HUAWEI P40/P40 Pro

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od znemanja »

Nepremostivo je za 80% korisnika koji kupe uređaj i žele sve out of the box. Za nekih 10% nije problem, a oni drugih 10% koji su upućeni ne žele na flagshipu te cene bilo šta da čačkaju da bi radilo kako treba.


Sent from my Samsung Galaxy S10 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od Evindzer »

Slažem se u potpunosti da oba Nemanjina gornja posta.

cekicm83

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od cekicm83 »

znemanja, +1.Mnogo njih, previse, je neupuceno u situaciju sa Google.I oni koji koriste vec Huawei i oni koji kupuju.I dan danas me gledaju ljudi kao ludaka kada im postavim pitanje "sta ako dodje do blokade Google servisa" ili "znas li da nemaju Google aplikacije".Vip korisnicka sluzba objasnjava kada postavis pitanje "da li je moguc gubitak Google apk na P30 seriji" - "Za sada nemamo informacija tog tipa ali i da dodje do gubitka GMS bice neke druge podrske.Ljudi i dalje u velikom obimu kupuju Huawei telefone."Na tv nista od upucivanja ljudi u celokupnu situaciju.Kao da je placeno da se cuti o tome.I sam Huawei cuti o celoj situaciji tj ne moze da se izvuce nista sto se tice uredjaja do 16.maja 2019 osim "Pratite nasu zvanicnu stranicu, jedino su tu relevantne informacije." A na njihovoj zvanicnoj stranici zadnja vest o saradnji sa Google iz jula 2019.Nisu nista bolji od amera.Bice zalosno gledati lica osoba koje budu kupile P40 i po dolasku kuci ustanovile da nama GMS.Osim ako ne upozore korisnike.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od Sale_M »

Jedino sto se dobija Huawei Watch koji moze da se udomi za oko 150 evra, i onda opet imas jeftiniji uredaj.
Nece biti toliko strasno ni sto nema Play Store, jer tu su sem App Gallery i Amazon Store, ApkPure i Apkmiror precice za skidanje programa.

Huawei P30
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

cekicm83

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od cekicm83 »

Sale_M, zamisli nekog ko iskesira 1000€-1400€ dodje kuci i ide na amazon, apkpure, apkmiror i skida rucno apk?!Procenat takvih ljudi u svetu granici se sa statistickom greskom, nekih 0,001%.Pre bih rekao da ako neko i zeli da radi to da ce to biti neko ko je itekako upucen u materiju i unapred zna sta ga ocekuje i sta radi.Ljudi nisu culi ni za nedostatak Googla, mogucu blokadu pristupa istim a kamo li za rucno instaliranje apk.

Vip nije istakao nigde obavestenje da nema Google apk.U odnosu na P30 pro koji ide uz Neo 10 skuplji je za samo 1900din mesecno i to uz Neo 100.Kada se uzme 90Gb vise to mu dodje kao i da su u istom cenovnom rangu.Da ima GSM rezervisao bih odmah.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od Sale_M »

Pro je zverka, na Gsmareni je gotov full review

https://youtu.be/tojOGG1Jj2c


Kamera oduvala sve.

Huawei P30
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

yocasylver1
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 258
Pridružio se: Uto, 24. Maj 2016. 01:50

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od yocasylver1 »

Da li je neko proverio u VIP-u imaju li Google apk?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od znemanja »

Ne smeju da imaju bilo šta od Google servisa ako se prodaju legalno. Svi operateri i radnje koje legalno prodaju uređaje bi morali da imaju istaknutu informaciju da modeli nemaju Google servise, u suprotnom to je prevara kupaca i podložna je pravnim sankcijama.

Sent from my Samsung Galaxy S10 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od Evindzer »

https://youtu.be/g45Rjvtb7G4

Obratite pažnju kako je, usled odsečenih uglova ekrana, odsečen i najdonji red tastature. [emoji32]
Inače, ako je verovati čika-Deniju, kamere će biti izuzetne - a može mu se verovati, lik ima zgodnu plavušu za suprugu. [emoji1787][emoji1787]

cekicm83

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od cekicm83 »

znemanja, zar su u obavezi da istaknu?Nemoj shvatiti ovo ironicno pitam jer mi se vrti prica da nemaju potrebe upozoravati jer bi sam kupac trebao znati sta kupuje pre kupovine?Nesto nisam siguran da su u obavezi da objasne kupcu.Nekako mi deluje da oni prodaju finalni proizvod takav kakav je bez objasnjenja o detaljima proizvoda.Pokusavam da objasnim lepo ovaj post tj sta zelim da kazem a samo izlupah pa ko shvati shvatice.Mislim da tek kada bi kupac postavio pitanje tipa "Da li telefon poseduje GMS?" ili "Da li ce telefon dobiti GMS?" i dobije potvrdan odgovor a ispostavi se da nema ili ne dobije GMS tek tada spada u prevaru ili obmanu kupca i podleze pravnim sankcijama.Ni Vip niti Mts na sajtu nisu istakli da P40 serija ima HMS umesto GMS a naravno prodaju telefone regularno.Ako vidis ovu poruku i ako ti nije tesko objasni sa pravne strane bas me zanima ta tematika.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od Sale_M »

Kamere ce da oduvaju Evi druze, u to nemoj sumnjati. [emoji106]

cekic, andorid je open source projekat, i on kao takav po defaultu uoste ne mora da ima GMS.
Huawei uopste nije duzan da bilo sta naglasava vezano za to.

Huawei P20
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od Joxy »

znemanja napisao:Biće interesantno kada neko neobavešten kupi ove modele i posle par dana vrati nazad jer nema YouTube, Gmail i stvari na koje je navikao. Da ne bi dovodili kupce u zabludu morali bi da istaknu jasno i vidljivo pored savakog modela na prodajnom mestu da uređaji ne poseduju Google servise.

@Joxy, bez Googe servisa moralo bi da bude mnogo jeftinije od konkurencije.



Sent from my Samsung Galaxy S10 Plus using Tapatalk
Mislim da ti je jasno da od toga nema nista. Bilo koji proizvodjac da se nadje u slicnoj situaciji isto bi bilo. Cisto sumnjam da bi neki od vodecih proizvodjaca u tom slucaju snizio cene. Osim u slucaju da nema bas ni jedno trziste na koje moze da se osloni. Huawei ima tu srecu da dominira na najvecem svetskom trzistu, sto ce sigurno biti dovoljno dok se citava ova situacija ne resi. [emoji4]
Sto se tice prvog dela posta, naravno da nisu u obavezi da isticu takve stvari, to je automatski negativan marketing po njih. Sigurno u detaljnim specifikacijama pise nesto vezano za to. Inace, da bruje o tome na sva zvona, pa sigurno da nece niti su u obavezi da to rade. [emoji4]

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od neogeo »

Ma sa ovim cenama su otisli u ****c ali, ko zeli, kupice bas po tim cenama mada za 2-3 meseca ce se sniziti cene poprilicno, a bilo je objava da ce npr. pocetna cena za P40 biti niza nego li pocetna cena za P30 kada su ga predstavili... :(
Iacta Alea Est

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od znemanja »

Moraju da istaknu u sepcifikacijam proizvoda koja matična kompanija šalje svojim distributerima. Kao što moraju da budu istknute tehničke karakteristike uređaja moraju da bude istaknuti i podaci o softverskim karakteristikama. Te podatke moraju da dobiju od proizvođača i distributeri (operateri i sve legalne radnje Gigatrin, WinWin i sl.) te podatke koje dobiju moraju da istaknu pored uređaja.
U sprotnom postoji osnov za pravne sankcije jer su kupci dovedni u zabludu u pogledu svojstava proizvoda, to je definisano Zakonom o obligacionim odnosima. Ako ne navedu, to je legitiman osnov za raskid ugovora o prodaji, povraćaj datog i nakandu štete.
Dakle, ako distributeri ne navedu da ne poseduje Google servis, to predstavlja osnov za raskid ugovora o prodaji i kupac ima pravo da mu se vrati novac i nadoknadi šteta. Naravno, distributer ima prvo regresa u tom slučaju od proizvodača ako mu proizvođač nije dostavio valjane podatke o uređaju. Pa tu štetu koju trpi distibuter može da nadoknadi od proizvođača u ovom slučaju Huawei-a.
Stoga, distributeri će na taži način naučiti da moraju da istaknu taj nedostatak kada kupci počnu da vraćaju uređaj zbog manjkavosti istog.
Joxy napisao:Mislim da ti je jasno da od toga nema nista. Bilo koji proizvodjac da se nadje u slicnoj situaciji isto bi bilo. Cisto sumnjam da bi neki od vodecih proizvodjaca u tom slucaju snizio cene. Osim u slucaju da nema bas ni jedno trziste na koje moze da se osloni. Huawei ima tu srecu da dominira na najvecem svetskom trzistu, sto ce sigurno biti dovoljno dok se citava ova situacija ne resi. [emoji4]
Onda je jasno da nema šta da traži na tržištu van Kine. Sa ovim manjkavostima i jačanjem ostalih kineskih brendova, Huawei više nema nijedan adut u pogledu toga zašto bi trebao kupac da izabere tog proizvođača naspram drugo kineskog proizvođača. Osetno manja cena je jedino što je mogla da im pomogne na tržistu van Kine. Posledice ban se već osećaju i pali su na četvrto mesto, a padaće i dalje. Bez Google servisa imaju inferiornije uređaje od Xiaomi, Oppo i drugih kinsekih prozovođač, a Xioami, Oppo imaju osetno manju cenu od Huawei, a njihovi uređaj imaju GServise.




Sent from my Samsung Galaxy S10 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od Green »

Nemanja je potpuno u pravu. Huawei bas i ne mora da oznaci da njihovi telefoni nemaju Gapps, ne tera nikog da narucuju telefone, ali distributer je itekako duzan. Zamislite kad prodavci automobila u brosurama ne bi jasno istakli da se radi o benzincu ili dizelasu.

Ima mnogo ljudi koji pojma nemaju da je Huawei pod americkim sankcijama, a ima i ne mali broj onih koji cak ne znaju ni sta je Android.

Elem, monstrum od telefona ovaj P40 Pro. Nedostaci: cena na prvom mestu, zakrivljen ekran i prevelika svojic "pilula". Neodstatak Gapps se podrazumeva.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od Joxy »

znemanja napisao:Moraju da istaknu u sepcifikacijam proizvoda koja matična kompanija šalje svojim distributerima. Kao što moraju da budu istknute tehničke karakteristike uređaja moraju da bude istaknuti i podaci o softverskim karakteristikama. Te podatke moraju da dobiju od proizvođača i distributeri (operateri i sve legalne radnje Gigatrin, WinWin i sl.) te podatke koje dobiju moraju da istaknu pored uređaja.
U sprotnom postoji osnov za pravne sankcije jer su kupci dovedni u zabludu u pogledu svojstava proizvoda, to je definisano Zakonom o obligacionim odnosima. Ako ne navedu, to je legitiman osnov za raskid ugovora o prodaji, povraćaj datog i nakandu štete.
Dakle, ako distributeri ne navedu da ne poseduje Google servis, to predstavlja osnov za raskid ugovora o prodaji i kupac ima pravo da mu se vrati novac i nadoknadi šteta. Naravno, distributer ima prvo regresa u tom slučaju od proizvodača ako mu proizvođač nije dostavio valjane podatke o uređaju. Pa tu štetu koju trpi distibuter može da nadoknadi od proizvođača u ovom slučaju Huawei-a.
Stoga, distributeri će na taži način naučiti da moraju da istaknu taj nedostatak kada kupci počnu da vraćaju uređaj zbog manjkavosti istog.
Onda je jasno da nema šta da traži na tržištu van Kine. Sa ovim manjkavostima i jačanjem ostalih kineskih brendova, Huawei više nema nijedan adut u pogledu toga zašto bi trebao kupac da izabere tog proizvođača naspram drugo kineskog proizvođača. Osetno manja cena je jedino što je mogla da im pomogne na tržistu van Kine. Posledice ban se već osećaju i pali su na četvrto mesto, a padaće i dalje. Bez Google servisa imaju inferiornije uređaje od Xiaomi, Oppo i drugih kinsekih prozovođač, a Xioami, Oppo imaju osetno manju cenu od Huawei, a njihovi uređaj imaju GServise.




Sent from my Samsung Galaxy S10 Plus using Tapatalk
To naravno, nismo se lepo razumeli. [emoji4]
Naravno da su u obavezi da to istaknu u specifikacijama, to sigurno i rade, nisu bas toliko ludi da precute. Ali sam mislio da pises o tome u smislu da moraju da istaknu negde to, npr pored izlozenog telefona u radnjama, velikim slovima i slicno. To naravno da nisu u obavezi, pa to je automatski antireklama.
Ali u detaljnim specifikacijama siguran sam da toga ima. Prema tome ne vidim tu nista protivzakonito.
Sto se tice prodaje, vidim masovno je zavladala prica o nekom padu. To se odnosi samo na februar mesec, ne i na "generalni plasman". Doduse mozda se i to promenilo u medjuvremenu, nisam ispratio.
Ali daleko od toga da jedino Huawei ima takve cene. Naprotiv. P40 Pro je okruglo 1000$ ako se ne varam. Oppo Find X2 Pro npr ima cenu skoro kao S20 Ultra. Pritom onda Lamborghini verzija sigurno kosta mnogo vise.
OnePlus ce verovatno imati jos visu cenu u odnosu na proslogodisnje modele, a imaju i razloga za tako nesto, konacno je IP sertifikat prisutan i na OP. Xiaomi takodje dize cene iz modela u model, naravno opet opravdano, jer kako koji model dolazi tako ima i vise funckija koje su nedostajale u odnosu na ove neke 1000$+ mobove. [emoji4]

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od Sale_M »

U specifikacijama lepo pise Android 10 (AOSP) with HMS.

Послато са TA-1012 помоћу Тапатока
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

cekicm83

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od cekicm83 »

znemanja, a sta se desava care ako pre kupovine nekog proizvoda, u ovom slucaju naravno Huawei telefona, kontaktiras njihovu korisnicku podrsku i dobijes informaciju koja se kasnije ispostavi kao netacna?U ovom slucaju , kontaktirao sam putem email Huawei podrsku pre kupovine telefona i dobio informaciju da svi telefoni do mate 30 serije imaju i nece izgiubiti podrsku GMS ni pod kojoim uslovima?Ako dodje do gubitka GMS na mom telefonu mogu li ih tuziti za materijlnu i nematerijalnu stetu, pretrpljen dusevni bol usled stresa zbog gubitka GMS? :lol: :lol: Na osnovu povratnog email sa odgovorom kao dokazom.Pitam jer bih, koliko to god glupo da zvuci, ako izgubim GMS, malo da se zezam tj podneo bih tuzbu, :lol: , imam novca da guram tuzbu a mozda bih i druge privukao da mi se pridruze? Haha da se malo ganjamo sa Kineskim gigantom.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od Joxy »

Verovarno si i sam svestan da do toga nece doci. [emoji4]
I da se nekada to dogodi u buducnosti (a nece), sigurno bi to nagovestili svojim korisnicima, prema tome ta prica ne pije vodu. [emoji16]

cekicm83

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od cekicm83 »

Joxy, ja pitam za svaki slucaj :lol: Da se spremam polako tj da rezervisem avionsku kartu za Strazbur!Jedino ova korona ako im ode na ruku pa se pozovu na zastarelost slucaja. :lol: Ma sto se tice toga da li ce se dogoditi ili ne videcemo ali je jedno evidentno, mediji nisu ispratili ovo sa banom na pravi nacin kao da se sve odvija pod velom tajne iliti zavera cutanja.Ne verujem ja da bi Huawei obavestio svoje korisnike, guraju situaciju pod tepih evidentno, poseti mts ili vip, na telenoru nisam nasao P40, i videces da ni tamo nema obavestenja da se P40 isporucuje bez GMS.Ali koliko god smesno bilo, zezacu se sa Huawei ako mi nestanu GMS sa telefona. :lol: Tj podnecu tuzbu ako imam pravnih osnova za to tj ako se uvazava na sudu mail. :lol: Tuzicu ih za nanesenu dusevnu bol. :lol: :lol:

Odgovori