Huawei P30 / P30 Pro

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
ssrki
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 604
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 18:06
:: Huawei p30

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od ssrki »

Ne verujem da znaju nešto ali..... Najbolje, sacekaj jos malo sa kupovinom, pa ces videti

Sent from my Honor 20 using Tapatalk
Huawei p30 aurora

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od Evindzer »

Ne može Tramp da zabrani isporuku nečega na šta se Gugl ugovorom obavezao, osim ako želi da im havajci na nekom međunarodnom sudu uzmu ogromne pare. Nemanja će to bolje znati sa pravne strane. Tako da ne vidim mogućnost da sledeće verzije Androida budu uskraćene modelima koji su izašli pre bana. Što se tiče novih i budućih modela, priča se da su Kvalkom i ARM odlučili da nastave saradnju sa Huaveijem (ne znam kakvu rupu u zakonu su našli), ali bez obzira na to, mislim da će ban potrajati još neko vreme, tako da oko budućih modela bih bio oprezan, ali se ne bih brinuo za one koji su izašli do proleća 2019.

cekicm83

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od cekicm83 »

Da Kvalkom i ARM su nastavili saradnju nakon prekida.Ali Google ostaje pri banu.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od Green »

Pravo tu ne igra nikakvu ulogu. Da ima neke pravde, amerika bi trebala pred sudom odgovarati za milione nevinih zrtava koje su do sada pobili, pogotovo Indijanaca.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od znemanja »

Nažalost, većina zakonodavstava predviđa suspenziju prava u slučaju nacionalne bezbednosti. I naš Ustav predviđa mogućnost ograničnja određenih prava zagarantovanih ustavom u obimu u kojem Ustav to dopušta, ali bez zadiranja u suštinu zajemčenog prava. Ne znam kako je to definisano u anglosaksonskom pravnom sistemu, konkretno pravnom sistemu USA, ali svakako da je moguće ograničiti određene klauzule međunarodnog privatnog ugovora pod izgovorom bezbednosti države. To što se Google obavezao na isporuku softvera, ne znači da mora da ispoštuje te odredbe ugovora, ako vlada USA Huawei vidi kao pretnju nacionalnim interesima.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od Evindzer »

^ Nisam to znao, iskreno, ali nakon tvog objašnjenja, deluje potpuno logično. Onda možda postoji mogućnost da nove verzije OS-a i ne dođu na starije modele.

cekicm83

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od cekicm83 »

Da su zadali veliki udarac zadali su.Kao odgovor bi trebalo uvesti zabranu proizvodnje iphone u kini.Bez obzira na posledice po svetsku ekonomiju.Ocekivao sam jaci odgovor kine.Meni je konkretno problem sto do kraja godine moram kupiti nov telefon jer podrska za wp prestaje a samim tim i podrska za viber i whatsapp.Cesto putujem i imam prijatelje u inostranstvu tako da mi je ovo neophodno.I taman mi zapadne P30 lite za oko kad ono i on izgubi podrsku.Samsung a50 kosta koliko i p30 lite ali mnogi se zale na razne stvari kod njega a i ne dopada mi se.Sta cu kada sam baksuz.

ssrki
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 604
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 18:06
:: Huawei p30

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od ssrki »

Ma nije jos izgubio podršku, upravo ide septembarski security patch

Sent from my Honor 20 using Tapatalk
Huawei p30 aurora

cekicm83

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od cekicm83 »

Nije ali se ne zna da li ce u narednom periodu.To najvise zavisi od lovna trampa.Iako su obostrani interesi veliki, i Googla i Huawei sve je izvesnije da do sporazuma nece doci.Ali videcemo sredinom Novembra., nije daleko.

majky89
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 69
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2016. 23:48
:: Galaxy S6 Edge

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od majky89 »

Vidi se i da P30pro ima zadnji security patch avgust 2019, dok naprimer Samsung A8 2018 koji koristi moja supruga ima security patch oktobar 2019. Ja sam za dva meseca koliko koristim p30 pro dobio, ako se ne varam, jedan update. Sve je ovo jako cudno i steta za huawei. Videcemo sta ce biti u novembru, nadam se da ce se zavrsiti ban.

cekicm83

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od cekicm83 »

Sada na stranici instagrama huawei pitao da li ce p30 lite imati podrsku za google servise i aplikacije i odgovorili mi da ce cela serija P30 imati i ima podrsku.Kada sam pitao koliko su sigurni u takvu informaciju odgovorili da ce proveriti sutra sa kolegama pa javiti.Stranici huawei u srbiji da ne bude zabune.

Seki31
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Sre, 03. Jan 2018. 00:08
:: J7
:: C5

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od Seki31 »

Tramp je samo uslugu napravio samsungu. Ko koristi ajfon koristice ga i dalje, ali ko se razmisljo dvoumio izmedju samsunga i huawei izabrace sad samsung. Mene sad licno zanima u dilemi sam dal da uzmem s10e ili ovaj p30 obicni? Ne vezano sad ovo oko google i trampa koji je po vama bolji sta mi predlazete?

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od Apolo »

Dobri telefoni i jedan i drugi. Ali savetovao bih pre P30 zbog baterije, S10e ima Exynos koji iz ličnog iskustva nije nešto kada je u pitanju trajanje baterije. Koristio sam S7 2 godine pa zato kažem.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
Festina lente.

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od niko1a »

Kao sto Apolo kaze, S10e jedino ako ti je velicina uredjaja najbitnija, tj ako trazis sto manji telefon.

ssrki
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 604
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 18:06
:: Huawei p30

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od ssrki »

Kakvi bolesnici
https://www.androidauthority.com/huawei ... c-1047461/

Sent from my Honor 20 using Tapatalk
Huawei p30 aurora

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od Green »

Sto je najveci fazon, nigde ni jednog jedinog dokaza o spijunazi bilo koje vrste, ali oni eto znaju da postoji neprihvatljiv rizik. Sou program...
Tako se ratovi i zapocinju, pustis buvu i cekas da se naivna stoka od naroda navuce i da odobri to sto se planira. Nacisticko nasledstvo...

ssrki
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 604
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 18:06
:: Huawei p30

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od ssrki »

Da da, a oni sto rovare po celom svetu, to nema veze. Ali da ne odemo u off. P30, sjajan telefon

Sent from my Honor 20 using Tapatalk
Huawei p30 aurora

cekicm83

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od cekicm83 »

Amerikanci o spijunazi haha docekasmo i to.Ko o cemu, ku... o postenju.Resili da uniste huawei i kraj.Nije lako tek tako izbaciti novi operativni sistem i izboriti se za to da bude konkurentan.Tako je proso i wp jer google je svestan svoje moci tako da nisu dozvolili kreiranje svojih aplikacija za wp.Meni je nerazumno zasto kina ne reaguje.Zakacili su kompaniju koja je jedna od jacih u kini.Ali dobro.

ssrki
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 604
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 18:06
:: Huawei p30

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od ssrki »

Pazi, nemoj pogresno da me shvatiš, ali evo gledam moj honor, ima sve od aplikacija i ladno moze da radi i bez google servisa. Sad pokusavam da se setim, sta bi mi to falilo da nema google servisa. Ako nekome nesto padne na pamet neka kaze. E sad, svi smo najvise navikli na google....

Sent from my Honor 20 using Tapatalk
Huawei p30 aurora

cekicm83

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od cekicm83 »

ssrki, u pravu si, ali kako bez google prodavnice da instaliram viber, whatsapp koji su mi potrebni?Ostalo mi ne treba, osim naravno pretrazivaca.Usput, pitao sam huawei srbija na instagramu i tvrde da ce p30 serija imati svu podrsku i na dalje.Konfuzno je sve.

Odgovori