Asus EEE Pad Transformer HSPA+

Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Asus EEE Pad Transformer HSPA+

Post od VeNoM »

i tako ja danas postade vlasnik ovog čega od strane vipa.za počeak me je oduševio kako radi sa onim hanimani binom itd...ali je ubrzo sam DL ICS koji radi veoma glatko na njemu.uskoro stiže jedan lepi test sa slikama samo da vidim malo koje su vrline mane i tome slično.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

evo ide prvi deo.dakle kupljen je u vip nov ne-otpakovan i ono što se kaže miriše bre.
na prvi pogled ništa specijalno dok se ne uzme u ruku i oseti šta je to u stvari.iznenadjenje za mene po pitanju kvaliteta je zbog toga što sam pre toga imao prilike da drndam one prestige i huvaj tablete i jedan samsung.ipad2 nisam imao prilike da probam tako da je svinja za mene car životinja.kralj je mrtav.
dalje.
uzimam kutiju koja je malo teža i moram reći da me je oduševila po izradi.znači tu nisu štedeli.
Slika
Slika
pakovanje je lepo sve na svome mestu i sadrži pad, dok, uputstva, usb kabli i punjač koji me je malo iznenadio sa principom nameštanja ali sve sam video pa mi ovo nije čudno.
Slika
idemo na dok ili ti asus dock kako ga oni nazivaju.veoma lepa tastatura sa d-padom koji u principu i ne treba.na njemu su 2xusb jedan sd slot što je za pohvalu i deo za AC
Slika
Slika
Slika
navodno kažu da sa dokom trans može da traje i do 16 cimanja.to ima da isprobamo mada neštro i ne verujem u to.
slike su malo lošije jer osvetljenje nije dobro tj ceo dan je tmuran samo tako.stari dobri n95 i dalje radi kako treba.
nastavak teksta za neki dan.
i jedino pitanje ako neko zna jer nisam imao prilike da nadjem na netu.da li je normalno da se baterija na padu puni dok je priključen na dok a na ispravljač nije.znači kada stavim na dok on mi izbaci da se baterija kao puni i slično.gledao sam neke slike nigde nema toga...
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

i idemo dalje.posle 2 dana korišćenja da se iznesu neki utisci.
volim asus kao marku i imam skoro sve od njih ali mislim da ovo čudo nije ispunilo moja očekivanja.imam 2 android telefona koja do sada nikada nisu blokirala a bila su mučena a ovo čudo je za 2 dana uspelo da blokira 4x. zaledi se slika piše auss velikim slovima i to je to.mislio sam da je do docka ali blokirao je i bez njega.
dalje kada je na stendbaju po nekada izgubi mrežu pa je nadje ali neće da pokrene gprs nego tako stoji i stoji i ništa se ne dešava dok se ne restartuje.
za sada ovo su neke negativne stvari koje mogu dosta uticati na izbor uredjaja.
o lepim stvarima ću pisati kada saberem sve utiske.
inače mislim da je za sve kriv ICS jer ga nisu lepo podesili za ovaj model.možda će sledeći apdejt da reši ove gore probleme.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Re: Asus EEE Pad Transformer HSPA+

Post od VeNoM »

e ovako doslo je vreme da se da neka finalna ocena.ovaj post pisem sa datog modela.posle nekoliko nedelja testiranja mogu napisati da mi je krivo sto ne mogu vratiti ovaj shit a da mi se vrate pare.ok sve je to lepo da je on dobar i da lepo radi itd ali dzaba sve kada voli da blokira po vise puta na dan i to sve kada ode u onaj duboki san.trazio sam i traazio neko resenje ali ga nema.kao ceka se od asusa da napravii neki patch za ovaj ics.na xda sam procitao da gomila ljudi imaju isti problem kao i ja koji nemaju cfw.necu nista da menjam i ostajem pri ovome.neki su predlagali ovo neki ono ali nista nije urodilo plodom.dakle jedna stvar koja radi je wakelock alikacija koja mu ne daje d ide u duboki san i ona malo vise trosi bateriju sto mu dodje nekih 4% na sat vremena.ok mozda i 3% naravno podrazumeva se da se tablet ne pipa.
e sada malo sam experimentisao i video da on brljavi dok je na netu pa resenje za ovaj problem moze da se izvede na dva nacina:1. airplane mode koji radi posao bez problema 2:data off.
dakle kada se ovo odradi onda nema restartovanja ali koja je poenta 3g uredjaja kome moras nonstop iskljucivati i ukljucivati protok.znaci shit.
ali sta da se radi ostao sam sa njime i moj je i videcu sta ce jos da se desi.nadam se tom novom updateu koji ce da resi problem gomili ljudi.
toliko za sada od mene.ako neko ima neko pitanje neka slobodno pita.
moj savet za sada ne kupovati ovo.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Re: Asus EEE Pad Transformer HSPA+

Post od hibiskus »

ala su napravili cudo sa tim transformersima, prvi transformer kuje, a ovaj drugi optimus prime ima fabricki felerican GPS, pa uz jnega kao salju fraj eksterni GPS. Treba da izadje revizija optimus prime-a, kome ce izrada biti skroz od plastike (samim tim bice jeftiniji) i bice bez bagova (ako ne lazu :) ).
Inace posto si dugogodisnji drug clan, na dan izbora moram da ti postavim jedno pitanje: po tvom misljenju i na osnovu tvojih iskustava tablet vs laptop sta je bolje i zasto?

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Re: Asus EEE Pad Transformer HSPA+

Post od VeNoM »

detaljnom analizom ovog pitanja došao sam do odgovora koji nema smisla.
dakle ja sam osoba kojoj treba tastatura tako da većina tableta ne dolaze u obzir.
pre ovog transa imao sam asusov notebok 1005 koji me je super služio ali drugar je hteo od mene da ga kupi po svaku cenu i tako je on i otisao.laptop nema ulaz za sim karticu ali može preko bt ili onog usba da se poveže na net.
sa druge strane tablet nema win sto nekim korisnicima mnogo treba zbog programa.
ja sam 2008 ili 2007 uzeo asus f7 koji i dan danas koristim (ekran 16:10) i za koga imam samo reči hvale osim težine koja na duže nošenje zna da bude baš zamorna.
na tabletu TS dosta znači i kada bi to bilo na winu(ima asus u ponudi tablet sa winom i 12inč ekranom) bio bi pun pogodak.evo zašto.androidu generalno treba dosta rama.na transu ja uključim im pro, skype, opera, tuneinradio, dolphin hd(brovser za neke stranice koje opera zeza) i tu već dodje do opadanja memorije i gašenja nekih stvari.za arc neću ni da pišem a ima svega duplo manje rama.prema tome win je tu zakon.
e sada hibiskuse pitanje je za šta tebi treba.ako nisi zahtevni korisnik i ono malo net malo chat onda uzmi tablet naravno ali ako hoćeš više stvari u isto vreme onda zaobidji tablet (barem za sada) da se ne bi nervirao.
mislim da bi trans bio idealan sa 2gb memorije i tada bi on definitvno bio najbolji izbor.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Re: Asus EEE Pad Transformer HSPA+

Post od gargamel4 »

@obojica ( :D ) Imao sam prilike da se igram sa DreamWeaver-ovim prethodnikom ovog modela, koji sjajno radi, nije mi se ukočio ni jednom, vrlo glatko sve radi i šta god mu upalio podjednako lako je izvršavao. Ali na njemu je Honeycomb, nije ICS. E sad moj laptop je 25% većih dimenzija, 2-2,5 puta teži, skoro potpuno istog dizajna, sa kraćim trajanjem baterije, i testirao sam ih na Excel koji treba za jedan ispit. Tablet radi. Radi ok. Ali ne dovoljno dobro za ozbiljniju upotrebu i primenu. Ne dovoljno dobro da bih mogao da se šetam kroz nekoliko fajlova i kombinujem ih onako kako bi trebalo, a u tačnost rezultata ne smem da se pouzdam, zbog otežnog unosa. Nije tablet kao takav problem nego koncepcija programa za njih, tako da tablet ostaje lepa kućna igračka kad vas mrzi da palite komp, home entertainment segment, i konzumentski uređaj ali za kreativnu i poslovnu primenu Windows je neprevaziđen, zbog širine koju pruža.

:)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Re: Asus EEE Pad Transformer HSPA+

Post od hibiskus »

@poison i azraelov's master
evo vam obojici jedno veliko UH! na pocetku :), vidim da ste heavy duty laptop korisnici dok ja, sa druge strane, nikad nisam mogao da smislim laptopove. Pretesko, presporo, prekratko trajanje baterije, prevruce, "prelosi" ekrani, preneugodni ako ne sedis za stolom itd itd itd(ovo sve se racuna za low to mid klasu laptopva). Dal' sto sam teski gamer il sta vec, ali kod mene desktop nema alternativu kad se posmatra neka ozbiljnija uoptreba.
E sad, tablet bi negde smestio izmedju 2 desktopa onog kuci i onog na poslu, kao neku jackalltrades (univerzalnu) masinu koja moze sve i sa lakocom to ostvaruje. I za surf, i za chat, i da pogledam film komotno, i da poslusam muziku, i da odradim prezentaciju itd. i onda kad se vratim kuci prebacim nove podatke na desktop i vozim.
U principu smo svi dosli do zajednickog zakljucka - da kao dodatak, ne - kao primarna masina :P

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Re: Asus EEE Pad Transformer HSPA+

Post od gargamel4 »

Teško - da
Sporo - ne - sad ako uzimša novo i najslabija mašina može svašta da izvede, ali mislim da pričamo o potrebama
trajanje baterije....... pa sad, meni 6-oćelijska na i7, na 30% proc. (ne znam na šta bih potrošio više - SandyBridge) traje dobrih 3 sata, kontam da bi neki Atom trajao i po 6-8 sati, a tu je i sleep mod iz koga se 7ica budi za 2 sekunde.
Vruć - nije nikad bio
Ekran - 'nako, ja ga kačim na HP22" pa glumi desktop.
Preferiram da ga koristim za stolom da ne bih često morao da izduvavam kompresorom ćebe iz njega. Može da se koristi i u drugim okolnostima ali tableti su daleko komforniji i lakši.

Sve nabrojano možeš, jedino za prezentacije ne znam baš kako ćeš...... na kompu imaš ALT+TAB, na Androidu nemaš.....
I poslednja stavka - gaming. Moraš priznati da igre čak i kad zahtevaju Tegra3 da je to i dalje dosta niži nivo od bilo kog PC naslova. Drugačije su i neposrednije kontrole ali i rendering i detaljnost je manja. U laptop veraijanti postoje sasvim solidne kartice i polu gameing mašine, ali desktop ostaje neprikosnoven za ovu namenu.

:)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

vanjuska
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 404
Pridružio se: Pon, 31. Avg 2009. 00:45
Lokacija: Novi Sad

Re: Asus EEE Pad Transformer HSPA+

Post od vanjuska »

Ja sam nesto razmisljao o tim tabletima, citao ove vase postove i dosao do zakljucka. Ima da uzmem tablet al tek tamo na jesen kad izadje lepo Win 8 za njih. Uzmes neki transformer koji moze d aima tastaturu, ima TS mozes ga koristiti lepo kao obican tablet, a sto je najvaznije ima windows. Nekako mislim da uzmem tablet sa androidom je nekako bzvz, mozda zato sto imam android telefon i onda mi je to kao mobilni sa vecim ekranom, dakle besmisleno. Cekam jesen i neki fin toshiba ili asus win8 tablet :)
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away! HTC DESIRE!

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Re: Asus EEE Pad Transformer HSPA+

Post od gargamel4 »

Osim što su tableti za konzumiranje a ne za kreiranje sadržaja, problem je i što su oni generalno klijenti PCa. Donekle su Androidi nezavisniji od PCa, posebno u varijanti kad imaju dvosmerni USB, od recimo iPada koji je kompletno zavisan od iTunesa.

vanjuska, i ja čekam da vidim šta še to tablet verzija 8ice da ponudi. Mogli bi da naprave bum.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Asus EEE Pad Transformer HSPA+

Post od Behemoth »

Po onome sto sam video osmica je totalno drugacija,ekstra brzo radi.
Ja dolazim u iskusenje da uzmem neki tablet ali cu isto sacekati win 8,ako ne bude nista narocito ako nista drugo pasce cena ostalima
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Re: Asus EEE Pad Transformer HSPA+

Post od VeNoM »

i posle nekog vremena evo ponovo da napišem po koji utisak.stigao je novi update i mnogo sam se obradovao.ics dobio zakrpu i sv eje išlo lepo dok juče nisam staio dock.i naravno opeet ista priča restartuje sada ali sa dockom dok solo ne restartuje.još sam ga častio sa mem karticom pošto nije ni jednom pukao sa novim updateom.prvi ics brljavio sada ovaj radi sve dok se ne stavi na dock.a možda je i do mem kartice jer je do sada radio berz nje...
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Asus EEE Pad Transformer HSPA+

Post od araphel »

Ne mogu da izdržim a da ne bacim koju reč ovde :D

Najpre, frapiran sam koliko problema se pominje oko Transformera, baš sam imao dobro iskustvo sa onim jednim koji sam imao prilike da čačkam. Čak sam jedno vreme bio opasno u fazonu da trampim iPad 2 za njega.

Drugo, neću se složiti sa konstatacijom da je Tablet čisto konzumentski uređaj. Ja ga jako mnogo koristim za unos teksta, za nabacivanje i sređivanje ideja za neke tekstove (idea pad, odlična app za ovu namenu), i veoma mnogo u crtanju i slikanju za pravljenje osnovnih skica, kojima posle mogu da manipulišem po volji. Takođe, koristim ga i za hvatanje beleški na sastancima i slično (olovka + penultimate app), mnogo praktičnije nego da vučem rokovnik sa sobom. Ok, nisam probao da pravim prezentacije....još :wink:

Jedina zamerka na tablete koju sam oduvek imao, to je nedostatak tastature. Bio sam ubeđen da je Transformer genijalno rešenje upravo iz tog razloga.

Ono sa čime se slažem, to je da je iPad beznadežno zavisan od računara. Android je tu u daleko boljoj situaciji, i može da gura direktan download, upload, izmenu i obradu osnovnih vrsta fajlova bez pomoći računara.

Aj pozzz :D

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Re: Asus EEE Pad Transformer HSPA+

Post od VeNoM »

Da se razumemo Asusa volim ali greške ne volim. Ovde pišem da ljudi vide sta ih čeka ako uzmu ovo čudo.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Asus EEE Pad Transformer HSPA+

Post od araphel »

Iz mog iskustva to se sa Androidom redovno dešava. Mislim da je to posledica široke lepeze uređaja kojima mora da se prilagođava i žurbe da se sve izbaci što pre. Dok su recimo na Apple uređajima bugovi minimalni (nisam fan brenda, samo realno konstatujem) i apdejti se uglavnom vezuju za dodatne funkcionalnosti, kod Androida tek negde u trećem apdejtu za određen uređaj stvarno krenu stvari da rade onako kako je trebalo out of the box. Tužna, ali iz mog iskustva istinita konstatacija.

Hajde baš javi da li si uspeo sad to sa dockom da ispeglas, i kako. Kao sto rekoh, veoma me zanima uređaj, mada kontam da ću na kraju da spojim dve svoje pasije, i uzmeme galaxy note da zameni i tablet i telefon.

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Re: Asus EEE Pad Transformer HSPA+

Post od VeNoM »

Dock pravi probleme ali sam tablet sada radi super i ne blokira. Mada mislim da baterija traje nesto malo kraće. Verovatno su iskljucili deep sleep ili nesto tome slicno. E sada mozda sam trebao update da radim sa dockom mozda i on ima neki sw. Ali generalno gledano ideja transa je odlična. Sa blackmarketom moze stvarno da zameni delimično laptop. Kako sam ovo lepo napisao da ne uvredim nikog...
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Re: Asus EEE Pad Transformer HSPA+

Post od VeNoM »

da se pohvalim više neće da se upali trans.samo se ugasio usled nedostatka baterije i neće ni da se puni ni da se pali i lepota jedna...
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Odgovori