Dell Streak

Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Post od Ceftriaxone »

na telefonu izgledaju mnogo lepse. Ja sam amater,tako da ja samo skljocam,ne vrsim nikakva podesavanja :D kako da im smanjim ostrinu? :)
ex ivan87

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

И ја сам... :)
Не знам како изгледа интерфејс камере али потражи опцију sharpness
Слобода или смрт

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Ceftriaxone, reci mi koliko ti(bratu) drži baterija?

Jel nema nekih problema sa programima/igricama zbog veličine ekrana?

Dvoumim se izmedju dizajera i streak-a?
Dizajer mi je malo jeftiniji (običan ne HD) od ovog čuda i posle će sigurno biti lakše da ga prodam.

Jel znaš ili jel neko zna kakva je podrška za ROM-ove? Da li će moći 2.3 android da se instalira?
and justice for all...

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Post od Ceftriaxone »

Kaze da mu drzi dva dana :D a non stop ga cacka. Baterija je sigurno izdrzljivija nego na mom desire.
Sto se tice programa i igrica, ja nisam primetio nista osim jedne igrice (traffic jam- malo drugacije izgleda,ali opet moze da se igra). Sve ostalo radi bez problema.
Iako je puno veci od desire-a, nije tesko navici se na njega. Ceo desire je manji nego ekran koji ima streak.

Na xda ima par kuvanih ROM-ova, tako da ne znam sta da ti kazem. Inace telefon ima ogromnu memoriju,tako da tu bar ne moras da brines za razliku od desire-a :D

Mislim da je 2.3 u planu,ali ne mogu da potvrdim
ex ivan87

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Ceftriaxone, baš sam se nameračio da kupim taj fon, nego je skup kod nas, oko 450e. Za te pare mogu da kupim dizajera (običnog) i da mi ostane oko 150e :wacko:
Kad bih ga našao za 350e odmah bi ga pazario :lol: ! Ne žurim, čekaću pa možda i naleti.

Jel dobra izrada telefona? Ne deluje jefino plastika, ne krcka? Npr. običan dizajer mi malo jeftinije deluje u odnosu na HD2
and justice for all...

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Post od Ceftriaxone »

Pa tel je plastican, zadnja maska je od nekog metala- verovatno aluminijum, nem pojma. Ali i pored toga deluje cvrsto -nesalomivo :)

Cena mu polako pada.
Ps jel imas nekog ko uskoro ide za usa?
ex ivan87

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Nemam nikog, u us-i ali imam drugara u kanadi :)

Kod nas je oko 520e i koliko vidim na MS ima samo jedan polovan i prvo je tražio 450e a sad traži 410e ako spusti na 350e moj je :lol: :lol:
and justice for all...

mimadok
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 29. Jan 2011. 14:32

Post od mimadok »

Pozdrav drugari,pazario sam ovaj telefon,glanc nov u Svajcarskoj za 330e,sim-free.Telefon ima fabricki 2.2 android a treba da stigne u Srbiju za 10-ak dana.Negde sam procitao da je kvalitet displeja losiji nego na desire ili hd2 pa bih voleo da mi to neko potvrdi.Zanima me i kakav je prijem signala na rizicnim mestima-dali nekom moze da ga uporedi sa nekim obicnim telefonom i napise koliko ima crtica signala na istom mestu.Sve ostalo je ok,barem tako kazu.Dali je neko probao najnoviji kuvani rom od Dj-Stiva(1.6.1) i kakvi su utisci-dali je bolji od fabrickog 2.2 androida.

guava
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 65
Pridružio se: Uto, 18. Jan 2005. 01:56

Post od guava »

jel stigao fon ? 8) ako si probao taj novi pisi kako sljaka....

bobex
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 55
Pridružio se: Uto, 05. Apr 2011. 20:51

Post od bobex »

Pozdrav ljudi,uzeo sam skoro ovaj telefon i jako sam zadovoljan prvenstveno zvog velicine ekrana,internet je dosta brz cak je i nekad brzi nego na mom racunaru :D.Baterija mi traje 3 dana,dok mi je na iphone-u trajala 1-2 dana.Kamera je odlicna dok se u mraku i nocu nije nesto pokazala,slab blic.SAMO ME ZANIMA GDE BIH MOGAO OVAKVU FUTROLU PAZARITI :D http://www.geardiary.com/wp-content/upl ... -Photo.jpg
I OVU TASTATURU
http://cdn.slashgear.com/wp-content/upl ... yboard.jpg
unapred hvala :D

djony_P
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Čet, 17. Dec 2009. 13:56

Post od djony_P »

razmisljam da uzmem ovaj fontele i pitam se je l jos uvek postoji ona fora kod mts-a da se uzme telefon iz neke radnje preko njih? ako to ne moze, na koju foru se uzima iz dellovog shopa, koliko traje isporuka i koliko na kraju ispadne cena telefona.
sto se tice ove tastature, vrhunska je fora :D ima ta tastatura da se uzme kod nas i kosta preko 100jura, ali je pitanje kako se streak pricvrscuje za nju, posto ona nije napravljena posebno za njega, vec je univerzalna...

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Post od pero0000 »

Pozdrav svim vlasnicima Streak-a, a naravo i ostalima. Pre neki dan sam kupio ovaj telefon, i da skratim priču, telefon(ili mini tablet, sa funkcijom telefoniranja) je odličan, i zasad radi brzo i stabilno. E sad, da li neko zna da li će izaći zvanični apdejt 2.3 Gingerbread za njega? Da ga ne moram rutovati, jer je pod garancijom(dve godine), ako neće? Onda ću ga možda i rutovati, mada i ovako perfektno radi. Kupio sam i silikonsku oblogu za njega(jedva sam je našao, jer je kod nas nema), i odlična je, sivkaste je boje(lepša bi možda bila bezbojna, ali nema veze, bitno je da ga štiti).

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

pero0000, jos niko tacno ne zna kad ce izaci zvanicni Ginger update za Streak-ana, treba pratiti sajtove specijalizovane za mobilnu telefoniju, jer ce oni prvi i objaviti vest.
U svakom slucaju nece biti skoro...

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Post od pero0000 »

Hvala Green, znači ostala mi je opcija da ga rutujem. Ima li negde detaljno upustvo u pisanoj formi(našao sam nešto šturo na YouTube-u, koje mi baš i ne uliva neku sigurnost postupka) i da li preporučujete da to uradim, odnosno šta bih dobio sa 2.3 gingerbeard-om, naravno ako nađem(gde) neki odgovarajući 2.3 custom rom?

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Post od Ceftriaxone »

Vidi na xda-developers forumu. Tamo imas sva uputstva. Postoji jedan rom koji valja. Dj Steve ili tako nesto...
ex ivan87

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Post od pero0000 »

Znam za taj forum Ceftriaxone, nekoliko godina sam već njihov član, još od kako sam imao HD2, ali Android telefone još nisam ni rutovao, a ni stavljao custom rom-ove. Problem je i što ne znam koji tačno custom rom valja?

Da li je neko od vlasnika Streak-a sa ovog foruma već stavljao custom rom na Dell-a?

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

pero0000, pa krenes redom i koji ti se najvise svidi njega ostavis, a i pritom gledas gde pise stable i to ti je to otprilike procitas prva tri posta za rom i procitas poslednje tri strane za rom i onda ces skapirati da li ima gresaka ili ne :)

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Post od Ceftriaxone »

Moj brat ima streak,ja sam mu rutovao tel i stavio tog djSteve ili kako se vec zove! Malo sam se mucio u pocetku jer je bio zakljucan na americku neku mrezu,ali sad super radi!

Da li ima neko ko je kupio ovde streak? Ako takav postoji,da li bi mi rekao koji je servis zaduzen za dell telefone?? Ima burazer neki sitan problem, home button ne radi. Izgleda da se zaprljao senzor (ili kako se to vec zove)...vidjao sam takve teme i na drugim forumima,i skapirap da nije tesko to srediti,ali bolje da mi to odradi neko strucan. Hvala
ex ivan87

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

Ceftriaxone, imao je u com trade da se uzme on pogledaj sa njima ko je bio uvoznik pa mozda oni imaju svoj neki proveren servis za njih .

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Post od pero0000 »

Ceftriaxone, možeš li mi dati link sa xda foruma gde piše tačno upustvo kako se rotuje Streak, da ne lutam previše? Odnosno upustvo koje si ti koristio?

Da li sada možeš reći da Streak brže radi nego pre rutovanja, odnosno u čemu je razlika u radu telefona ili u mogućnostima istog. Imam oficijelni Froyo 2.2 na njemu, da li se primetno oseti razlika u radu?

Odgovori