Anycool Video fajlovi

Trig
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 04. Dec 2009. 19:39

Anycool Video fajlovi

Post od Trig »

Pozdrav svima, pre par dan sam kupo Anycool T828 i za sada sam prilicno zadovoljan, stvari su prilicno kako sam ocekivao, osim jedne: kada pustim neki video fajl na telefonu, uzasno secka !!! I to do granice jedan frame u 2-3 sekunde, nekad i losije... eksperimentisao sam dosta vremena sa raznim codecima/bitratovima/framerateovima itd.. i dosao do samo jednog zakljucka, ako konvertujm video bilo kojim codecom u 30fps, na telefonu uzasno secka, ako konvertjem u 15fps, malo manje secka, ako konvertjem u 10fps ili 8fps, tek onda dolazi do neke funkcionlnosti, mada i tada se 'zakucava' i pravi pauze od po 1sekunde medju nekim frame-ovima, na manji framerate ne bih ni pokusavao, posto bi bilo prilicno besmisleno.. taj video ne bi ni na sta licio..
Koje codece/podesavana vi predlazet za Anycool telefone, i kakava su isustva sa gledanjem video materijala na ovim telefonima? Jel to moj konkretn primerak nesto zeznut, ili je ovako sa svima?

vlada207
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Uto, 25. Nov 2008. 02:14

Post od vlada207 »

Ja imam t818 i mene isto zeza sa seckanjem, ili ako radi normalno onda kasni zvuk...ali ja se nisam ni trudio da sredim to, samo hocu da ti kazem da nisi jedini :)

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

Video se reprodukuje u velicini 176x144 i najvise do 12,5 frejmova u sekundi sto je vrlo slabo obzirom na rezoluciju ekrana. Nije mi jasno sto je tako uradjeno? :dry:
LG G2 Black,16GB

jocam
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Pon, 08. Feb 2010. 08:13

Post od jocam »

Verovatno zbog toga sto su neki od ovih modela odvratno spori. Napravio sam jednu animiranu pozadinu (gif od svega 5 frejma 240x320 piksela) i stavio kao wallpaper na mom T808. I to radi ali toliko sporo da ne mogu da otkljucam ekran na slide. A probao sam taj gif kod drugara na kineskoj kopiji expirie i radi. Doduse on nema slide unlock ali "odokativno" cenim da je njegov model (sa skoro identicnim softverom) nesto brzi.

jocam
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Pon, 08. Feb 2010. 08:13

Post od jocam »

Meni je poslo za rukom da na mom V869 pustim 176x220 dobijenom u quick media converter-u. U fullscreen-u ne secka. Probao sam Sophie Ellis - Bextor - Murder On The Dancefloor zbog brzih promena kadrova i vidi se kako peva (pa ne gubi sinhronizaciju).

MadScientist
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 120
Pridružio se: Pet, 28. Maj 2010. 14:17
:: Alcatel OT 995
:: Nextbook Premium7 SE
Kontakt:

Post od MadScientist »

I na T728 i V869 nisam imao tih problema. Obicno sam konvertovao video fajlove sa ,,Xilisoft 3GP Video Converter,, programom na 176x144 (qcif) i 15fps mada je moglo i bolje bez seckanja i kasnjenja zvuka (al' ovako manje zauzima, a i ne primeti se toliko razlika na 2,6" ekranu). To mi se desavalo tek iznad 20 fps da zvuk kasni i slika secka.
Na V869 imam 3 sezone ,,Drawn Together,, u 176x144px 15fps i sta god radio sa videom slika ne secka i ne kasni zvuk

Odgovori