Huawei P30 / P30 Pro

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
ssrki
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 604
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 18:06
:: Huawei p30

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od ssrki »

Odakle ti tako brzi stigao nillkin, ja ga cekam sigurno mesec dana

Sent from my P30 using Tapatalk
Huawei p30 aurora

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od neogeo »

Nillkin stigao iz Niša u Kruševac :)
MOFI nije, DP-DVI kabl nije, m.2 pcie adapter nije, Nillkin za 5T jeste i to sam već prodao...

Sent from my P30 using Tapatalk
Iacta Alea Est

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od neogeo »

Ima li da se nadje ULTRA tanko kaljeno staklo za P30 i po mogucstvo bez one crne bordure?

Naidjoh na neki link, kazu 0,3mm, po ceni od 7$ :O
Iacta Alea Est

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od neogeo »

Evo, samo da se javnem da sam (nekako) ziv (neogeo)!
Da li je neko probao nesto od onoga sto sam okacio vezano za AOD i Automate skriptu?
Iacta Alea Est

ssrki
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 604
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 18:06
:: Huawei p30

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od ssrki »

Da li neko od vas koristi intesin wave2pay?

@neogeo -ako nadjes neko dobro staklo, ostavi link
Huawei p30 aurora

cekicm83

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od cekicm83 »

Da pitam za informaciju Vas koji znate.Juce komsiji zabagovao P30 pro.Zakljucan i otisak prsta nije reagovao uopste tj nije zeleo da mu se otkljuca tom metodom.Pokusavao covek i nista.Otisao u postavke obrisao otisak ali da mu registruje nov nije hteo.Izbacivao samo pritisnite prstom u sredinu ili tako nesto ne secam se tacno vec.Posto zna da sam malo upucen u telefone dosao covek ako mogu da mu pomognem.Pokusavali smo sve sto sam znao.Restart, brisanje podataka ali nista, sve da izbegnemo hard reset ali nece pa nece.Na kraju reseno da uradimo hard.Nekim pukim slucajem, apsolutno ne znam sta me nateralo, rekoh mu da se odjavi sa svih naloga (google, whatsapp, viber, itd), obrise otisak prsta, skine zastitnu sifru, itd.Komsa poslusa i odjavi sve.Ugasismo telefon i hard reset puknemo.Sve prodje ok i dodjosmo do postavljanja google naloga ili vec do ne znam gde ali telefon je izbacio nesto tipa "resetovali ste telefon na nebezbedan nacin" ili tako nesto ne secam se vise.Sve u svemu trazio je da se prvo komsa uloguje na nalog koji je imao pre resetovanja telefona pa tek kada se ulogovao ponudio mu je opciju da nastavi sa tim ili da kreira novi nalog (slicno kao na iphone).Naravno sve je proslo ok, komsa godinama koristi isti nalog.E sada mene zanima, da znam za svaki slucaj, sta se desilo?Zasto je telefon izbacio poruku da je reset ucinjen na nebezbedan nacin i trazio logovanje sa nalogom koji je vec bio na telefonu iako smo, ni sam neznam zasto i sta me nateralo, se izlogovali sa svih naloga koji su bili u telefonu, obrisali otisak prsta, pa i skinuli bezbedonosnu sifru?Hvala onome ko odgovori da bih cisto znao za ubuduce.

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od neogeo »

Sa nekog naloga ste zboravili da se odjavite (google sigurno) ili niste skinuli sve zastite koje su bile napucane (tipa, sys boot protection) ili odjava nije prosla kako treba... Provereno na licnom iskustvu ;)

@ssrki - javljam obavezno!
Iacta Alea Est

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od neogeo »

@ssrki - novi skinovi na easyskinz!!! (extra su)
Slika Slika Slika
Nešto me žulja da naručim ovaj 1vi sa leve strane, a i ovaj crni u sredini nije za bacanje...
Iacta Alea Est

cekicm83

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od cekicm83 »

@geoneo Hvala na odgovoru care, jos kada bi mi neko objasnio sta je to "sys boot protection", znam da prevedem na srpski ali ne znam sta je ta opcija?Inace za Google bi trebalo da je odjavljen ali mozda se provukla greska.Pitam jer u mom gradu nema servisa koji bi, ne daj Boze, ispravio takvu gresku kada bi se desila, sve nepismeni do nepismenog, sigurno se vise razumem od njih iako se niti bavim servisom niti cu ikada ali sam mislim strucniji od njih.Mozda ne u svim aspektima ali u nekim da.Desilo mi se da sam bio u gradu i da sam eto zeleo da vratim na telefonu Emui 9.1 sa Emui/Android 10, nije mi bilo bitno da platim, rekoh ajd' da se ne zezam kuci, i svaki servis u koji sam usao mi je rekao da je to nemoguce.Nisam zeleo da im objasnjavam da grese samo sam se nasmejao izlazeci iz svakog servisa.Niko nije imao pojma o HiSuite niti cuo za njega a kamo li da je upucen u proces vracanja.Cak mi je receno da mogu i da unistim telefon tim postupkom.A ovlasceni servis verovatno nebi prihvatio da to uradi kada bi se desilo da mi neki od telefona pokaze isto tj da mu se desi da ono sto sam opisao gore.Izvinjavam se sto pitam tako banalne stvari ali ne znam i nisam upucen u iste.Mozda mi zatreba to znanje ako se odlucim da zamenim telefon a blizu sam toga, merkam neki jaci.Hvala

ssrki
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 604
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 18:06
:: Huawei p30

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od ssrki »

Sta kupuješ cekic, za sta si se odlucio?
Inace nasi servisi, vecina, su tu samo da prosaju i to je to, nemaju pojma nista, a narocito radnice u njima
Huawei p30 aurora

ssrki
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 604
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 18:06
:: Huawei p30

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od ssrki »

geoneo napisao:
Čet, 07. Maj 2020. 03:32
@ssrki - novi skinovi na easyskinz!!! (extra su)
Slika Slika Slika
Nešto me žulja da naručim ovaj 1vi sa leve strane, a i ovaj crni u sredini nije za bacanje...
Meni nekako najbolji ovaj poslednji. Sad cu bas da pogledam cene
Huawei p30 aurora

cekicm83

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od cekicm83 »

@ssrki care merkam P30 obican, sacekacu 15 maj da vidim sta ce se desiti sa GMS, pa ako bude ok kupujem ga.Ako ga ima kod operatera kupicu za kes tamo bez ugovora nekako mi je garancija najsigurnija kod operatera.Ako ih nema u ponudi juricu neki na oglasu.Brutalno dobar telefon.

ssrki
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 604
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 18:06
:: Huawei p30

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od ssrki »

Bravo cekic, nego evo jedno pitanje

Kako vam radi viber? Od danas kako sam ga updateovao secka nesto, cak nece ni da mi na long tap da opciju za brisa je chat-a. Obrisao kes ali ne pomaze
Huawei p30 aurora

cekicm83

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od cekicm83 »

@ssrki Meni se viber stabilizovao potpuno i radi odlicno vec oko mesec dana.I posle danasnjeg update.Imao sam bar 20 poziva i par poruka danas i sve radi ok.Ali znas i sam kakav je viber.Cas radi cas je katastrofa.

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od kefalo »

Ja evo već 20tak dana sa P30.
Uzeo sam mu preklopnu orignal futrolu.
Stvarno brutalan telefon.
Prvi telefon, u stvari drugi telefon :D je iPhone XS.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

Seki31
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Sre, 03. Jan 2018. 00:08
:: J7
:: C5

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od Seki31 »

kefalo napisao:
Pet, 08. Maj 2020. 15:38
Ja evo već 20tak dana sa P30.
Uzeo sam mu preklopnu orignal futrolu.
Stvarno brutalan telefon.
Prvi telefon, u stvari drugi telefon :D je iPhone XS.
I ja se razmisljam obicni P30 da uzmem najvise zbog 6.1 inca ekrana i sto je ravan, a trenutno imam mate 20 pro iako je mozda bolji u nekim stvarima mate 20 pro. P30 mi godi zbog velicine.

ssrki
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 604
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 18:06
:: Huawei p30

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od ssrki »

P30, idealan, velicina, kamera, baterija....
Pravi kompaktan telefon sa vrhunskim perfofmansama
Huawei p30 aurora

cekicm83

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od cekicm83 »

@ssrki Imas li probleme sa viberom na P30 lite ako jos uvek imas taj telefon?Poruke stizu ali nema zvuka i na zakljucanom ekranu koliko god poruka da mi stigne osim sto nema zvuka stigne mi par poruka a pise "1 obavestenje"?I da stignu 55 poruka pisalo bi "1 obavestenje.I samo zavribrira a tonsko obavestenje nema?Ako se desi viber poziv u medjuvremenu nema zasebnog obavestenja, niti ko me zvao, vec se pojavi samo "2 obavestenja".I tako fura koliko god ja poruka i poziva imao.Drugo sto se desava, ne sa viberom vec sa porukama, je da mi stigne poruka ali ne prikazuje sadrzaj na zakljucanom ekranu ni ime posiljaoca niti sadrzaj a podeseno je da prikaze?Postavio bih ovo u mojoj temi ali forum od promene posecuju 2-3 korisnika pa nisam siguran da ce iko procitati.Ne kapiram u cemu je fora.E prijatelji moji, vi se kunete u android a on sve gori i gori, pa pre 5-6 godina kada sam koristio isti sve je funkcionisalo idealno.Sada je bitno da su ubacili tamnu temu i jos par kozmetickih sitnica a to sto osnovne apk ne rade kako bi trebalo to nije ni bitno.Pa moja lumia radi i dan danas bolje od ovog Andoida 10.Na lumia viber azuriran zadnji put i pre nego sto sam je kupio, haha, ali sve na njemu radi ok.I notifikacije i pozivi i sve ostalo.Jedino outlook posta sto ne radi kako bi trebalo ostalo je sve ok.Kakav Andoid kakve p... materine, najgori sistem ikada.Ja ne vidim ikakvu promenu u odnosu na npr. adroid 4.Sve sto sada imate kao opciju imali smo i tada.Strasno.@ssrki ako procitas moja pitanja bio bih ti zahvalan ako nadjes vremena da odgovoris.

ssrki
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 604
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 18:06
:: Huawei p30

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od ssrki »

Pazi, to koristi moj sin, on ni ne koristi nesto puno viber, tako da ne mogu da ti kazem. Mislim da nikome ne prikazuje kompletne informacije na zakljucanom ekranu, nego samo notifikaciju koja je aplikacija u pitannu, i kod mene je podešeno da prikazuje ali dzabe. Neki put sam video npr kada je sms u pitanju da mogu da vidim i sta piše, ali nisam provalio do cega je, pa se neki put vidi a neki ne
Huawei p30 aurora

cekicm83

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od cekicm83 »

@ssrki hvala care na odgpovoru.Nema ni zvuka kada stigne Viber poruka samo vibracija.Puko viber nacisto.Kada sam koristio andoid, pre ko zna koliko godina, bio je bolji nego sada, sve funkcionisalo odlicno.Ja ne vidim razliku izmedju npr Android 4 i Android 10.Samo neke kozmeticke i nebitne funkcije( otkljucavanje licem, otiskom prsta, tamna tema i toliko).Android je izvikana stvar i vrlo los sistem ali marketing je uspeo da nametne isti.Da je dobar i stabilan nebi se apk azurirale svaki 2-3 dan.

Odgovori