Huawei P9 / P9 Plus

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Huawei P9 / P9 Plus

Post od novak »

Ne znam zbog cega uopste stavljaju fp nazad. Nekako mi je najprirodnije da je na prednjoj strani.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Huawei P9 / P9 Plus

Post od Green »

Zbog toga što tada telefon držiš mnogo sigurnije da bi ga otključao, pogotovo ove nove od metala, jer su baš klizavi. Sa praktične strane to je već druga priča.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei P9 / P9 Plus

Post od Azimuth »

Meni bas i nema smisla da bude pozadi jer kad ti je telefon na stolu ti si prinudjen da ga okrenes/podignes kako bi stavio prst na senzor. Druga solucija je da u toj situaciji kucas passcode, sto bas i nije prakticno ukoliko zelis da sklonis sadrzaj od nezeljenih pogleda.
Ono sto mi je takodje neprakticno kod takvog pozicioniranja senzora je sto prakticno samo kaziprstom mozes da ga otkljucas, ako pokusas bilo kojim drugim prstim telefon ce biti prilicno nestabilan u saci. Pokusajte i sa manjim dijagonalama, prakticno je nemoguce sigurno drzati telefon i srednjim prstom dodirnuti sredinu gornje polovine telefona, druge prste necu ni da uzimam u razmatranje, a onda sve to zamislite na ovolikoj dijagonali.
Ne znam, jeste lep telefon, radi vise nego korektno, ali prosto mi je nekakav "nit' smrdi nit' mirise" osecaj kad ga drzim u ruci. Nema sumnje da ce raditi lepo, ali onaj subjektivni osecaj je meni prilicno bitan pri izboru.

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Huawei P9 / P9 Plus

Post od iamivan »

Azimuth napisao:Mozda zato sto bi ga prekrio ili barem zato sto bi bio u rupi i skoro pa nedostupan? Sam senzor je vec u rupi, ima jedno milimetar-dva, taman da se oseti pod prstom, ali to moze biti i problem kad se stavi neka zastita ili kaljeno staklo eventualno, tako da ce ta rupa biti samo dublja.
Prekrio ga ne bi jer sumnjam da iko pravi silikone ili hard case-eve da prekrivaju FP. Evo baci pogled kako to izgleda:

http://i.pics.rs/cCRO7
http://i.pics.rs/8249m
http://i.pics.rs/gDEVs

Ta "rupa" je toliko sitna da je jedva i osetiš, kao da nije tu. I tvrdim da nije ništa teže korišćenje FP-a dok je telefon u silikonu. Naravno, ne u onim debelim silikonima koji štite telefon od pada meteora, nego u ovakvim tanjim kao što je kod mene. :)
Azimuth napisao: Ono sto mi je takodje neprakticno kod takvog pozicioniranja senzora je sto prakticno samo kaziprstom mozes da ga otkljucas, ako pokusas bilo kojim drugim prstim telefon ce biti prilicno nestabilan u saci. Pokusajte i sa manjim dijagonalama, prakticno je nemoguce sigurno drzati telefon i srednjim prstom dodirnuti sredinu gornje polovine telefona, druge prste necu ni da uzimam u razmatranje, a onda sve to zamislite na ovolikoj dijagonali.
A reci mi, kojim sve prstima možeš da ga otključaš kad je FP senzor napred i telefon ti je u ruci? Palcem i...?
I ni jednim drugim, ne računajući korišćenje druge ruke jer to može i na telefonima kad je FP senzor nazad.

Tako da, ista priča, samo je stvar navike. S tim da kad je FP nazad, telefon možeš otključati i srednjim prstom, a da ne bude nestabilan u ruci, samo što mislim da je to glupiranje. Ni jednom do sad nisam bio u situaciji da moram da koristim drugi prst osim kažiprsta da ga otključam.

Kad je telefon na stolu, onda da, bolje je da je senzor napred, ali ovo:
Druga solucija je da u toj situaciji kucas passcode, sto bas i nije prakticno ukoliko zelis da sklonis sadrzaj od nezeljenih pogleda.
- ako mislimo na isto, baš i nije tako jer na svim novim Android uređajima (bar mislim da je tako) imaš opciju da ti sve dospele notifikacije prikaže samo kao obaveštenje, bez sadržaja. Tipa stigne mi SMS i ne piše mi sadržaj, već samo New Message. :)

Uje*ah se sa ovom Edit opcijom, pomešah sve. Dakle, kada se telefon drži u ruci (ne na stolu) sve je stvar navike. Kao što sam već napisao, pa obrisao, nekome je lakše kad je napred, nekome kad je pozadi, ali kada bi prešao sa jednog na drugi, navikao bi se vrlo brzo i ne bi bilo problema. :)
Poslednja izmena od iamivan u Ned, 29. Maj 2016. 10:56, izmenjeno 3 puta ukupno.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei P9 / P9 Plus

Post od bata bogdan »

Pa na Mate 7, mate 8, mate s stoji Fp nazad, jos niko kukao nije, LG ima nazad dugmiće, pa opet niko kukao nije, lepo napišete, sve je stvar navike... A ne sad dal je nešto vama lično to dobro ili loše.... Da su Fp stavili napred, bilo bi eto kopiraju iphone i Samsung, pa bas zato treba da budu malo različiti, i svako će onda već kupiti ono što mu više odgovara.
I potpuno se slažem što je napisano, da kad je Fp nazad, telefon se drži sigurnije, eno na Mate S, žena uopste nema problema da otključa telefon prstom...
Pisao već, moj utisak je p9, nista posebno, pre neki dan bas opet gledao p9 i pored bili mate 8 i mate s...

Huawei Mediapad X2 7.0
Huawei

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei P9 / P9 Plus

Post od Azimuth »

Ok ok, samo sam izneo svoja zapazanja, a nisam ni pravio poredjenje sa bilo kojim brendom.
Moje misljenje je da je daleko prakticnije kad je taj senzor gde god ali da je napred/sa strane jer telefon nikada ne drzim okrenut displejom prema dole. Kad je na stolu i stigne ti notifikacija za bilo sta, ja nemam naviku i ne zelim da uzimam telefon u ruke vec prosto da ga otkljucam, procitam i eventualno odgovorim na sta god. Kad je fp senzor napred/sa strane, a telefon ne drzis u ruci, imas opcija koliko imas i prstiju. A kad je ovako nazad, onda prosto moras da podignes telefon da bi ga otkljucao, ako ga ne podignes moras na neki drugi nacin da ga otkljucas tj da kucas passcode.
Sto se tice rupe gde je senzor, ne znam da li si drzao telefon u rukama, ali ta rupa je milimetar ako ne i dva dubine, na to dodaj silikon ili staklo ili sta god i imas bunar. Ovo ti pisem jer imam identicnu situaciju na telefonu koji trenutno koristim, a zalepio sam mu samo staklo. Istina, ziv covek se na sve navikne (ili bolje receno da prihvatis stvari takve kakve jesu), ali prosto je nezgodno i neprirodno, cak i posle 18 meseci.


Elem, uskoro ce poceti zvanicna prodaja i u Srbiji, bukvalno je pitanje dana. U petak su bili azijati da provere kako sve izgleda, da provere servis i sve ostalo, pa rekose da ce u narednih par dana i prodaja krenuti cim izregulisu sve vezano za ostvarivanje garancije.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Huawei P9 / P9 Plus

Post od znemanja »

Kada je fp napred, mnogo je lakše otključati telefon bilo kojim prstom, kažiprstom ili srednjim prstom bez podizanja telefona. Meni veći deo dana telefon stoji na radnom stolu i bilo bi mi dosta nepraktično da za svaku notifikaciju moram da podižem telefon i otključavam ga što bi bio slučaj da je fp pozadi.
Ne kažem da je loše što neki proizvođači stavljau fp pozadi, na kraju krajeva sve je stvar navike, ali sa moje tačke gledišta najlogičnije i najpraktičnije je da se taj senzor nalazi napred.

Sent from my iPhone 6 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Huawei P9 / P9 Plus

Post od iamivan »

Azimuth napisao:Sto se tice rupe gde je senzor, ne znam da li si drzao telefon u rukama, ali ta rupa je milimetar ako ne i dva dubine, na to dodaj silikon ili staklo ili sta god i imas bunar. Ovo ti pisem jer imam identicnu situaciju na telefonu koji trenutno koristim, a zalepio sam mu samo staklo. Istina, ziv covek se na sve navikne (ili bolje receno da prihvatis stvari takve kakve jesu), ali prosto je nezgodno i neprirodno, cak i posle 18 meseci.
Nisam držao telefon uživo, ali mi se čini da je senzor sličan ovome na Nexus 6P pa sam zato rekao ono za silikon. :)

Kad je telefon na nekoj ravnoj površini, jasno je da je bolje kad je senzor napred, što sam i rekao već.

Ja sam se javio zbog tvoje konstatacije da je nezgodno/nelogično što je senzor nazad jer se onda u ruci može otključati samo kažiprstom... Ali kad je napred onda može da se otključa samo palcem tako da mu isto dođe. :)

Sent from my Sexus 6P using Tapatalk

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Huawei P9 / P9 Plus

Post od Azimuth »

Izvukao si iz konteksta taj deo i uhvatio se toga. Naravno, kaziprst lezi na tom delu prirodno, bas kao sto i palac legne ako je negde napred ili sa strane, ali je jako neprakticno da ga svako malo podizem sa stola jer ne mogu drugacije da ga otkljucam. Tebi nije?
Polazim od sebe, stoji mi telefon na stolu, dobijem neki mail, sms, neku poruku, kad je senzor napred ja mogu i noznim prstom da ga otkljucam ako hocu, bez da moram telefon da mrdnem sa podloge na kojoj je. Jel tako? Znaci 20 prstiju imam na raspolaganju. Ako je senzor na ledjima, telefon normalno stoji na stolu, stigne ti sta god i hoces da ga otkljucas, ti prosto moras da ga podignes, a kad ga podignes onda ti kaziprst legne na senzor i resio si posao. Nema ni poente da registrujes dodatne prste. To sve ne bi bio problem ako imas 5-10 poruka dnevno, ali ako ti stizu na svakih par minuta, onda je to veliki problem i cimanje. Sta ti je prakticnije/zgodnije? Gde da bude smesten? :)

Ali ajde da ne bi otisli u off, izneo sam svoje zapazanje i misljenje, ako ga budem jos cackao, javljam svakako :wink:

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei P9 / P9 Plus

Post od bata bogdan »

Pisano i diskutivano oko svega već, sve je stvar navike kome sta odgovara... Pre su telefoni bili bez fp, pa se opet svaki fon uzimao u ruku da se pročita sve... A sada se navode razni razlozi dal je nešto dobro ili ne, zadovoljnih korisnika ima mnogo sa Mate 7, 8, S gde je fp nazada... Kao i sa Samsung i iphone gde je fp napred... Tako da se ovde mlati prazna priča kome sta vise odgovara...
Uostalom, ako je nekome to i da kažem problem, pa ne mora da koristi fp na p9, zar ne?

Gesendet von meinem HUAWEI M2-A01L mit Tapatalk
Huawei

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Huawei P9 / P9 Plus

Post od iamivan »

Azimuth napisao:Izvukao si iz konteksta taj deo i uhvatio se toga. Naravno, kaziprst lezi na tom delu prirodno, bas kao sto i palac legne ako je negde napred ili sa strane, ali je jako neprakticno da ga svako malo podizem sa stola jer ne mogu drugacije da ga otkljucam. Tebi nije?
Naravno da jeste, ali si se ti uhvatio toga kada je telefon na stolu i pišeš o tome, a ja to uopšte nisam doveo u pitanje. :)
Azimuth napisao: Ono sto mi je takodje neprakticno kod takvog pozicioniranja senzora je sto prakticno samo kaziprstom mozes da ga otkljucas, ako pokusas bilo kojim drugim prstim telefon ce biti prilicno nestabilan u saci. Pokusajte i sa manjim dijagonalama, prakticno je nemoguce sigurno drzati telefon i srednjim prstom dodirnuti sredinu gornje polovine telefona, druge prste necu ni da uzimam u razmatranje, a onda sve to zamislite na ovolikoj dijagonali.
Šta je ovde izvučeno iz konteksta? Rekao si da ti je nepraktično što je senzor iza jer onda možeš da otključaš telefon samo kažiprstom kad ti je u ruci. Ja sam samo rekao da ako tako gledaš, onda i kad držiš iPhone u ruci, jedino možeš da ga otključaš palcem (ne računajući korišćenje druge ruke), i opet mu dođe na isto - jedan prst koristiš i jedino je tad telefon stabilan u ruci. :)

Ponavljam, kad je na stolu naravno da je najbolje kad je napred i to nisam dovodio u pitanje uopšte. :)

Izvinjavam se za off, odjavljujem se dok ne vidim ovaj telefon uživo pa možda napišem neke utiske.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Huawei P9 / P9 Plus

Post od Evindzer »

Azimuth napisao:(...) kad je senzor napred ja mogu i noznim prstom da ga otkljucam ako hocu (...)
Pa da ti telefon smrdi na smrdljivo stopalo? :lol: :lol: :lol: :lol:

nidzo80
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 551
Pridružio se: Pon, 19. Jan 2009. 00:48
:: Honor 9

Re: Huawei P9 / P9 Plus

Post od nidzo80 »

Meni se sviđa dizajn P9. Naročito širina. Lijepo leži u ruci. Ima istu dijagonalu ekrana kao Honor 7 ali je Honor 7 širi što zna da predstavlja problem prilikom korištenja telefona jednom rukom. Sva rješenja za senzor za otiska prsta su na neki način logična. I Sony ima dobro mjesto za senzor. Sve je to stvar navike, a sve ostalo je natjerivanje maka na konac. [emoji6]
Meni ovaj senzor otiska prsta pozadi odgovara.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Huawei P9 / P9 Plus

Post od Green »

Azimuth napisao:To sve ne bi bio problem ako imas 5-10 poruka dnevno, ali ako ti stizu na svakih par minuta, onda je to veliki problem i cimanje.
Što onda ne bi telefon konstantno držao u ruci? :D
Šalim se, ne zameri. :)
Elem, mišljenja sam kao i bata bogdan što je napisao, sve kako ko navikne. A može i da se uopšte ne koristi, pa ko kako voli. Smatram da je taj senzor nepotreban na telefonu, iako je od koristi što se zaštite tiče, ali osobi koja inače pazi na svoje stvari to i nije od nekog presudnog značaja. Možda sam old-fashioned, ali jbg...

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Huawei P9 / P9 Plus

Post od Evindzer »

Green, onda sam ja older-fashioned :D jer nemam telefon(e) sa čitačem otiska prsta (ne kažem da ga ne bih koristio da ga imam) i ne stavljam nikakve šifre na telefone - jednostavno, ne dajem nikome osim najbližim prijateljima i porodici svoje telefone u ruke i zato nemam problem sa narušavanjem privatnosti. :wink:

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Huawei P9 / P9 Plus

Post od Green »

Evi, pa da, takođe. :)
Samo što ja dam telefon svakome ko želi da vidi iz svoje ruke. Niko srećom i ne istražuje i ne brlja po njemu da vidi šta imam, jer važne podatke ionako nikad ne držim u aparatu. Ljudi se zainteresuju za telefon zbog dizajna, jer nikad nisu videli. Evo baš pre neki dan neki lik koji drži radnjicu za popravku telefona i prodaju opreme mislio da je telefon savijen, tj. oštećen :D Reko', nije majstore, takav je od "rođenja". :D
Izvinjavam za mali off.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei P9 / P9 Plus

Post od sugarcoated_ass »

Za te stvari je kod Win-a dobar onaj app corner u settingsu. Njime odrediš čemu korisnik može da pristupi. :)

Kod mene je npr. namešteno da ima pristup svemu osim aplikacija za društvene mreže, galeriji, mejlovima i file exploreru. Kad ga neko kome ne verujem traži da čačne telefon, samo ga preko tajla u dva dodira ubacim u mod za app corner i može da ga čačka koliko hoće. :D

Čak ne može da pristupi ni action centru (roletni) da bi ušao u settings. :D


Message delivered via unladen European swallow

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Huawei P9 / P9 Plus

Post od znemanja »

Upravo pročačkah P9 u VIP-u. Jako lep model, mislio sam da će dve kamere na poleđini narušiti izgled telefona, ali to nije slučaj. Kvalitet izrade je odličan, sviđa mi se metalni ram sa strane koji je svetliji i deluje lepše nego na P8. Ekran je takođe odličan dovoljno je svetao i ne zaostaje uopšte za AMOLED-om.

Sent from my iPhone 6 plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Huawei P9 / P9 Plus

Post od fannY »

Kontam da bata bogdan nece moci da veruje svojim ocima kad procita tvoj post. [SMILING FACE WITH OPEN MOUTH AND SMILING EYES]

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Huawei P9 / P9 Plus

Post od novak »

Supruga kupila P9. Nije los telefoncic. Dizajnom lijep, kamere uopste nisu upadljive. Al telefon ispada iz ruku! BeZ futrole ili maske nema sanse da vam ne ispadne.
Ekran dobar. Kamera me nije dojmila.
Nekad malo kasni u odzivu ekrana. Emui, vizuelno lijep, ponekad malo komplikovan za naci nesto. Za ovu njenu upotrebu ne sjecka. Ne znam kako podnosi igrice i to. Baterija joj izdrzi jedan dan.
Zakljucak na prvu je da ipak treba jos da bi stigli Samsung i Apple.
U BiH preko oglasa kosta oko 460€. Preko operatera kroz pakete je do 500€ max, ali sa 3 godine garancije sto je onako prilicno wow.

Odgovori