HUAWEI P40/P40 Pro

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od Sale_M »

greska

Huawei P20
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od vla-do »

janka_88 napisao:Slučajnim pregledom na stranici VIP i Gigatron primjetio sam za npr. Samsung S20 Ultra uopšte ne piše koji je procesor u pitanju. Da li to predstavlja obmanu kupca onda jer nisu naveli to? Npr. kod MTS je jasno naznačeno da je u pitanju Exynos procesor sa radnim taktom. Kod VIP piše samo radni takt dok ne piše čiji procesor koristi dok kod Gigatrona uopšte ne pišu detalji o procesoru (bar koliko sam vidio na brzinu), a kod njih sam gledao npr. za Note 10+.
znemanja napisao:janka_88, Eto vidiš da se razumemo, u pravu si za te detalje za Samsung, to mora da bude naznačeno, tip procesora, radni takt i ostale bitne karakterisitke uređaja. Da li sada shvataš da je ponuda jedini zakonski način da se kupac upozna sa karakterisitkama proizvoda. Kada neko ko želi Samsung u ponudi VIP vidi da procesor radi na npr. 2.2 GHz, a ne vidi model i kupi proizvod, time je doveden u zabludu jer je kupac želeo možda Zmaja a ne Exynos, stoga doveden je u zabludu jer taj podatak nije naznačen na sajtu distributera gde je kupio uređaj.
znemanja, da li ćeš sad nazvati/poslati mejl VIPu i Gigatronu i reći im da vrše obmanu kupaca i da mogu biti tuženi?

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od znemanja »

vla-do, Skobodan si ti to da uradiš umesto mene. Ja ću poslati osatlim distributerima koji nisu naznačili da P40 modeli nemaju Google servise.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od vla-do »

Neka. Nek tuže kupci Samsung zbog ne isticanja bitne karakteristike i dovođenja u zabludu.

Postom iznad si objasnio sve što sam pisao gore.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od znemanja »

vla-do, Neka tuže i treba da tuže. Tvojim postom si samo dokazao ironiju istog, ako to želim mogu da pišem kao advokat bilo kome i da upućujem bilo kakve dopise, a pravni timovi u tim pravnim licima neka procenjuju validnost navoda u istima.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od vla-do »

znemanja, nije mi namera bila da budem ironičan. Pod gore napisanim sam mislio na moje ranije postove.
Ono što sam mislio je da se ne boriš za pravdu kupca, već si protiv Huawei-ja, što sam ranije napisao. Da se boriš za pravdu/kupca/malog čoveka, kontaktirao bi i Samsung i sve druge firme gde vidiš ovakve stvari. [emoji6]

Da ne bude da samo imam nešto protiv tebe, zaslužuješ pohvale za info o zaštiti potrošača i detaljima vezanim za naša prava. [emoji846]

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od Sale_M »

E jesi mu reko, i neka si mu reko!

Huawei P30
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od Apolo »

Хммм...


https://www.gizchina.com/2020/04/20/hua ... martphone/


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
Festina lente.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od Evindzer »

^ Ništa neobično, rade iste gluposti svake godine, i oni o drugi, već smo se navikli. [emoji19]

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od Apolo »

Ево једног интересантног поређења камера:)


https://youtu.be/vTzc3CQe17I


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
Festina lente.

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od yocasylver »

Mnogi je taj Huawei postao trn u oku. Konkurencija i hejteri trebaju priznati da su uspeli i da su jedno vreme dominirali. Sta je tu lose,ljudi dobro rade svoj posao.

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od neogeo »

Slike sa testa su 50:50. Lumia iz 2013 stoji rame uz rame sa sadasnjom tehnologijiom...
Elem, za njihovu, trenutno, basnoslovnu cenu telefona, Pixel 4/4 XL ih rucka za dorucak i kvalitativno i kvantitativno i fotografski i kako god (mozda ne ergonomski).
Moje skromno i subjektivno misljenje.
Iacta Alea Est

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od Apolo »

yocasylver napisao:Mnogi je taj Huawei postao trn u oku. Konkurencija i hejteri trebaju priznati da su uspeli i da su jedno vreme dominirali. Sta je tu lose,ljudi dobro rade svoj posao.
Video je više kao poređenje jedne od današnjih najboljih kamera na tržištu i nekadašnje Lumie 1020. Lumia se dobro drži uzeći u obzir da je na poleđini samo jedna kamera ali da su nastavili sa razvojem telefona i kamera verujem da bi danas bili broj 1. što se kvaliteta fotografije tiče ako su bili u stanju ovo da naprave samo od jedne kamere. Huawei nije trn u oku, bar meni. Skidam im kapu za sve što su uradili i konačno su uzdrmali vrh odnosno nemamo više izjave Samsung je najbolja kamera, ovo ono jer vidimo i sami kakve kamere pravi Huawei, a čipset (odgovorno tvrdim kao neko ko je koristio i Kirin i Exynos) im je bolji od Samsunga. Bitno je sve u svemu da postoji konkurencija što nudi potrošačima veći izbor i teoretski niže cene uređaja.

Neogeo, što se tiče tog ruckanja za doručak da li si Pixel 4 poredio sa Huawei ili..?

Sent from my Samsung A6 Plus (2018) using Tapatalk
Festina lente.

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od neogeo »

Naravno sa Huawei.
Pri cemu mislim na odnos cene i kvaliteta i kvantiteta...
Cene Huaweia su sada napumpane jer su sve novi modeli i tu ih Pixel ručka samo tako.
Pixel 2 XL radi bolje fotke od P30/P40.

Sent from my P30 using Tapatalk
Iacta Alea Est

ssrki
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 604
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 18:06
:: Huawei p30

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od ssrki »

https://consumer.huawei.com/rs/communit ... cId_17473/

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
Huawei p30 aurora

cekicm83

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od cekicm83 »

Huawei pukao.P40 pro 256GB vakum moze se naci na oglasima za 780€.Cena pala nenormalno za kratko vreme.Pokusali ljudi bez Google ali izgleda da ne ide.

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od neogeo »

Pixel 4 XL 650e njam, njam->P40 Pro 780e!!!

Sent from my P30 using Tapatalk
Iacta Alea Est

Mladen7
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Čet, 01. Feb 2018. 18:05
:: Xiaomi Mi 10 T Pro
:: Xiaomi MI A3

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od Mladen7 »

Imaće Huawei tek problem.
Ovde na forumu svi su svesni da mogu instalirati ali neće sve raditi ok od Google servisa.
Mnogi ,van foruma , misle da se može instalirati i sve ok.
Veliki zajeb, čak su me ubeđivali neki da nema nikakve razlike ...kad ono. To polako kad se pročuje među svima polako su gotovi.

Svima sem u Kini je besmislen maltene android bez Google servisa.

To će se preslikati na prodaju tek za nekoliko meseci ,a na naredne modele pogotovo.

cekicm83

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od cekicm83 »

Mladen7, i da instaliras google aplikacije uzalud jer to ne pije vodu jer ne radi ili radi privremeno, par dana.Nema svrhe dati toliki novac.Znaju to svi ali ima ovde i nekih kada spomenes Huawei i gubitak GMS furaju pricu kako mracis i panicis.Kako god koliko god se Huawei koprcao moje misljenje je da ce opstati samo na Kineskom trzistu.

maverick88
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 109
Pridružio se: Ned, 13. Nov 2011. 08:59

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od maverick88 »

Je li postoji neki nacin da se igraju neke igrice koje zahtevaju da se povezu na fb ili gmail? Imam par igrica kojr sam pre igrao, uspeo sam da ih skinem preko nekih app ali ne mogu da se pokrenu uopste jer zahtevaju logovanja.

Odgovori