ili Retina displeje, ali za taj novac je sjajan.

Kamera- ima dosta nedostataka u "indoor" slikanju se nije pokazala narocito dok u "outdoor" po danu pravi solidne slike ali mi ne deluje kao 8MP.

Zvuk- ima jedan zvucnik (sa leve strane) kojki radi odlicno daje cist zvuk I veoma je glasan.

Software- android 4.2.2 za sada radi bez ikakvih problema I dalje se ne zna kad ce izaci KI-KAT upgrade, od "inovacija" ima 2xTap funkciju zakljucavanja/otkljucavana telefona, okljucavanje glasom, otkljucavanje prepoznavanjem lica kao i "gesture" funkciju tako sto dok je telefon u stand by modu (ugasen ekran) napisete C upali vam se kamera i M za muziku. Sve navedene funkcije rade bez problema.

Baterija- za ovu konfiguraciju je po meni slaba tako da ukoliko volite da igrate igrice na telefonu nemojte ocekivati cuda.

Uglavnom, telefon je dosta brz za ovaj novac je BestBuy opcija nece vas nista razocarati na njemu ukoliko niste previse zahtevni. Ukoliko se dvoumite izmedju ovog ili nekog drugog telefona (u rangu) ja bih preporucio Alcatel.Proesor je dosta brz iznenadicete se ali primetio da hoce da se zagreje kada igrate zahtevnije igrice.

Pisite vasa iskustva, probleme, pitanja..

Single SIM Versions: 6037B / 6037Y

Dual SIM Versions: 6037K / 6037I

NFC Version: 6037B / 6037Y / 6037K / 6037I

Ekran - 5.0 inch qHD 540 x 960 pixels, IPS 16M color display, Full lamination

Kamera - 8 Mpxl camera autofocus, Touch focus, face detection, geo-tagging, HDR, panorama, night mode, burst mode, timer, sport mode, 4-shots mode Sub
Prednja - 2 Mpxl

Procesor - Quad Core 1.3 GHz CPU

Baterija - 2000 mAh

Android Jelly Bean 4.2

zokowmali
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 170
Pridružio se: Pon, 04. Feb 2008. 01:17

Re: Alcatel OT Idol 2

Post od zokowmali »

Ja se troumim izmedju njega, L80 i m2...kamera mi je bitnija stavka...ali na papiru je boli Alcatel od navedena dva,osim kamere naravno..imas li ti neko misljenje,ovaj ili m2?

ynwa
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Uto, 07. Okt 2014. 17:55
:: Alcatel OT Idol 2

Re: Alcatel OT Idol 2

Post od ynwa »

I ja sam se dvoumio izmedju ovog I LG l80 ali kad sam video ekran na l80 smejao sam se, premalo piksela za 5 inca razlika je velika 220 ppi (Alcatel) 187 ppi (LG). Tako da lg mi izgleda smesno kad uporedim sa alkatelom. Lg odmah izbaci iz glave previse para za los telefon. A sony ne bih uzeo nikako (po mom misljenu), imao sam I nisam zadovoljan prepun bagova. Jedino sto valja od sonija je Z3.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Alcatel OT Idol 2

Post od znemanja »

Ne znam kod kog operater ste gledali te modele, ali možete da pogledate i Huaweei G630 , ima HD IPS ekrna od 5 inča (oko 300 ppi), 8 MPx kamera, slike su dosta dobre, 2000mAh baterija i jako, ali jako kvalitenu izrada. Mislim da je cena G630 negde u rangu sa Idol 2 i LG L80, a ima bolje karakteristike.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Alcatel OT Idol 2

Post od ~Arkan~ »

Nažalost nema ga u Vipu...

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Odg: Alcatel OT Idol 2

Post od znemanja »

Ako već nema u ponudi Huawei G630 onda mislim da u dilemi L80 & Idol 2 bolje rešenje Idol 2 pre svega zvog veće rezolucije ekrana.Ekran na L80 je loš, ima jako nisku rezoluciju za dijagonalu od 5 inča, pikseli su baš uočljivi.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

zokowmali
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 170
Pridružio se: Pon, 04. Feb 2008. 01:17

Re: Alcatel OT Idol 2

Post od zokowmali »

Posto nosim L70 kao drugi tel,a L80 je prepakovani L70 sa vecim ekranom,ne kazem da je los,mozda cak i stabilniji i ima super trajanje baterije,ali mi nekako ono "vec vidjeno" i zato sam njega otpisao... I bio sam resen da odem po Idol 2 kad mi rekose u Vipa da meni kao jakom korisniku dobijam M2 za istu sumu novca, tj za 1 dinar...i onda naravno uzmem Sony,nisam se pokajao...za sad barem,a bas sam se nameracio na Idol 2 jer sam na kratko nosio Idol 2 mini i odusevio sam se,a ovo je to isto,samo sa boljim ekranom. Ako bude prilike,uzecu Idol 2 u skorije vreme,telefon me je odusevio definitivno.

Ono sto ga izdvaja,po mom misljenju,je:

-solidan quad core(dovoljan za veci broj aplikacija i igara)
-fluidan rad
-dobar ekran
-ona "gesture" opcija,kda na zakljucanom ekranu napises prstom C on otvori kameru,ako napises M on otvori muziku,probao i to radi

a mane:
-baterija,klasika,od ujutru do uvece pa na punjac...
-kamera,i Idol mini 2 ima istu kameru,preko dana i nekako...ali cim predjes u hlad ili po mraku...prilicno lose-do neupotrebljivo...
-pitanje vremena izlaska kit kata za njega...
-podrska zajednice(prokleti mediatek)

itd

Za ove novce covek ne treba da ocekuje bog zna sta,da mi nisu ponudili M2 za dinar,uzeo bi Alcatel,jer ove navedene mane cak i nisu neke mane...osim kamere... :D

ynwa
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Uto, 07. Okt 2014. 17:55
:: Alcatel OT Idol 2

Re: Alcatel OT Idol 2

Post od ynwa »

Svakako da sony izgleda nekako kvalitetnije I ima "firmiran" processor I ekran koji je dosta dobar 4,8 inca kada se oduzme 0,2-0,3 na donje tastere dobijete kvalitetan ekran sa pristojnom gustinom piksela 229 ppi prema 220 ppi (alcatel), razlika je mala ali na sonijevom manjem ekranu izgleda lepse nego na alkatelu (za nijansu).
Molim vas tema je otvorena u vezi gore navedenog modela tako da vas molim da pisete o njemu.

rex
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 685
Pridružio se: Uto, 10. Dec 2013. 01:21
:: lg g2
:: nokia

Re: Alcatel OT Idol 2

Post od rex »

uzeo sam alcatel idol 2 oznaka 6037y e sada me zanima da li postoji zvanicni apdejt 4.4.2 da ne skidam neke custom romove hvala

miticr
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 12. Mar 2015. 21:23
:: alcatel idol2 6037y

Re: Alcatel OT Idol 2

Post od miticr »

imam alcatel idol2 6037y , od skora je poceo da se gasi,blokira i restartuje. neko mi kaze softver je u pitanju a neko maticna ploca.pomoc , hvala..

Gago2
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Sre, 16. Jan 2013. 15:07
:: Nokia N73

Re: Alcatel OT Idol 2

Post od Gago2 »

Devojci je ispao Alcatel OT Idol 2 na beton i napuklo je staklo spolja... Slika je normalna, sve je ok, ali ne moze da ga otkljuca i ima par pukotina... Normalno odmah sam jooj rekao da menja touch screen...

Zovem jutros servise, kad mi oni rekose da se to kod Alcatela menja sve u kompletu i cene variraju od 90-100 evra :shock:

Nemam razloga da sumnjam, ali samo da proverim ovu informaciju, jer je ovo zaista prevelika cena.... :blinky:

pericaa
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 20. Maj 2015. 09:15
:: Alcatel OT Idol 2

Re: Alcatel OT Idol 2

Post od pericaa »

Imao sam Alcatel OT Idol, telefon je brz, kamere brza i veoma dobra, sve je super ali posle godinu dana je prestao da se puni i odneo sam ga u servis. Posle petnaestak dana su mi javili da telefon ne mogu da poprave i da ce da mi daju novi. Uzeo sam Alcatel OT Idol 2. Telefon je brz, kamera je malo sporija i losija, baterija za takav telefon i nije bas dovoljna, zvucnik radi samo levi, u vipu mi je receno da su zvucnici skinuti i da je stavljen jedan jaci. Telefon mi je posle 6 meseci ispao u hodniku na plocice i pukao, mislio sam da je samo maska ali nije hteo da se otkljuca, crkoo... Posle skole sam otisao u servis da vidim koliko kosta popravka, 75e sa sve maskom (narucuju iz Alcatela originalni ekran)

S obzirom da mi je Idol 1 ispadao na stepenice sa 3-3.5m visine Idol 2 je slabiji dosta prvi put da mi je ispao i pukao...

Kamera kod Idol 1 i Idol 2 je nebo i zemlja (kod Idol 1 mnogo brza, cistija slika, nocu fantasticne fotografije)

Sada imam sestrin LG L70 koji je mnogo spor, telefon je poceo ubrzo da baguje, kamera nije bas najsjajnia, ekran je malo osetljiviji tako da ga i ne bih preporucio

Sada se dvoumim da li da popravljam Idol 2 ili ne posto za nekih 7 meseci uzimam drugi telefon

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Re: Alcatel OT Idol 2

Post od kopitaneskita »

bolja kamera/fotografije na idol 1 nego na idol 2?







Vaša poruka sadrži 50 karaktera. Minimalni broj karaktera koji morate uneti je 60.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Alcatel OT Idol 2

Post od Evindzer »

Braćo, da li neko zna može li "Real Racing 3" da se uspešno instalira i igra na ovom telefonu?
Jedna poznanica mi je javila da ju je instalirala, ali neće da se pokrene..

zoranjoza
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 29. Avg 2015. 10:13
:: Huawei G700
:: Alcatel Idol 2 6037y

Alcatel Idol 2 OT-6037Y blic na slikama? Problem?

Post od zoranjoza »

Pozdrav,
Uzeo sam polovan idol 2 i posto mi je stigao kuci a nisam bio kuci par dana nisam mogao da ga testiram, sad kad mogu primetio sam sledeci problem.
Preko dana slika skoro pa ok slike, nisu nesto.
Ali uvece ali i preko dana kada se koristi blic pravi jako lose fotografije zbog blica.
Jednostavno svetlost blica prolazi kroz kuciste-masku i dolazi do sociva od kamere.
Pogledajte slike dole pa cete razumeti problem.
Jel moguce to resiti nekako?
Zna li neko kako se otvara ovaj Idol 2?

http://forum.benchmark.rs/attachment.ph ... 1440840464

mmilos
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 03. Nov 2016. 18:23
:: idol

Alcatel OT Idol

Post od mmilos »

Hteo sam da pitam za vase misljenje i iskustva za Idol 2 ili Idol 3.
Ja sam imao Idol 1 6030 i samo jednog dana mi je otisla maticna ploca(tako mi je rekao majstor u servisu) plus mi je dodao da im je to najveca mana i da mu posle nema popravke(ili on to ne zna da uradi) Pa sam panirao da uzmem Idol 2 ili 3 ali opet ne znam kakav cu imati slucaj sa maticnim plocama. Pitam vas da li ima jos neko slicno iskustvo kao ja sa mojim bivsim telefonom i kakva iskustva imate za idol 2 ili 3 kakve sve mane imaju?
Unapred zahvalan

Odgovori